Autor Wątek: Slash o nowym albumie  (Przeczytany 5283 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mikus666

  • Moderator
  • Knockin On Heavens Door
  • *****
  • Wiadomości: 423
  • Respect: +441
Slash o nowym albumie
« dnia: Kwietnia 13, 2012, 12:48:22 pm »
0
Nowy album Slasha wyjdzie dopiero 22 maja, ale w pierwszej części wywiadu, ikona gitary mówi nieco o swoim nowym zespole - Myles Kennedy and The Conspirators, tym samym z którym koncertował promując swój solowy debiut w 2010. Kennedy, wokalista Alter Bridge śpiewał dwa utwory na owym krążku, który zawierał w sobie wykonania takich tuzów jak Ozzy, Lemmy, Fergie czy Adam Levine. Slash zaangażował perkusistę Brenta Fitza, basistę Todda Kernsa i  Kennedy’ego by śpiewał wszystkie utwory na trasie. Współpraca układała się tak dobrze, że wszyscy potem weszli do studia w maju znowu będą w trasie (z dodatkiem gitarzysty Franka Sirodisa).

Rozmawialiśmy z gitarzystą, na krótko przed tym jak Axl Rose ogłosił, że nie pojawi się w Cleveland nad RNRHOF. Nawet bez tej informacji, odczucia Slasha co do samej ceremonii byly mieszane: ‚Muszę powiedzieć, że gdzieś tam w środku miałem nadzieję że zbierzemy się i zagramy, ale to tylko pobożne życzenia; to się nie zdarzy“, powiedział nam. „Więc bardziej cieszylem się z samej nominacji, wtedy poczułem się zaszczycony“.

W ciekawy sposób nagrywałeś ostatni album. Tylu różnych wykonawców, Myles wchodzi na dwa ostatnie utwory i nagle jest Twoim głównym wokalistą:
- Tak, wszystko zaczęło się własnie od tamtej płyty.

Koncertując z Mylesem, kiedy zorientowałeś się, że może to być również współpraca na poziomie samego komponowania?
- Kiedy tylko wszyscy czterej znaleźliśmy się w jednym pomieszczeniu, momentalnie zaiskrzyło i swietnie się dogadujemy. Wszyscy naprawdę się lubią, od razu czuć było chemię więc kontynuowaliśmy to. Zaczeliśmy grać koncerty i to było super. Kiedy bierzesz nową grupę, rzucasz na głęboką wodę np. festiwal, gdzie grają przed 30-40tys ludzi, nie czujesz żadnych zahamowań, po prostu wychodzisz i dajesz z siebie wszystko. Jestem w stanie przypomnieć sobie wiele zespołów, które nie poradził sobie zbyt dobrze w takiej sytuacji. Więc dośc wcześnie zacząłem mysleć, ze jesli zrobie płytę, to na pewno z tymi facetami. Zacząłem więc pisać materiał, wszystkie te utwory tak naprawde zrodziły się na trasie. Słałem te pomysły do Mylesa, on pracował nad nimi i zebralismy mały stosik. Myles dokładał swoje trzy grosze, melodie itp. i kiedy wrócilismy do LA po skończeniu trasy, zaczęliśmy ostro pracować żeby coś wyszło z tych pomysłów. Przed rozpoczęciem preprodukcji mieliśmy 17/18 utworów, zawęziliśmy to do 15 i mamy płytę.

W Twoich ustach brzmi to bardzo łatwo. W jednym z „odcinków ze studia“, Brent mówi, że jesteś bardzo staranny jeśli chodzi o ćwiczenie gry. W sumie właśnie rozmawiałem z pewnym muzykiem, którego zespół jeszcze się nie przebił, narzekał że nie chce mu sie ćwiczyć bo to nudne:
- Ćwiczenia są nudne. W odcinkach ze studia, chyba był ktoś kto wspominał że gram non stop. Faktycznie tak robię, bo to dobra zabawa i fajnie jeśli coś z tego wychodzi. Tak naprawdę siadam i ćwiczę tylko przed koncertami, kiedy muszę rozgrzać palce. Ale kiedy jestem np. w domu, robię wszystko byle tylko nie przebiegać po kolejnych skalach.

Ale jest powód dla którego jesteś na tym poziomie i jesteś tak szanowany - ponieważ bardzo ciężko pracujesz. To tak jak Neil Peart z Rush, który nadal bierze lekcje perkusji. Inni muzycy uważają że to szalone:
- To zabawne, bo sam myślałem żeby wziąć lekcje grania. Chyba tak zrobię. Sa pewne rzeczy, które robią inni i które ja uwazam za interesujące, ale nie jestem nawet pewien kto to robi i co to dokładnie jet. Znam naprawdę świetnych muzyków od których mógłbym się uczyć i zmusiliby mnie do pracy. Świetną sprawą jeśli chodzi o koncertowanie jest to, że zmusza mnie to do rozszerzenia własnych horyzontów. Zaczynam coś wymyślać, nie bardzo nawet wiem co robię, ale tak właśnie czynię postępy. Kiedy jestem w domu, lub kiedy robię płytę, pomysły zrobienia czegoś nowego przychodza mi do głowy tylko po to żeby własnie poprawiać swoją grę.

Czujesz, że to jest teraz Twój nowy zespół i nowy projekt solowy?
- Ujmijmy to tak - nie widzę powodów, dla których robiąc kolejną płytę, miałbym ją robic z kimkolwiek innym. Muszę natomiast brać pod uwage inne plany. Jest Velvet Revolver, jest Alter Bridge, jest masa innych rzeczy, ale na razie jestem po prostu szczęśliwy że nagraliśmy tę płytę. Świetne uczucie dokonania czegoś. To było bardzo oczyszczające i jest to dobra rockowa płyta, którą potrzebowałem zrobić, skupiałem się na mocnym, ostrym graniu. Ruszamy więc niedługo w trase i zaczynamy od punktu w którym skończyliśmy ostatnio, gdzie mamy ocean możliwości. Będzie co będzie, ale owszem, bardzo cenię ten band.

Powiedziano mi że nie chcesz rozmawiać o RNRHOF, ale to dość ekscytujące. Wszystkie te zespoły na których się wychowałeś.
- Znakomicie jest być w takim towarzystwie. Sądzę, ze docenię to bardziej kiedy faktycznie....nie wiem, za dużo wokół tego kontrowersji.

Denerwujesz się tym jak to przebiegnie i kto się pojawi?
- Tym się nie denerwuję. Tzn. po prostu musimy się pojawić. Muszę powiedzieć, że gdzieś tam w środku miałem nadzieję że zbierzemy się i zagramy, ale to tylko pobożne życzenia; to się nie zdarzy więc bardziej cieszylem się z samej nominacji,(śmiech) wtedy poczułem się zaszczycony.

Wiesz, ze czegoś dokonałeś kiedy Twoje piosenki puszczają w windach albo kiedy wprowadzają Cię do RNRHOF.
(Śmiech) Tak, wiesz co? Zostajesz tam wprowadzony, a następnego dnia żyjesz po prostu dalej.

A Rush tam nie ma.
- To jest problem. To mój największy zarzut do Hall of Fame, że jest niezliczona liczba zespołów, której tam nie ma w powinny być. Wszystko to jest dośc ograniczone i śmierdzi zakulisowym dogadywaniem się.

Kiedy wprowadzano Van Halen, tylko Sammy Hagar i Michael Anthony się pojawili:
- Graliśmy dla nich i to była katastrofa.

Jimmy Kimmel powiedział, że to tak jakby załatwić reunion Pac-Mana, gdzie pojawia się tylko błękitny duszek i wisienka.
- (Śmiech) To zabawne. Tak, to było dość nieprzyjemne, bycie na scenie z Van Halen i granie dla nich, kiedy David Lee Roth mógł przyjść ale tego nie zrobił.Sprawy czasem robią się dość sztywne, to dosyć formalna impreza.

źródło: http://www.billboard.com/news/slash-q-a-cathartic-new-band-guitar-lessons-1006741152.story#/news/slash-q-a-cathartic-new-band-guitar-lessons-1006741152.story

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Slash o nowym albumie
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 13, 2012, 12:53:51 pm »
0
Przypominając sobie wprowadzenie VH myślę, że może lepiej, że stało się jak się stało.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline CC

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 822
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sometimes I need some time... all alone
  • Respect: +426
Odp: Slash o nowym albumie
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 13, 2012, 01:03:46 pm »
0
"Slash o nowej płycie" - nie ma to jak znaleźć dobry powód do pogadania o RNRHOF...
Geoff Fuckin' Tate!


Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Slash o nowym albumie
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 13, 2012, 01:05:58 pm »
0
Rozmowa miała miejsce przed listem Axla.
Oryginalny tytuł artykułu jest inny, więc może nie szukajmy dziury w całym :)
Dziennikarz pyta o to, co go interesuje, więc w czym problem?

"You get inducted into the Hall of Fame and then the next day life goes on"  - fajne zdanie  :)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 13, 2012, 01:14:24 pm wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Artur78

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2131
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +285
Odp: Slash o nowym albumie
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 13, 2012, 01:58:54 pm »
0
Przypominając sobie wprowadzenie VH myślę, że może lepiej, że stało się jak się stało.
Jak to właściwie będzie z tym wprowadzeniem?Wprowadzą w końcu Guns N' Roses czy nie?Po rezygnacji Axla ,jak to formalnie zrobią?Wprowadzą resztę składu bez Axla jako Guns N' Roses?

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Slash o nowym albumie
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 13, 2012, 02:00:07 pm »
0
Wprowadzą całe Guns N' Roses włącznie z Axlem. Jest im tylko przykro, że nie będzie go osobiście. Ciekawe, czy ich potem pozwie, albo coś ;)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Wojtek

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1268
  • Respect: +42
Odp: Slash o nowym albumie
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 13, 2012, 02:03:58 pm »
0
No i Adler zagra całe AFD na perce  :P
KULT    [size=3.75pt]No Rose - No Fun (84 ofkorse)
ADAM FUDALI na Prezydenta RP!!!!

Offline mikael_s

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 554
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +128
Odp: Slash o nowym albumie
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 13, 2012, 02:10:05 pm »
0
teks o pac-manie jest trafny i dobry:)

Offline Artur78

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2131
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +285
Odp: Slash o nowym albumie
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 13, 2012, 02:12:05 pm »
0
Czyli zrobią myk,wprowadzą Guns N' Roses nie wymieniając słów Axl Rose.

PISZ NA TEMAT! /krelke
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 13, 2012, 08:01:16 pm wysłana przez krelke »

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Slash o nowym albumie
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 13, 2012, 02:12:41 pm »
0
mikael_s: Ano dobry, tylko kto jeszcze Pac - Mana pamięta :( Eh... ;)
Fajnie, że wspomina VR :)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 13, 2012, 07:34:03 pm wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline mafioso

  • Moderator
  • Street of dreams
  • *****
  • Wiadomości: 12049
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2207
    • As Koncertowy
Odp: Slash o nowym albumie
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 13, 2012, 04:04:27 pm »
0
Czyli zrobią myk,wprowadzą Guns N' Roses nie wymieniając słów Axl Rose.

Wymienią, wymienią. Dlaczego mają o nim nie wspomnieć ? Dlatego, że jaśnie Pan Axl sobie tak napisał ? Oni mają go tak samo w dupie, jak on ich.

Offline Nieuchwytny

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +60
    • lans.fm
Odp: Slash o nowym albumie
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 13, 2012, 04:36:58 pm »
0
mikael_s: Ano dobry, tylko kto jeszcze Pac - Mana pamięta :( Eh... ;)

to tak jakby wprowadzić GTA San Andreas ale bez Carla Johnsona, lepiej?  :D :D

Offline balazianka

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 338
  • Płeć: Kobieta
  • my way your way
  • Respect: +36
Odp: Slash o nowym albumie
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 13, 2012, 04:38:45 pm »
0
Positive vibrations  8)
szacuneczek dla Slasha  8)

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Slash o nowym albumie
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 13, 2012, 05:32:54 pm »
0
Jeśli mieli 17, 18 kawałków, z czego 2 dodatkowe będą na fanpacku to oznacza, że tym razem Slashu zrezygnował z miliona wersji płyty :) I bardzo dobrze, bo biedny ostatnio jestem :(
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Włodi

  • aka BigWlo, TheWlo
  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Better
  • *****
  • Wiadomości: 2640
  • Respect: +1050
Odp: Slash o nowym albumie
« Odpowiedź #14 dnia: Kwietnia 13, 2012, 07:29:29 pm »
0
Pewnie i tak Kudłaty wypuści kolejne DVD i ze dwie koncertówki ;)

Cytuj
Jest Velvet Revolver, jest Alter Bridge, jest masa innych rzeczy, ale na razie jestem po prostu szczęśliwy że nagraliśmy tę płytę.

To pozwala domniemać, że temat VR nie jest na wieki wieków przekreślony, a może nawet, że po trasie koncertowej Slash spróbuje wskrzesić ten zespół.

 

Slash na "pikniku" rockowym

Zaczęty przez Zqyx

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 5699
Ostatnia wiadomość Października 13, 2009, 03:47:12 pm
wysłana przez Meximax