Autor Wątek: Sebastian Bach: Zazdrościłem Axlowi AC/DC  (Przeczytany 4697 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3470
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Sebastian Bach: Zazdrościłem Axlowi AC/DC
« dnia: Czerwca 29, 2018, 10:34:43 pm »
+2
Sebastian Bach: Zazdrościłem Axlowi AC/DC





Sebastian Bach zdradził, że poczuł „zazdrość” na wieść o tym, że Axl Rose dołączy do AC/DC.

Zespół Younga przełożył ostatnich dziesięć koncertów północnoamerykańskiej trasy po tym, jak lekarze ostrzegli Briana Johnsona, że jeśli natychmiast nie zrezygnuje z koncertowania, całkowicie straci słuch. Trasa została dokończona latem 2016, a Briana „gościnnie” zastąpił wtedy na wokalu lider Guns N’ Roses.


Bach, który przyjaźni się z Axlem od 1989, mówił w udzielonym niedawno „Rock Talk With Mitch Lafon” wywiadzie o roli Rose’a w AC/DC. Zapytany o to, jak zareagował na wieść o współpracy Axla z kapelą Younga, odparł:

„Poczułem zazdrość, bo sam nie otrzymałem takiej szansy, choć ja też potrafię zaje***cie śpiewać kawałki AC/DC. Nie, nie powiedziałem tego!” [śmiech].

„Tak, na początku pomyślałem: ‘O k***a!’. Byłem zazdrosny. Potem jednak zrozumiałem, dlaczego Axl dostał tę ‘posadę’. Ludzie już nie potrafią śpiewać. To sztuka zagrożona wyginięciem”.


W dalszej części rozmowy Bach ciągnął wątek braku dobrych wokalistów rockowych nowego pokolenia.

„Może ja coś przespałem”, powiedział, „ale gdzie jest nowy Jeff Buckley? A nowy Steven Tyler? Dobra, Greta Van Fleet mają nowego Roberta Planta, co do tego nie ma wątpliwości. Ale brakuje mi oryginalnie brzmiących wokalistów heavymetalowych. A może ja coś przeoczyłem. Sam nie wiem”.


„Kiedy w latach osiemdziesiątych zaczynaliśmy karierę, wiedzieliśmy, że musimy znaleźć coś charakterystycznego, właściwego tylko nam. W tamtym czasie każdy muzyk stawiał sobie taki cel. Wówczas nie istniało nic w stylu Pro Tools. Żadnych komputerów. Musiałem znaleźć własny styl wokalny. Styl Sebastiana Bacha. Pracowałem nad tym.
Kiedy dołączyłem do Skid Row, Jon Bon Jovi powiedział mi: ‘Czasami śpiewasz jak Vince Neil, czasami jak Ronnie James Dio, czasami jak Rob Halford, a czasem jak Neil Diamond’ [śmiech]. ‘Musisz znaleźć własny styl’, poradził. Wkurzyłem się. ‘Muszę to, k***a, zrobić. Zaraz!’, pomyślałem. Musiałem znaleźć styl Sebastiana Bacha”. 


„Kiedy Skid Row wydali pierwszy album, moimi dwoma ulubionymi wokalistami byli Rob Halford i Steve Perry. W ’18 And Life’ słychać te wpływy. Z kolei w partiach wokalnych ‘I Remember You’ słychać wpływ Journey. Nie wiem, czy to słyszysz, ale ja owszem”.   



Angus Young jak dotąd nie zabrał oficjalnie głosu w sprawie przyszłości AC/DC. Axl jest w trasie z Guns N’ Roses, dał jednak do zrozumienia, że nie wyklucza dalszej współpracy z zespołem Angusa. 


Bach gościł niedawno w audycji “The Metal Command”. Zapowiedział tam, że pracuje nad nowym materiałem. Album „Give ‘Em Hell” z 2014 został skrytykowany za „zbyt nowoczesne” brzmienie i rzekome oddalenie się Bacha od hard rocka lat osiemdziesiątych.








Źródło:
http://www.blabbermouth.net/news/sebastian-bach-says-he-was-jealous-when-he-first-heard-axl-rose-landed-ac-dc-gig/
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline gloomy

  • Global Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4985
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1123
Odp: Sebastian Bach: Zazdrościłem Axlowi AC/DC
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 30, 2018, 09:39:54 pm »
0
„Może ja coś przespałem”, powiedział, „ale gdzie jest nowy Jeff Buckley? A nowy Steven Tyler? Dobra, Greta Van Fleet mają nowego Roberta Planta, co do tego nie ma wątpliwości. Ale brakuje mi oryginalnie brzmiących wokalistów heavymetalowych. A może ja coś przeoczyłem. Sam nie wiem”.
To w końcu mają być oryginalni, czy naśladować kogoś?
Naje 2017: Najlepszy avatar; Dobry duszek forum; Ulubiona osoba funkcyjna

Offline Ivellios

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1897
  • Płeć: Mężczyzna
  • Paranormalium.PL
  • Respect: +388
    • Paranormalium - Portal Zjawisk Paranormalnych
Odp: Sebastian Bach: Zazdrościłem Axlowi AC/DC
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 30, 2018, 10:40:47 pm »
+1
Mają oryginalnie naśladować ;)

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8571
  • 17000 postów
  • Respect: +4333
Odp: Sebastian Bach: Zazdrościłem Axlowi AC/DC
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 01, 2018, 12:13:54 am »
0
Brakuje mi Bacha w Michelle
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Sebastian Bach: Zazdrościłem Axlowi AC/DC
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 02, 2018, 10:28:54 am »
+2
Cytuj
Ale brakuje mi oryginalnie brzmiących wokalistów heavymetalowych
Ależ jest jeden: Krzysztof Sokołowski! :wub: :D :D ;)
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

 

Bach o Chinese Democracy i nie tylko

Zaczęty przez Zqyx

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 7839
Ostatnia wiadomość Listopada 06, 2007, 11:33:01 pm
wysłana przez Nope