Autor Wątek: SCOM ożywa w nowym teledysku Johna Mayera  (Przeczytany 1148 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3470
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
SCOM ożywa w nowym teledysku Johna Mayera
« dnia: Czerwca 06, 2021, 05:21:36 pm »
+1




Jeżeli oglądając klip do piosenki „Last Train Home” Johna Mayera, spodziewaliście się, że lada chwila z oddali wychynie Axl Rose, to jest ku temu dobry powód.
Teledysk jest bowiem ukłonem w stronę klipu do „Sweet Child O’ Mine”, który latem 1988 roku stale gościł na ekranach MTV. Ba, nie brakuje nawet psiej wstawki!   

Podobnie jak klip do przeboju Guns N’ Roses, „Last Train Home” otwiera klasyczny klaps filmowy. Wokalista stoi na scenie, gdy wokół trwają przygotowania do kręcenia teledysku, a ekipa techniczna dopina wszystko na ostatni guzik.

„Uzgodniliśmy, że John Mayer wcieli się w rolę muzyka, który w latach siedemdziesiątych był częścią zespołu, a «teraz», to jest w roku 1980, nagrywa pierwszy teledysk jako solista”, twierdzi Cameron Duddy, który wraz ze swoją żoną, Harper Smith, wyreżyserował klip (fani country zapewne znają go w innej odsłonie, a mianowicie jako basistę kapeli Midland).   

Duddy zapewnia, że Mayerowi zależało na tym, żeby teledysk nawiązywał do lat osiemdziesiątych – do „Sweet Child O’ Mine” i, choć w mniejszym stopniu, do „Forever Man” Erica Claptona.

„Kiedy myślisz o teledyskach, których tematem jest… kręcenie teledysków, nie przychodzi ci do głowy Eric Clapton, ale właśnie Gunsi”, uściśla Cameron. „Ich November Rain czy Sweet Child O’ Mine to przecież klasyka gatunku”.

Duddy zarzeka się, że nie oglądał klipu do „Sweet Child” od co najmniej dekady, przyznaje jednak, że ów kultowy teledysk jest wyryty w jego pamięci.

Odniesienia się mnożą, na planie kręcą się modelki z aparatem fotograficznym, jest nawet motyw psa – o ile w przypadku Guns N’ Roses był to pies Izzy’ego, o tyle w „Last Train Home” pojawia się czworonóg Mayera. 


Praca nad teledyskiem do „Last Train Home” nie jest dla Duddy’ego reżyserskim debiutem – Cameron stworzył między innymi klipy do piosenek „Locked Out of Heaven” i „Uptown Funk” Bruno Marsa.


www.youtube.com/watch?v=66Ne5dVDfLM










Źródło


"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8571
  • 17000 postów
  • Respect: +4333
Odp: SCOM ożywa w nowym teledysku Johna Mayera
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 06, 2021, 06:53:27 pm »
+1
Sama piosenka Mayera niestety słabiutka
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4994
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1680
    • Fotografia Marek Śnioch
Odp: SCOM ożywa w nowym teledysku Johna Mayera
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 08, 2021, 10:12:33 pm »
+1
ehh... biedny Mayer. ZA***STY gitarzysta a poszedł niestety drogą grania popowego chłamu. Przez wiele lat myślałem że w tym jest metoda... ale jednak nie mogę się przekonać do jego popowej twórczości...
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8571
  • 17000 postów
  • Respect: +4333
Odp: SCOM ożywa w nowym teledysku Johna Mayera
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 08, 2021, 10:26:42 pm »
0
Mayer koncertowy a studyjny to dwie różne osoby. W tej pierwszej opcji bywa absolutnie genialny, w tej drugiej często karmi słuchaczy niestrawna papka popeliny.
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34655
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger"
  • Respect: +3431
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: SCOM ożywa w nowym teledysku Johna Mayera
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 09, 2021, 10:58:34 am »
+1
Podobają mi się niektóre ujęcia w teledysku, rzeczywiście przywołują klimat SCOM. Nie jestem filmowcem, ale chodzi o te ujęcia z kamerą. Ma to jakąś nazwę?
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Ivellios

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1897
  • Płeć: Mężczyzna
  • Paranormalium.PL
  • Respect: +388
    • Paranormalium - Portal Zjawisk Paranormalnych
Odp: SCOM ożywa w nowym teledysku Johna Mayera
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 10, 2021, 12:10:13 am »
0
IMO całkiem przyjemny pop. I myślę, że ten utwór powinno się rozpatrywać właśnie w kategoriach popu, w żadnym razie nie próbując go wciskać do "rockowej" szuflady.

 

Melissa z Brainem w nowym materiale już 7 września! [melissa]

Zaczęty przez Lapny

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 3292
Ostatnia wiadomość Sierpnia 15, 2017, 11:12:11 pm
wysłana przez Lapny