Autor Wątek: Riki Rachtman: Nie boję się przyznać, jak wiele zawdzięczam Axlowi  (Przeczytany 1080 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3472
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
+1


Riki Rachtman jest postacią nieobcą fanom Guns N’ Roses.   

To właściciel Cathouse, jednego ze słynniejszych klubów w Los Angeles, przez który w latach osiemdziesiątych przewinęło się wiele popularnych zespołów, w tym Guns N’ Roses.


 
To także ten pan ze zdjęcia.
Ten, który w klipie do „November Rain” zanurkował w torcie weselnym Axla i Stephanie Seymour.

Rachtman był ponadto gospodarzem programu „Headbangers Ball”, który swego czasu bił rekordy popularności na kanale MTV.


Niedawno Riki gościł w audycji Marka Strigla i Johna Ostronomy’ego pt. „Talking Metal” (nagranie od kilku dni jest już dostępne na kanale YouTube).

Wrócił tam do początków swojej kariery, a kiedy prowadzący zapytał go, czy prawdziwe są pogłoski, jakoby to Axl Rose pomógł mu dostać angaż w MTV, odpowiedział:

„[Są prawdziwe] w stu procentach!”. 

Jak do tego doszło?

„[Axl] po prostu zadzwonił do MTV”, wyjaśnił Riki.
„Kiedyś powiedziałem mu, że lubię program Headbangers Ball, chciałbym go poprowadzić i sądzę, że mógłbym się sprawdzić. Wtedy on sięgnął po telefon, zadzwonił i mnie polecił. Prawdopodobnie dopomógł mu ówczesny menedżer Guns N’ Roses, Doug [Goldstein]. A jako że [Axl] był wówczas największą gwiazdą, to [ludzie z MTV] w lot podchwycili jego sugestię”.

„Potem Axl zapytał mnie, czy chcę, żeby pojechał ze mną na przesłuchanie”, ciągnął wyraźnie rozbawiony Rachtman. „Zgodziłem się, a on wykupił bilety na lot w pierwszej klasie, zarezerwował hotel – Mayflower Hotel – i został tam ze mną na kilka dni.

Przesłuchania wypadły okropnie. Nie miałem doświadczenia w MTV, nie miałam doświadczenia w radiu. Byłem po prostu facetem, który otworzył Cathouse. A jednak dostałem angaż”.

„Co do Axla, to… nie boję się przyznać, że sukces – jeżeli w moim przypadku można mówić o sukcesie – w pełni zawdzięczam jemu i Guns N’ Roses”.


Riki przypomniał również, że jego popularność znacznie wzrosła dzięki temu, że Axl miał w teledysku do „Paradise City” koszulkę z napisem „Cathouse”.


Rachtman wyjawił, że jest w kontakcie z Duffem i Slashem.

Kiedy niedawno walczył z koronawirusem, Duff interesował się jego zdrowiem.

Slash z kolei pomógł mu w doborze nowej gitary – była to sygnowana przez gitarzystę GNR Les Paul.

„Regularnie kontaktuję się z Duffem.
Regularnie kontaktuję się ze Slashem.
Axla uwielbiam. Przez wiele lat byliśmy bliskimi przyjaciółmi. W listopadzie planuję wybrać się na koncert Guns N’ Roses w Nowej Zelandii. Mam nadzieję, że wtedy uda mi się spotkać z Axlem, bo dawno już nie gadaliśmy”. 
 







Źródło: 
www.youtube.com/watch?v=sTy4wgML7No&feature=emb_title



« Ostatnia zmiana: Stycznia 31, 2021, 10:54:55 pm wysłana przez naileajordan »
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline Luk

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 853
  • Respect: +205
Odp: Riki Rachtman: Nie boję się przyznać, jak wiele zawdzięczam Axlowi
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 31, 2021, 10:45:19 pm »
0
To ten nasz Axl głaszcze misie czy je zabija?  :lol:
Chyba większość osób co go zna to mówi, że jest miły, a chyba ogólna opinia jest taka, że nie bardzo?

Offline Tymeg_2

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1237
  • Respect: +302
Odp: Riki Rachtman: Nie boję się przyznać, jak wiele zawdzięczam Axlowi
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 01, 2021, 08:01:17 am »
0
Dla znajomych jest miły, sypie żartami jak z rękawa; a resztę pewnie trzyma na dystans i stąd takie wrażenie.
In Rock We Trust

Offline whatashame

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 988
  • Respect: +263
Odp: Riki Rachtman: Nie boję się przyznać, jak wiele zawdzięczam Axlowi
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 14, 2021, 03:08:38 pm »
+2
ten koles co skacze przez tort to nie jest Rachtman. To jest snapshot Rachtmana z klipu;
https://4.bp.blogspot.com/_9905YV_pXSU/R88xeEnuOPI/AAAAAAAAB8k/bq58damMBE8/s400/GNR059.jpg
GNR fan since 1993
#REUNION - AMERICAN HYPOCRISY TOUR 16

KAŻDY news czytam, prawie żadnego newsa nie komentuje, KAŻDY news doceniam, za KAŻDY news dziękuje,

 

Slash boryka się z natrętnym gościem [slash]

Zaczęty przez naileajordan

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 6264
Ostatnia wiadomość Marca 15, 2018, 06:55:12 pm
wysłana przez maxi023