Autor Wątek: Pozew w sprawie podrabianych koszulek GNR  (Przeczytany 459 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 7863
  • 16000 postów
  • Respect: +3958
Pozew w sprawie podrabianych koszulek GNR
« dnia: Sierpnia 14, 2021, 11:23:33 am »
+2


Wielkie zespoły to wielki biznes, nawet dla tych, którzy nie są z nim związani. Ale firma handlowa Global Merchandising, która opiekuje się Guns N' Roses, podjęła kroki prawne, aby pomóc udaremnić sprzedaż podrabianych koszulek podczas obecnej trasy zespołu.

Global Merchandising złożyło skargę w New Jersey na trzy dni przed koncertem grupy 5 sierpnia na MetLife Stadium, wskazując na naruszenie znaku towarowego i nieuczciwą konkurencję przeciwko pozwanym opisanym jako „strony, które sprzedają nielicencjonowane i naruszające prawo towary noszące znak towarowy, wizerunki i logo grupy muzycznej Guns N' Roses." Pozew wezwał nieuczciwych handlarzy do zaprzestania wykorzystywania nazwy zespołu, loga, wizerunku, znaków towarowych i grafik bez ich zgody lub obietnicy zapłaty tantiem.

Według Bloomberg, Kenneth Feinswog, prawnik Global Merchandising Services Ltd., powiedział w sądzie: „W ciągu ostatnich 35 lat ogromnego komercyjnego rozwoju muzyki popularnej, fani nie tylko kupili miliony płyt i biletów na koncerty w celach rozrywkowych, ale nadal utożsamiają się i deklarują wierność swoim ulubionym wykonawcom, kupując różne artykuły towarowe, naszywki, plakaty, fotografie, koszulki, czapki, klamry do pasków, kurtki i inne przedmioty, które zawierają nazwiska, zdjęcia, wizerunki, loga, znaki towarowe i/lub twórczość takich wykonawców. Niewątpliwie wspomniane publiczne oświadczenie o tożsamości i posłuszeństwie wobec wykonawców oraz pamiątkowa wartość wyżej wymienionego towaru jest powodem, dla którego fani zapłacą ponad 35 dolarów  za T-shirt z wyeksponowanym imieniem i nazwiskiem wykonawcy lub jego wizerunkiem, gdy taka koszulka mogłaby w innym przypadku kosztować (bez takiej nazwy lub podobizny) 4 dolary. Równocześnie z rozwojem legalnego biznesu merchandisingowego, w Stanach Zjednoczonych rozwinął się nielegalny, wielomilionowy przemysł, obejmujący bezprawną produkcję, sprzedaż i dystrybucję nielegalnych towarów opatrzonych nazwami, znakami towarowymi, nazwami handlowymi, wizerunkami lub twórczością związaną z popularnymi artystami. Co gorsze, towary, które produkują i sprzedają piraci, są w większości przypadków gorszej jakości i nie tylko naruszają prawa powodów, ale mają negatywny wpływ na opinię publiczną i nieodwracalnie szkodzą reputacji wykonawców i ich uczciwości w dążeniu do kariery zawodowej. Przesyt podróbek na rynku pozbawia artystów, których nazwiska, wizerunki, symbole, loga i projekty pojawiają się na nielegalnych towarach, zarobków i uznania, na które ci artyści zasługują ze względu na zainwestowanie swojego kapitału i twórczej energii w rozwój ich kariery. Ci piraci są, po prostu, pasożytami, którzy niesłusznie czerpią korzyści z ogromnej energii i reputacji wykonawców”.

Firma Global Merchandising zajmowała się wcześniej merchandasingiem trasy Slayer's Farewell, a także prowadziła podobne działania prawne przed jej rozpoczęciem. W przeszłości wpłynęły podobne pozwy przez inne podmioty w celu ochrony praw do sprzedaży, takich wykonawców jak Ozzy Osbourne czy AC/DC.

Link: https://loudwire.com/guns-n-roses-merch-company-files-suit-bootleg-t-shirts/
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 14, 2021, 11:27:41 am wysłana przez sunsetstrip »
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


 

Fortus o różnych wcieleniach GNR [fortus] [gunsnroses]

Zaczęty przez naileajordan

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 1224
Ostatnia wiadomość Września 24, 2020, 10:22:36 pm
wysłana przez sunsetstrip