Autor Wątek: Pomóż wydać płyty i usłysz Axla z 1983r.  (Przeczytany 3839 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Emma

  • Zasłużeni
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3849
  • Respect: +2359
Pomóż wydać płyty i usłysz Axla z 1983r.
« dnia: Maja 01, 2014, 02:56:02 pm »
+1

Wszystko wskazuje na to, że nigdy wcześniej słyszane utwory z początków kariery Axla Rose’a niedługo ujrzą światło dzienne. Kevin Lawrence ponownie prosi o pomoc. Wydanie płyty z 5 utworami nagranymi w 1983r. z wokalistą Guns N’ Roses będzie możliwe, jeśli uda się zebrać odpowiednią kwotę, czyli 20 000$ na pokrycie kosztów produkcji. Do akcji może przystąpić każdy -  Wystarczy wpłacić dowolną kwotę (min. 1$) na projekt, do którego link znajdziecie TUTAJ.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Pomóż wydać płyty i usłysz Axla z 1983r.
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 01, 2014, 06:03:44 pm »
0
Pomożecie? :P
Chciałbym, żeby ta płyta mogła się ukazać :) Wiem, to może brzmieć jak HR, ale... to Axl!
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Korso

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1306
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +367
    • Korso on FB!
Odp: Pomóż wydać płyty i usłysz Axla z 1983r.
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 01, 2014, 07:30:40 pm »
0
W tym promo video jest dłuższy fragment Ready To Rumble, więc wejdźcie, przesłuchajcie i wspomóżcie! jakbym miał wolne 20 000$ to bym im rzucił...ale nie mam :P

Dla leni:
https://d2pq0u4uni88oo.cloudfront.net/projects/882466/video-381501-h264_high.mp4

Offline daub

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3742
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1390
Odp: Pomóż wydać płyty i usłysz Axla z 1983r.
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 01, 2014, 07:37:30 pm »
0
Ciekaw jestem czy istnieją jakieś nagrania prócz tych demówek....
Z drugiej strony demówki Hollywood Rose krążą już od wielu lat, a Rapidfire nie :) czemu Axl tak bardzo upiera sie by nie wyszły....

Offline Nata

  • Zasłużeni
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1711
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +203
Odp: Pomóż wydać płyty i usłysz Axla z 1983r.
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 01, 2014, 09:09:24 pm »
0
No właśnie tez jestem tego ciekawa. Czyżby Axl obawial się, ze świat usłyszy go jak śpiewa swoim pieknym barytonem, a z tego co słychać na ready to rumble to właśnie tak axl jeszcze śpiewał w Rapidzie. W Hollywood Rose juz śpiewał tym swoim gardlowym drivem  :P (dzięki mikusowi i emmie juz jestem douczona)  ;)
Tak czy inaczej właśnie to jest tak bardzo ciekawe i dlatego bardzo bardzo trzymaj kciuki za Kevina zeby mu się udało. Gdybym jednak wiedziała dlaczego axl nie chce ujawniać tego materiału moze myslalabym inaczej, ale on w tym temacie milczy, wiec egoistyczne chce tego starego-nowego materiału posłuchać.
A ta nowa demo jest super zrobiona. Nie dosyć ze dużo więcej audio niż wczesniej to jeszcze takie piękne dotąd niepublikowane zdjęcia  :wub:
« Ostatnia zmiana: Maja 01, 2014, 09:11:49 pm wysłana przez Nata »

Offline Korso

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1306
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +367
    • Korso on FB!
Odp: Pomóż wydać płyty i usłysz Axla z 1983r.
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 01, 2014, 09:17:11 pm »
0
Może nie chce żeby to wydali, bo reedycje znajdą się na nowej płycie, która wkrótce wyjdzie na świat... :???:

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Pomóż wydać płyty i usłysz Axla z 1983r.
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 13, 2014, 04:30:03 pm »
0
47 dni do końca, a do zebrania ponad 18000 dolarów. Chyba jednak ludzie nie chcą słyszeć Axla. Szkoda.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Witek

  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +500
    • http://bulak.home.pl/blog
Odp: Pomóż wydać płyty i usłysz Axla z 1983r.
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 14, 2014, 07:35:07 am »
0
Wg mnie to akurat dobrze. Artyści powinni decydować czy chcą wydać jakiś materiał czy powinien zostać w szufladzie. Jak Axl zechce wydać, to wyda ;)

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Pomóż wydać płyty i usłysz Axla z 1983r.
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 14, 2014, 09:05:05 am »
0
Ale przecież artysta decyduje, że chce, tylko kasy nie ma, więc w czym problem?
Jeśli ileś tam lat temu sfinansował nagrania, opłacił zespół itd. , to teraz powinien mieć prawo to wydać.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Witek

  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +500
    • http://bulak.home.pl/blog
Odp: Pomóż wydać płyty i usłysz Axla z 1983r.
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 14, 2014, 09:10:32 am »
0
Czy każdy artysta uczestniczący w tym projekcie zgadza się na wydanie tego materiału?:)

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Pomóż wydać płyty i usłysz Axla z 1983r.
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 14, 2014, 09:15:29 am »
0
Jeden nie, ale ten jeden, to się nie zgadza na wydanie żadnego materiału ;)
Poza tym, załóżmy, że pracujesz w firmie, stworzysz coś, w ramach działania w tej firmie, więc dostaniesz za to wynagrodzenie, potem firma chce wprowadzić to coś, co stworzyłeś na rynek, za co oczywiście dostaniesz dodatkowe wynagrodzenie - masz prawo odmówić? Wydaje mi się, że tu zasada jest podobna, choć zespół to nie firma, a nawet gdyby potraktować jak firmę, to firma już nieistniejąca. Ale, czy nie było takich przypadków?
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Witek

  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +500
    • http://bulak.home.pl/blog
Odp: Pomóż wydać płyty i usłysz Axla z 1983r.
« Odpowiedź #11 dnia: Maja 14, 2014, 09:21:11 am »
0
Nie wiem :) patrząc na to pod względem firmowym zgadzam się, pod względem artystycznym niekoniecznie :)

Offline Nata

  • Zasłużeni
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1711
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +203
Odp: Pomóż wydać płyty i usłysz Axla z 1983r.
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 14, 2014, 09:24:37 am »
+2
Ja tez uważam, ze Kevin jako artysta ma prawo wydać ten materiał, tym bardziej, ze wszystkie prawa do zespołu i materiału posiada on. Po prostu Axlowi się udało, a Kevinowi nie, zrobić karierę i taka jest zasadnicza różnica miedzy nimi.
Nie wydaje mi się, żeby zebrał te pieniądze. W ogóle ostatnio bardzo mi się nie podoba podejście Kevina do całego projektu. Nie wiem co mu sie wydawało. Ze puści projekt i w 3 dni wpłynie cala kwota? ze fani nic innego nie maja do roboty, tylko czekają żeby wpłacić mu na konto swoje ciężko zarobione pieniądze.
bardzo nieładnie zareagował na slaby odzew. Czul się oburzony i wręcz fukał na prawo i lewo, ze nikogo to wszystko nie obchodzi i ze on sam się stara a my nic. I ze nikogo nie zbawi te 100 dolarów.

No proszę was, jak tak można pisać. Zamiast cieszyć się i wspierać tych którzy i tak wpłacili jakaś kasę, zamiast byc wdzięcznym to on z ryjem za przeproszeniem.

Bardzo mnie to zniesmaczyło i nie tylko mnie, bo wiem, ze na innych forach ludzie są wręcz oburzeni.
Strasznie chciałabym usłyszeć te nagrania, ale uważam, ze Kevin sam powinien poszukać sobie sponsora ewentualnie sam zapłacić. W końcu kto zarabiał by na tych płytach? Ja się w każdym razie nawet złotówka nie dorzucę, nie mówiąc już o dolarze.

Bedzie płyta to kupie, nie będzie to nie.
« Ostatnia zmiana: Maja 14, 2014, 11:50:01 am wysłana przez Nata »

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Pomóż wydać płyty i usłysz Axla z 1983r.
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 14, 2014, 09:29:09 am »
0
Witku:

Jasne, że pod względem artystycznym byłoby lepiej, gdyby to artysta w 100 % decydował o tym, czy i w jakiej formie jego dzieło zostanie wydane. Ale czy tak się dzieje? O ile wiem pewien bardzo znany artysta, którego płyta Xscape wyszła wczoraj, nie do końca wyraził zgodę na jej wydanie ;) A tak dzieje się coraz częściej.
Jeśli... jeśli kiedyś tam, załóżmy za 30 lat, podobnie zostanie wypuszczony niewydany wcześniej materiał Gn'R - nie kupisz, bo artysta by tego nie chciał? :) Szczerze  :)

Nataszko:

Ja zastanawiam się nad wsparciem projektu, ale nie wiem na jaką sumę. Niezbyt podoba mi się opcja, że płacę 20 $ i dostaję.... plakat? Bo tak by to w sumie wyglądało. Płyta w wersji kolekcjonerskiej jest bodajże od 50 $, więc drogo, ale rozumiem, wersja kolekcjonerska, limitowana. Tyle, że brakuje mi tam opcji typu, płacisz 20 $ ( czy ileś tam ) i dostajesz płytę.  W ogóle, jeśli tak dużym problemem jest kasa, to lepszym rozwiązaniem byłoby wydanie płyty na iTunes, a później, dla chętnych zbiórka na Kickstarterze. Kevin uważa, że jeśli płyta wejdzie na iTunes, to jeden ją kupi, a 10 innych spiraci, więc lepiej wydać w formie fizycznej. Ale czy płyt jako płyt piractwo nie dotyczy? ;) Generalnie nie sądzę, żeby Kevinowi udało się nazbierać potrzebną sumę, a szkoda. Tyle, że kupujący za swoje pieniądze powinni dostać coś więcej niż plakat, czy coś podobnego. Nie wiem, jak jest w przypadku innych tego typu inicjatyw, tu krelke by się przydał :P, ale myślę, że skoro zbiórka jest na płytę, to głównym celem zbiórki powinna być płyta i to ja powinien dostać kupujący, oczywiście nie za jednego dolara, to nie Humble Bundle ;)
« Ostatnia zmiana: Maja 14, 2014, 09:35:42 am wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Witek

  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +500
    • http://bulak.home.pl/blog
Odp: Pomóż wydać płyty i usłysz Axla z 1983r.
« Odpowiedź #14 dnia: Maja 14, 2014, 09:36:37 am »
0
Cytuj
Jasne, że pod względem artystycznym byłoby lepiej, gdyby to artysta w 100 % decydował o tym, czy i w jakiej formie jego dzieło zostanie wydane. Ale czy tak się dzieje? O ile wiem pewien bardzo znany artysta, którego płyta Xscape wyszła wczoraj, nie do końca wyraził zgodę na jej wydanie ;) A tak dzieje się coraz częściej.
Jeśli... jeśli kiedyś tam, załóżmy za 30 lat, podobnie zostanie wypuszczony niewydany wcześniej materiał Gn'R - nie kupisz, bo artysta by tego nie chciał? :) Szczerze  :)
Kupię :) ale nie powinienem :D

 

Fortus staje w obronie Axla [fortus] [axl]

Zaczęty przez naileajordan

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 1213
Ostatnia wiadomość Lipca 06, 2022, 02:39:47 pm
wysłana przez sunsetstrip