Autor Wątek: Pitman: "Ludzie nie chcą kupić, więc my nie wydajemy."  (Przeczytany 6925 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Recit69

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • The 13th Caesar
  • Respect: +21
    • Cradle Of Filth Poland
Odp: Pitman: "Ludzie nie chcą kupić, więc my nie wydajemy."
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpnia 21, 2013, 01:48:02 pm »
+1
Niby brzmi to głupio, ale wcale takie nie jest. Koleś moim zdaniem ma rację, chociaż z innego powodu. Wydanie nowej muzyki jest Axlowi po prostu niepotrzebne, na swój sposób to też ryzykowne, bo można dobić własną legendę. Niedawno przeczytałem, w kontekście Metalliki, że wydanie przez nich kolejnej płyty mogłoby im zaszkodzić, dlatego nie mają zamiaru tego robić. Z tego samego powodu. Nazwa - kult. Nowa muza - ryzyko. W przypadku tych nowych Gunsów już Chińska Demokracja, wydana chyba na siłę, zrobiła swoje, bo to płyta klasę gorsza niż cokolwiek z klasyki. Nie ta magia, nie ta muzyka i nie ten poziom.

Bycie "oficjalnym cover bandem" jest niezwykle wygodne, bo także koncerty po wydaniu ChD pokazały, że ludzie chcą słuchać "Estranged", a nie chińszczyzny.

Wracając do Pitmana. Kto czeka na nową płytę tego zespołu? Fanatycy, których wcale tak wielu nie ma :) Bo wielu z tych fanatyków to ludzie, którzy twierdzą, że Gunsi rozpadli się w połowie lat dziewięćdziesiątych.

Offline SOSNA!

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1550
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +288
Odp: Pitman: "Ludzie nie chcą kupić, więc my nie wydajemy."
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpnia 21, 2013, 01:50:42 pm »
+3
Co za koleś. Dzięki internetowi właśnie młode kapele mają jeszcze większe szanse na pokazanie się.
Ten zespół z biegiem czasu coraz bardziej pogrąża markę Guns N' Roses. Szacunek do obecnego GN'R sięga powoli dna.
Jak teraz fani nowego składu będą bronić ich opieprzania się z nowym albumem? Z wywiadu na wywiad członków zespołu potwierdza się, że o nowej płycie można zapomnieć.

Offline Zqyx

  • Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 34752
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3455
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Pitman: "Ludzie nie chcą kupić, więc my nie wydajemy."
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpnia 21, 2013, 01:54:08 pm »
0
"Jak teraz fani nowego składu będą bronić ich opieprzania się z nowym albumem?"

W prosty sposób. Wykazując, że nowa płyta nie jest nikomu potrzebna, poza garstką ludzi, którzy i tak czekają na to, by wyszła, tylko po to, żeby ja zhejtować. Taki wniosek można wysnuć z wypowiedzi admina jednego z dużych anglojęzycznych for Gunsowych. Sądząc po różnych wypowiedziach fanów Gunsów na różnych forach - nie jest w tej opinii odosobniony.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 21, 2013, 01:57:05 pm wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Emma

  • Zasłużeni
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3850
  • Respect: +2360
Odp: Pitman: "Ludzie nie chcą kupić, więc my nie wydajemy."
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpnia 21, 2013, 02:55:37 pm »
+2
Co za koleś. Dzięki internetowi właśnie młode kapele mają jeszcze większe szanse na pokazanie się.

Pokazanie się może i tak, ale z tym, że nie zarobią to ma rację. GNR stać na wydanie płyty, młody zespół niekoniecznie, a do tego łatwo może zostać niezauważonym przy natłoku wszystkiego na rynku muzycznym. Ostatnio Jeff z Walking Papers mówił coś podobnego - jest przesyt na rynku muzycznym, więc żeby zdobyć kredyt zaufania u ludzi, musisz mieć (skrótowo ujmując) znajomości lub znanych ludzi w zespole. Kiedyś zespół mógł być zauważony grając w klubie i przyciągając coraz więcej ludzi. Teraz już to tak niestety nie działa. Teraz trudno sprzedać dobrą muzykę, lepiej zrobić "gwiazdy" ze słodkich nastolatków, którzy dobrze się sprzedadzą w internecie.

Co nie zmienia faktu, że tłumaczenie Pitmana to chyba bardziej takie na tzw. "odp*erdol się" niż przemyślana wypowiedź :P

Offline Marmetal

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 851
  • Płeć: Mężczyzna
  • Own worst enemy.
  • Respect: +412
    • Facebook
Odp: Pitman: "Ludzie nie chcą kupić, więc my nie wydajemy."
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpnia 21, 2013, 04:12:45 pm »
0
Wydanie nowej muzyki jest Axlowi po prostu niepotrzebne, na swój sposób to też ryzykowne, bo można dobić własną legendę. Niedawno przeczytałem, w kontekście Metalliki, że wydanie przez nich kolejnej płyty mogłoby im zaszkodzić, dlatego nie mają zamiaru tego robić. Z tego samego powodu. Nazwa - kult. Nowa muza - ryzyko.

W takim razie coś źle wyczytałeś, bo Metallica jest ciągle żywa, próbują nowych rzeczy, wciąż się rozwijają i zdecydowanie chcą nagrać nowy album. Fakt - niespecjalnie im się spieszy, ale takie już mają tempo pracy przy wielu innych projektach, którymi się w międzyczasie zajmują. Oni mają głód tworzenia muzyki i nie odcinają kuponów jak większość zespołów w ich wieku. Dalszej dyskusji na ten temat nie przewiduję 8).

Offline Bananan

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 445
  • Respect: +354
Odp: Pitman: "Ludzie nie chcą kupić, więc my nie wydajemy."
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpnia 21, 2013, 04:15:33 pm »
0
To metalica jeszcze gra? Przecież skończyła się na Kill'em.
Pitaman od 10 lat mówi że wydawanie muzyki jest nie opłacalne. A i tak każdy w zespole ma go w dupie.

Offline Artur78

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2131
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +285
Odp: Pitman: "Ludzie nie chcą kupić, więc my nie wydajemy."
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpnia 21, 2013, 06:16:39 pm »
0
Czemu twierdzisz że mają go w dupie?

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15175
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1493
Odp: Pitman: "Ludzie nie chcą kupić, więc my nie wydajemy."
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpnia 21, 2013, 06:25:11 pm »
0
A sądziłem, że muzycy nie zawsze nagrywają dla kasy... A już tym bardziej takie zespoły z renomą.

Jeśli jednak tak do tego podchodzą, to możemy pożegnać się na dobre z jakąkolwiek nową płytą. Skoro uważają, że teraz nie ma ludzi, którzy kupią ich muzykę, to na pewno w przyszłości ich też nie będzie.


 :facepalm:

Offline Marmetal

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 851
  • Płeć: Mężczyzna
  • Own worst enemy.
  • Respect: +412
    • Facebook
Odp: Pitman: "Ludzie nie chcą kupić, więc my nie wydajemy."
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpnia 21, 2013, 06:31:09 pm »
+2
Skoro uważają, że teraz nie ma ludzi, którzy kupią ich muzykę, to na pewno w przyszłości ich też nie będzie.

A może uważają tak dlatego, bo są aż tak niepewni co do jakości muzyki, którą mogliby zaprezentować światu? ;) Kto kupi coś, co jest średnie, a w porównaniu do dawnych dokonań zespołu - wręcz słabe :).

Offline ricardoelpaso

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 272
  • Respect: +294
Odp: Pitman: "Ludzie nie chcą kupić, więc my nie wydajemy."
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpnia 21, 2013, 06:50:41 pm »
+3
czy ktos kto tlumaczyl ten wywiad Pitmana ma w ogole pojecie o jezyku angielskim???

pierwsze pytanie pada o zespol Tool, jak to sie stalo ze z nimi grywal.

Chris mowi ze sie kumpluje z bebniarzem, obaj pochodza ze stanu Kansas

http://en.wikipedia.org/wiki/Danny_Carey
http://en.wikipedia.org/wiki/Chris_Pitman

a potem pada pytanie:

-do you have any gossips when we gonna hear the next Tool album? czy slyszales jakies plotki kiedy mozemy uslyszec nowy album Tool

i pozniej Chris wypowiada sie o tym z ludzie nie kupuja plyt etc



Tym forum rzadzi banda sfrustrowanych, chamskich smarkaczy

Offline Bananan

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 445
  • Respect: +354
Odp: Pitman: "Ludzie nie chcą kupić, więc my nie wydajemy."
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpnia 21, 2013, 07:05:57 pm »
0
Czemu twierdzisz że mają go w dupie?

Ostatni wywiad Axla, niechęć Dizziego do Chrisa. Kiedyś był potrzebny w zespole, ale tamtego zespołu już nie ma. Chris stał się muzykiem który nawet na koncertach nie za wiele się wysila. Bardzo go sobie cenię ale jego podejście do nagrywania płyt, jest dla mnie absurdem. Skoro ChD sprzedała się w ok. 8mln to zespół otrzymał 10-15 mln dolarów. To nie jest mała suma. Czasy się zmieniają a przemysł muzyczny nie przeżywa "boom" na punkcie płyt. Idealnym rozwiązaniem jest sprzedaż internetowa, ktoś ma ochotę kupić 6 utworów a nie całą płytę to przy cenie 0,99$ za utwór już przekracza cenę płyty w sklepie, zespół otrzymuje jakaś z tego cześć ale i tak jest z tego opłacić studio na kolejną płytę. Prawdzie pieniądze są z koncertów, wydajać nowe płyty zachęcają jeszcze bardziej ludzi do poznania materiału. I w tym Chris ma problem, boi się że wyleci z zespołu. Wiem że ludzie będą krytykować cokolwiek co wydadzą Gunsi ale znajdą się takie osoby jak Ja które to ostatnia płyta zachęci do zespołu. Wieże że w 2014 usłyszymy "nowy" materiał. 

Offline Zqyx

  • Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 34752
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3455
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Pitman: "Ludzie nie chcą kupić, więc my nie wydajemy."
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpnia 21, 2013, 07:31:48 pm »
0
ricardoelpaso:

Masz rację.
Dzięki.

Czytając fora przed odsłuchaniem wywiadu odnosiłem ten fragment do Gunsów, bo jakby nie było Chris jest etatowym muzykiem Gn'R, a nie Toola. Fragment o Tool nie wydawał mi się istotny z punktu widzenia fana Gn'R, a jednak w tym momencie jest najistotniejszy.
Tak, faktycznie Chris był pytany o płytę Toola, a nie o płytę Gunsów i to o niej wypowiada się w ten sposób.
Zresztą samo to, że Chris mówi w pewnym momencie - just like Guns - sugeruje, że mowa o o innym projekcie, a więc właśnie o Toolu.

Tłumaczenie ze słuchu, zwłaszcza dla osoby, która nigdy nie uczyła się angielskiego w szkole, czy na studiach nie jest łatwą sprawą, więc zasadniczo nie powinienem był się za to brać, tylko czekać, aż zrobi to ktoś inny, ale wywiad narobił sporo szumu na Gunsowych forach właśnie ze względu na pewne sformułowania Chrisa, które, jak się wydawało, nie tylko mi, odnoszą się do Gunsów. Zasugerowałem się tym, podobnie jak wielu fanów, również na anglojęzycznych forach Gn'R. Nie miałem powodu wątpić, że bardzo, bardzo wielu ludzi tak słabo zna język. Za pomyłkę przepraszam, aczkolwiek wydaje mi się, że stanowisko Chrisa, czy to w temacie płyty Tool, czy w temacie płyty Gunsów jest zasadniczo podobne, bo niby z jakiej racji słowa o kryzysie przemysłu muzycznego miałyby dotyczyć tylko jednego z projektów, w które jakoś tam angażuje/ angażował się Chris, dlatego warto o tym dyskutować.

Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś dobrze znający mówiony angielski wsłuchał się w wywiad i wyłapał, poprawił to, co jeszcze ewentualnie było błędne. Ja zaraz wprowadzę zmiany do głównego newsa.
Jednocześnie, żeby uniknąć tego typu wpadek w przyszłości zachęcam wszystkich, którzy dobrze znają język do większego zaangażowania i zapoznawania się z tekstami źródłowymi. :)
Ciekaw jestem jak słowa o kondycji przemysłu muzycznego mają się do powstania Blowout NYC. Owszem, to też niszowy projekt, ale poprzez związanie z muzykami Gn'R ma szansę na odniesienie sukcesu, o ile oczywiście chłopaki zamierzają cokolwiek nagrywać, a nie jedynie koncertować.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Emma

  • Zasłużeni
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3850
  • Respect: +2360
Odp: Pitman: "Ludzie nie chcą kupić, więc my nie wydajemy."
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpnia 21, 2013, 07:32:04 pm »
+1
Generalnie to ricardoelpaso ma rację, co do tego, że wypowiedź dotyczyła Tool, a nie GNR. Też ta wypowiedź w całości nie brzmi tak drastycznie.
"Słyszałem część materiału i brzmi ona naprawdę świetnie. To, co jest niezwykle fajne obecnie, to, że nie musisz się śpieszyć z wydaniem płyty, bo ludzie tego nie kupują. Nie ma sklepów z płytami, więc po co wydawać krążek? Robisz to, co chcesz. I to jest fajne. To działa w dwie strony - ludzie nie chcą kupować, więc my nie musimy wydawać. Dlatego spokojnie, nie spieszymy się, zupełnie jak w przypadku Gunsów - nie obchodzi nas to. Wychodzimy na scenę i gramy utwory, które ludzie znają, ale nie zmuszamy się do wydania muzyki. W tej chwili nei ma takiej potrzeby. 'Czas to już nie pieniądz'. "
Potem pada pytanie o to, dlaczego płyty się nie sprzedają:
"To taka rzecz zwana Internetem. Klikasz jeden przycisk i masz całą muzyczną historię the Rolling Stones, klikasz kolejny i masz wszystko co Jimmy Hendrix kiedykolwiek nagrał. To swego rodzaju problem. Wiesz, sam bym nie kupił, nikt tego nie robi. To w pewnym sensie rujnuje tę ideę wspierania artysty. Jest wiele argumentów za i przeciw, ale prawda jest taka, że chcemy wszystko za darmo, ale wiesz... Ja chcę darmowe lekarstwa, prawnika i darmowy telefon. Dlaczego tego nie mogę dostać za darmo? Chcę wszystko za darmo. Stwórzmy nową walutę - "darmo". Obecnie muzyka jest darmowa, a to naprawdę dotyka artystów. ludzie nawet sobie tego nie wyobrażają. Nie wiem w jaki sposób młode zespoły mają mieć jakąkolwiek szansę, bo tam nie ma żadnego wsparcia, nie ma nikogo za tym."
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 21, 2013, 07:33:50 pm wysłana przez Emma »

Offline Zqyx

  • Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 34752
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3455
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Pitman: "Ludzie nie chcą kupić, więc my nie wydajemy."
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpnia 21, 2013, 07:35:53 pm »
0
Dziękuję :) Jak chcesz możesz wyedyować głównego newsa i wrzucić tam te fragmenty, będzie łatwiej znaleźć :)
Ja starałem się oddać sens tego, co mówi Chris, ale dokładne tłumaczenie zawsze lepsze :)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16009
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Pitman: "Ludzie nie chcą kupić, więc my nie wydajemy."
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpnia 21, 2013, 07:41:08 pm »
0
Ale skucha :P A tu się już dyskusja i wieszanie psów zaczęło.
Dobrze, że ktoś zwrócił uwagę.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

 

"Good To Be Bad” Adlera z lyric video

Zaczęty przez Korso

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 3391
Ostatnia wiadomość Stycznia 14, 2013, 05:20:49 pm
wysłana przez mackow1993