Autor Wątek: Brain dla musicradar  (Przeczytany 4685 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wagon

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2684
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1629
Brain dla musicradar
« dnia: Listopada 07, 2012, 06:28:52 pm »
0
Były perkusista Guns N' Roses w wywiadzie udzielonym serwisowi musicradar dzieli się z nami wieloma ciekawostkami. Od czasu wejścia do zespołu, aż do teraz.


Nerwy związane z pierwszym dniem

Pierwszy koncert zagraliśmy w Rio. Dwa czy trzy miesiące próby odbywały się bez Axla. Pierwsze show na Rock in Rio i pomyślałem: „Chwila. Jak to będzie brzmiało z Axlem? Gdzie jest Axl? Oh, jego helikopter nadlatuje.”. Pierwszy koncert jaki z nim zagrałem miał miejsce na oczach 250 tysięcy ludzi. Myślałem: „Jak ta piosenka powinna się zacząć?”. Było tak, ponieważ powinienem dostać jakieś wskazówki, ale nigdy nie rozmawiałem werbalnie z Axlem na ten temat.
Patrzysz w lewo a tam Foo Fighters, Oasis i Sting. Byliśmy głównymi gwiazdami tego show i wszyscy byli zaniepokojeni jak się zaprezentujemy, ponieważ Axl połączył w jedno taką mieszankę różnych ludzi.


Witaj w „świątyni” [Welcome to the Temple]

Nagrali garść kawałków i Josh Freese nagrał wiele rzeczy. Myślę, że nagrał 90% partii perkusyjnych na 25-30 melodiach, które słyszało się wokół. Dołączyłem do zespołu kiedy zawarli współpracę z producentem Royem Thomasem Bakerem. Wcześniej współpracował z Queen, The Cars, Journey. Powiedział, że musimy nagrać od nowa bębny, bo brzmiały zbyt industrialnie.
Przejeździliśmy jego zielonym Rolls Roycem dosłownie całe LA w poszukiwaniu odpowiednich bębnów. Wypróbowaliśmy chyba wszystkie sławne marki. Przetransportowaliśmy je do The Village w LA, gdzie nagrywaliśmy.
Ustawiliśmy wszystkie bębny i powiedziałem: „To jest album Guns N’ Roses, potrzebujemy klimatu.”. I była tam na górze „świątynia”, w której ludzie wygłaszali swoje mowy. Poszliśmy tam i było tam mini audytorium. Jak tylko przeniosłem w to miejsce perkusję i uderzyłem w bębny powiedziałem: „O k***a, to jest klimat”. Podprowadzili tam przewody i w końcu Buckethead ustawił tam swój kurnik, gdzie nagrywaliśmy. Bucket i ja patrzyliśmy na siebie, on był w kurniku z kablami i przyniesionym sianem. Nagrywaliśmy w tym pomieszczeniu przez trzy lata.


Teraz zrób to na swój sposób!

Axl jest perfekcjonistą. Josh Freese, który jest jednym z moich ulubionych bębniarzy, nagrał już kilka pięknych piosenek, ale nie miały one brzmienia. Brzmiały bardzo cyfrowo, elektronicznie. Axlowi podobało się kilka jego partii i zapytał mnie czy mogę zagrać to, co Josh zrobił, ale na mój sposób. Chciał, żebym odtworzył to nuta w nutę.
Pomyślałem więc, że jeśli tak chcą, to ktoś musi zrobić tego transkrypcję. Wykonałem kilka telefonów i poszedłem do Sony, zostawiłem im garść płyt CD i oni je przepisali. Umieścili to na teleprompterze, nauczyłem się tego i nagrałem nuta w nutę. Po tym Axl powiedział: „Teraz zrób to na swój sposób!”. Myślę, że to, co pojawiło się na płycie było połączeniem trochę tego co zrobił Josh z tym co zrobiłem ja.


Kto za to płaci?

Znajdowało się jeszcze jedno pomieszczenie, w którym ustawione było dosłownie 30 werbli, 15 bębnów ze stopkami perkusyjnymi, talerze. Ustawione tak jak w sklepie muzycznym. Myślałem: „Ten wygląda cool. Spróbuję to na tym.”. Graliśmy kilka uderzeń i patrzyliśmy jak to brzmi.
Nie było ograniczenia czasowego, nie było nic. Myślę, że nikt się tym nie interesował. Wychodziłem z założenia: „Nie wiem kto za to płaci, ani nie wiem co się dzieje, ale naprawdę nic mnie to nie obchodzi, ponieważ znalazłem się w jednym z najlepszych na świecie studio z kilkoma najlepszymi perkusjami i z jedną z najlepszych aparatur do nagrywania. Każdy najeżdżał na Axla i Guns N’ Roses, ale dla mnie to było zaje***te.
W końcu wybraliśmy jeden zestaw, który brzmiał w miarę solidnie, wymieniliśmy tylko werbel. „Sorry”* przypominało twórczość Pink Floyd, dlatego pomyślałem, że użyje większej centrali, 24 lub 26 calowej. Na „There Was A Time” używaliśmy 22 calowej, po prostu eksperymentowaliśmy. Mieliśmy rewelacyjną zabawę, ja i mój techniczny. Chcieliśmy spróbować czegoś, nagrać to i wysłać płyty CD do Axla. Sprawdzał to i mówił: „Tak, to niezłe”, czasami przychodził; jego zegar był szalony; o czwartej rano i słuchał.


„Podwójne bębnienie!?”

Axl zawsze traktował mnie naprawdę dobrze. Nawet wtedy kiedy odszedłem i Frank Ferrer przejął moje miejsce, ponieważ urodziło mi się dziecko, byli dość uprzejmi. Myślę, że Axl był trochę wkurzony zmianą kolejnego perkusisty, ale odszedłem, on pozwolił mi to zrobić i to była tak jakby moja decyzja, żeby nie wracać, ponieważ wszedłem w produkowanie i ścieżki dźwiękowe do filmów.
Ale ciągle tworzę. Zrobiłem dla niego kilka remixów. Wiem, że ma swoją reputację i ja to widzę i to jest to co sprawia, że jest Axlem Rose. On kontroluje cały ten biznes. Ma ogromne wpływy i wielu potwornych ludzi chce na tym skorzystać.
Przy okazji tej ostatniej trasy zadzwonił do mnie i powiedział: „Hej. Może chciałbyś wziąć udział w „podwójnym bębnieniu”, gdzie Ty grasz nowe piosenki, z Chinese, które są bardziej techniczne, a Frank bardziej rockowe kawałki z dawniejszych czasów. Rozważałem tą propozycję. Nie wiedziałem czy Frank chce to robić i nie chciałem go stawiać w takim położeniu. Nie wiedziałem czy chcę brać udział w czymś podobnym jak w przypadku zespołu Grateful Dead (przyp. tłum. – zespół składał się z dwóch perkusistów).
Mówił o tych wymienianych perkusjach: „Hej, ok, gramy „Sorry” z Chinese, bębny się zmieniają gra Brain, ok gramy „Welcome to the Jungle”, bębny zmieniają się z powrotem i gra Frank”. Nie doszło do tego. Nie jestem pewny czy mieli na takie coś budżet i czy Frank w 100% był za tym. On jest teraz ich perkusistą i czułem się z tym dziwnie."




*w oryginale wywiadu pojawia się wersja tytułu „I’m Sorry”. Nie wiadomo czy tak piosenkę nazywa Brain czy to inwencja twórcza dziennikarza.

http://www.musicradar.com/rhythm/brain-mantia-talks-guns-n-roses-chicken-coops-helicopters-and-chinese-democracy-556166/1
« Ostatnia zmiana: Listopada 08, 2012, 09:25:18 pm wysłana przez Wagon »

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Brain dla musicradar
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 07, 2012, 07:08:40 pm »
0
No i to jest wywiad. To są ciekawostki.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline Platypus

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +124
Odp: Brain dla musicradar
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 07, 2012, 07:11:32 pm »
0
Niech Brain wróci. :) Nic nie mam do Franka ale to jednak Brain mnie porywa swoim graniem. :P

body

  • Gość
Odp: Brain dla musicradar
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 07, 2012, 07:40:21 pm »
0
To są informacje warte przetłumaczenia, Brain jest szczery i mówi sporo ciekawych rzeczy które z pewnościa zainteresują fanów nowej ery GnR, to kolejny wywiad w którym były członek newgnr wypowiada się ciepło o swoim dawnym szefie. Tak jak i Josh wywarli ogromny wpływ na ChD. Wagon masz piwo za porządny wywiad.


Offline mafioso

  • Moderator
  • Street of dreams
  • *****
  • Wiadomości: 12048
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2206
    • As Koncertowy
Odp: Brain dla musicradar
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 07, 2012, 08:01:08 pm »
0
Skoro mówi, że Axl ma ogromne wpływy w tym biznesie to prostą koleją rzeczy nie będzie o nim mówić źle ;)

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34671
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Brain dla musicradar
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 07, 2012, 08:34:12 pm »
0
Ciekawe, czy to co słyszeliśmy kiedyś jako remix Better w wersji Braina faktycznie nim było i czy usłyszymy kiedyś tego więcej. Nie do końca rozumiem historię z RIR, przecież pierwszym koncertem nowego składu było bodajże Vegas, jeśli dobrze pamiętam.
Co myślicie o historii z dwoma perkusistami? Chcielibyście tego?
BH jednak faktycznie miał swój kurnik, a myślałem, że to tylko miejska legenda ;)
Fajnie tak w ogóle przeczytać wywiad z kimś, kto rzadziej udziela wywiadów, żałuję, że pytający nie zapytał jakoś bardziej o te remixy, bo aż się prosiło o to.
« Ostatnia zmiana: Listopada 07, 2012, 08:35:53 pm wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Wagon

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2684
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1629
Odp: Brain dla musicradar
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 07, 2012, 11:49:34 pm »
0
Z wielką przyjemnością tłumaczyło mi się ten wywiad. W końcu coś nowego. Ciekawostki naprawdę interesujące i przynajmniej mamy w końcu relację człowieka niewmieszanego w żadne konflikty. A mówiąc o konkretach zaintrygował mnie ten kurnik Bucketa. Wstyd przyznać ale nie miałem o tym wcześniej pojęcia :)

A na piwka za wywiad raczej nie zasługuję, bo i tak bardzo zwlekałem z tym wywiadem i gdyby nie Zqyx to pewnie bym go nie przetłumaczył :)

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34671
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Brain dla musicradar
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 08, 2012, 08:24:22 am »
0
Elektrowstrząsy działają na każdego :P Co do bębnów na CHD - brzmienie mają dziwne, nie do końca mi odpowiadające ;), ale sam wywiad chyba warto było przetłumaczyć :) Dziwi mnie tak małe zainteresowanie remixami Braina, w końcu jakby nie było to "nowy" materiał Gunsów. ;)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Wagon

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2684
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1629
Odp: Brain dla musicradar
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 08, 2012, 10:58:30 am »
0
Zqyx no pewnie, że remixy to ciekawy temat tyle tylko, że nawet nie mamy konkretów do dyskusji. Ciekawe co tam stworzyli :) Od razu na myśl przychodzi mi Blood in the Water :D

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34671
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Brain dla musicradar
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 08, 2012, 11:11:05 am »
0
Ano właśnie, choćby to być może, albo ten wcześniejszy Better remix, którego niektórzy słyszeli. Chcielibyście, żeby to zostało jakoś wydane pod szyldem Gn'R? :)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Witek

  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +500
    • http://bulak.home.pl/blog
Odp: Brain dla musicradar
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 08, 2012, 11:12:49 am »
0
Ewentualnie do kupienia na stronie, jako ciekawostka. Albo jakby wyszła płyta z demami, remixami itp :)
« Ostatnia zmiana: Listopada 08, 2012, 11:14:48 am wysłana przez Witek »

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34671
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Brain dla musicradar
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 08, 2012, 11:17:09 am »
0
Mnie to o tyle zaskakuje, że po coś te remixy były robione, a nie słychać o tym za bardzo. Niekoniecznie chciałbym remixy jako nową płytę Gunsów, ale ciekawostka dla fanów, jakaś reedycja CHD, czy jako b strony singli, to mogłoby sie sprzedać ;) Tyle, że w tym momencie, jeśli chodzi o jakąkolwiek reedycję CHD to chyba już za późno, więc nie wiem, co z tym będzie. Chciałbym mieć możliwość posłuchania tego po prostu.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Wagon

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2684
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1629
Odp: Brain dla musicradar
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 08, 2012, 11:18:03 am »
0
Myślę, że jako ciekawostka bardzo chętnie zapoznałbym się z taką płytą z remixami :)  Ale niestety myślę, że Axl zapomniał już o tych remixach i nic z tego.

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Brain dla musicradar
« Odpowiedź #13 dnia: Listopada 08, 2012, 11:31:37 am »
0
o jakąkolwiek reedycję CHD to chyba już za późno, więc nie wiem, co z tym będzie.

Sposób jest. Podwójna nowa płyta Gunsów :P na pierwszej nowe kompozycje, na drugiej remiksy ChD :P
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Hollywood*Rose

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 406
  • Płeć: Kobieta
  • It's 18 and life to go
  • Respect: +305
Odp: Brain dla musicradar
« Odpowiedź #14 dnia: Listopada 08, 2012, 01:54:23 pm »
0
I to jest ciekawy wywiad! Spokojnie mógłby powisieć dłużej na głównej stronie ;)
Ten pomysł z 'podwójnym bębnieniem' brzmi interesująco, ale faktycznie tylko jeśli Frank nie miałby nic przeciwko. Wiadomo, nie jego zespół itd., ale kolejne spięcia są niepotrzebne po prostu.
Tych remixów posłuchałabym chętnie, ale tylko jako ciekawostki. Każde wydawnictwo GnR cieszy, ale same remixy to niezbyt wymagający materiał.


Not in this lifetime

 

Slash dla magazynu "Gitarzysta"

Zaczęty przez Connor

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 2504
Ostatnia wiadomość Lipca 04, 2013, 10:29:26 pm
wysłana przez Slashie