Autor Wątek: Niven: Wydanie Chinese Democracy to wielki błąd  (Przeczytany 1055 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3470
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Niven: Wydanie Chinese Democracy to wielki błąd
« dnia: Listopada 18, 2020, 06:52:57 pm »
+1



Były menedżer Guns N’ Roses, Alan Niven, był gościem „Rock Talk With Mitch Lafon”.

Mówił tam między innymi o „Chinese Democracy” oraz o tym, dlaczego jego zdaniem wydanie tej płyty było błędem.


„W mojej opinii wydanie Chinese Democracy to wielki błąd”, powiedział.
„Uważam, że byłoby lepiej, gdyby ta płyta pozostała tajemnicą. Byłoby lepiej, gdyby piosenki z niej były od czasu do czasu przemycane do setlisty. Dzięki temu cały album obrósłby aurą czegoś tajemniczego i fascynującego… i dopiero później ewentualnie można by go było wypuścić.
Ale wydanie płyty ot tak, bez wcześniejszej kampanii w prasie i wszystkich tych bzdetów… na zasadzie ‘Ok, skurwiele, oto ona’… jest bardzo w stylu Guns N’ Roses”.

„Jestem bardzo ciekawy”, dodał Niven, zmieniając temat, „czy aktywność Axla na Twitterze przełoży się jakoś na to, co pisze. Chętnie posłuchałbym jakiegoś politycznego kawałka jego autorstwa.


Alan wrócił również do pierwszych lat zespołu i podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat „Welcome To The Jungle” w pierwotnej formie.

„Zawsze myślałem, że to świetna piosenka z błyskotliwym tekstem. Ale na demówce, którą dostałem od ludzi z [wytwórni] Geffena, kiedy zaproponowali mi współpracę z zespołem, brzmiała po prostu słabo.

Posłuchałem tej demówki, po czym wróciłem do nich i powiedziałem: ‘Musimy popracować nad jednym kawałkiem. Może brzmi słabo, ale to prawdopodobnie najważniejszy utwór na demówce’. Chodziło o Welcome To The Jungle. Tym, co kręciło mnie w tym kawałku (…), był jego polityczny wymiar. Zobacz chociażby teledysk…”.   

Dzisiaj klip do „Welcome To The Jungle” jest uważany za jeden z najlepszych w historii.

„Super, że chociaż minęło już trzydzieści lat, nadal pojawia się w takich zestawieniach”, skomentował Niven. „Guns N’ Roses to zespół, który zawsze miał jasny pogląd na sprawy społeczne”.





Źródło:
https://www.ultimate-guitar.com/news/general_music_news/manager_explains_gnrs_biggest_mistake_with_chinese_democracy_says_welcome_to_the_jungle_sounded_weak_at_first.html
« Ostatnia zmiana: Listopada 18, 2020, 06:54:45 pm wysłana przez naileajordan »
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3787
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +970
Odp: Niven: Wydanie Chinese Democracy to wielki błąd
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 19, 2020, 10:07:01 am »
0
„Uważam, że byłoby lepiej, gdyby ta płyta pozostała tajemnicą. Byłoby lepiej, gdyby piosenki z niej były od czasu do czasu przemycane do setlisty. Dzięki temu cały album obrósłby aurą czegoś tajemniczego i fascynującego… i dopiero później ewentualnie można by go było wypuścić."

A to tak nie było? :O


„Jestem bardzo ciekawy”, dodał Niven, zmieniając temat, „czy aktywność Axla na Twitterze przełoży się jakoś na to, co pisze. Chętnie posłuchałbym jakiegoś politycznego kawałka jego autorstwa.

Że co robi??  :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8571
  • 17000 postów
  • Respect: +4333
Odp: Niven: Wydanie Chinese Democracy to wielki błąd
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 19, 2020, 11:50:04 am »
0
Niven pierdaczy od rzeczy od lat... szkoda nawet oczu zeby czytac te jego wynurzenia po 30 latach od jego zwolnienia
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34655
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger"
  • Respect: +3431
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Niven: Wydanie Chinese Democracy to wielki błąd
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 19, 2020, 04:55:26 pm »
0
Jakie później, panie Niven? W 2020?
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Bender

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4391
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wchodzę luzem w mojej bluzie z logiem Guns N Roses
  • Respect: +2456
Odp: Niven: Wydanie Chinese Democracy to wielki błąd
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 20, 2020, 08:05:25 am »
0
Ale wydanie płyty ot tak, bez wcześniejszej kampanii w prasie i wszystkich tych bzdetów… na zasadzie ‘Ok, skurwiele, oto ona’… jest bardzo w stylu Guns N’ Roses”.

Mi się wydaje, że kampania ChD trwała jakieś 14 lat.
GN'R 11.07.12 / 20.06.17 / 09.07.18 / 20.06.22
SLASH 13.02.13 / 20.11.14 / 12.02.19 / ...
DUFF 12.06.14 / 22.08.19

 

Tommy: Chinese to przemyślana i wielopłaszczyznowa płyta [tommystinson]

Zaczęty przez naileajordan

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 549
Ostatnia wiadomość Listopada 15, 2022, 04:13:54 pm
wysłana przez sunsetstrip