Autor Wątek: Michael Monroe: Nigdy nie chciałem od GNR pieniędzy  (Przeczytany 1675 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3470
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Michael Monroe: Nigdy nie chciałem od GNR pieniędzy
« dnia: Października 06, 2019, 10:42:45 pm »
+2
 


Michael Monroe, wokalista Hanoi Rocks, udzielił niedawno wywiadu RockSverige.
Odniósł się w nim między innymi do tego, czy czerpie dochody z tytułu wkładu w dwie piosenki Guns N’ Roses – „Ain’t it Fun” (z płyty „The Spaghetti Incident?”) oraz „Bad Obsession” (z „Use Your Illusion”).

„Otrzymałem zapłatę na to, że zagrałem w ‘Bad Obsession’ na saksofonie i harmonijce”, wyjaśnił.
„Co się tyczy ‘Ain’t it Fun’… [Któregoś dnia] Axl powiedział mi, że nie słyszał The Dead Boys.
Będąc w Hollywood, dałem mu taśmę z dwoma pierwszymi albumami tego zespołu. Słuchaliśmy jej w jego samochodzie, a kiedy zaczęło się ‘Ain’t it Fun’, zawołał: Hej, chwila, znam ten numer! Musimy go zaśpiewać w duecie. Właśnie pracujemy nad płytą z coverami.
[Potem] zadzwonił do Slasha i rzucił: Zbierz zespół! Nagramy tę piosenkę.

Zaśpiewaliśmy ją w duecie, po czym powiedziałem:
Czy możecie umieścić na płycie wpis 'In memory of Stiv Bators (1949-1990)'?.
Jasne, odpowiedział.
To naprawdę magiczny numer. Zdecydowanie jest w nim duch Stiva”.

„Nigdy nie chciałem od nich ani grosza”, ciągnął Monroe. „Jedyne, o co poprosiłem, to wpis ‘In memory of Stiv Bators’. I poprawna wymowa mojego nazwiska”.   


Kapela Hanoi Rocks powstała w Finlandii, ale jej muzyka miała wpływ na wiele zespołów z Los Angeles, w tym na Mötley Crüe i Guns N’ Roses.

W roku 2007 zapytano Michaela, czy kiedykolwiek zazdrościł sukcesu Gunsom, którzy u początków kariery często wskazywali Hanoi Rocks jako źródło inspiracji. Monroe odparł:

„Nie, nigdy nie odczuwałem zazdrości. Ani trochę. Zawsze cieszył mnie ich sukces, w pełni na niego zasłużyli. Jestem wdzięczny za to, że uznali wpływy Hanoi Rocks i mówili o nich w prasie”.   

„Wiele zespołów, które sprzedały dużo płyt, nie miało wielkiego talentu i świadomie  próbowało to zamaskować, na przykład poprzez wygląd”, dodał Monroe. „Jednak Guns N’ Roses byli inni, poza tym wierzyli w siebie na tyle mocno, żeby nie bać się mówić o Hanoi Rocks jako o źródle inspiracji. (…) Nie, nigdy nie byłem zazdrosny o ich sukces. Wręcz przeciwnie! Współpraca z tymi chłopakami była świetną zabawą”.







Źródło
« Ostatnia zmiana: Października 07, 2019, 11:21:52 am wysłana przez naileajordan »
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6422
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Michael Monroe: Nigdy nie chciałem od GNR pieniędzy
« Odpowiedź #1 dnia: Października 07, 2019, 05:59:19 am »
0
Piękne i zdrowe podejście do życia i sukcesów w branży muzycznej. Równy gość musi z niego być.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34654
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger"
  • Respect: +3431
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Michael Monroe: Nigdy nie chciałem od GNR pieniędzy
« Odpowiedź #2 dnia: Października 07, 2019, 09:22:44 am »
0
Jak można było nigdy nie słyszeć The Dead Boys? Skandal  :D

Ain't it Fun nigdy nie słyszeliśmy na koncercie Gunsów, ale już z Sonic Reducerem się udało i bardzo mnie to ucieszyło, a jednocześnie zaskoczyło. Fajnie byłoby, gdyby kiedyś po coś z repertuaru The Dead Boys sięgnął też Duff.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15138
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1482
Odp: Michael Monroe: Nigdy nie chciałem od GNR pieniędzy
« Odpowiedź #3 dnia: Października 07, 2019, 06:12:49 pm »
0
Miałem przyjemność słyszeć "Sonic Reducer" w wykonaniu Pearl Jam :P

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8571
  • 17000 postów
  • Respect: +4333
Odp: Michael Monroe: Nigdy nie chciałem od GNR pieniędzy
« Odpowiedź #4 dnia: Października 07, 2019, 06:56:35 pm »
0
A ja miałem okazję słyszeć i widzieć dwukrotnie w moim kraju zespół z Hollywood grający dla pieniędzy
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


 

Ron: "Wydaje się, że GnR odpoczywa, ale to może się w każdej chwili zmienić."

Zaczęty przez balumala

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 6600
Ostatnia wiadomość Września 15, 2013, 10:02:27 pm
wysłana przez Emma