Autor Wątek: Melissa o ksenofobicznych atakach w USA  (Przeczytany 882 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3472
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Melissa o ksenofobicznych atakach w USA
« dnia: Marca 20, 2021, 04:02:40 pm »
0


 
Stop AAPI Hate to pozarządowa organizacja, która dba o interesy amerykańskich obywateli azjatyckiego pochodzenia.

Niedawno ukazał się opublikowany przez nią raport, z którego jasno wynika, że pandemiczna rzeczywistość sprzyja narastaniu w amerykańskim społeczeństwie nienawiści wobec przedstawicieli azjatyckiej mniejszości etnicznej. Są oni obwiniani o rozprzestrzenianie się „chińskiego wirusa” i ustawicznie szykanowani.

Eksperci ze Stop AAPI Hate podają, że od marca 2020 do lutego 2021 roku odnotowano 3 795 przypadków aktów przemocy względem Amerykanów azjatyckiego pochodzenia. 

Na Twitterze pojawił się hasztag #StopAsianHate.


Do bolesnej sprawy amerykańskiej ksenofobii odniosła się na swoim profilu na Instagramie Melissa Reese.

„Jestem zbulwersowana tym, co dzieje się w tym kraju”, napisała członkini Guns N’ Roses. „I boję się, zwłaszcza o moją mamę. Ja i moja siostra z dumą utożsamiamy się z Amerykankami azjatyckiego pochodzenia, to jest z grupą, która w ciągu ostatniego roku padła ofiarą gwałtownie nasilających się aktów przemocy”.

Melissa twierdzi, że swoim wpisem chciałaby uwrażliwić ludzi na problem ksenofobii:

„Sięgam po portale społecznościowe, ponieważ chciałabym przemówić do wrażliwości ludzi i uświadomić im, jak ważne jest powstrzymanie tych brutalnych ataków na społeczność AAPI”.

Wpis kończy żarliwy apel o pomoc i zaangażowanie na rzecz azjatyckiej społeczności, aby akty przemocy rychło ustały.     


Warto przypomnieć, że Melissa ma żyłach azjatycką krew – jej matka jest z pochodzenia Filipinką*.


*Więcej na ten temat znajdziecie w wywiadzie z listopada 2018 roku, w tłumaczeniu @sunsetstrip 
https://gunsnroses.com.pl/forum/artykuly/melissa-grozono-mi-smiercia-17060/







Źródło
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8573
  • 17000 postów
  • Respect: +4334
Odp: Melissa o ksenofobicznych atakach w USA
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 20, 2021, 04:20:01 pm »
0
Każdy hejtuje każdego w USA, ten kraj zmierza do autozaglady.
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34664
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3432
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Melissa o ksenofobicznych atakach w USA
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 20, 2021, 06:52:52 pm »
+2
Nigdy nie zrozumiem ksenofobów. Tak samo jak nigdy nie zrozumiem podejścia, ze jeden człowiek jest według innego gorszy ze względu na rasę, narodowość, czy wyznanie.
« Ostatnia zmiana: Marca 20, 2021, 06:54:46 pm wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Luk

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 853
  • Respect: +205
Odp: Melissa o ksenofobicznych atakach w USA
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 22, 2021, 01:04:21 pm »
0
U nas jest to samo przecież. Z różnych powodów, nie tylko koloru skóry, religijne czy zdrowotne przecież też teraz na czasie. Mam wrażenie, że ludzie po prostu się lubią wyżywać na innych i raczej się to nie zmieni. Szczególnie po tym trampiźmie i kaczyzmie.

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8573
  • 17000 postów
  • Respect: +4334
Odp: Melissa o ksenofobicznych atakach w USA
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 22, 2021, 01:08:38 pm »
+3
No na szczescie, przynajmniej poki co, ludzie u nas
1) nie szturmuja budynkow rzadowych
2) nie gina w regularnych walkach ze sluzbami (5 osob podczas ataku na Kapitol...)
3) policjanci nie zabijaja ludzi przy interwencjach

co nie znaczy ze u nas jest dobrze, ale jednak nie ta skala
« Ostatnia zmiana: Marca 22, 2021, 01:10:27 pm wysłana przez sunsetstrip »
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Luk

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 853
  • Respect: +205
Odp: Melissa o ksenofobicznych atakach w USA
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 22, 2021, 06:16:32 pm »
0
Jednak sądy i ich instytucje nie dały się tak omamić jak nasze sprzedajnymi ludźmi. Przynajmniej z tego co czytałem i słyszałem. ;)

 

Sixx:A.M. w Ameryce - Carolina Rebellion 2016 (USA), 06.05.2016

Zaczęty przez Zqyx

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1347
Ostatnia wiadomość Maja 08, 2016, 07:56:04 am
wysłana przez Zqyx