Autor Wątek: List Axla w sprawie morderstwa żyrafy w kopenhaskim zoo  (Przeczytany 6948 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wagon

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2684
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1629
List Axla w sprawie morderstwa żyrafy w kopenhaskim zoo
« dnia: Lutego 17, 2014, 11:29:02 pm »
+4

"W ostatnim tygodniu wstawiłem kilka sarkastycznych tweet’ów w odpowiedzi i w celu zwrócenia uwagi na zabicie osiemnastomiesięcznej żyrafy – Mariusa, przez kopenhaskie Zoo w Danii.

W tym względzie uważam, bez większych informacji lub lepszego zrozumienia nie tylko, jak działa ten konkretny system hodowlany lub dlaczego uważa się to za konieczne i widocznie bez miejsca na wyjątki lub opinię publiczną... Dla przeciętnego człowieka wydaje się, że…

1.)   Marius mógł być oszczędzony i był stratą zdrowego, młodego zwierzęcia.

2.)   Sposób w jaki został poddany eutanazji i jaki pozbyto się go był barbarzyński, niepotrzebny i wulgarny lub był groteskowym pokazem bezmyślności i całkowitym lekceważeniem nastrojów społecznych przez podwyższenie poziomu patologicznego spektaklu. Większości przerażająco trudno zrozumieć dokonywanie tego nie tylko na oczach ludzi ale co przyświecało błędnym i bezsensownym celom edukacyjnym dzieci.

I…

3.)     Pozornie zimne i kliniczne reakcje i postawy dotyczące tego niefortunnego zdarzenia przez osoby zaangażowane wydają się być nieco wyzywające, aroganckie, a nawet sprawiają wrażenie przewrotnie zadowalające i ich działania wyrażają „dumę” z decyzji przez nich podjętych, okazujących brak serca w stosunku do zwierząt i bardzo lekceważących opinię publiczną na ten temat.

Może komentarze te zostały wyjęte z kontekstu? Może coś zginęło przy tłumaczeniu? Nie wiem czy ktokolwiek próbuje powiedzieć coś lub zrobić w takiej sytuacji jako Ci, którzy naprawdę znają się bardziej od tych konkretnych lub innych profesjonalnych opiekunów zwierząt, zoologów, itd. Ale wiem, że w danej chwili masa ludzi na całym świecie nie potrafi zrozumieć lub poprzeć tego, co miało tam miejsce. I znowu bez większych informacji i lepszego zrozumienia programu hodowlanego i dlaczego właśnie taki kierunek działania został uznany za odpowiedni, to wydarzenie wydaje się błędne i jawi się jako zbrodnia przeciwko naturze tych, którzy mianują się obrońcami i opiekunami zwierząt.

Można spróbować usprawiedliwić te wybory jako mające wzgląd na większy naukowy obraz, ale według mnie wygląda na to, że jest więcej niż jedna perspektywa tego obrazu i wydaje się, że stosowanie się do tak sztywnego i restrykcyjnego, klinicznego skupienia może być z pominięciem wpływu społeczeństwa na ich działania.

Dla większości normalnych ludzi, którzy kochają, dbają i posiadają zwierzęta, to wydarzenie było tragedią.  Niespodziewany, niewyobrażalny i co dla wielu najbardziej poruszające możliwy do uniknięcia horror spowodowany przez zagubienie profesjonalistów zaangażowanych i tych wypowiadających się w imieniu placówki zoo, którzy w moim mniemaniu powinni dbać jak najbardziej o harmonię wśród zwierząt, ludzi, celów edukacyjnych i naukowych jak tylko to możliwe. Tak jak przywilejem dla publiki jest możliwość odwiedzenia, zobaczenia i doświadczenia tych zwierząt, tak takim samym przywilejem jest również praca i dbanie o te zwierzęta i robienie tego w czasie interakcji i/lub pracy z publiką.

Niestety jakoś w tym przypadku wszystko, albo większość tego, najwidoczniej została zapomniana.

Axl"
« Ostatnia zmiana: Lutego 17, 2014, 11:38:35 pm wysłana przez Canis_Luna »

Offline janina

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2670
  • Płeć: Kobieta
  • catcher in the rye....
  • Respect: +1005
Odp: List Axla w sprawie morderstwa żyrafy w kopenhaskim zoo
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 17, 2014, 11:51:57 pm »
0
 Jeszcze chcieli jedną żyrafę uśmiercić.Ale po burzy jaką wywołali na świecie, zrezygnowali z tego pomysłu. Axl tutaj ma słuszną rację i podzielam jego opinię .

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34707
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3448
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: List Axla w sprawie morderstwa żyrafy w kopenhaskim zoo
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 18, 2014, 08:38:20 am »
0
Ludzie kochający zwierzęta nie odwiedzają zwierząt w klatkach  :P Ale pomijając to - fajnie, że Axl się nieco ożywił i wyraził swoje zdanie, z którym, o dziwo, tym razem się zgadzam. Może pewnego dnia oywi się także twórczo.
Sądząc po liczbie komentarzy - na to drugie czeka zdecydowanie więcej fanów :)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 5022
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1693
Odp: List Axla w sprawie morderstwa żyrafy w kopenhaskim zoo
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 18, 2014, 09:06:59 am »
0
Ten list w wersji angielskiej był bełkotem. W tłumaczeniu Wagona jest polskim bełkotem.
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.
GNR
Warszawa 15.07.06, Praga 27.09.10, Rybnik 11.07.12, Gdańsk 20.06.17
Slash
13.02.13, 12.02.19, 16.04.24

Offline eXtreme

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1917
  • Płeć: Mężczyzna
  • sick love never dies!
  • Respect: +218
Odp: List Axla w sprawie morderstwa żyrafy w kopenhaskim zoo
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 18, 2014, 09:22:06 am »
0
Axl powinien pisać teksty do czytania ze zrozumieniem dla polskich maturzystów. Oj mieliby zagadkę :lol:

Offline pompon

  • Zasłużeni
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1638
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +313
Odp: List Axla w sprawie morderstwa żyrafy w kopenhaskim zoo
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 18, 2014, 09:24:39 am »
0
nic dziwnego, że nie mógł się dogadać z chłopakami z zespołu, z byłymi żonami etc.
Po prostu nikt go nie rozumiał  ;)
Lepiej jednak wychodzi mu śpiewanie niż pisanie listów

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: List Axla w sprawie morderstwa żyrafy w kopenhaskim zoo
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 18, 2014, 09:55:30 am »
+1
Axl zawsze w wypowiedziach używał zdań wielokrotnie złożonych. Taki chyba ma styl. Z tego, co pamiętam oświadczenie o RRHOF też było dość chaotyczne ;)
Śpioch, to nie "polski bełkot" to wierne tłumaczenie :D oboje próbowaliśmy jakoś to ułożyć, żeby było w miarę zrozumiałe.


Przed chwilą sprawę Mariusa poruszano w TVN24 i zaproszono Czesława Mozila jako polskiego oficjalnego Duńczyka do skomentowania sprawy. Mozil się wzburzył, że Axl śpiewa "Welcome to the jungle, it's time to die" a teraz oburza się na duńskie zoo. Szkoda, że pan Mozil nie potrafi ogarnąć, że WTTJ jest o miejskiej dżungli. Co nie zmienia faktu, że piosenka całkiem pasuje do tego, co działo się w kopenhaskim zoo. Spektakl dla dzieci o śmierci? No błagam. Czego to nauczy tych dzieci? Że jak ktoś jest "inny" to trzeba go zarżnąć?
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Tymeg

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 607
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +138
Odp: List Axla w sprawie morderstwa żyrafy w kopenhaskim zoo
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 18, 2014, 10:53:31 am »
0
Kto ogląda „Pingwiny z Madagaskaru” ten wie, że po Duńczykach nie można spodziewać się niczego dobrego  ;)
A już na poważnie, cała ta sprawa spraw jest bardzo niesmaczna, delikatnie mówiąc. Dobrze, że znana osoba (Axl) nagłaśnia temat. Lepsze to niż prowadzenie wojenek z kolegami po fachu.

Offline Nata

  • Zasłużeni
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1711
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +203
Odp: List Axla w sprawie morderstwa żyrafy w kopenhaskim zoo
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 18, 2014, 11:56:11 am »
0
A ja uważam, ze jednak Axl  przesadza. Co on się tej żyrafy tak uczepił. Jego list to powtarzanie po raz kolejnych tych samych tez.
Zeby z tego jeszcze płynęła jakaś podsumowująca myśl, a tu nic. Poza tym używa źle słowa eutanazja i w ogóle uważam, ze ten list jest zbyt pompatyczny i zbyt niezrozumiały, a nic wielkiego nie wnosi.
Ja bardzo lubię Axla styl pisania, uważam, ze ma tendencje do pisania z przekąsem krótkich tekstów, fraz, lirykow, potrafi ironicznie i wysmiewczo podejść często do tematów, które często są rozdmuchiwane do granic możliwości.  Jednak  w tym liście się nie popisał. Przykro mi to stwierdzić, ale takim zawiłym stylem często piszą ludzie mało wykształceni, którzy chcą brzmieć bardziej elokwentnie, co w efekcie ma skutek wręcz odwrotny, jak i w tym wypadku.

Ja cały czas mam jednak taka nadzieje, ze to wszystko co on pisze trzeba jednak traktować z duzą doza ironii i z przymrużeniem oka.

Wielu z was się pewnie zbulwersuje, ale na Boga to tylko jakaś tam mala żyrafa z zoo. Na wolności prawdopodobnie nie dożyłaby nawet 2 lat.  
Czyżby lewactwo Hollywoodu już go powoli opanowało? Wolałam jednak, kiedy był "small town white boy" ;)
« Ostatnia zmiana: Lutego 18, 2014, 01:54:56 pm wysłana przez Nata »

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: List Axla w sprawie morderstwa żyrafy w kopenhaskim zoo
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 18, 2014, 12:07:56 pm »
+2
Cytuj
takim zawiłym stylem często piszą ludzie mało wykształceni,
Ile miał lat jak rzucił szkołę? :P 16? :P :P ;)

Najpierw mała żyrafa w zoo, później mały nosorożec, później mały lew, tygrys biały, aż w końcu dojdziemy do tego, że będziemy mówić "to tylko małe dziecko". Nie chcę tego i nie chcę takiego świata!
Nie dziwię się, że się oburzył. Sama jestem oburzona i gdybym była na tyle znana, co Axl to również zabierałabym mój głos w mediach na szeroką skalę. Takie praktyki dla mnie nie są normalne i nawet mi przez myśl nie przeszło stwierdzenie: "E tam, to tylko mała żyrafa". To żyjące i czujące stworzenie i nie można zakładać, że na wolności nie przeżyłoby 2 lat, bo nikt z nas nie jest w stanie tego stwierdzić. Zresztą co innego umrzeć z przyczyn naturalnych lub faktycznie stać się ofiarą lwa na wolności a co innego zostać zaszlachtowanym z ręki największego potwora na świecie na oczach innych małych potworków.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34707
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3448
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: List Axla w sprawie morderstwa żyrafy w kopenhaskim zoo
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 18, 2014, 12:09:31 pm »
0
A ja uważam, ze jednak Axl  przesadza. Co on się tej żyrafy tak uczepił. Jego list to powtarzanie po raz kolejnych tych samych tez.

Też tak pomyślałem, ale nie chciałem pisać, żeby nie być zhejtowany ;p, ale teraz, skoro hejt zacznie się od Ciebie, to mogę się zgodzić :P
Wolałam jednak, kiedy był "a little town white boy" ;)

czyli nigdy, bo był "small town white boy" :P Nataszo, nie spodziewałem się po Tobie takiego błędu ;) :P
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Nata

  • Zasłużeni
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1711
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +203
Odp: List Axla w sprawie morderstwa żyrafy w kopenhaskim zoo
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 18, 2014, 12:12:00 pm »
0

Najpierw mała żyrafa w zoo, później mały nosorożec, później mały lew, tygrys biały, aż w końcu dojdziemy do tego, że będziemy mówić "to tylko małe dziecko".

ale o tym wlasnie mowie, gdyby ten jego list konczyl sie wlasnie takim podsumowaniem, to nie mialabym nic do tego.

powinnas byc jego impresario, a nie tam jakas Beta  ;)

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: List Axla w sprawie morderstwa żyrafy w kopenhaskim zoo
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 18, 2014, 12:14:25 pm »
0
Biorę tę robotę :P
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Nata

  • Zasłużeni
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1711
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +203
Odp: List Axla w sprawie morderstwa żyrafy w kopenhaskim zoo
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 18, 2014, 12:16:03 pm »
0

Wolałam jednak, kiedy był "a little town white boy" ;)

Cytuj
czyli nigdy, bo był "small town white boy" :P Nataszo, nie spodziewałem się po Tobie takiego błędu ;) :P

Ojejku kajam się niesamowicie. Ja niedouczona, a się tu rzucam na Axla  :facepalm:
----------------------------------------------------------------------------------------------------
poprawilam
« Ostatnia zmiana: Lutego 18, 2014, 01:55:22 pm wysłana przez Nata »

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34707
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3448
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: List Axla w sprawie morderstwa żyrafy w kopenhaskim zoo
« Odpowiedź #14 dnia: Lutego 18, 2014, 12:37:35 pm »
0
Hm, Nataszo, teraz wychodzi na to, że ja Axla bronię :o Nie taka była moja intencja :D Ogólnie list, tak, jak tweety ( czy jak się to pisze ) w słusznej sprawie i z dużą dozą ironii, ale co za dużo, to niezdrowo i przez to "przegadanie" przekaz traci na wartości.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

 

Fortus staje w obronie Axla [fortus] [axl]

Zaczęty przez naileajordan

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 1264
Ostatnia wiadomość Lipca 06, 2022, 02:39:47 pm
wysłana przez sunsetstrip