Autor Wątek: List Axla w sprawie morderstwa żyrafy w kopenhaskim zoo  (Przeczytany 6898 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: List Axla w sprawie morderstwa żyrafy w kopenhaskim zoo
« Odpowiedź #15 dnia: Lutego 18, 2014, 01:56:46 pm »
+1
Podejrzewam, że był jakiś powód, dla którego Axl zdecydował się rozwinąć tweety w list. Nie śledziłam sytuacji, ale może znalazł się w takim punkcie dyskusji (o ile jakąś dyskusję z kimś prowadził), w której musiał wytłumaczyć się ze swojego sarkazmu ludziom, który opcji rozumienia i czytania sarkazmu nie posiadają :P
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: List Axla w sprawie morderstwa żyrafy w kopenhaskim zoo
« Odpowiedź #16 dnia: Lutego 18, 2014, 02:49:09 pm »
+1
Cytuj
takim zawiłym stylem często piszą ludzie mało wykształceni,

Ile miał lat jak rzucił szkołę? :P 16? :P :P ;)

Najpierw mała żyrafa w zoo, później mały nosorożec, później mały lew, tygrys biały, aż w końcu dojdziemy do tego, że będziemy mówić "to tylko małe dziecko". Nie chcę tego i nie chcę takiego świata!
Nie dziwię się, że się oburzył. Sama jestem oburzona i gdybym była na tyle znana, co Axl to również zabierałabym mój głos w mediach na szeroką skalę. Takie praktyki dla mnie nie są normalne i nawet mi przez myśl nie przeszło stwierdzenie: "E tam, to tylko mała żyrafa". To żyjące i czujące stworzenie i nie można zakładać, że na wolności nie przeżyłoby 2 lat, bo nikt z nas nie jest w stanie tego stwierdzić. Zresztą co innego umrzeć z przyczyn naturalnych lub faktycznie stać się ofiarą lwa na wolności a co innego zostać zaszlachtowanym z ręki największego potwora na świecie na oczach innych małych potworków.


Ale jak jesz kotlety z krowy, to jest ok. Problem jest kolor futra i łat? A może długość szyi?

Zabijanie krów, świń, drobiu jest wporządku, zabicie egoztycznego zwierzęcia lub kota lub psa to już zbrodnia? Ciekawe podejscie do tematu, szkoda, że pełne hipokryzji.

Axl broni małą żyrafkę przed śmiercią, a nosi skórzane spodnie, funduje całej publiczności hamburgery i na kolacje raczy się jagnięciną.
Rozumiem, że małe owieczki zasługują na śmierć.

A gdy w mediach jeszcze w dodatku narzekają, że zabicie i szlachtowanie było pokazane dzieciom. Jasne, lepiej żeby uważały, że kotlety pochodzą z supermarketu, a nie z żywego zwierzęcia, a lew i żyrafy zazwyczaj się przytulają. Natura jest okrutna, wciąż trwa współzawodnictwo między ofiarą i drapieżcą.
Zresztą takie podejscie widzę i tu na forum, gdzie większość się oburza na zabicie żyrafy, nie pamietając, że w swoim życiu przyczyniła się do mordu tysięcy zwięrząt. Z czego części na marne.


<a href="http://www.youtube.com/watch?v=vuxgAC0dWK4&amp;feature=youtu.be&amp;desktop_uri=%2Fwatch%3Fv%3DvuxgAC0dWK4%26feature%3Dyoutu.be&amp;app=desktop" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=vuxgAC0dWK4&amp;feature=youtu.be&amp;desktop_uri=%2Fwatch%3Fv%3DvuxgAC0dWK4%26feature%3Dyoutu.be&amp;app=desktop</a>
« Ostatnia zmiana: Lutego 18, 2014, 02:50:58 pm wysłana przez el_loko »

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 5008
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1689
Odp: List Axla w sprawie morderstwa żyrafy w kopenhaskim zoo
« Odpowiedź #17 dnia: Lutego 18, 2014, 03:07:18 pm »
+1
Głodny się przez Was zrobiłem.
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.
GNR
Warszawa 15.07.06, Praga 27.09.10, Rybnik 11.07.12, Gdańsk 20.06.17
Slash
13.02.13, 12.02.19, 16.04.24

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34684
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3436
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: List Axla w sprawie morderstwa żyrafy w kopenhaskim zoo
« Odpowiedź #18 dnia: Lutego 18, 2014, 03:41:30 pm »
0
Axl broni małą żyrafkę przed śmiercią, a nosi skórzane spodnie, funduje całej publiczności hamburgery i na kolacje raczy się jagnięciną.
Rozumiem, że małe owieczki zasługują na śmierć.

Moment, moment, bo nie chcę przegapić historycznej chwili w historii NTS. Krytykujesz Axla, czy mi się to tylko przyśniło? :D ;)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Connor

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 677
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +38
Odp: List Axla w sprawie morderstwa żyrafy w kopenhaskim zoo
« Odpowiedź #19 dnia: Lutego 18, 2014, 03:46:38 pm »
0
Najlepiej jak wprowadzą powszechne klonowanie różnych tkanek.
Wtedy zniknie ten egzystencjalny problem i Axl nie będzie musiał zajmować stanowiska w sprawie zabicia żyrafy, krowy czy jaskółki.

Offline voyteq

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +484
Odp: List Axla w sprawie morderstwa żyrafy w kopenhaskim zoo
« Odpowiedź #20 dnia: Lutego 18, 2014, 03:52:33 pm »
+3


Ale jak jesz kotlety z krowy, to jest ok. Problem jest kolor futra i łat? A może długość szyi?

Zabijanie krów, świń, drobiu jest wporządku, zabicie egoztycznego zwierzęcia lub kota lub psa to już zbrodnia? Ciekawe podejscie do tematu, szkoda, że pełne hipokryzji.

Axl broni małą żyrafkę przed śmiercią, a nosi skórzane spodnie, funduje całej publiczności hamburgery i na kolacje raczy się jagnięciną.
Rozumiem, że małe owieczki zasługują na śmierć.

A gdy w mediach jeszcze w dodatku narzekają, że zabicie i szlachtowanie było pokazane dzieciom. Jasne, lepiej żeby uważały, że kotlety pochodzą z supermarketu, a nie z żywego zwierzęcia, a lew i żyrafy zazwyczaj się przytulają. Natura jest okrutna, wciąż trwa współzawodnictwo między ofiarą i drapieżcą.
Zresztą takie podejscie widzę i tu na forum, gdzie większość się oburza na zabicie żyrafy, nie pamietając, że w swoim życiu przyczyniła się do mordu tysięcy zwięrząt. Z czego części na marne.


http://www.youtube.com/watch?v=vuxgAC0dWK4&feature=youtu.be&desktop_uri=%2Fwatch%3Fv%3DvuxgAC0dWK4%26feature%3Dyoutu.be&app=desktop




Buhahahaha, ale Ty pierdy piszesz

Zabicie krów, świń czy nawet krokodyli pochodzących z ferm nie ma,
nic wspólnego z tym zabiciem żyrafy. Zwierzęta hodowlane zabija się po to
bo taki jest ich przeznaczenie. Gdyby były fermy z żyrafami i były by one
hodowane jako karma dla lwów pewnie też nikt by nie protestował.
Ale to się odbyło w zoo w miejscu które ma pełnić rolę
edukacyjną i rozrywkową a przede wszystkim naukową oraz zoo ma
zapewnić ochronę gatunkową zwierząt zagrożonych wyginięciem.
Dodatkowo &nbsp;był młody osobnik, po której zgłosiło się kilka innych ogrodów
gotowych go przygarnąć.

No ale musiałeś napisać aby znów o sobie dać znać.
Odnoszę wrażenie, że wypowiadasz się tylko i wyłącznie po to aby
narobić szumu.


"You say that I'll never change but what the fuck do you know?"

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: List Axla w sprawie morderstwa żyrafy w kopenhaskim zoo
« Odpowiedź #21 dnia: Lutego 18, 2014, 04:36:04 pm »
+1
   Och jak to dobrze być przekonanym o swojej nieomylności. Wystarczy poczytać wywiady z Kruszewiczem,a mówi on, że często zwierzęta są  usypiane, bo mimo, że ktoś by chciał je wziąć, to koszty transportu są ogromne. Tylko laikowi się wydaje, że żyrafę wystarczy zapakować do busa i przewieźć 1000 km.
  Zwierzęta w zoo są hodowane. Są hodowane w celach edukacyjno-badawczych, ale kiedyś były hodowane tylko i wyłącznie w celach rozrywkowych.
 Nie rozumiem za to pseudomiłości do zwierząt popartej nieodpowiedzialnymi działaniami.  Wypuszczaniem kotów na dwór, puszczanie psów luzem po lesie, czy debilne wypuszczanie zwierząt z ferm przez pseudoekologów. To jest głupota i nieodpowiedzialność, a nie uśpienie żyrafy.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34684
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3436
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: List Axla w sprawie morderstwa żyrafy w kopenhaskim zoo
« Odpowiedź #22 dnia: Lutego 18, 2014, 04:40:48 pm »
0
I moje drugie pytanie dziś, bo chyba apokalipsa nadciąga ;) Douger, Ty też przeciw Axlowi? :P
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Connor

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 677
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +38
Odp: List Axla w sprawie morderstwa żyrafy w kopenhaskim zoo
« Odpowiedź #23 dnia: Lutego 18, 2014, 04:49:22 pm »
0
Axl nie jest nieomylny i każdy fan, choćby nie wiem jak bardzo zatwardziały na pewno w wielu kwestiach może mieć inne poglądy w danym temacie  :)
To nie jest żaden koniec świata  ;)

Można się z nim zgadzać lub nie ale fakty są takie, że na świecie istnieje mnóstwo przypadków znęcania się nad zwierzętami i innymi podobnymi rzeczami. Axl z tego co wiem nie zabierał nigdy głosu w takich sprawach, dziwne, że tak nagle stał się obrońcą zwierząt  :P chociaż fajnie, że się tym zainteresował- czekam na jego dalsze kroki w temacie traktowania zwierząt.
« Ostatnia zmiana: Lutego 18, 2014, 04:51:09 pm wysłana przez Connor »

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34684
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3436
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: List Axla w sprawie morderstwa żyrafy w kopenhaskim zoo
« Odpowiedź #24 dnia: Lutego 18, 2014, 04:51:47 pm »
+1
Jak to Axl nie jest nieomylny?  :o :o :o  :'( Wnoszę o bana dla Connora :P ;)

dziwne, że tak nagle stał się obrońcą zwierząt  :P

też fakt ;) i wycofuję wniosek o bana ;)
« Ostatnia zmiana: Lutego 18, 2014, 04:56:09 pm wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Connor

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 677
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +38
Odp: List Axla w sprawie morderstwa żyrafy w kopenhaskim zoo
« Odpowiedź #25 dnia: Lutego 18, 2014, 04:55:43 pm »
0
Chyba napisałem o kilka słów za dużo...to raczej mój ostatni post na forum :P

A tak jeszcze wracając do tematu- może Axl chce zrobić wokół siebie troche szumu. Koncerty już niedługo a nowego materiału nie ma...może to tylko moje wyssane z palca teorie ale ostatnio Rose jest dość aktywny. Troszkę to dziwne i zastanawiające.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34684
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3436
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: List Axla w sprawie morderstwa żyrafy w kopenhaskim zoo
« Odpowiedź #26 dnia: Lutego 18, 2014, 04:57:49 pm »
0
Były urodziny, była trasa. W bajki o nowej płycie nikt rozsądny nie uwierzy, tak samo jak w nowe piosenki, o których dość jasno i jednoznacznie wypowiedział się Dizzy... więc... skoro nie ma się nic do powiedzenia o swojej nowej muzyce, to mówi się o żyrafie. Czekam na tweeta o Stochu.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: List Axla w sprawie morderstwa żyrafy w kopenhaskim zoo
« Odpowiedź #27 dnia: Lutego 18, 2014, 05:38:26 pm »
+2
Zabicie krów, świń czy nawet krokodyli pochodzących z ferm nie ma,
nic wspólnego z tym zabiciem żyrafy. Zwierzęta hodowlane zabija się po to
bo taki jest ich przeznaczenie.
Gdyby były fermy z żyrafami i były by one
hodowane jako karma dla lwów pewnie też nikt by nie protestował.
Czyli nie ma nic złego w zabijaniu, o ile od narodzin dana jednostka jest przeznaczona na rzeź?

Cytuj
Ale to się odbyło w zoo w miejscu które ma pełnić rolę
edukacyjną i rozrywkową a przede wszystkim naukową oraz zoo ma
zapewnić ochronę gatunkową zwierząt zagrożonych wyginięciem.
Ciężko mi sobie wyobrazić coś bardziej edukacyjnego niż pokazanie młodym ludziom, że życie to nie jest pasmo radości i szczęśliwości, a zwierzątka sobie spokojnie żyją. Za jednym zamachem pokazali działanie, łańcucha pokarmowego, anatomii ssaków itd. Zreszt posłuchaj sobie owego wywiadu, dyrektor zoo, rzeczowo i mądrze tłumaczy dokładnie jaki to miało cel.

Super rozrywka swoją drogą - oglądanie dzikich zwierząt na skrawku ziemi, stłoczonych jak studenci w akademiku, zupełnie oderwane od naturalnego środowiska.
Cytuj
Dodatkowo &nbsp;był młody osobnik, po której zgłosiło się kilka innych ogrodów
gotowych go przygarnąć.
Sam się gubisz w zeznaniach, piszesz, że Zoo ma na celu ochronę gatunków i podtrzymanie ich lini genetycznej. Ta żyrafa była zbyt blisko spokrewniona by móc w tym pomóc - a wręcz przeciwnie. Sytuacja byłaby taka jak obecnie ma miejsce z gepardami.


Co do reszty Twojego postu lepiej spuścić na to zasłonę milczenia.


Axl broni małą żyrafkę przed śmiercią, a nosi skórzane spodnie, funduje całej publiczności hamburgery i na kolacje raczy się jagnięciną.
Rozumiem, że małe owieczki zasługują na śmierć.

Moment, moment, bo nie chcę przegapić historycznej chwili w historii NTS. Krytykujesz Axla, czy mi się to tylko przyśniło? :D ;)

Co innego muzyka, a co innego wypowiadanie się na tego typu tematy, o których Axl nie ma zielonego pojęcia. ;)
Bo np. jego tekst na temat utworu Rhiad and Beduins lub Chin - w dużym stopniu nawet podzielam poglądy, aczkolwiek bije z nich ta pewna arogancja ludzi zachodu. Ale w tym wypadku Axl pisze bzdury.

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: List Axla w sprawie morderstwa żyrafy w kopenhaskim zoo
« Odpowiedź #28 dnia: Lutego 18, 2014, 07:59:47 pm »
+2
Cytuj
zwierzęta są  usypiane
Uśpienie mimo wszystko jest trochę łagodniejszą formą pozbawienia zwierzęcia życia niż strzelenie mu w głowę czy przerżnięcie gardła.
Chcieli pokazac dzieciom istotę życia? Mogli wpuścić to żyfariątko do lwów i niech polują. Proponowałabym puścić do tego jeszcze komentarz Krystyny Czubówny.

Cytuj
dziwne, że tak nagle stał się obrońcą zwierząt
To, że teraz zabrał głos na temat zwierzęcia nie oznacza wcale, że wcześniej nie był ich obrońcą. Może po prostu incydent z zoo przelał czarę i Axl nie wytrzymał i musiał dorzucić kilka słów od siebie?
Może to i promocja, ale Axl nigdy sam siebie nie promował, więc ja osobiście byłabym daleka od takiego stwierdzenia.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Connor

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 677
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +38
Odp: List Axla w sprawie morderstwa żyrafy w kopenhaskim zoo
« Odpowiedź #29 dnia: Lutego 18, 2014, 08:28:49 pm »
0
Może rzeczywiście masz rację ale jeśli spojrzymy na to szerzej to przecież na świecie w wielu miejscach stosuje się przemoc wobec zwierząt. Dlaczego do tej pory nie czytaliśmy podobnych oświadczeń?
Nie zrozum mnie źle, rozumiem doskonale co masz na myśli chodzi mi tylko o to, że brakuje w tym wszystkim konsekwencji w działaniu i ogólnie samych działań  ;)

 

Fortus staje w obronie Axla [fortus] [axl]

Zaczęty przez naileajordan

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 1229
Ostatnia wiadomość Lipca 06, 2022, 02:39:47 pm
wysłana przez sunsetstrip