Autor Wątek: Kirk Hammett: Próbowałem przekonać Cobaina, żeby pojechał w trasę z nami i GNR  (Przeczytany 416 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3470
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547



Kirk Hammett z Metalliki udzielił niedawno wywiadu NME.
Poruszył w nim między innymi – szeroko i po wielekroć omawiany – temat wspólnej trasy Metalliki i Guns N’ Roses z początku lat dziewięćdziesiątych. Przy okazji przypomniał, dlaczego Nirvana odmówiła udziału w owej trasie.


„Musiałem zadzwonić do Kurta [Cobaina] i porozmawiać z nim o tym, czy nie zechciałby do nas dołączyć. A on w kółko powtarzał, że nie znosi tego, co Guns N’ Roses sobą reprezentują. Perswadowałem: «Po prostu wyjdź na scenę, zaprezentuj swój zespół, zagraj koncert i tyle». Błagałem go, ale on nie chciał i już. Kropka”.

„Byłoby super, gdyby Nirvana pojechała z nami w tamtą trasę”, dodał gitarzysta Metalliki, „ale Faith No More też stanęli na wysokości zadania”.


To, że Cobain, łagodnie mówiąc, nie przepada za Guns N’ Roses, nie było tajemnicą co najmniej od 1991 roku. Kurt wyjawił wówczas w wywiadzie dla Seconds: „Nie jesteśmy kapelą w stylu Guns N’ Roses, jedną z tych, co to nie mają absolutnie nic do powiedzenia”. 

Rok później dorzucił: „Buntownicy wystrzegają się ludzi pokroju Gunsów”.


Menedżer Nirvany, Danny Goldberg, napisał w swojej autobiografii, „Bumping Into Geniuses”, że po jednym z koncertów Axl chciał spotkać się z Kurtem za kulisami, ale Cobain odmówił.

O trasie GNR – Metallica – Nirvana, która ostatecznie nie doszła do skutku, napisał:

„W grę wchodziła masa forsy. Kurt naprawdę lubił Metallikę, ale żadne pieniądze świata nie byłyby w stanie go przekonać do dzielenia sceny z tym drugim zespołem”.







Źródło
« Ostatnia zmiana: Czerwca 18, 2022, 03:58:25 pm wysłana przez naileajordan »
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15138
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1482
+1
To by była najlepsza trasa ever. Szkoda, że nie doszło do skutku, ale szacun dla Kurta, że nawet dla olbrzymiej kasy nie zmienił swoich poglądów.

Offline Luk

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 853
  • Respect: +205
0
Trochę są takie dziecinne te takie ,,nie lubię Cię i nie śpiewamy razem''. :D Pewnie nawet się nie znali poza tym, że słyszeli swoją muzykę...

 

Dizzy: Mam szczęście, że gram w GNR [dizzy]

Zaczęty przez naileajordan

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 1458
Ostatnia wiadomość Listopada 29, 2019, 01:21:33 pm
wysłana przez sunsetstrip