Autor Wątek: Kevin Lawrence o Rapidfire: "Axl podszedł profesjonalnie do zespołu"  (Przeczytany 2074 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sanokhs

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 325
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +124
+2

Kevin Lawrence jest muzykiem, który w latach osiemdziesiątych stworzył zespół Rapidfire. W skład grupy wchodzili Mike Hamernik, Chuck Gordon oraz Bill Bailey znany obecnie jako Axl Rose. Razem w 1983 roku skomponowali i nagrali demo, na którym znajduje się pięć utworów. Rapidfire był zespołem, w którym zadebiutował Axl Rose.

GN'R Lies: Cześć Kevin, na początku powiedz nam jakich artystów lubiłeś słuchać będąc dzieckiem?
Kevin: Cześć, było to przede wszystkim AC/DC. Próbowałem naśladować Malcolma i Angusa. Słuchałem również Y&T, Judas Priest, Queen, Iron Maiden, Eltona Johna oraz kilku innych. To były złote lata muzyki rockowej.

GN'R Lies: Jaki był pierwszy album który kupiłeś?
Kevin: Queen - News of the World. Ta płyta jest świetna i bardzo zróżnicowana.

GN'R Lies: Swoją naukę gry na instrumencie zaczynałeś z gitarą?
Kevin: Tak, był to Gibson SG taki jak ma Angus. Wbrew woli mojego ojca wyszła mama. Kupiła mi gitarę na Święta Bożego Narodzenia kiedy byłem w dziesiątej klasie. W nauce gry pomagali mi koledzy ze szkoły.

GN'R Lies: Jaki zespół był tym pierwszym?
Kevin: To było Rapidfire. Miałem pewną wizję tej grupy od czasów, gdy grałem w piwnicy i planowałem ją zrealizować.

GN'R Lies: Jak powstało Rapidfire?
Kevin: Cóż, Chucka poznałem w gimnazjum. Jest on wspaniałym kolesiem i świetnym perkusistą, więc to z nim zacząłem tworzyć ten zespół. Później, w college'u poznałem Mika i zaprosiłem go do wspólnego jamowania. Okazało się, że całkiem dobrze gra na basie  i dołączył do nas. Byliśmy trzyosobową grupą ze mną na wokalu do czasu aż poznałem Axla.

GN'R Lies: Powiedz nam coś o pierwszym spotkaniu z Billem.
Kevin: Zdarzało mi się szukać wokalisty po klubach, ponieważ moja wizja Rapidfire była taka, że w zespole znajdą się cztery osoby. Pewnej nocy byłem w Troubadour i sprawdzałem scenę. Postanowiłem wyjść na dwór i złapać trochę świerzego powietrza. Na chodniku stał Axl ubrany w białą motocyklową
kurtkę palący papierosa. Widziałem go już parę razy, ta kurtka zdecydowania odróżniała go od reszty. Zagadałem do niego i okazało się, że nie ma on zespołu. Zaprosiłem go na przesłuchanie. Facet przebił wszystko, od razu go przyjęliśmy.

GN'R Lies: Jaki był Axl w tamtym czasie?
Kevin: Był bardzo spokojny i poważny. Na nasze koncerty przychodził punktualnie. Prawie nikt w naszej okolicy nie umiał dobrze śpiewać. Natomiast on był niesamowity,wiedział co robi. Dałem mu dwadzieścia piosenek do nauczenia, a on zrobił to w oka mgnieniu. To było wspaniałe.

GN'R Lies: A jak to było z repertuarem Rapidfire. Graliście covery czy raczej swoje kompozycje?
Kevin: Nasze koncerty były świetne. Graliśmy dobre koncerty od samego początku. Dla przykładu w klubie Gazzarri tłum czekał na nas z dużą niecierpliwością. Wyszliśmy na scenę i zagraliśmy jak najlepiej potrafiliśmy. Graliśmy tylko swoje piosenki, nie miałem ucha do cudzych utworów. Jestem głównie samoukiem chociaż Greg Steele z Pussycat, który chodził do tej samej szkoły co ja nauczył mnie kilku akordów.

GN'R Lies: W jakim studiu nagraliście swoje demo?
Kevin: Korzystaliśmy z usług studia Telstar w Burbanku.

GN'R Lies: Jak przebiegał proces tworzenia waszych piosenek?
Kevin: Proces ten przebiegał szybko, gdy byłem jeszcze w liceum. Te utwory po prostu ze mnie wychodziły. Lubię komponować riffy i pisać teksty piosenek.

GN'R Lies: Jaka atmosfera towarzyszyła wam podczas sesji nagraniowych?
Kevin: To była bardzo profesjonalna i długa noc. Bill jednak zaczął podnosić skale głosu wyżej niż poprzednio co nie do końca pasowało do moich piosenek. Można byłoby to wykorzystać w kilku momentach, ale ogólnie rzecz biorąc chciałem by śpiewał trochę niżej. Najwyraźniej to był kierunek, w którym chciał podążać. Wydaje mi się, że mimo wszystko, Bill podszedł profesjonalnie do tego zespołu.

GN'R Lies: Dlaczego kariera Rapidfire się zatrzymała?
Kevin: Cóź, uważam, że tak się stało ponieważ wraz z Axlem mieliśmy odmienne zdanie, co do kierunku w jakim grupa ma podążać. Na ostatni wspólny koncert spóźniliśmy się. Był z tego powodu bardzo oburzony. Tamtego wieczoru daliśmy jak zwykle wspaniałe widowisko, lecz po koncercie za kulisami Rose powiedział mi, że powinniśmy się rozstać polubownie. Zespół był kontynuowany jeszcze przez kilka lat. Wtedy to ja przejąłem wokal, nagraliśmy jeszcze kilka piosenek, które usłyszymy w przyszłym roku. Ewentualnie nazwę grupę swoim imieniem, bo Rapidfire jest już projektem solowym, chociaż pracuje jeszcze z Chuckiem.

GN'R Lies: Utrzymujesz jeszcze kontakt z członkami zespołu?
Kevin: Często rozmawiam z Chuckiem, natomiast z Mike'm i Axlem nie. Jakieś dziesięć lat temu wpadłem na Rose'a i spędziliśmy razem miło czas. Pytał o te nagrania i powiedziałem, że wyśle mu kopie, ale on się ze mną ponownie nie skontaktował.

GN'R Lies: Czy śledzisz karierę Axla po jego odejściu z Rapidfire?
Kevin: Śledziłem gdy Guns N' Roses zyskiwało sławę, ale obecnie nie. Gdy będzie coś wartego uwagi z pewnością się o tym dowiem.

GN'R Lies: Dlaczego zdecydowałeś się wydać to demo?
Kevin: Zdecydowałem się to zrobić ponieważ ludzie z całego świata mnie o to prosili. Ci którzy słyszeli pierwsze miksy byli pod wrażeniem. Wydawało się, że prawie każdy chcęje wydać. Powtarzam, prawie. To były niesamowite czasy. Jestem dumny z tego, że mogę wydać coś co może być w centrum zainteresowania fanów Guns N' Roses.

Źródło
« Ostatnia zmiana: Stycznia 24, 2015, 11:32:28 am wysłana przez Canis_Luna »

 

Duff o koncercie w Troubadourze [duff] [axl] [gunsnroses]

Zaczęty przez naileajordan

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 1859
Ostatnia wiadomość Czerwca 12, 2019, 09:01:09 am
wysłana przez owsik