Autor Wątek: Hołd Duffa dla Weilanda, Prince’a, Cornella i Benningtona  (Przeczytany 1077 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3470
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Hołd Duffa dla Weilanda, Prince’a, Cornella i Benningtona
« dnia: Kwietnia 14, 2019, 07:35:38 pm »
+1


Podczas spotkania w Grammy Museum w Los Angeles (spotkanie odbyło się 4 kwietnia br.) Duff McKagan zdradził, co stało się inspiracją do stworzenia piosenki „Feeling”, która znalazła się na solowym albumie „Tenderness”.

Otóż bodźcem do napisania tegoż utworu była śmierć bliskich Duffowi muzyków.   

„Kiedy spotkałem się z Shooterem”, powiedział McKagan, „miałem gotowe akordy i słowa ‘Feel. When the lights go down, you are still here. All you hoped here remains’.
Inspiracją był Scott Weiland, z którym pracowałem i któremu parę razy starałem się pomóc”.

Duff wspomniał także Prince’a.

„Wszyscy mają coś [co jest dla nich szczególnie ważne]. W moim przypadku to Prince. On jest dla mnie kimś… magicznym. Każdy ma album, który w pewnym sensie ‘uratował mu życie’. Otóż ‘1999’ zmotywował mnie, żeby w 1983 przenieść się ze skażonego heroiną Seattle do Los Angeles.
Byliśmy właśnie w Meksyku, kiedy Axl przysłał mi wiadomość: ‘Naprawdę mi przykro. Włącz wiadomości’. Dobrze wiedział, że od zawsze byłem zagorzałym fanem Prince’a . Rozpłakałem się…”.
   
„Jest też Chris [Cornell]… Susan [Holmes McKagan] i Susan Silver [pierwsza żona Cornella] były w ciąży w tym okresie. Nasze córki urodziły się w odstępie dwóch tygodni. Spędziliśmy razem mnóstwo czasu”.

„Chester [Bennington] to nasz przyjaciel. Przyjaźnimy się z jego rodziną…

Oni wszyscy byli moimi przyjaciółmi. Nie wymieniam w piosence ich nazwisk, ale to oni – czy raczej poczucie straty po ich śmierci – dali mi energię [do napisania tego utworu].
Ta piosenka jest wyrazem nadziei: pamiętamy o was, nadal jesteście z nami… Mam na myśli szczególnie tę czwórkę, ale także wielu innych, którzy umarli wcześniej.
To było straszne, ale teraz pracuję z Shooterem, robię coś naprawdę zaje***stego i cieszę się każdym piep***nym dniem”. 


„Tenderness” ukaże się 31 maja br.





Źródło
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 14, 2019, 07:37:11 pm wysłana przez naileajordan »
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6422
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Hołd Duffa dla Weilanda, Prince’a, Cornella i Benningtona
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 14, 2019, 08:16:10 pm »
0
Kurde, Duff to naprawdę wrażliwy gość. Bardzo mi imponuje to, że się z tym nie kryje.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

 

Slash dla magazynu "Gitarzysta"

Zaczęty przez Connor

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 2500
Ostatnia wiadomość Lipca 04, 2013, 10:29:26 pm
wysłana przez Slashie