Autor Wątek: Gunsi w Mönchengladbach (Niemcy) - 08.06.2012.  (Przeczytany 14191 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PGR

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 219
  • Respect: +140
Odp: Gunsi w Mönchengladbach (Niemcy) - 08.06.2012.
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwca 12, 2012, 03:09:45 pm »
0
Gdybym dał 50 zł za bilet to byłoby mi obojętne. Dałem 5x tyle i mogę wymagać. Teraz szczerze mówiąc nie kupiłbym już biletu, bo czuję się zirytowany Axlem, jego spóźnianiem, jego pianiem zamiast śpiewu, ale klamka zapadła. Nie mogę sprzedać jednego biletu , więc dwóch tymbardziej nie dam rady.

Gdyby babcia miała wąsy... Od jakiej kwoty można "wymagać"? Postawa roszczeniowa czasami nie zna granic... Chciałbym zobaczyć te mityczne setlisty innych zespołów, które dbają o fanów i starają się dorzucać coś nowego w swoich przykrótkich 90-minutowych setach. Każdy zespół jest jak fabryka (GNR to nie jakiś wyjątek wśród "mainstreamu"), ma kontrakty na określoną długość koncertu. Skoro piszą o 18 różach, wątpliwe, żeby nie zaznaczyli ile mogą zagrać utworów. Opinie o niespodziankach "dla fanów" można włożyć między bajki, żeby później się nie rozczarować.

Offline janina

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2670
  • Płeć: Kobieta
  • catcher in the rye....
  • Respect: +1005
Odp: Gunsi w Mönchengladbach (Niemcy) - 08.06.2012.
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwca 12, 2012, 03:23:48 pm »
0
Nie rozumię arkadiuss Twojej logiki,przecież bilety kupiłeś w tym roku ,a forma Axla jest znana od paru lat i dość dużo komentowana na tym forum.Tak samo opóżnień z rozpoczęciem koncertu .Mnie też to irytuje ale kupiłam bilet mino tego i teraz nie narzekam ,wiedziałam czego się mogę spodziewać :)

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34654
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger"
  • Respect: +3431
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Gunsi w Mönchengladbach (Niemcy) - 08.06.2012.
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwca 12, 2012, 03:59:34 pm »
0
Ale ja w przeciwieństwie do osób, które nie miały okazji podsłuchać Twojej rozmowy z Anorakku na zlocie wiem o co w tym wszystkim Wam chodzi i dlatego pytam.

Set jest jaki jest, widzimy wszyscy. Większość z nas zazwyczaj nie oczekuje niespodzianek. No chyba, że w mediach pojawiają się wywiady z członkami zespołu, w których ci członkowie mówią o niespodziankach, o tym, jak set będzie się zmieniał. Naturalnie, że można to potraktować tak samo, jak zapowiedzi polskich piłkarzy, że idą na mistrza Europy, ale mimo wszystko ludzie chcą mieć nadzieję. I dlatego część ludzi będzie zawiedziona zarówno wynikiem dzisiejszego meczu z Rosją, jak i kolejnymi setami Gunsów. A można przyjąć jako rzeczywistość to, że nie wyjdziemy z grupy i względną niezmienność setu Gunsów. Wtedy człowiek jest spokojniejszy i może dany set traktować jako fenomenalny. Dlaczego? Skoro pierwszy taki było, to i każdy kolejny, który jest podobny wciąż będzie fenomenalny, prawda? Tu nie działa reguła, że skoro w poniedziałek miałem schabowego i było to pyszne, to w sobotę już nie mogę patrzeć na schabowego.
Oczywiście jako ludzie jesteśmy różni. Jeden z zapartym tchem będzie siedział do trzeciej w nocy i czekał na niespodzianki Gunsowe, a potem oglądał każdy możliwy filmik, drugo zerknie na set, zobaczy, czy są zmiany i tyle. Czy to oznacza, że jeden to fan, a drugi hejter? Niekoniecznie. Drugi może po prostu mieć znacznie mniej czasu, więcej innych rzeczy na głowie.
Mamy prawo inaczej czuć muzykę, inaczej spoglądać na pewne rzeczy, czyż nie?  :)

Sety Gunsów są super.
Howgh.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 12, 2012, 04:02:47 pm wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Gunsi w Mönchengladbach (Niemcy) - 08.06.2012.
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwca 12, 2012, 04:02:43 pm »
0
Zqyx, ja się z Tobą zgadzam, ale nie możesz wmawiać mi, że nie znam podłoża Twoich komentarzy "fenomenalny set" ;) bo siedziałam tuż obok Ciebie i słyszałam rozmowę z Anorakku.
Więc co innego przyjąć za fakt, że set jest fenomenalny, a co innego ironizować, że jest fenomenalny bo ciągle taki sam.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34654
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger"
  • Respect: +3431
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Gunsi w Mönchengladbach (Niemcy) - 08.06.2012.
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwca 12, 2012, 04:08:12 pm »
0
Jedno nie wyklucza drugiego. Nie ironizuję w tym momencie. Oczywiście, że są rzeczy, których może jednemu, czy drugiemu brakować, ale tak, jak kiedyś powiedziałem póki są Civil War i Estranged - jest super. Mało? Może i dla kogoś mało. Ale dla mnie wystarczy. Choć wolałbym, żeby nie wywalili mi z setu Maddy. Do pełni szczęścia brakuje mi tylko jednego utworu wykonywanego kiedyś przez Tommy'ego, ale to se ne vrati. Bo to, że chciałbym usłyszeć załóżmy DTJ, czy DDM jest dla mnie w tej chwili czystą abstrakcją i nie wiedzę sensu irytowania się, że nie grają czegoś, czego nie grali nigdy, albo grają rzadko. Będą niespodzianki - super. Nie będzie - też super. Tak, jak kiedyś wspomniał Witek - to jest set ( mniej więcej ) taki, jaki chciałoby się usłyszeć w Rybniku. Jedyną niewiadomą jest forma, w jakiej za miesiąc będzie Axl.
Ale liczę na to, że będzie pozytywnie.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Gunsi w Mönchengladbach (Niemcy) - 08.06.2012.
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwca 12, 2012, 04:11:08 pm »
0
A więc słowa, które padły na zlocie o tym, że każdy set będziesz nazywał "fenomenalnym, bo każdy jest taki sam" były tylko kolejną próbą droczenia się, tak? :P
Bo jeśli tak to Twoją kwestię mam zamkniętą  :lol:
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34654
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger"
  • Respect: +3431
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Gunsi w Mönchengladbach (Niemcy) - 08.06.2012.
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwca 12, 2012, 04:13:49 pm »
0
Znasz mnie :) Chociaż myślałem, że co stanie się w Vegas zostaje w Vegas ;)
Tak, czy inaczej - jeśli dany set uważam za fenomenalny to nie widzę powodu, żeby nazywać go inaczej :)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Gunsi w Mönchengladbach (Niemcy) - 08.06.2012.
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwca 12, 2012, 04:15:46 pm »
0
Okej, okej, przepraszam, że Cię zdekonspirowałam. Po prostu straciłam orientację w tym wszystkim, później inni zaczęli narzekać. A ja podtrzymuje moje zdanie, które napisałam na poprzedniej stronie ;)


A co do "płacę i wymagam" muszę się zgodzić z PGR. W przemyśle muzycznym kupuje się w ciemno czy to płyty czy bilety na koncert, bo posiadacz takiej płyty nie ma wpływu na to, czy będzie dobra czy zła. Jest tylko jej odbiorcą. Tak samo jak posiadacz biletu nie ma wpływu na to jaka będzie setlista, więc o wymaganiach chyba raczej nie ma tu mowy.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 12, 2012, 04:17:41 pm wysłana przez Canis_Luna »
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34654
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger"
  • Respect: +3431
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Gunsi w Mönchengladbach (Niemcy) - 08.06.2012.
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwca 12, 2012, 04:19:18 pm »
0
Z mojej strony od początku tej trasy nie było narzekania czy to na formę Gunsów, czy to na set, chyba. :) I choć teraz siedzę przy koncercie w Strasbourgu i nie widziałem jeszcze wszystkich klipów, to myślę, że nie będzie nadużyciem, jeśli powiem, że większość materiału jest zagrana i zaśpiewana bardzo fajnie. Nie wszystko słucham z racji braku czasu, ale skoro większość jest dobra, to myślę, że i resztę da się słuchać. Natomiast na forach Gunsów czytam o spadku formy Axla w porównaniu z najlepszym według sporej części fanów rokiem 2010. Jak to widzisz? :)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Gunsi w Mönchengladbach (Niemcy) - 08.06.2012.
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwca 12, 2012, 04:25:13 pm »
0
Wolałabym nie odpowiadać na takie pytanie, wiesz doskonale Zqyx dlaczego ;) Nie sądzę bym wyrobiła sobie na ten temat obiektywną opinię, a nie chciałabym zostać skrytykowana za moje wewnętrzne, bardzo osobiste odczucia ;)
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Anorakku

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 197
  • Płeć: Mężczyzna
  • Spamorakku
  • Respect: +31
Odp: Gunsi w Mönchengladbach (Niemcy) - 08.06.2012.
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwca 12, 2012, 04:28:54 pm »
0
I koniec "fenomenalnych setów" przez Ciebie, Canis. O to chodzi, że w każdym secie są dobre kawałki i nie ma co narzekać, że jednego nie ma czy drugiego. Ludzie, zamiast narzekać zajmijcie się zbieraniem sił na koncert w Rybniku. Czego nie zagrają i tak będzie dobrze, tylko żeby Axl się pojawił i nie uciekł podczas koncertu.  :) :) :) :) :) :) :)

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Gunsi w Mönchengladbach (Niemcy) - 08.06.2012.
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwca 12, 2012, 04:30:44 pm »
0
Ta, przeze mnie. Ja chciałam tylko wyjaśnić sytuację, bo uznałam, że ironizujecie.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34654
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger"
  • Respect: +3431
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Gunsi w Mönchengladbach (Niemcy) - 08.06.2012.
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwca 12, 2012, 04:35:30 pm »
0
W  przypadku muzyki nie ma mowy o obiektywnej opinii. Odbiór muzyki jest kwestią subiektywną, czy chodzi o Axla, Slasha, czy o Majkę Jeżowską. Forum jest właśnie po to, żeby wypowiadać swoje zdanie na określony temat i  jeśli Ty Canis jako moderatorka boisz się tego, że ktoś skrytykuje Cię za opinię, to chyba coś tu nie tak, nie sądzisz? :) Pomyśl ilu ludzi, którzy nie dzierżą władzy boi się tego samego i dlatego milczy. Pomyślmy, o ile ciekawsze byłaby dyskusja, gdyby wszystkie te milczące osoby włączyły się do rozmowy. Wiem, wiem, poniekąd już offtopuję, ale wierzę, że na forum jest wiele osób, które chciałyby się wypowiedzieć, ale tak samo boją się krytyki. Dlaczego? Dlaczego tak trudno zaakceptować nam zdanie innych ludzi? Dla kogoś koncert w Niemczech mógł być najlepszym koncertem w życiu, ktoś inny uzna go za najgorszy. I co? Czy to znaczy, że mamy się nawzajem zatłuc za opinie? Nie.
Wrócę jeszcze do tych niespodzianek, bo coś mi się wykluło w głowie :) Przy każdej kolejnej trasie Gunsów największym zainteresowaniem cieszą się pierwsze koncerty, bo każdy mniej lub bardziej świadomie oczekuje jakiś zmian w secie. Często jest to myślenie wyłącznie życzeniowe, przed obecną trasą jednak było kilka wywiadów, nie tylko z DJ-em, w których wyraźnie była mowa o zmianie w secie na korzyść UYI. Część ludzi tego wyczekiwała, więc normalne, że są zawiedzeni. Nawet najbardziej hardkorowi fani Gunsów mogli być, z tym, że nie każdy powiedział o tym głośno. Mogli, choć naturalnie nie musieli. Każdy jest inny, każdy inaczej odbiera te same rzeczy. Muzyka jest kwestią subiektywną :)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline arkadiusss

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 614
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +52
Odp: Gunsi w Mönchengladbach (Niemcy) - 08.06.2012.
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwca 12, 2012, 04:37:40 pm »
+1
Minie kupuję wciemno. Płyty wykonawcy najpierw zamieszcają na YouTube albo swojej stronie, więc mam czas się zapoznać.
A czy to tak wiele za taką kasę jak biorą dołożyć co trasę jedną starą piosenkę i jedną nową. Nie wymagam co koncert, ale to jest, Kurcze, nowa trasa a niczym się od starej nie różni. A Axl w Pradze w 20120 był świetny, teraz wyje i pieje na przemian. Jedynie dolne partie są do przełknięcia.  
Inne zespoły jednak co trasę zmieniają set, choćby dokadając piosenki z nowej płyty, ale sorry, ja za dużo wymagam.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34654
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger"
  • Respect: +3431
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Gunsi w Mönchengladbach (Niemcy) - 08.06.2012.
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwca 12, 2012, 04:45:50 pm »
+1
Może rzecz w tym, że Gunsi nauczyli nas niczego nie wymagać? I dlatego większość fanów cieszą kosmetyczne zmiany, bądź nawet to, że zespół jest w trasie, bo przecież mógłby nie być ;) Ale to znów kwestia indywidualna tego, jak czujemy i widzimy/ słyszymy muzykę. Nasz odbiór jest dla nas jedynym słusznym. Pewnie tak. Ale czy to znaczy, że każdy widzi rzeczy tak samo? Zdecydowanie nie. Pozwólmy sobie na to. Tak samo jak ocena głosu Axla, czy kogokolwiek innego. Z perspektywy arkadiusssa część partii Axla to pianie, z perspektywy innego fana; tak tak, fana, bo arkadiusss mimo krytykowania idola nadal pozostaje fanem; a więc z perspektywy innego fana te same partie mogą być genialne. Nie mogą? Bo co? :) Pozwólmy sobie nawzajem na szczere wypowiedzi. :)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

 

Gunsi w Leeds 29.08.2010 oraz Reading 27.08.2010

Zaczęty przez wolff

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 24891
Ostatnia wiadomość Sierpnia 28, 2010, 12:21:01 am
wysłana przez William_Bailey