Autor Wątek: Gunsi na Bridge School Benefit Concert  (Przeczytany 30654 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Luaks

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +9
Odp: Gunsi na Bridge School Benefit Concert
« Odpowiedź #75 dnia: Października 21, 2012, 10:23:39 pm »
-1
Nie wiem czy Wy też tak macie że Wasi znajomi nie raz pytaj jak tam ten Twoj zespół , wokalista itd itp.. slyszalem ze graja koncerty - puść cos do posłuchania....i tu zaczynaja sie schody... az wstyd puszczac to co on wydobywa z tego gardla... ja nie wiem czy on placze czy ma kolek osinowy w gardle... Mr. Axl Rose prosze zrob coś dla nas Fanow...przestan spiewać !!!!!!!!! I tyle poprostu ten występ to totalna TRAGEDIA !!!!!!

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 5006
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1686
    • Fotografia Marek Śnioch
Odp: Gunsi na Bridge School Benefit Concert
« Odpowiedź #76 dnia: Października 21, 2012, 10:40:35 pm »
0
ej no nie przesadzajcie. zobaczyłem całość i nie jest tak źle jak było w Rio w zeszłym roku. Są momenty w których rudy nie domagał, są też normalne, jak na jego obecną formę. Jak ja bym chciał wiedzieć ile Chris zarabia za granie w tym zespole  :P i za co on w ogóle dostaje kasę  8)
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.

Offline SOSNA!

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1550
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +288
Odp: Gunsi na Bridge School Benefit Concert
« Odpowiedź #77 dnia: Października 21, 2012, 10:46:41 pm »
+2
Nie byłem, a co tam do zwiedzania? Jeśli mnie zapraszasz to wybacz, ale za słabo się znamy:)
Wyrywkowo jak ogladam nagrania z youtube to za każdym razem niemal nie leży mi jego wokal.
Na youtube to sobie możesz. A skoro nie wiesz jak brzmi Axl live, to radzę ci przystopuj z komentarzami bo malutko słyszałeś. Oceniać wokal po nagraniach z youtube, żart tygodnia :lol:
Co za typ. Pojechalbym na koncert i narzekal na wokal to by bylo, ze po co tam pojechalem skoro wiedzialem jak bedzie. Nie pojechalem to, ze nie moge sie wypowiedziec, bo mnie nie bylo. Bylem w wawie w 2006 i mi starczylo, przynajmniej na tyle zeby nie czuc potrzeby zarywania dwoch dni i jechania przez cala polske.

Offline Artur78

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2131
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +285
Odp: Gunsi na Bridge School Benefit Concert
« Odpowiedź #78 dnia: Października 21, 2012, 10:59:14 pm »
-2
Przynajmniej jak zespół w przeciągu kilku następnych lat wejdzie do studia to tamtejsi magicy zajmujący się nagrywaniem sprawią, aby głos Axla był znośny.

I tego właśnie się obawiam, teraz można z głosem komputerowo zrobić cuda-niewidy, a potem przyjdzie mu zaśpiewać cokolwiek live to będzie brzmiał  tak fatalnie jak dziś. To jest zwykłe lenistwo Axla, nic więcej - jakby popracował trochę przed trasą nad swoim głosem to by wypadł o niebo lepiej. Nie oszukujmy się - facet ma już 50 lat, nigdy nie będzie już śpiewał tak jak w latach 90-tych, a żeby wrócić do głosu z 2006 czy 2010 on sam musi nad sobą dużo pracować - samo się nie zrobi.
A co musi zrobić by mieć głos?Popracować? Nad czym?Co byś mu zaprponował?Co ma zrobić?Jak ćwiczyć?Trenować można biegi przełajowe a nie skrzek.....


Trenerów od wokalu jest mnóstwo i Axl bankowo sie orientuje w tym środowisku. Poza tym spójrz jaka była różnica w jego śpiewie między 2002 a 2006 rokiem, niebo a ziemia więc z pewnością można. Jeżeli nie jest to wywołane jakimiś przewlekłymi dolegliwościami strun głosowych na które nie może nic poradzić, to obecna forma jest wynikiem lenistwa. A i tak zdarza mu sie zabrzmieć fajnie tak jak w You're Crazy. Angina anginą, ale podobnie brzmi już od długiego czasu więc mało to dla mnie wiarygodne.
Każdy gada o treningu,więc się pytam jak i co ma zrobić by mieć skrzek?Głos chociażby jak 2006 roku?Założe się że nikt tak naprawdę z Was nie zna się na tym :).Stracił chrypę i tyle,tego nie da się wytrenować,miał ją i  już jej nie ma,to tylko 50 -letni człowiek.

Offline mafioso

  • Moderator
  • Street of dreams
  • *****
  • Wiadomości: 12049
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2207
    • As Koncertowy
Odp: Gunsi na Bridge School Benefit Concert
« Odpowiedź #79 dnia: Października 21, 2012, 11:08:56 pm »
+2
Fachowcem od treningu głosu nikt nie jest, ale można zauważyć pewną prawidłowość od paru lat - pierwsze koncerty trasy wokalnie są mega, mega słabe. Potem z każdym koncertem jest coraz lepiej. Czyli kwestia tzw. rośpiewania się wchodzi w grę. A co to za problem pośpiewać na próbach albo w domu codziennie 2-3 tygodnie przed trasą ??? To jest zwykłe lenistwo ze strony Rose'a i lekceważenie fanów. Czym sobie zasługują fani z pierwszych koncertów trasy, żeby słyszeć sam pisk, względem tych oglądają późniejsze koncerty gdzie jest w miarę znośnie ? Czym są ci fani gorsi wg Rose'a?
Tak jak mówię fachowcem nie jestem, ale na mecze chodzę od 10 lat. I zawsze wiem, że początek każdej rundy, pierwszy mecz i gardło mi siada po 20-30 minutach, a po 4-5 meczach mogę drzeć się bez problemu przez 90 minut non-stop.

Offline Borshoock

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
  • You Could Be Mine
  • Respect: +36
Odp: Gunsi na Bridge School Benefit Concert
« Odpowiedź #80 dnia: Października 22, 2012, 02:50:51 am »
+2
Niby tak ale przecież w Osace ta zasada nie zadziałała.. tam po prostu wyszedł i rozpiżdżył wszechświat. Mam świadomość że Osaka nie była najlepszym koncertem podczas trasy 09/10 ale i tak dla mnie jest taką ikoną bo wtedy mnie maksymalnie zaskoczył swoją formą. Interesowałem się Gunsami już sporo wcześniej, może nie tak jak teraz, nie śledziłem wszystkich koncertów, ale dla mnie to wygląda tak 2000-2002 - fatalnie, później nieco lepiej pod koniec 02go, 2006 - 2007 - czasami nieźle, czasami wręcz bardzo dobrze (Rock Am Ring!) 2009 kapitalnie, 2010 jeszcze lepiej (niektóre koncerty przypominały wokalnie starego Axla, chociażby Nice Boys z Duffem) 2011 - RIR chu*nia.. chu*nia z grzybnią, pół roku nabierania na sile, ostatnie koncerty z grudnia '11 całkiem już przyzwoite (Joint bodaj i ten drugi w HD) choć od RIR Axl totalnie odpuścił w niektórych piosenkach niektóre partie.. mam na myśli - Estranged przez 70% piosenki brzmi fajnie ale końcówka zawsze jest tym cholernym falsetem który tam po prostu nie pasuje) 2012 - trasa po Europie moim zdaniem dość pozytywnie, choć przed Rybnikiem strasznie się bałem bo od RIR było wyraźne załamanie. Później zobaczyłem Rybnik na żywo - okazało się że nie jest tragicznie i od tamtej pory patrzę na to wszystko z większym dystansem i pobłażaniem (po prostu zdaję sobie sprawę z tego że to co widzę na yt nijak nie ma się do rzeczywistości). I teraz ważna kwestia, przedwczorajszy koncert. TEŻ bym przymknął oko gdyby nie dwie kwestie - po pierwsze to koncert akustyczny, czyli mała jest szansa że na żywo brzmiał lepiej, po drugie zarejestrowany praktycznie w pro shocie czyli jakościowo godny zaufania - i jak słyszę takie faile jak to Better to nie mam wątpliwości - jest c*****o.

Aha, jeszcze jedno. To chyba właśnie fejsbókowy NTS dodał ostatnio zdjęcie z próby (ew. mogło to być zdjęcie z fanpejdża GNR) - nie ma na nim Axla... to chyba powinno wszystko wyjaśniać ;) Z tego co pamiętam przed RIRem też było wielkie poruszenie że "dlaczego nie ma Axla na próbach". A myślicie że przed Osaką nie był na próbach ? Musiał być bo miał masę nowego materiału - Shacklersa, Scraped, Prostitute, Catchera i kilku innych których nigdy nie wykonywał na żywo. Więc jak mi ktoś mówi że on po prostu te 3 lata temu MÓGŁ a teraz już NIE MOŻE to śmiać mi się chce. Nie może to on śpiewać dokładnie tak jak w 90tych bo to jest fizycznie niemal nie do zrobienia ale zaśpiewać tak jak w 2009 czy 10 może bez problemu tylko powinien jeszcze do tego CHCIEĆ :)

Offline eXtreme

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1917
  • Płeć: Mężczyzna
  • sick love never dies!
  • Respect: +218
Odp: Gunsi na Bridge School Benefit Concert
« Odpowiedź #81 dnia: Października 22, 2012, 06:47:42 am »
-4
Nie byłem, a co tam do zwiedzania? Jeśli mnie zapraszasz to wybacz, ale za słabo się znamy:)
Wyrywkowo jak ogladam nagrania z youtube to za każdym razem niemal nie leży mi jego wokal.
Na youtube to sobie możesz. A skoro nie wiesz jak brzmi Axl live, to radzę ci przystopuj z komentarzami bo malutko słyszałeś. Oceniać wokal po nagraniach z youtube, żart tygodnia :lol:
Co za typ. Pojechalbym na koncert i narzekal na wokal to by bylo, ze po co tam pojechalem skoro wiedzialem jak bedzie. Nie pojechalem to, ze nie moge sie wypowiedziec, bo mnie nie bylo. Bylem w wawie w 2006 i mi starczylo, przynajmniej na tyle zeby nie czuc potrzeby zarywania dwoch dni i jechania przez cala polske.
Sprawa jest prosta. Nie słyszałeś live = nie masz porównania = nie komentuj.
A co do Better to zespół rzeczywiście wykonał to oryginalnie i swoją drogą mogliby od czasu do czasu spróbować takich eksperymentów na normalnym koncercie, tylko żeby Axlu domagał :P

Offline Witek

  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +500
    • http://bulak.home.pl/blog
Odp: Gunsi na Bridge School Benefit Concert
« Odpowiedź #82 dnia: Października 22, 2012, 07:03:40 am »
+2
Cytuj
Sprawa jest prosta. Nie słyszałeś live = nie
masz porównania = nie komentuj.
No bez przesady, każdy ma prawo wyrazić swoją opinię, Sosna popiera ją jeszcze przykładami. Poza tym wg mnie nie można porównać wykonania live do youtube'a ale dwa wykonania z youtube już tak. Tak czy inaczej Axl mógł być chory, brakowało mu wyraźnie oddechu. A co do zarzutów do braku ćwiczeń to się zgadzam.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34678
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Gunsi na Bridge School Benefit Concert
« Odpowiedź #83 dnia: Października 22, 2012, 12:33:01 pm »
0
Yesterday's Bridge School Benefit Concert available for FREE today.

Go to www.bridgeschoolbenefit.org for access. Click on VIDEO tab below JOIN THE CONVERSATION for access to each set.

You can support the Bridge in a couple of easy ways.

Text bridge to 80888 and reply YES to donate $10
or
Go to www.bridgeschool.org and click on DONATE

thanks for your support


Chyba wszystko jasne. Szkoda, że to samo nie dotyczy drugiego koncertu, ale można sobie zobaczyć chociaż pierwszy dzień za darmo :)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline SOSNA!

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1550
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +288
Odp: Gunsi na Bridge School Benefit Concert
« Odpowiedź #84 dnia: Października 22, 2012, 01:10:25 pm »
0
Występ Eddiego jest świetny:)

Offline pompon

  • Zasłużeni
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1638
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +313
Odp: Gunsi na Bridge School Benefit Concert
« Odpowiedź #85 dnia: Października 22, 2012, 01:42:02 pm »
+2
no i wszystko jasne:
"I'm so proud about our guys, particularly on Axl, despite sore throat to sing !!! They did it for the Benefit !!!"  :facepalm:

a co do niektórych komentarzy... wokal jest również instrumentem, które można ćwiczyć, poprawiać itd.
Axl olewa od 2006 lekcje śpiewu i mamy efekt. Tłumaczenia o bólu gardła, alkoholizmie itd. nie robią na mnie wrażenia.
Kiedyś z polipem, fajkami, alkoholem szalał na scenie i wszystko grało. Teraz spasł się i widać że nie tylko na twarzy, ale też w gardle.
Aaa.. i przestańcie w końcu zwalać winę na źródło, bo pozostali wokaliści tacy jak Eddie w podobny sposób zostali nagrani i wypadli fantastycznie.
« Ostatnia zmiana: Października 22, 2012, 01:50:04 pm wysłana przez pompon »

Offline Artur78

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2131
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +285
Odp: Gunsi na Bridge School Benefit Concert
« Odpowiedź #86 dnia: Października 22, 2012, 03:27:33 pm »
-3
Axl olewa od 2006 lekcje śpiewu :D,a gdzie można się o tym dowiedzieć,podaj zródło tej informacji :D.

Cytowanie postów znajdujących się bezpośrednio nad naszym postem nie ma sensu. Wyedytowałem. Zqyx
« Ostatnia zmiana: Października 22, 2012, 03:58:49 pm wysłana przez Zqyx »

Offline pompon

  • Zasłużeni
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1638
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +313
Odp: Gunsi na Bridge School Benefit Concert
« Odpowiedź #87 dnia: Października 22, 2012, 03:59:42 pm »
+3
po prostu subiektywna opinia biorąca się z wieloletniego słuchania Rudego i skojarzenia paru faktów.
Podobnie mam jak idę do knajpy i nie muszę iść do kuchni, aby stwierdzić, że zmienił się kucharz,
albo oglądając stały serial, że ktoś inny zaczął pisać scenariusze itd.

Offline Artur78

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2131
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +285
Odp: Gunsi na Bridge School Benefit Concert
« Odpowiedź #88 dnia: Października 22, 2012, 04:15:34 pm »
-1
Być może masz rację,jednak ciężko mi uwierzyć w te lekcje.

Offline DementedGirl

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 254
  • Respect: +282
Odp: Gunsi na Bridge School Benefit Concert
« Odpowiedź #89 dnia: Października 22, 2012, 04:19:27 pm »
+1
jedno jest pewne naród Polski potrafi tylko i wyłącznie narzekać i krytykować  :)

 

Gunsi w Leeds 29.08.2010 oraz Reading 27.08.2010

Zaczęty przez wolff

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 25006
Ostatnia wiadomość Sierpnia 28, 2010, 12:21:01 am
wysłana przez William_Bailey