Autor Wątek: Guns N' Roses w Porto Alegre (Brazylia) - 03.04.2014  (Przeczytany 7626 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline DooOminO

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 656
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +146
Odp: Guns N' Roses w Porto Alegre (Brazylia) - 03.04.2014
« Odpowiedź #30 dnia: Kwietnia 09, 2014, 07:31:47 pm »
0
wiek to dobry argument ale np  Steven Tyler jest duzo starszy a brzmi nadal swietnie. Moim zdaniem Axlowi brakuje zony :p

Offline Emma

  • Zasłużeni
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3849
  • Respect: +2359
Odp: Guns N' Roses w Porto Alegre (Brazylia) - 03.04.2014
« Odpowiedź #31 dnia: Kwietnia 09, 2014, 07:53:24 pm »
0
Steven też nie brzmi tak jak kiedyś, a czasem zdarza mu się brzmieć kiepsko. Tylko, że zmienił trochę też styl śpiewania - np. "Cryin' " śpiewa inaczej, nie przeciąga i nie "wyciąga" tak jak kiedyś. Śpiewa "krótko" (w sensie np. "I was cryin' " zamiast "I was cryyyyyyin' "xD), więc to też inaczej. Axl nie zmienia, stara się śpiewać tak jak kiedyś i może to też go gubi. Choć nie zmienia to faktu, że Steven ma mniejsze problemy z głosem niż Axl.

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Guns N' Roses w Porto Alegre (Brazylia) - 03.04.2014
« Odpowiedź #32 dnia: Kwietnia 09, 2014, 09:14:13 pm »
0
Problemy z głosem to też jak widać sprawa indywidualna. W ogóle fizjologiczne sprawy zawsze będą indywidualne dla każdego człowieka, (to tak jakby porównać 50-latka z np. arytmią do 70-latka, który jej nie ma. To po prostu zawsze będzie kwestia organizmu, ponadto nikt z nas nie wie czy w wieku Axla nie będziemy "zakonserwowani" jeszcze gorzej ;) ).
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline JackW

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1175
  • Respect: +52
    • Poznaj Republikę Czeską
Odp: Guns N' Roses w Porto Alegre (Brazylia) - 03.04.2014
« Odpowiedź #33 dnia: Kwietnia 09, 2014, 11:50:40 pm »
+1
Jak myślicie, z czego wynikała bardzo dobra forma wokalna Axla w latach 2009-2010? Przecież już wtedy nie miał figury jak chociażby w latach 2006-2007, a jednak wszystko śpiewał chrypą, minął niecały rok i na RiR 2011 zaczyna się kryzys trwający z przebyłskami do dzisiaj. Nie jest w stanie zastosować treningów głosu, które mu dały moc w gardle kilka lat temu? A może tamta forma była kwestią przypadku?
2006, 2010, 2012, 2016, 2017, 2018

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Guns N' Roses w Porto Alegre (Brazylia) - 03.04.2014
« Odpowiedź #34 dnia: Kwietnia 09, 2014, 11:59:55 pm »
0
Jeżeli facet nie daje z siebie na koncertach 100%, podchodzi niepoważnie do fanów spóźniając się i olewa sobie próby dźwięku, to jak dla mnie jest to zwykłe lenistwo. Ale nie mieszkam z Axlem, nie wiem ile i czy w ogóle ćwiczy nad swoim głosem, więc to tylko przypuszczenie.
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline hkt

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1030
  • I would've thought you could be more of a man
  • Respect: +940
Odp: Guns N' Roses w Porto Alegre (Brazylia) - 03.04.2014
« Odpowiedź #35 dnia: Kwietnia 10, 2014, 12:02:59 am »
0
Gdy ogląda się takie nagrania jak to:
Guns N Roses - You're Crazy (Philly) 2-27-12

oczywistym wydaje się że Axl jest leniwy. Szkoda, że nie chce mu się tak śpiewać w trakcie większych imprez gdzie nagrania idą w świat, np Rock In Rio.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 10, 2014, 12:05:15 am wysłana przez hkt »
Powyższy post jest zgodny z tematem.

Offline Platypus

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +124
Odp: Guns N' Roses w Porto Alegre (Brazylia) - 03.04.2014
« Odpowiedź #36 dnia: Kwietnia 10, 2014, 12:24:15 am »
0
A potem przychodzi takie coś, występ niemalże legendarny.

The Axl Rose Disaster II - Welcome To The Jungle (Live at Bridge School) 10/20/2012


Jest to różnica zaledwie kilku miesięcy w porównaniu z prawdopodobnie najlepszym wykonaniem You're Crazy w historii, które wstawił hkt. Co się mogło stać? Te "Iiihaaa" na początku jest dla mnie żenujące. I moje pytanie brzmi: jak mu nie wstyd wyjść tak do ludzi, którzy płacą niemałe pieniądze za te koncerty?
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 10, 2014, 12:35:34 am wysłana przez Platypus »

Offline Witek

  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +500
    • http://bulak.home.pl/blog
Odp: Guns N' Roses w Porto Alegre (Brazylia) - 03.04.2014
« Odpowiedź #37 dnia: Kwietnia 10, 2014, 06:45:10 am »
0
Akurat to drugie nagranie pochodzi z momentu, kiedy Axl był chory więc to zły przykład :) ale co mogło się stać - ja się nie znam ale czy po prostu śpiewanie gardłowe nie mogło mu zniszczyć strun głosowych?

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34671
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Guns N' Roses w Porto Alegre (Brazylia) - 03.04.2014
« Odpowiedź #38 dnia: Kwietnia 10, 2014, 06:58:50 am »
0
W tym artykule, który jest do tłumaczenia z portugalskiego jest właśnie mowa o tym, że Axl zniszczył sobie struny głosowe podczas trasy UYI. Później przeszedł operację, po której śpiewał czyściej technicznie, jednak już bez tego, co wielu ukochało w jego głosie. Nie wiem jednak, czy artykuł oparty jest na rzetelnych źródłach, czy na spekulacjach, może dowiemy się tego z tłumaczenia kiedyś :)


 Teraz? Z wiekiem wiadomo, że głos i forma fizyczna, zwłaszcza forma fizyczna, zwykle się pogarsza, choć są wyjątki. Energia sceniczna? Hm... Kto z Was ma więcej lub tyle samo energii, co 15 lat temu? :) ( nie pytam nastolatków i osób niewiele starszych, bo po moim domu czasem przechodzi tornado w postaci sześciocio i trzylatka )
Wiele osób wskazuje na to, że Axl nie wygląda zbyt zdrowo. Może coś w tym jest. Tak naprawdę nie wiemy, jaki jest stan jego zdrowia i łatwo nam ocenić, że się zaniedbał. Może faktycznie jest jedynie zaniedbany fizycznie, rozleniwił się, może jest w tym coś więcej. Nie wiadomo, nie znamy wszystkich szczegółów. Może i dobrze.

Jak faktycznie brzmi będziemy mogli usłyszeć już niedługo, bo Revolver Golden Gods będzie zapewne transmitowane gdzieś w necie i nie będziemy musieli słuchać Axla nagranego przez "suszarki". Mam nadzieję, że potraktuje ten występ poważnie i będzie w dobrej formie psychofizycznej, bo to świetna okazja, żeby zatrzeć złe wrażenie z innych publicznych występów nie tylko dla fanów Gn'R. Fani wiedzą, co jest grane i są przyzwyczajeni, zauważmy, że od pewnego czasu najwięcej emocji wzbudza podczas trasy to, jak będzie brzmiał Axl. ( No oprócz występów Duffa z Gn'R oczywiście )
Jeśli jednak jest to występ festiwalowy/ odebranie jakiejś nagrody/ publiczność nie tylko gunsowa, to warto poświęcić temu występowi więcej uwagi i przygotować się tak dobrze, jak to tylko możliwe. Mam nadzieję, że Axl to zrobi i 23 kwietnia wszyscy będziemy mogli być z niego dumni. :)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Guns N' Roses w Porto Alegre (Brazylia) - 03.04.2014
« Odpowiedź #39 dnia: Kwietnia 10, 2014, 09:52:21 am »
0
Ja gdzieś czytałam, że Axl musiał leczyć i operować guzki na strunach głosowych w końcu lat 90. czy coś takiego. (Źródła nie podam, bo to było bardzo dawno temu). Zresztą to dość częsta przypadłość wokalistów: krwawiące struny głosowe, guzki. Niedawno przechodziła przez to Adele i Jacoby Shaddix.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

 

Reckless Roses - "Koncert będzie niespodzianką – dla nas także"

Zaczęty przez mafioso

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 7910
Ostatnia wiadomość Kwietnia 12, 2016, 11:42:26 pm
wysłana przez sunsetstrip