Autor Wątek: Guns N' Roses w Kolekcji Teraz Rocka  (Przeczytany 29041 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mafioso

  • Moderator
  • Street of dreams
  • *****
  • Wiadomości: 12075
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2216
    • As Koncertowy
Odp: Guns N' Roses w Kolekcji Teraz Rocka
« Odpowiedź #120 dnia: Kwietnia 21, 2010, 01:58:21 pm »
0
Ja znalazłem parę tematów do poruszenia.

1) Napisane jest, że "Axl napisał słowa do WTTJ mieszkając w Seattle". Nic nie wiem o tym, żeby Axl mieszkał kiedykolwiek w Seattle. Czyli bzdura.
2) Autorzy nie zadali sobie trudu, żeby odnaleźć wypowiedzi Axla na mygnrforum (pod pseudonimem Dexter) w których wyjaśnia wiele spraw i chociaż z dziennikarskiego obowiązku powinni coś o tym napisać jako przeciwwagę dla powszechnie wygłaszanych opinii, że Axl jest zły bo zabrał innym prawa do nazwy.
3) Najlepszy kwiatek w tym wydaniu czyli gwiazdki za płyty. Odnalazłem wydanie "Teraz Guns N' Roses" z września 2004 z tej samej gazety i recenzję "ChD" z grudnia 2008. I co ? Gwiazdki się różnią w kilku przypadkach
Appetite For Destruction - 5/5 teraz też 5/5
Lies - 5/5 a teraz 4/5
Use Your Illusion I - 4/5 a teraz 5/5
Use Your Illusion II - 4/5 a teraz 5/5
The Spaghetti Incident - 3/5 teraz też 3/5
Live Era 87-93 - 3,5/5 teraz też 3,5/5
Greatest Hits - 4/5 teraz też 4/5
Chinese Democracy - 4/5 a teraz 3,5/5
Czyli co ? Lies i Demokracja się pogorszyły a obie Iluzje w ciągu 6 lat nagle stały się wybitnymi albumami. Zero konsekwencji. Dla porównania "Libertad" była płytą miesiąca 4,5 gwiazdki z tekstem "Po przesłuchaniu Libertad Axl poczerwienieje z zadrości". Jakoś nie poczerwieniał i nagrał płytę której Libertad nie dorównuje pod żadnym względem.
4) Czemu nikt nie zadał sobie trudu przeczytania biografii Slasha, bo w dodatku jest tylko wspomniane że taką wydał. A przecież to kopalnia wiedzy.

To takie dowody na stronniczość i brak kompetencji piszących. A poza tym to całkiem fajne wydawnictwo (o rzadkich wydawnictwach np.), poza plakatem, który jest strasznie pixelowaty.

Offline kruz

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 114
  • Respect: 0
Odp: Guns N' Roses w Kolekcji Teraz Rocka
« Odpowiedź #121 dnia: Kwietnia 21, 2010, 02:22:51 pm »
0
dokladnie mafioso

poza odpowiedziami na pytania fanow na forach, przede wszystkim autorzy nie zadali sobie trudu do dotarcia do kilkustronicowego oswiadczenia Axla, w ktorym bardzo wiele spraw wyjasnia, ze swojej perspektywy

tytul: My homework assignment, Just the Tip.... (of the iceberg)

http://www.heretodaygonetohell.com/board/index.php?topic=55296.0

gdzie mowi np ze nie bylo takiej sytuacji, ze zagrozil innym ze nie wyjdzie na scene, jak nie podpisza papieru o zrzeczeniu sie praw do nazwy
w TR oczywiscie podana tylko wersja Slasha, jako ta jedyna wlasciwa...

- co do biografii Slasha, to akurat pamietam ze sie na nia powolywali...

jeszcze jedna mi sie rzecz przypomniala, ze opisali wszystkie single ktore GNR wydali, oczywiscie bez singli z ChD,
a co ciekawe w tym kalendarium bylo o wyjsciu singla do ChD

o tych gwiazdkach z ocen plyt bym nie wiedzial, co za ZENADA  :ph34r:


Offline Gothix

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 440
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2
Odp: Guns N' Roses w Kolekcji Teraz Rocka
« Odpowiedź #122 dnia: Kwietnia 21, 2010, 02:34:58 pm »
0
nie sa wynajeci -fani zespolu wiedza ze np. Tommy ma bardzo duzo do powiedzenia w zespole, a jest w nim dluzej od Slasha...

podobny staz ma Chris, Richard jest od 8 lat...

mysle ze Paul Huge takze ciagle jest blisko GNR, wspoltworzyl ChD, a przyszedl w 1994 - tylko ze od 2001 nie bierze udzial
w trasach, podobny typ jak Izzy

Bucket, oraz Finck odeszli sami - FInck zreszta dlugo nie mogl sie zdecydowac czy grac w GNR czy NIN
wiec to chyba normalne ze ktos ich musial zastapic...

co do Braina - mysle ze sytuacja moze byc podobna do Paula Huge

Chodzi o to że dawne GNR to LEGENDA, a nowe.. już bym nie powiedział. Ok to dobry zespoł ale jakby po 2001 roku wyszli jako inny zespół (bez marki) i nagrali ten materiał.. to sory ale nie wiem czy im by się zwróciło za nagrywanie 15 letnie materiału.
Niestety prawda boli.

Offline kruz

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 114
  • Respect: 0
Odp: Guns N' Roses w Kolekcji Teraz Rocka
« Odpowiedź #123 dnia: Kwietnia 21, 2010, 03:02:58 pm »
0
to twoja opinia, ja mam inna i rownie dobrze moge napisac ze ten co masz go w awatarze juz nie jest legenda. prawda boli.

tylko co to ma do rzeczy w tym temacie?

pytanie jest takie:

to ze reunionu z czasow AFD nie bedzie, tzn ze trzeba pisac bzdury, stronnicze opinie, byc niekonsekwentnym, nieprecyzjnym i
niekompetentym - piszac w pismie rockowym, ktore niby jest powazne?

tego nie moge pojac

Offline Artur78

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2131
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +285
Odp: Guns N' Roses w Kolekcji Teraz Rocka
« Odpowiedź #124 dnia: Kwietnia 21, 2010, 03:14:39 pm »
0
nie sa wynajeci -fani zespolu wiedza ze np. Tommy ma bardzo duzo do powiedzenia w zespole, a jest w nim dluzej od Slasha...

podobny staz ma Chris, Richard jest od 8 lat...

mysle ze Paul Huge takze ciagle jest blisko GNR, wspoltworzyl ChD, a przyszedl w 1994 - tylko ze od 2001 nie bierze udzial
w trasach, podobny typ jak Izzy

Bucket, oraz Finck odeszli sami - FInck zreszta dlugo nie mogl sie zdecydowac czy grac w GNR czy NIN
wiec to chyba normalne ze ktos ich musial zastapic...

co do Braina - mysle ze sytuacja moze byc podobna do Paula Huge

Chodzi o to że dawne GNR to LEGENDA, a nowe.. już bym nie powiedział. Ok to dobry zespoł ale jakby po 2001 roku wyszli jako inny zespół (bez marki) i nagrali ten materiał.. to sory ale nie wiem czy im by się zwróciło za nagrywanie 15 letnie materiału.
Niestety prawda boli.
Co nie znaczy że można być nieobiektywnym.Jeżeli się przedstawia rację jednej strony to nalezy z taką samą gorliwością przedstawić tej drugiej.
Bo z tego co piszesz Gothix to wynika że skoro dawne GN'R jest legendą to dziennikarze mogą pisać bzdury o obecnym zespole....
Wynika z tego że Axl i Dizzy byli  marginalnymi muzykami starej ekipy,a obecnie są wspierani przez anonimowych muzyków sesyjnych.

Offline Gothix

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 440
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2
Odp: Guns N' Roses w Kolekcji Teraz Rocka
« Odpowiedź #125 dnia: Kwietnia 21, 2010, 03:28:13 pm »
0
Nie no, zgadzam się że przesadzili w jedna strone, ale nie trzeba tak się tym podniecać.. to tylko zwykly dodatek ta gazeta, jak dla mnie nawet miły - kawałki fajnie opisane i ten plakat  :wub:
Nie, nie mogą pisać bzdur o żadnym zespole, chodziło mi że newGNR to nei ten sam poziom co stare GNR.. wiec glosy krytyki w strone newGNR są dosyć zrozumiałe..
Nie nie byli marginalnymi muzykami, wcześniej zespol tworzylo 6 legend, teraz tylko 2 wiec.

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Guns N' Roses w Kolekcji Teraz Rocka
« Odpowiedź #126 dnia: Kwietnia 21, 2010, 03:34:57 pm »
0
Wyślijcie im e-maila czy cuś, że wam się nie podoba i pisał to nieobiektywny koleś ;) Ja tam wolę sobie poczytać o starych latach, niż zawracać sobie głowę pierdułkami...
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

smakol

  • Gość
Odp: Guns N' Roses w Kolekcji Teraz Rocka
« Odpowiedź #127 dnia: Kwietnia 21, 2010, 03:44:40 pm »
0
mafioso - może autor jest inny więc i recenzja i ilość gwiazdek inna, Artur78 - przy całym moim braku sympatii do ChD i nowego Gn'R zgadzam się, że jeżeli panowie z "poważnej" muzycznej gazety biorą się za temat to powinni opisać całkowity stan na dzień dzisiejszy, czyli nie pomijać innych muzyków... a co do kruza to brzmi jak Drei więc się nie wypowiem :P

Offline kruz

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 114
  • Respect: 0
Odp: Guns N' Roses w Kolekcji Teraz Rocka
« Odpowiedź #128 dnia: Kwietnia 21, 2010, 03:45:23 pm »
0
Nie no, zgadzam się że przesadzili w jedna strone, ale nie trzeba tak się tym podniecać.. to tylko zwykly dodatek ta gazeta, jak dla mnie nawet miły - kawałki fajnie opisane i ten plakat  :wub:
Nie, nie mogą pisać bzdur o żadnym zespole, chodziło mi że newGNR to nei ten sam poziom co stare GNR.. wiec glosy krytyki w strone newGNR są dosyć zrozumiałe..
Nie nie byli marginalnymi muzykami, wcześniej zespol tworzylo 6 legend, teraz tylko 2 wiec.

tylko my sie nie oburzamy na glosy krytyki, bo do tego kazdy ma prawo, tylko na stronniczosc, pisanie bzdur itd. - a to zupelnie co innego

mam w dupie ten plakat, moge sobie ladniejszy wydrukowac, i wyjdzie to taniej niz 10zl

nie ma w tym dodatku nic wartego uwagi jak dla mnie, a tylko jak zwykle sie czlowiek wkurzyl na brak kompetencji i obiektywizmu

TR chyba nie jest przeznaczony tylko dla dzieci, ktore nie odroznia go od Bravo... ale dla fanow ktorzy znaja ich historie i chca sie dowiedziec
czegos nowego o swojej ulubionej kapeli, a nawet jesli nie to chociaz przeczytac artykul ktory bedzie rzetelny i kompetentny

Wyślijcie im e-maila czy cuś, że wam się nie podoba i pisał to nieobiektywny koleś ;) Ja tam wolę sobie poczytać o starych latach, niż zawracać sobie głowę pierdułkami...

mozna to zrobic, tyle ze nic to nie da, wiem bo kiedys probowalem i uzeralem sie z jednym pismakiem
jego ignoracja, niewiedza i beztroska byla przerazajaca

Springsteen

  • Gość
Odp: Guns N' Roses w Kolekcji Teraz Rocka
« Odpowiedź #129 dnia: Kwietnia 21, 2010, 04:43:14 pm »
0
A moim zdaniem w takich dodatkach , prezentujących płyty danego zespołu  nie powinno być żadnych pieprzonych gwiazdek , a jeżeli już to powinny być opinie kilku dziennikarzy czy też kilku mediów (aby porównać ) a nie tylko subiektywna jednego dziennikarza.
(Jak dla mnie Chinese Democracy jest lepsza od Lies czy Use Your Illusion I i na tym samym poziomie co AFD.)
Dlatego do wszystkich recenzji podchodzę krytycznie - bo często są błędne (np. Born Again płyta Black Sabbath jest oceniana na 2/5 a jak dla mnie to jest płyta 5/5 - niby dlaczego jest tak słabo oceniona bo śpiewa tam Gillan a nie Dio??)


Offline lewyism

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +132
Odp: Guns N' Roses w Kolekcji Teraz Rocka
« Odpowiedź #130 dnia: Kwietnia 21, 2010, 05:32:50 pm »
0
A przed Teraz Rock dawniej było Tylko Rock i też była wkładka o GN'R w 1992r to każda płyta dostała ocenę 5/5 chociaż było wtedy tylko AFD i Lies, a UYI była oceniana jako całość a nie dwie płyty.

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1493
Odp: Guns N' Roses w Kolekcji Teraz Rocka
« Odpowiedź #131 dnia: Kwietnia 21, 2010, 05:49:14 pm »
0
Czyli co ? Lies i Demokracja się pogorszyły a obie Iluzje w ciągu 6 lat nagle stały się wybitnymi albumami. Zero konsekwencji.

A te recenzje były napisane przez tą samą osobę, która jest odpowiedzialna za dodatek? Poza tym nie czepiałbym się tych ocen albumów, bo przecież to się zmienia. Nie wierzę, że np. przez jakiś czas upodobania do którejś "Use Your Illusion" się Wam nie zmieniają - raz wygrywa jedynka, raz dwójka.

Offline mafioso

  • Moderator
  • Street of dreams
  • *****
  • Wiadomości: 12075
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2216
    • As Koncertowy
Odp: Guns N' Roses w Kolekcji Teraz Rocka
« Odpowiedź #132 dnia: Kwietnia 21, 2010, 06:17:51 pm »
0
Hubik nam to się może zmieniać nawet z dnia na dzień, ale dziennikarz pisząc artykuł do poważnej gazety (a za taką chce uchodzić Teraz Rock) nie może sobie zmieniać opinii jak wiatr zawieje. Albo powinni wogóle nie przyznawać w takich dodatkach gwiazdek albo być konsekwentnym i nie ma różnicy, że jedną recenzję pisał pan A a drugą pan B. To jest opinia gazety a nie pojedynczego dziennikarza. Jeżeli już chciał tak pisać to powinien przyznać, że przykładowo Jankowi ta płyta się podobała ale mi już nie stąd niższa ocena.

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3984
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1242
Odp: Guns N' Roses w Kolekcji Teraz Rocka
« Odpowiedź #133 dnia: Kwietnia 21, 2010, 06:38:22 pm »
0
Polać mu!
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline lewyism

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +132
Odp: Guns N' Roses w Kolekcji Teraz Rocka
« Odpowiedź #134 dnia: Kwietnia 21, 2010, 06:59:12 pm »
0
Czasami piszą bzdury i głupoty ale w sumie to dobra gazeta. Kiedyś też powtarzały się wkładki Iron Maiden. W jednej Seventh Son Of A  Seventh Son  dostało 5 gwiazdek i było opisane,że jest jednym z największych osiągnięć i jedną z najlepszych płyt zespołu a w drugiej wkładce po kilku latach tak zjechali tą samą płytę,że jest lichą kopią Somewhere In Time,że jest nudna,mdła itp.i dostało,już nie pamiętam dokładnie,2-3 gwiazdki. To jest dopiero rozbieżność. Ta sama gazeta. Można dać jedną gwiazdkę mniej lub więcej,ale opisywanie w jednej wkładce płytę jako najlepszą a w drugiej jako słabą to lekko przesada. Powinni się trzymać jednej wersji.

 

Reckless Roses - "Koncert będzie niespodzianką – dla nas także"

Zaczęty przez mafioso

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 8436
Ostatnia wiadomość Kwietnia 12, 2016, 11:42:26 pm
wysłana przez sunsetstrip