Autor Wątek: Guns N' Roses w Glasgow (Szkocja) - 27.06.2023  (Przeczytany 1907 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline naileajordan

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3504
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3586
Guns N' Roses w Glasgow (Szkocja) - 27.06.2023
« dnia: Czerwca 27, 2023, 10:19:18 am »
0



Miejsce koncertu: Bellahouston, Glasgow, Szkocja

Pierwotnie koncert miał się odbyć latem zeszłego roku, ale został przełożony.

Support: The Pretenders 
Planowana godzina zakończenia: O 23:00 lokalnego czasu zaczyna się cisza nocna. 


 
Lista utworów:

1. It's So Easy
2. Bad Obsession
3. Chinese Democracy
4. Slither (cover Velvet Revolver)
5. Pretty Tied Up
6. Welcome To The Jungle
7. Mr. Brownstone
8. Hard Skool
9. Double Talkin' Jive
10. Estranged
11. Absurd
12. Live And Let Die (cover Wings)
13. You Could Be Mine
14. Down On The Farm (cover UK Subs)
15. Reckless Life
16. Rocket Queen
17. T.V. Eye (cover The Stooges)
18. Shadow Of Your Love
19. Anything Goes
20. Civil War
21. Solo Slasha
22. Sweet Child O' Mine
23. November Rain
24. Wichita Lineman (cover Jimmy'ego Webba)
25. Walk All Over You (cover AC/DC)
26. Knockin' On Heaven's Door (cover Boba Dylana)
27. Nightrain


Bisy:

28. People Get Ready intro / Street of Dreams
29. Patience
30. Paradise City


Pełny koncert
https://youtu.be/kNeN-8dgqig



Soundcheck:

Rocket Queen
Anything Goes
Perhaps
Civil War
Walk All Over You
Estranged
Street Of Dreams
« Ostatnia zmiana: Lipca 18, 2023, 02:12:17 pm wysłana przez naileajordan »
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline Zqyx

  • Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 34751
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3455
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Guns N' Roses w Glasgow (Szkocja) - 27.06.2023
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 27, 2023, 11:04:39 am »
+1
Ciekawe, czy dostaną set zeszłoroczny, czy tegoroczny ;)
Cisza nocna na koncertach rockowych to zło...
Mam nadzieję, że nie będzie to kolejny nudny set festiwalowy dla wszystkich i dla nikogo.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8639
  • 17000 postów
  • Respect: +4369
Odp: Guns N' Roses w Glasgow (Szkocja) - 27.06.2023
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 27, 2023, 11:11:17 am »
+1
Czyzby 3 koncert z rzedu bez bisow? to bylby osobliwy rekord
« Ostatnia zmiana: Czerwca 27, 2023, 11:24:47 am wysłana przez sunsetstrip »
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8639
  • 17000 postów
  • Respect: +4369
Odp: Guns N' Roses w Glasgow (Szkocja) - 27.06.2023
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 28, 2023, 07:45:30 am »
+1
Perhaps z soundchecku
https://youtu.be/Ys7Pj1muBek

Axl o malo nie zlecial ze sceny podczas Reckless Life
https://youtu.be/CcWlDwlnX8M?t=170
« Ostatnia zmiana: Czerwca 28, 2023, 07:51:58 am wysłana przez sunsetstrip »
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Luk

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 859
  • Respect: +207
Odp: Guns N' Roses w Glasgow (Szkocja) - 27.06.2023
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 28, 2023, 11:57:43 am »
0
Perhaps z soundchecku
https://youtu.be/Ys7Pj1muBek

Axl o malo nie zlecial ze sceny podczas Reckless Life
https://youtu.be/CcWlDwlnX8M?t=170


Może nawet to Perhaps dobrze zabrzmi na żywo. ;) Chociaż taka chyba mało Gunsowa ta piosenka czy mi się tylko tak zdaje?

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8639
  • 17000 postów
  • Respect: +4369
Odp: Guns N' Roses w Glasgow (Szkocja) - 27.06.2023
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 28, 2023, 12:15:44 pm »
0
eee, juz "niegunsowe" byly ITW, Beduini, OMG, Shackler's, Absurd etc... a niektore z nich maja ponad 20 lat, wiec wystarczajaco czasu zeby sie przyzwyczaic do innego stylu

najpierw niech zagraja na koncercie, to bedzie o czym dyskutowac, jak sie to pojawi w dobrej jakosci

« Ostatnia zmiana: Czerwca 28, 2023, 12:19:07 pm wysłana przez sunsetstrip »
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline maciek___1551

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 200
  • Respect: +32
Odp: Guns N' Roses w Glasgow (Szkocja) - 27.06.2023
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 28, 2023, 12:34:45 pm »
0
Perhaps z Axlem czy bez ?

Offline Rash

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +30
Odp: Guns N' Roses w Glasgow (Szkocja) - 27.06.2023
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 28, 2023, 12:48:32 pm »
0
Słucham sobie tej wersji Perhaps co wpadła na youtube 4 miesiące temu i nie jest to złe ale też żaden hicior.
Aczkolwiek po paru przesłuchaniach zapadł mi w pamięć, mam tylko nadzieję że usuną albo wymyślą coś nowego zamiast jęków Axla pomiędzy wersami w zwrotce.
Mam wrażenie że w refrenie i solówce klimat się robi mroczniejszy i fajnie by było pociągnąć go jeszcze bardziej w tę stronę coś w stylu Type O Negative czy nawet takiego Ghosta.

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8639
  • 17000 postów
  • Respect: +4369
Odp: Guns N' Roses w Glasgow (Szkocja) - 27.06.2023
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 28, 2023, 12:55:22 pm »
0
Perhaps z Axlem czy bez ?

bez, wokal z tasmy puszczony
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Luk

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 859
  • Respect: +207
Odp: Guns N' Roses w Glasgow (Szkocja) - 27.06.2023
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 28, 2023, 02:55:12 pm »
0
eee, juz "niegunsowe" byly ITW, Beduini, OMG, Shackler's, Absurd etc... a niektore z nich maja ponad 20 lat, wiec wystarczajaco czasu zeby sie przyzwyczaic do innego stylu

najpierw niech zagraja na koncercie, to bedzie o czym dyskutowac, jak sie to pojawi w dobrej jakosci



Może źle napisałem, po prostu chyba nie ma podobnej piosenki? ;) To takie trochę chyba poplątane stylowo, Lekkie i ciężkie, wolne i szybkie. :P :lol:

Offline mafioso

  • Moderator
  • Street of dreams
  • *****
  • Wiadomości: 12075
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2216
    • As Koncertowy
Odp: Guns N' Roses w Glasgow (Szkocja) - 27.06.2023
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 28, 2023, 03:52:30 pm »
0
To "Perhaps" to trochę takie "Dani California" RHCP. Gdzieś wyczytałem, że to numer napisany przez Paula Tobiasa w 1998 - prawda to?

Offline Rash

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +30
Odp: Guns N' Roses w Glasgow (Szkocja) - 27.06.2023
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 28, 2023, 08:45:49 pm »
0
To "Perhaps" to trochę takie "Dani California" RHCP. Gdzieś wyczytałem, że to numer napisany przez Paula Tobiasa w 1998 - prawda to?
przypomniałeś skąd znam ten riff bo słuchając go miałem wrażenie że jest mega przeruchany a przecież Dani California podobno wzięła się od Toma Pettyego i Mary Janes last dance :)

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8639
  • 17000 postów
  • Respect: +4369
Odp: Guns N' Roses w Glasgow (Szkocja) - 27.06.2023
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwca 28, 2023, 09:06:39 pm »
+1
swietna fota

NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline charlie_cherry

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 177
  • Respect: +34
    • http://gnrobr.w.interia.pl
Odp: Guns N' Roses w Glasgow (Szkocja) - 27.06.2023
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwca 29, 2023, 01:52:41 pm »
+2
Byłem na koncercie, więc pomyślałem, że zdam ekskluzywną relację dla Nightrain Station. :)

Zespół zaczął ok. 19:55 - w momencie gdy jeszcze stałem na zewnątrz podobnie jak sporo innych ludzi. Supportu nie widziałem, bo nie mogłem przyjechać do Glasgow wcześniej. Z racji wczesnego startu koncert trwał bite 3 godziny. Skończyli tuż przed 23 i miałem wrażenie, że graliby dalej gdyby nie cisza nocna.

Axl był w świetnym humorze. Uśmiechnięty i pełen energii. Jak już wspomniano, raz się o mało nie wywalił, ale nie popsuło mu to nastroju, a nawet śmiał się z tego do samego końca koncertu. A samo potknięcie - gdyby nie złamał równowagi to chyba by spadł ze sceny i musiałby znowu od Dave'a pożyczać tron.

Wokalnie było nieźle. Tak, to nie ten Axl co kiedyś, ale wezmę go w obronę. Dalej potrafi śpiewać i bez fałszów wykonuje skomplikowane partie wokalne. Cały problem z tym, że my tęsknimy za tą barwą głosu, co kiedyś. Ale to już nie wróci na stałe. Obecnie wszystko zależy od piosenki. Np. "Shadow Of Your Love" wyszło super, ale SCOM czy PC traciły na tej zbyt "czystej" barwie. Niski rejestr brzmiał bardzo dobrze.

Kierownik podziękował kilka razy publiczności za cierpliwość jako że przekładali koncert 2 razy (oryginalnie miał być na stadionie w Edynburgu w 2020). A sama publika... Frekwencja dopisała, ale koncert nie był wyprzedany. Byłem głównie w Golden Circle i nie było tłumu. W środku może trochę, ale po bokach można było podejść blisko sceny bez przepychania się. Czasem było jak na pikniku: tatusiowie i mamusie z dziećmi, podstarzali kumple z piwem. Zresztą parkowa lokalizacja sprzyjała: dużo przestrzeni, sporo straganów z piwem i jedzeniem, świetna widoczność. Nawet zauważyłem grupki na pobliskich wzniesieniach, która i bez biletu miała dobry ogląd na sytuację. Byłem kilka razy na dużych koncertach w Szkocji i zawsze wszystko jest super zorganizowane (o ile koncert się w ogóle odbywa). A że często leje... Trudno :) Przed koncertem zawsze można kupić "okazyjne"  bilety, koszulki, oraz właśnie jakieś przeciwdeszczowe nakrycia.   

I jeszcze co do publiki: wszyscy chwytali za telefony w WTTJ, SCOM, KOHD, NR ale i trochę się ruszyli podczas Nightrain i Paradise City. Ogółem: świetna organizacja, bardzo dobry koncert.

Z paroma minusami. 

Klawisze Dizzy'ego chyba lekko nie stroiły. Strasznie się gryzły z resztą instrumentów, gdy tylko były eksponowane w miksie. Za wyjątkiem Estranged i The Blues - może dlatego że wtedy grał na innym zestawie.

Włączanie "Absurd" do koncertu to pomyłka. W wersji studyjnej to średni numer z kiepskim tekstem. Nie nadaje się do grania na żywo. Szczególnie mostek był żenujący. No i nie przyszedłem na koncert na covery, nawet AC/DC. Wolałbym więcej numerów GN'R, zwłaszcza że tak mało zagrali z "Chinese Democracy".

Poza tym selekcja utworów niezła. Oczywiście chciałbym usłyszeć parę innych utworów (Coma, Better, TWAT, itd), ale w końcu to nie był koncert wyłącznie dla mnie :). Przy okazji trochę zmieniłem zdanie o graniu LALD. Tutaj akurat wypadło bardzo dobrze, bo publiczność śpiewała piosenkę razem z zespołem i świetnie się bawiła. Szkoda tylko że nie już nie ma pirotechniki. No i Axl przed WTTJ krzyknął "Do you know where you are?", ale nie pociągnął dalej z "you're in the jungle baby...". Nie te czasy.

Muszę też powiedzieć, że Axl i Richard byli pełni energii, ruszali się po scenie i widać, że granie dalej ich bawi. Slash trochę też, acz był głównie skupiony na grze. Jednak reszta zespołu... Grali solidnie, bez wpadek - chyba tylko coś nie do końca dogadali z Rocket Queen bo solówka Richarda (świetna) zaczęła się jakby w złym momencie. Jednak zabrakło ognia. Frank bez uśmiechu, myślami chyba był gdzieś indziej, a reszta drużyny wyglądała jakby jeszcze się nie pozbierała po Glastonbury.

I na koniec trochę więcej marudzenia (nie mylić z hejtem): jako że stałem blisko sceny, mogłem obejrzeć wizualizacje na ekranie za zespołem. Są koszmarne. Jakby animacje z pinballa, albo jakiegoś automatu na żetony. W 90% nie widziałem oczywistego związku pomiędzy tym, co na ekranie, a tym co jest grane. Zmarnowany potencjał technologii.

Zerknąłem też po koncercie na stoisko z oficjalnym "merczem". 40 funtów za koszulkę, 70 za spodnie. Zastanawiam się czy inne zespoły też tak kroją fanów?

Ale ogólnie: warto było :)

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8639
  • 17000 postów
  • Respect: +4369
Odp: Guns N' Roses w Glasgow (Szkocja) - 27.06.2023
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwca 29, 2023, 02:17:23 pm »
0
dzieki za relacje
Cytuj
Frank bez uśmiechu, myślami chyba był gdzieś indziej, a reszta drużyny wyglądała jakby jeszcze się nie pozbierała po Glastonbury.

zona, nasza Madzia, pierwszy raz z nim pojechala w trase, moze dlatego zestresowany :P

Cytuj
Włączanie "Absurd" do koncertu to pomyłka. W wersji studyjnej to średni numer z kiepskim tekstem. Nie nadaje się do grania na żywo.

+1

a jak tam Melissa?
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


 

Reckless Roses - "Koncert będzie niespodzianką – dla nas także"

Zaczęty przez mafioso

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 8437
Ostatnia wiadomość Kwietnia 12, 2016, 11:42:26 pm
wysłana przez sunsetstrip