Autor Wątek: Guns N' Roses tworzy historię powracając w 2016  (Przeczytany 86450 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline domino236

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1432
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +426
Odp: Guns N' Roses tworzy historię powracając w 2016
« Odpowiedź #75 dnia: Stycznia 07, 2016, 11:16:40 am »
0
Nie byłem fanem NuGNR, nie przepadam za CD, ale chętnie posłuchałbym "This I love", z racji tego, że ten utwór powstał jeszcze jak byl stary zespól (tak gdzieś przeczytałem), i jestem przekonany, że Slash i Duff nad nim pracowali, i może mieli jakąś swoją wersje czy coś.

Z SI też chętnie coś posłucham. A z nie publikowanych utworów byłbym zadowolony z "Sentimental Movie". Chociaż, nie wydaje mi sie, żeby akurat to zagrali. O jakimś nowym utworze nawet nie wspominam....

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34655
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger"
  • Respect: +3431
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Guns N' Roses tworzy historię powracając w 2016
« Odpowiedź #76 dnia: Stycznia 07, 2016, 11:29:28 am »
+3
PS. Snucie fantazji i własnych wizji jest zbędne...

Dlaczego? To zawsze pobudza dyskusję. Nawet jeśli spełni się zaledwie kilka procent tego, co tu sobie "wymarzymy", to co napiszemy zostanie na zawsze. :) Poza tym, kiedy dyskutować, jak nie teraz? :)
Przez ostatnio rok, półtora NTS zasadniczo był forum duchów ;), cieszy mnie, że teraz się to zmieniło i oby ten stan trwał jak najdłużej. :)
Rzadko kto może powiedzieć, że na jego oczach tworzy się historia. My możemy. Doceńmy to  :)
Oczywiście, wciąż możemy skupić się na negatywach, na niepewności, na tym, co może nie wyjść. Ja wybrałem inną "ściezkę" i jestem podekscytowany :) Bo tak naprawdę, jak rozmawiałem z jednym z użytkowników tego forum, dla nas najważniejsze będzie spotkanie tej trójki na scenie. A wszystko co będzie poza tym, brzmienie, wokal itd. - wszystko to, będzie "dodatkiem".  Sentymenty? Jak naprawdziej. Jestem już w takim wieku, że robię się sentymentalny i nie wstydzę się tego. Nie sprawdzałem wyniku ankiety odnośnie wieku, ale mam wrażenie, że coraz większy procent fanów NTS nie pamięta Gn'R z Duffem i Slashem z czegoś innego niż jedynie teledysków, więc tu nie zdziwiłby mnie brak sentymentu do tych osób w składzie. A jednak... :)
Wierzę, nie, wiem, że będzie pięknie :) I nie mogę się doczekać. Dlaczego? Może dlatego, że chociażby jak to napisał jeden z forumowiczów - nieszczególnie obchodziły mnie kolejne sety Gunsów, czy Slasha, może reunion coś zmieni. W moim przekonaniu już zmienił.
I to niezależnie od tego, że włączając Coachellę na ppv czy po prostu online możemy spodziewać się kolejności wttj, easy, brownstone ;) A może nie? Czas pokaże :)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 07, 2016, 11:40:45 am wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Maro2

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3627
  • Płeć: Mężczyzna
  • WHYNO
  • Respect: +109
    • OLD CHOPPER
Odp: Guns N' Roses tworzy historię powracając w 2016
« Odpowiedź #77 dnia: Stycznia 07, 2016, 12:07:15 pm »
+2
Bo tak naprawdę, jak rozmawiałem z jednym z użytkowników tego forum, dla nas najważniejsze będzie spotkanie tej trójki na scenie. A wszystko co będzie poza tym, brzmienie, wokal itd. - wszystko to, będzie "dodatkiem".  Sentymenty? Jak naprawdziej.

:) I to jest chyba najzdrowsze podejście do tematu :). Tak jak ja rozmawiałem z jednym z użytkowników tego forum, ja czekam na emocje które poczuję widząc np Axla opartego o Slasha podczas solówki do November Rain (w tle oczywiście biegnący z basem Duff) :)
OLD CHOPPER R.I.P. (2010-2018)
===---===WHYNO===---===

bartjucifer

  • Gość
Odp: Guns N' Roses tworzy historię powracając w 2016
« Odpowiedź #78 dnia: Stycznia 07, 2016, 12:10:47 pm »
0
Oby, tylko Axl się nie wywracał :D

Offline mafioso

  • Moderator
  • Street of dreams
  • *****
  • Wiadomości: 12031
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2197
    • As Koncertowy
Odp: Guns N' Roses tworzy historię powracając w 2016
« Odpowiedź #79 dnia: Stycznia 07, 2016, 02:37:04 pm »
+2
Nie wyobrażam sobie, żeby zabrakło numerów z "Chinese Democracy". OK, gitarowo ta płyta jest o wiele "cięższa" niż to co Slash kiedykolwiek nagrał. Ale rezygnacja z takich kawałków jak "Better" czy "Madagascar" to będzie wyglądać jakby Axl wywiesił białą flagę i przyznał, że kierunek muzyczny, który obrał w ostatnich 20 latach był porażką.
W oświadczeniu prasowym "Chinese Democracy" jest wymieniona jednym tchem obok Appettite i obu Iluzji jako najważniejsze krążki w całym dorobku zespołu. Z tego się tak łatwo nie rezygnuje.

bartjucifer

  • Gość
Odp: Guns N' Roses tworzy historię powracając w 2016
« Odpowiedź #80 dnia: Stycznia 07, 2016, 02:48:32 pm »
0
Nazwą trasę "Back to the start" i będzie pozamiatane  :D


PS. Jeszcze raz podkreślę, że śmieszne było by gdyby Slash udzielał się w czymś w czym nie brał udziału... To brzmi trochę tak. Przykładowo... (Panowie co prawda zakończyli karierę, ale to tylko przykład) "Jezu mam nadzieję, że Vince zaśpiewa kawałki z albumu "Mötley Crüe" typu ""Hooligan's Holiday" i "Misunderstood" nie ważne, że na nich nie śpiewał! Musi je wykonać i ch*j!

PS. ludzie, trochę zdrowego rozsądku... :facepalm:

Offline Plemnik

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 195
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pitu pitu
  • Respect: +77
Odp: Guns N' Roses tworzy historię powracając w 2016
« Odpowiedź #81 dnia: Stycznia 07, 2016, 03:03:30 pm »
+1
Trochę przesadzasz. Czego by nie powiedzieć, to w tej chwili Slash i Duff dołączają do 5 innych gości którzy pod ich nieobecność regularnie grali ten materiał, a ChD samo w sobie jest zbyt ważne dla Axla żeby je pominąć.

bartjucifer

  • Gość
Odp: Guns N' Roses tworzy historię powracając w 2016
« Odpowiedź #82 dnia: Stycznia 07, 2016, 03:06:39 pm »
0
Ok... Przekonamy się w kwietniu... Bez spiny.

PS. Dla mnie na dzień dzisiejszy, jedyną prawdopodobną opcją jest odegranie starego materiału. Nic ponad to... A nie zdziwił bym się jak by wyskoczyli z hasłem koncertów (bo o trasie na razie mówić chyba nie możemy?) z serii "Greatest Hits" teraz wielu tak robi, tyle z mojej strony czekam do kwietnia. 8)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 07, 2016, 03:13:10 pm wysłana przez bartjucifer »

Offline Emma

  • Zasłużeni
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3849
  • Respect: +2359
Odp: Guns N' Roses tworzy historię powracając w 2016
« Odpowiedź #83 dnia: Stycznia 07, 2016, 03:15:26 pm »
+1
PS. Jeszcze raz podkreślę, że śmieszne było by gdyby Slash udzielał się w czymś w czym nie brał udziału...

Wiem, że okoliczności były inne, ale... Duff jakoś nie miał z tym problemu. Podobnie jak muzycy, którzy przewijali się przez skład i grali utwory z AFD czy UYI (czy, w przypadku Ashby - któregokolwiek ;p). Nie mniej jednak, szczerze mówiąc mam ogromne wątpliwości czy ego Slasha pozwoli mu na granie ChD, a to już sprawia, że cały "reunion" o wiele mniej mi przypada do gustu, bo nie wyobrażam sobie, żeby cała praca i cały album poszedł w odstawkę. Pamiętajmy też, że jest wielu fanów GNR, którzy odkryli ten zespół z nowym składem i dla nich "klasyczny" skład tyle nie znaczy ile dla większości z Was, a ChD jest jednym z albumów zespołu - bez rozdzielania na skład. Jeśli Slash z Duffem mają dołączyć jedynie na Coachelli, to granie jedynie starych utworów mogę przełknąć, ale jeśli w grę miałaby wchodzić większa trasa, nawet tylko festiwalowa, to totalny brak ChD będzie dla mnie lekkim nieporozumieniem. Rozumiem, że dla niektórych nawet chwilowe dołączenie Duffa i Slasha to spełnienie marzeń, ale nie zapominajmy, że GNR nie przestało istnieć tylko dlatego, że ich nie było. Ten zespół istniał, nagrywał i koncertował przez te lata czy komuś się to podoba czy nie. Nie tylko "podtrzymywał", ale też rozwijał wizerunek zespołu. Slash i Duff dołączają do jadącego cały czas (ok, czasem trochę wolno, ale jednak jadącego ;p) pociągu.

bartjucifer

  • Gość
Odp: Guns N' Roses tworzy historię powracając w 2016
« Odpowiedź #84 dnia: Stycznia 07, 2016, 03:19:46 pm »
0
Wiesz... To już nawet nie chodzi o ego... To po prostu było by dziwne... Ale, każdy ma prawo do własnych wizji... Nie zgadzam się z nimi bo wydają mi się mało realne, ale to, tylko moje wizję i nikt wcale, też nie musi się zgadzać z nimi ;)

PS. Era chińszczyzny też jest dla mnie ważna... Ale wiadomo bliżej mojemu sercu zawsze będą wcześniejsze dokonania grupy i czasy sprzed Chińskiej demokracji. Cóż nic na to nie poradzę... Stary już jestem i żyję starymi czasami najwidoczniej ;)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 07, 2016, 03:25:45 pm wysłana przez bartjucifer »

Offline Emma

  • Zasłużeni
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3849
  • Respect: +2359
Odp: Guns N' Roses tworzy historię powracając w 2016
« Odpowiedź #85 dnia: Stycznia 07, 2016, 03:40:09 pm »
+3
Tu nawet nie chodzi o moje własne preferencje, bo ja jestem bardziej ogólnie "team GNR" niż którykolwiek ze składów, ale w ostatnich latach poznałam wielu ludzi, którzy są tak związani ze "współczesnością", że nawet nie rozpoznają Axla na dawnych zdjęciach, a byli na kilkunastu koncertach GNR i to mnie nauczyło trochę inaczej postrzegać niektóre rzeczy. Dla nich ChD to część tego zespołu, więc zespół musi być ostrożny w ustalaniu setlisty i ewentualnym dłuższym porzuceniu ostatniego krążka. To by było też "trochę" niefair w stosunku do muzyków, którzy nadal są w zespole, a współtworzyli jedynie ostatni album. Nie widzę nic dziwnego w tym, że Slash by miał grać "nie swoje" utwory. Jak dołączasz do zespołu, który był aktywny w ostatnich latach (nawet jeśli do niego wracasz), musisz się liczyć ze zmianami jakie nastąpiły. Poza tym, Myles wykonuje utwory GNR, a przecież to też "nie jego" :)

bartjucifer

  • Gość
Odp: Guns N' Roses tworzy historię powracając w 2016
« Odpowiedź #86 dnia: Stycznia 07, 2016, 03:44:22 pm »
0
Nie chcę teraz sprawdzać. Ale wydaje mi się, że wykonują, tylko te do których prawa ma kudłaty (jako współautor?). Ale mogę się mylić, absolutnie!

PS. co do rozpoznawalności, jak zobaczyłem, kiedyś te kultowe już zdjęcie przez parę sekund też nie wiedziałem kto to jest :lol: ;)

« Ostatnia zmiana: Stycznia 07, 2016, 08:23:04 pm wysłana przez bartjucifer »

Offline mafioso

  • Moderator
  • Street of dreams
  • *****
  • Wiadomości: 12031
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2197
    • As Koncertowy
Odp: Guns N' Roses tworzy historię powracając w 2016
« Odpowiedź #87 dnia: Stycznia 07, 2016, 03:50:33 pm »
0
Jak dołączasz do zespołu, który był aktywny w ostatnich latach (nawet jeśli do niego wracasz), musisz się liczyć ze zmianami jakie nastąpiły. 

Emmo mądrze piszesz. Idąc tym tokiem myślenia Buckethead, Finck, Ashba czy Bumblefoot nie powinni grać kawałków z Appettite czy Use Your Illusion bo ich nie stworzyli.
Dla mnie sprawa jest prosta - dołączasz do zespołu to masz się nauczyć całego repertuaru (chociaż wiadomo, że na trasę wybiera się tylko jakiś tam procent z danej płyty).

bartjucifer

  • Gość
Odp: Guns N' Roses tworzy historię powracając w 2016
« Odpowiedź #88 dnia: Stycznia 07, 2016, 03:57:25 pm »
0
Idąc tym tokiem myślenia Buckethead, Finck, Ashba czy Bumblefoot nie powinni grać kawałków z Appettite czy Use Your Illusion bo ich nie stworzyli.
Raczej dziwnie by było grać, kawałki z jednej płyty, tylko :rolleyes:

PS. Jesteś w stanie wyobrazić sobie Ozzy'ego wykonywającego utwory w Black Sabbath Dio, Martin'a czy Gillan'a? Bo ja nie bardzo tak samo nie bardzo jak kudłatego w repertuarze z chińszczyzny i tyle w temacie... :rolleyes:
« Ostatnia zmiana: Stycznia 07, 2016, 04:16:17 pm wysłana przez bartjucifer »

Offline phoenix.pl

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 107
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2
Odp: Guns N' Roses tworzy historię powracając w 2016
« Odpowiedź #89 dnia: Stycznia 07, 2016, 04:25:53 pm »
0
czesc Wam,

przyklad Iron Maiden.
Bruce spiewa na koncertach kawalki z plyt na ktorych byl poza zespolem.
Co w tym dziwnego ?

Niech stara ekipa traktuje CD jako covery i bedzie po sprawie :D

Wcale sie nie martwie czy Slash zagra cos chinskiego mysle ze spokojnie to zrobi, bardziej bym sie obawial kierownika czy zaspiewa cos z VR :)
mogliby pojsc chlopaki na kompromis i po 2 kawalki chociaz z CD i VR zagrac - fajnie by bylo je uslyszec tak bardziej po "gunsowemu" ;)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 07, 2016, 04:28:00 pm wysłana przez phoenix.pl »

 

Reckless Roses - "Koncert będzie niespodzianką – dla nas także"

Zaczęty przez mafioso

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 7894
Ostatnia wiadomość Kwietnia 12, 2016, 11:42:26 pm
wysłana przez sunsetstrip