Autor Wątek: Guns N' Roses ponownie w Polsce!  (Przeczytany 86466 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8574
  • 17000 postów
  • Respect: +4334
Odp: Guns N' Roses ponownie w Polsce!
« Odpowiedź #270 dnia: Grudnia 11, 2016, 08:22:39 pm »
0
Witam!
Mam pytanie dot. bezpieczeństwa na koncertach bardziej pod kątem osób pod wpływem alkoholu itp. Sama ostatnio byłam wiele lat temu, ale moje córka ma 15 lat i marzy o wyjeździe na Guns N' Roses. Czy to wystarczający wiek? I czy dużo jest na koncertach obecnie osób pijanych? Proszę o odpowiedzi.
na 3 koncertach Slasha nie było z tego co wiem żadnych wydarzeń zagrażających uczestnikom koncertu..nawet ze strony osób pod wpływem alkoholu :)

podobnie na 2 poprzednich koncertach Guns N' Roses w Warszawie (2006) i Rybniku (2012)
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3748
  • Respect: +949
Odp: Guns N' Roses ponownie w Polsce!
« Odpowiedź #271 dnia: Grudnia 11, 2016, 08:51:33 pm »
+1
Witam!
Mam pytanie dot. bezpieczeństwa na koncertach bardziej pod kątem osób pod wpływem alkoholu itp. Sama ostatnio byłam wiele lat temu, ale moje córka ma 15 lat i marzy o wyjeździe na Guns N' Roses. Czy to wystarczający wiek? I czy dużo jest na koncertach obecnie osób pijanych? Proszę o odpowiedzi.
na 3 koncertach Slasha nie było z tego co wiem żadnych wydarzeń zagrażających uczestnikom koncertu..nawet ze strony osób pod wpływem alkoholu :)
Nie cygań, byłem na koncercie Slasha w 2013 roku i widziałem co się działo na płycie. Pamiętam też relacje osób, które stały pod barierkami.
Zgodzę się natomiast ze stwierdzeniem, że koncert koncertowi nie równy - nie zmienia to faktu, że ryzyko jest. Za bezpieczeństwo na koncertach odpowiedzialny jest organizator, tak więc proponowałbym również podobne pytanie zadać organizatorom koncertu.

Offline smiti

  • Patience
  • Wiadomości: 28
  • Respect: +4
Odp: Guns N' Roses ponownie w Polsce!
« Odpowiedź #272 dnia: Grudnia 11, 2016, 09:27:08 pm »
0
Dokładnie, sam byłem na slashu w spodku i paru pijanych nieźle zepsuło zabawę wielu ludziom, dodam, że ledwo na nogach stali a zostali wpuszczeni i "rozrabiali" na płycie jeszcze przed supportem. Do małych nie należę a sam razem z grupą kilkudziesięciu osób dwa razy przez nich leżałem na płycie...

Offline witas331

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 106
  • Respect: +10
Odp: Guns N' Roses ponownie w Polsce!
« Odpowiedź #273 dnia: Grudnia 11, 2016, 09:31:39 pm »
0
Odnośnie bezpieczeństwa: Od 2004 jeżdżę na koncertyn (okolo 40 zagranicznych kapel) i Wam powiem, że wpuszczają mniej kontrolując. Pamiętam u2 w 2005 to nawet fajki z paczki kazali powyciągać a ostatnio na the Cure i faith no more to wszedłem z piciem i plecaka nie otwieralem. A czasy sa nieporównywalnie niebezpieczniejsze.

Offline cravenciak

  • Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3597
  • Respect: +1421
Odp: Guns N' Roses ponownie w Polsce!
« Odpowiedź #274 dnia: Grudnia 11, 2016, 11:35:58 pm »
0
W Spodku 2013 było przegięcie, wie o tym zarówno organizator, jak i zespół. Obiekt był zdecydowanie za mały jak na koncert tego kalibru, przy barierkach ludzie padali jak muchy. Walka trwała 3/4 koncertu, później się poluzowało.

Offline whatashame

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 988
  • Respect: +263
Odp: Guns N' Roses ponownie w Polsce!
« Odpowiedź #275 dnia: Grudnia 12, 2016, 10:03:15 am »
+1
ej co wy wygadujecie za bzdury, bez urazy i za przeproszeniem. Przez was 15 letnia dziewczyna koncertu nie zobaczy bo wymyślacie. Widziecie jaka matka przewrażliwiona i nadopiekuńcza.

Na koncercie jak na kazdej innej zbiorowej imprezie, nawet sylwestrem z dwójką, ktos sie może nachalć,ale co was to obchodzi? Nie musicie przecież z nim siedziec. Idziecie sobie gdzies indziej. Poza tym to nie tunel dworca PKP zeby was ktos pijany gwałcił czy zaczepiał.

Wezcie w ogole pod uwage, poza wszelakimi opiniami, ze to koncert GNR w 2016 roku, a nie w 1986. W tamtych latach grali za pare groszy dla młodzieży, teraz grają za krocie dla tatusiów. Publika starsza, bilety droższe to i poziom widowni inny.

A jak macie miejsca na trybunach to już w ogole
GNR fan since 1993
#REUNION - AMERICAN HYPOCRISY TOUR 16

KAŻDY news czytam, prawie żadnego newsa nie komentuje, KAŻDY news doceniam, za KAŻDY news dziękuje,

Offline ned78

  • Patience
  • Wiadomości: 2
  • Respect: +3
Odp: Guns N' Roses ponownie w Polsce!
« Odpowiedź #276 dnia: Grudnia 12, 2016, 10:23:16 am »
+3
Cześć wszystkim. Specjalnie się zarejestrowałem żeby odpowiedzieć Pani, która się boi pójść na koncert z córką lat 15. Akurat ja jadę z synem, który jest wielkim fanem Gunsów, a ma 11 lat :D Wbijamy do sektora GC ;-)
Koncerty rockowe są bezpieczne. Nie ma obaw.

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 5005
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1686
    • Fotografia Marek Śnioch
Odp: Guns N' Roses ponownie w Polsce!
« Odpowiedź #277 dnia: Grudnia 12, 2016, 10:26:45 am »
0
Serce rośnie, jak czytam takie wpisy jak powyżej @ned78. Sam mam dwójkę bąbli ale myślę, ale w wieku przedszkolnym, więc na razie to możemy iść na koncert "Psiego Patrolu" (tylko rodzice małych dzieci wiedzą, co to jest).

Tylko co zobaczą moje dzieciaki, jak za te 10-15 lat nikt z wielkich już grać nie będzie...
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.

Offline Vince_Carter

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 609
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +281
Odp: Guns N' Roses ponownie w Polsce!
« Odpowiedź #278 dnia: Grudnia 12, 2016, 10:43:27 am »
+1
Śpiochu , hologramy ratunkiem dla naszych dzieci !
11.07.2012 | 13.02.2013 | 20.11.2014 
20.06.2017 | 09.07.2018 | 12.02.2019
20.06.2022 |

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3748
  • Respect: +949
Odp: Guns N' Roses ponownie w Polsce!
« Odpowiedź #279 dnia: Grudnia 12, 2016, 11:17:36 am »
+5
Widziecie jaka matka przewrażliwiona i nadopiekuńcza.
Nie ty będziesz to oceniać jaki rodzic ma stosunek do swojego dziecka i się nie wtrącaj w relacje matki z córką, podważając publicznie na forum jej autorytet (przepraszam, ale musiałem to napisać bo jak widzę takie posty to aż się krew we mnie gotuje). To co pisaliśmy to są fakty.

Na koncercie jak na kazdej innej zbiorowej imprezie, nawet sylwestrem z dwójką, ktos sie może nachalć,ale co was to obchodzi? Nie musicie przecież z nim siedziec.
Na każdej imprezie zbiorowej, ktoś może po chamsku szturchać innych, ale co to nas obchodzi jeżeli nie chce być szturchany to nie muszę stać obok tych, którzy chcą szturchać innych?

Poza tym to nie tunel dworca PKP zeby was ktos pijany gwałcił czy zaczepiał.
Podczas koncertu o którym mowa też nie było kogoś kto mógłby interweniować, była jedynie opłacona ochrona, która (podobno) na prośbę o interwencję bezradnie rozkładała ręce.

Dlaczego o tym wszystkim piszę. Piszę bo nie lubię chamstwa, takie wpis jak twój to nic innego jak przyzwolenie na chamstwo. Jeżeli cham (bo jak można nazwać kogoś, kto szturcha obcych nie wiedząc nawet czy te osoby sobie tego życzą) będzie czuł, że nie ma przyzwolenia w społeczeństwie na chamskie zachowanie to zanim dopuści się chamskiego zachowania kilka razy się zastanowi, jeżeli cham czuję akceptację części społeczeństwa to wtedy może być sobą. 

A propos chamskiego zachowania, bo teraz mi się przypomniało. Na początku tego roku byłem w Bielsku, na koncercie Maceo Parkera. Stałem przy barierkach, w pewnym momencie podeszło dwóch pijanych gostków i zaczęli się przepychać (po minach na twarzach widząc, że przy tym dobrze się bawią). W pewnym momencie ktoś zwrócił im uwagę: "słuchajcie panowie, to nie jest fajne", oni od razu się wycofali do tytułu. Czy gdyby była akceptacja na to ich zachowanie, tak grzecznie by się wycofali? Nie sądzę.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 12, 2016, 11:27:05 am wysłana przez Bluebird »

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3472
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Odp: Guns N' Roses ponownie w Polsce!
« Odpowiedź #280 dnia: Grudnia 12, 2016, 11:37:23 am »
+3
Bardzo mądry wpis.
Podpisuję się pod każdym słowem.

"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34670
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Guns N' Roses ponownie w Polsce!
« Odpowiedź #281 dnia: Grudnia 12, 2016, 12:14:15 pm »
0
Koncert wygląda zupełnie inaczej z perspektywy dwumetrowego osiłka, który przepcha się wszędzie i nastolatki, mającej metr pięćdziesiąt* w kapeluszu, która niekoniecznie lubi przepychanki.  Trzeba brać pod uwagę bezpieczeństwo własne i osób, z którymi jesteśmy, ale także osób, które nas otaczają. Z tym, że nie wszyscy z tych, którzy nas otaczają na koncercie wezmą pod uwagę nasze bezpieczeństwo - i o tym należy pamiętać. Z drugiej strony - nie dajmy się zwariować - jeśli ma się pecha, to i w domu może nam coś spaść na głowę itd. , dlatego zachęcam do udziału w koncercie - ale z głową -  np. wybierając miejsce w trosce o swoje bezpieczeństwo. Taka okazja może się już nie powtórzyć.

*żeby nie było - sam mam tylko ciut więcej, choć nie jestem nastolatką
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3748
  • Respect: +949
Odp: Guns N' Roses ponownie w Polsce!
« Odpowiedź #282 dnia: Grudnia 12, 2016, 12:28:11 pm »
0
Z drugiej strony - nie dajmy się zwariować - jeśli ma się pecha, to i w domu może nam coś spaść na głowę itd.
Co nie zmienia faktu, że ryzyko jest dużo większe. A że nikt z nas nie jest wróżką to nie jesteśmy w stanie przewidzieć jak będzie akurat podczas tego koncertu, dlatego dyskutujmy o faktach. Nessa pytała się o fakty, więc o tych faktach mówmy a ona mając na uwadze te fakty niech sama podejmie według niej najbardziej odpowiednią decyzje.

dlatego zachęcam do udziału w koncercie - ale z głową -  np. wybierając miejsce w trosce o swoje bezpieczeństwo. Taka okazja może się już nie powtórzyć.
ale czy z głową to ustępowanie miejsca chamstwu?

Offline cravenciak

  • Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3597
  • Respect: +1421
Odp: Guns N' Roses ponownie w Polsce!
« Odpowiedź #283 dnia: Grudnia 12, 2016, 12:30:30 pm »
+1
ej co wy wygadujecie za bzdury, bez urazy i za przeproszeniem. Przez was 15 letnia dziewczyna koncertu nie zobaczy bo wymyślacie. Widziecie jaka matka przewrażliwiona i nadopiekuńcza.

Stwierdzamy fakty, piszemy przecież o konkretnym koncercie. Dziewczyna pewnie Gunsów zobaczy, ale jeżeli jej mama uzna to za stosowne, to tylko z trybun. I nic Ci do tego ;)

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34670
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Guns N' Roses ponownie w Polsce!
« Odpowiedź #284 dnia: Grudnia 12, 2016, 12:51:38 pm »
0
ale czy z głową to ustępowanie miejsca chamstwu?

Nic takiego nie napisałem.  Wiem jednak z doświadczenia, że chamstwo samo sobie miejsce znajdzie, niezależnie od tego, co my o tym myślimy. Niestety.
Postępowanie z głową to np. nie pchanie się na siłę do przodu na koncercie, jeśli jest się niskiego wzrostu i niewielkiej siły, bądź gabarytów. Troska o własne bezpieczeństwo po prostu.
Postępowaniem z głową jest też reagowanie na tego typu zjawiska. Przy czym nie zawsze trafia się na dobrych ludzi, którzy po grzecznej prośbie o odsunięcie się przestają sie przysuwać.
Wtedy zachowaniem z głową będzie ustąpienie.

A że nikt z nas nie jest wróżką to nie jesteśmy w stanie przewidzieć jak będzie akurat podczas tego koncertu, dlatego dyskutujmy o faktach. Nessa pytała się o fakty, więc o tych faktach mówmy a ona mając na uwadze te fakty niech sama podejmie według niej najbardziej odpowiednią decyzje. "

Zgadza się. Za osobę niepełnoletnią odpowiada rodzic, bądź opiekun. Dlatego starałem się odpisać zgodnie z moją "wiedzą", ale jednocześnie zaznaczyć, jak istotny jest taki koncert z perspektywy fana. Nie podejmuję za nikogo decyzji i nie mam zamiaru tego robić, bo cenię sobie wolność wyboru.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 12, 2016, 01:36:28 pm wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

 

Reckless Roses - "Koncert będzie niespodzianką – dla nas także"

Zaczęty przez mafioso

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 7909
Ostatnia wiadomość Kwietnia 12, 2016, 11:42:26 pm
wysłana przez sunsetstrip