Autor Wątek: GNR wśród najbardziej wpływowych zespołów wg magazynu SPIN  (Przeczytany 1685 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3470
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
GNR wśród najbardziej wpływowych zespołów wg magazynu SPIN
« dnia: Listopada 26, 2020, 06:48:50 pm »
+1




Magazyn „Spin” obchodzi trzydziestopięciolecie istnienia. 

Z tej okazji postanowił opublikować zestawienie zespołów, które w ciągu ostatnich trzydziestu pięciu lat odcisnęły na muzyce największe piętno.

Jedenaste miejsce przypadło w udziale Guns N’ Roses.


„W epoce, kiedy pop metal i hair metal królowały na falach eteru, Axl, Slash, Duff, Izzy i Steven wślizgnęli się na scenę niczym brud pod paznokcie”, czytamy.

Appetite For Destruction sprawiła, że półświatek Los Angeles wtargnął do MTV.
Płyta doczekała się setek naśladowców, ale żaden z nich nie mógł konkurować z oryginałem, który z jednej strony zjednał sobie szacunek poważanych starszych artystów (Stones, Petty, Elton John), a z drugiej – spotkał się z lekceważeniem rówieśników (Vince Neil).

Use Your Illusion I i Use Your Illusion II ugruntowały sławę Guns N’ Roses jako najbardziej niebezpiecznego zespołu świata. Dosłownie! Axl wdawał się w konflikty, wywoływał zamieszki, notorycznie spóźniał się na koncerty i przesuwał coraz dalej granice rockowej dekadencji.

Guns N’ Roses wbili ostatni gwóźdź do trumny hair metalu i zdążyli osiągnąć sukces przed narodzinami grunge’u.

Ich teledyski były ekstrawaganckie i kręcone w filmowym rozmachem, ale zawsze zapadały w pamięć”.   


Niestety, autorzy zestawienia zatrzymali się na roku 1993, po czym – pominąwszy milczeniem całą erę „Chinese Democracy” – przeskoczyli do reunionu.

„Po 22 latach Rose ponownie stanął na jednej scenie ze Slashem i Duffem, uderzając fanom do głów bardziej niż zdobyty na rogu obskurnej ulicy Hollywood speeedball”.

„Być może ekscesy się skończyły”, czytamy w podsumowaniu, „ale Guns N’ Roses nadal budzą szacunek i zapełniają stadiony… choć od wydania ich ostatniej znaczącej płyty minęło już ćwierć wieku”. 







Źródło
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34655
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3431
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: GNR wśród najbardziej wpływowych zespołów wg magazynu SPIN
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 27, 2020, 11:09:05 am »
+1
"choć od wydania ich ostatniej znaczącej płyty"

- czas na nową znaczącą płytę, tylko czy ten zespół jeszcze na to stać?
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8571
  • 17000 postów
  • Respect: +4333
Odp: GNR wśród najbardziej wpływowych zespołów wg magazynu SPIN
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 27, 2020, 11:11:38 am »
+1
to jest takie bzdurne pisanie, znaczacej plyty

a jakby w 2008 roku GNR wydali plyte na ktorej gralby Slash a bylaby mega slaba, to wtedy tez by o niej zapomnieli?

strasznie ich boli to ze tam Slasha nie bylo, juz nie chodzi o jakosc ChD, juz nie chodzi o Duffa, a o Izzym dawno zapomnieli. to jest taka retoryka od lat, ze ze Slashem byloby inaczej, otoz wrocil, 4 lata minelo i co sie zmienilo? nic (w kwestiach nagran, nowej muzy oczywiscie)

@Zqyx uwazam ze nie stac ich na zadna plyte, co dopiero znaczaca
« Ostatnia zmiana: Listopada 27, 2020, 11:14:11 am wysłana przez sunsetstrip »
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3470
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Odp: GNR wśród najbardziej wpływowych zespołów wg magazynu SPIN
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 27, 2020, 11:36:55 am »
+1
to jest takie bzdurne pisanie

Widocznie nie na próżno Spin i Bob Guccione Jr. wywalczyli sobie onegdaj wzmiankę w "Get in the Ring".
Bo rozumiem, że to TEN Spin tak się spina przeciw "Chinese". 
« Ostatnia zmiana: Listopada 27, 2020, 04:25:11 pm wysłana przez naileajordan »
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

 

Dizzy: Mam szczęście, że gram w GNR [dizzy]

Zaczęty przez naileajordan

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 1461
Ostatnia wiadomość Listopada 29, 2019, 01:21:33 pm
wysłana przez sunsetstrip