Autor Wątek: Album wszech czasów według Gilby'ego  (Przeczytany 1282 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3470
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Album wszech czasów według Gilby'ego
« dnia: Stycznia 01, 2019, 01:16:33 pm »
+2
Album wszech czasów według Gilby'ego



 

„My Favourite Album” to nowy dział „L.A. Weekly”, w którym wybrani muzycy – zgodnie z tym, co sugeruje tytuł – zdradzają, jaki jest ich ulubiony album wszech czasów.

W tym tygodniu na pytanie odpowiedział były gitarzysta Guns N’ Roses, Gilby Clarke.   


„Mój ulubiony album? To niełatwy wybór… Zmieniam zdanie często, w zależności od sytuacji, w której akurat się znajduję, od nastroju i inspiracji. Czasem to ‘Sticky Fingers’ Rolling Stones, czasem ‘Let It Be’ Beatlesów, czasem ‘Ziggy Stardust’ Davida Bowie. Aczkolwiek ostatecznie wybrałbym chyba ‘The Slider’ zespołu T-Rex. To doskonała mieszanka bluesa, rocka i popu. Niektórzy określają tę płytę jako ‘glam’, i może coś w tym jest, ale ten album to coś o wiele więcej.
Moje ulubione kawałki to ‘Rock On’, ‘Telegram Sam’ i, oczywiście, ‘The Slider’. Kiedy po raz pierwszy usłyszałem ten utwór, wydało mi się, że słyszę Boga. Przez całe życie szukałem tego rodzaju muzyki. Na gitarze Les Paul gra tam prawdziwy mistrz, Marc Bolan, na perkusji Mickey Finn, chórki robią Flo i Eddie.

Głos Marca jest przejmujący, wydaje się, że człowiek przebywa z nim w jednym pomieszczeniu. Można nie do końca rozumieć historie, które opowiada, ale na pewno się je odczuwa. Słuchałem tego albumu jeszcze w szkole i na początku mojej kariery, a potem zapoznałem z nim moją córkę, Frankie”. 








Źródło

"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34655
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3431
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Album wszech czasów według Gilby'ego
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 02, 2019, 02:54:11 pm »
+1
Echa wszystkich wymienionych przez Gilby'ego artystów słychać w jego solowej muzyce, więc zachęcam do posłuchania :)
Lubię T.Rex ale ze wskazaniem ulubionego albumu wszechczasów miałbym problem... Całkiem możliwe zresztą, że nie byłby to wcale album rockowy  :)

A jakie albumy dla Was są albumami wszechczasów?
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline whatashame

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 988
  • Respect: +263
Odp: Album wszech czasów według Gilby'ego
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 19, 2019, 01:49:15 pm »
0
siegajac pamiecia do tak zwanych formative years to najbardziej otumaniły mnie albumy Jon Bon Jovi - Blaze Of Glory, Blind Melon - Blind Melon, Aerosmith - Get A Grip no i Chinese Democracy
GNR fan since 1993
#REUNION - AMERICAN HYPOCRISY TOUR 16

KAŻDY news czytam, prawie żadnego newsa nie komentuje, KAŻDY news doceniam, za KAŻDY news dziękuje,

 

Singiel "Driving Rain" promuje nowy album Slash ft. Myles & The Conspirators

Zaczęty przez daub

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 5098
Ostatnia wiadomość Sierpnia 18, 2018, 09:25:28 am
wysłana przez Grzon