Autor Wątek: Frank w coverze Every Time You Go Away  (Przeczytany 751 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3470
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Frank w coverze Every Time You Go Away
« dnia: Marca 25, 2021, 01:52:42 pm »
+1


„The Couch Riffs” to okołomuzyczny podcast, którego gospodarzem jest Mike Squires, znany ze współpracy z Loaded. 

Ludzie orbitujący wokół programu nagrali niedawno kolejny cover.

Tym razem zabrali się za utwór „Every Time You Go Away” Paula Younga.

W nagrywaniu piosenki wziął udział perkusista Guns N’ Roses, tudzież dzisiejszy solenizant, Frank Ferrer, a także JB Strauss, Katie Cole, Bryan Ewald oraz sam Squires. 

www.youtube.com/watch?v=Oe_hccRcv0Q


„Ten przebój Paula Younga tak naprawdę jest dziełem Daryla Halla i po raz pierwszy ukazał się w 1980 roku, na płycie ‘Voices’ zespołu Hall & Oates”, powiedział Squires. „My jako Couch Riffs postanowiliśmy zrobić cover wersji Paula Younga, w której Pino Palladino dokonał cudów na bezprogowym basie. Szczerze mówiąc, miałem na punkcie tej piosenki – i partii Palladina – taką obsesję, że przerobiłem moją Yamahę BB na bezprogową TYLKO PO TO, ŻEBY NAUCZYĆ SIĘ TEGO UTWORU [wielkie litery za oryginałem – przyp. tłum.]! Potem przekonałem kilku przyjaciół, żeby zagrali ze mną. W piosence pojawia się kilku niezwykle utalentowanych muzyków. Posłuchajcie…”



Każdy, komu spodoba się cover, może wspomóc twórców „The Couch Riffs” datkiem.







Źródło
« Ostatnia zmiana: Marca 26, 2021, 10:46:09 am wysłana przez naileajordan »
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8571
  • 17000 postów
  • Respect: +4333
Odp: Frank w coverze Every Time You Go Away
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 25, 2021, 02:13:24 pm »
+1
sympatyczna nuta, skrojona na to wlasnie popoludnie  ;)
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline RAW

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 233
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +35
Odp: Frank w coverze Every Time You Go Away
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 26, 2021, 08:15:54 am »
+1
Nie słyszałem wieki tej piosenki :) Z tego co kojarzę nie jest to piosenka Younga, ale mogę się mylić. Co do wykonania cóż...bardzo taka wersja hmmm... "garażowa", ale wychodzi że taka była koncepcja :) Solenizanta troszkę poniosło, wali w bębny jakby grał...ciężko powiedzieć ale nie wiele ma to wspólnego, a wokalista ewidentnie nie czuje tej piosenki i chyba ma problemy gastryczne :) ale dzięki temu niusowi przynajmniej znalazłem fajne wykonania utworu i sobie odsłuchałem i za to bardzo dziękuję :)
PS. Refren tej piosenki to chyba: "Zawsze gdy odchodzisz, zabierasz kawałek mnie ze sobą..."
     Refren dla Franka : "Zawsze gdy grasz, zabierasz kawałek jakiejś piosenki ze sobą..."

November Rain...

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8571
  • 17000 postów
  • Respect: +4333
Odp: Frank w coverze Every Time You Go Away
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 26, 2021, 08:32:08 am »
+1
Masz rację
Autorem jest Daryl Hall 1980 (zespol Hall & Oates), Young wydał cover w 85
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Everytime_You_Go_Away
« Ostatnia zmiana: Marca 26, 2021, 09:39:55 am wysłana przez sunsetstrip »
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3470
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Odp: Frank w coverze Every Time You Go Away
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 26, 2021, 10:48:56 am »
+1
Dzięki, @RAW
Dzięki, @sunsetstrip 

Oto deklaracje samego Squiresa:

„Ten przebój Paula Younga tak naprawdę jest dziełem Daryla Halla i po raz pierwszy ukazał się w 1980 roku, na płycie ‘Voices’ zespołu Hall & Oates.
My jako Couch Riffs postanowiliśmy zrobić cover wersji Paula Younga, w której Pino Palladino dokonał cudów na bezprogowym basie. Szczerze mówiąc, miałem na punkcie tej piosenki – i partii Palladina – taką obsesję, że przerobiłem moją Yamahę BB na bezprogową TYLKO PO TO, ŻEBY NAUCZYĆ SIĘ TEGO UTWORU! Potem przekonałem kilku przyjaciół, żeby zagrali ze mną. W piosence pojawia się kilku niezwykle utalentowanych muzyków. Posłuchajcie…”

[Pogrubienie w hołdzie fanom Franka  ;) ]

Rozbudowałam newsa, bo faktycznie mógł być mylący.
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

 

Frank: Jestem wdzięczny Axlowi za to, że zaprosił mnie na NITL [frankferrer]

Zaczęty przez naileajordan

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 2111
Ostatnia wiadomość Marca 19, 2019, 06:14:46 pm
wysłana przez hkt