Autor Wątek: Fortus: Bucket to jeden z najwybitniejszych gitarzystów, jakich znam  (Przeczytany 2095 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3470
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
+3


W tych dniach Richard Fortus odpowiadał na Instagramie na pytania fanów.
Poniżej ważniejsze fragmenty.
   

Co możesz powiedzieć na temat Headtronics*?

To projekt, który stworzyliśmy. Już nie mogę się doczekać naszych koncertów. Zagramy w St. Louis, 15 lutego w Filadelfii, a 16 lutego – w Brooklyn Bowl. W St. Louis zagramy z Rock House. Mam nadzieję, że starzy przyjaciele się pojawią. 

Czy macie zamiar razem coś wydać?

Z Headtronics? Zobaczymy, jak pójdą koncerty. Jeżeli dobrze, to może o tym pomyślimy.

Czy kiedykolwiek byłeś na jednej imprezie z Keithem Richardsem?

Nie, ale jego syn jest moim dobrym kumplem. Spędzamy razem sporo czasu.

Jak było na NAMM? Spotkałeś kogoś z zespołu?

Nie spotkałem żadnego z obecnych członków zespołu, tylko paru byłych… Duff zadzwonił do mnie, ale nie udało nam się spotkać. Dzień później miał być na stanowisku Fendera, jednak nie wybrałem się go odwiedzić. Ale pośmialiśmy się razem. Gdybym poszedł, mógłbym mu zadać kilka pytań! 

Kto według ciebie jest gitarzystą wszech czasów?

Jeżeli wszech czasów, to musi być Hendrix…

Jesteś fanem Bucketheada?

Jasne! To jeden z najwybitniejszych gitarzystów, jakich kiedykolwiek miałem okazję usłyszeć. Granie z nim było wspaniałą zabawą. Chociaż od dawna go nie widziałem… Jakoś do mnie nie zadzwonił!

Co masz na myśli, mówiąc „niebawem” [pytanie najprawdopodobniej dotyczy nowego albumu GNR]?

To zależy od sytuacji…
 
Czy zagracie znowu na Hawajach?

Koncert tam był zaje***sty! Mam nadzieję, że tam wrócimy.

Hale, stadiony czy festiwale?

Stadiony, zdecydowanie!

Ulubiona z tych nieopublikowanych dotąd piosenek Gunsów?

Raczej byś jej nie znał…

Czy w latach osiemdziesiątych byłeś wielkim fanem Guns N’ Roses? Chodziłeś na ich koncerty?

Nie, nie byłem ich fanem. Lubiłem inne rzeczy, bardziej punkowe, a Gunsi kojarzyli mi się z metalem. Acz co ciekawe, wiele rzeczy nas łączyło: mamy wspólne korzenie, lubiliśmy Fear, Bad Brains, Black Flag i tym podobne rzeczy… No i Stonesi, oczywiście.

Ulubiony album Thin Lizzy?

Hmm, trudne pytanie… Wiem, że to nie jest zbyt popularny wybór, ale uwielbiam „Chinatown”. Myślę, że to bardzo dobra płyta. Granie z nimi to wspaniałe doświadczenie. Jako młody chłopak byłem ich zagorzałym fanem. Kolejny świetny album to „Black Rose”.

Znasz Johna Sykesa?

Jasne, że go znam. John Sykes był na przesłuchaniach do Guns N’ Roses. Uwielbiam go. Jest genialnym gitarzystą, a niedawno dowiedziałem się, że nagrywa nowym album**. Nie mogę się doczekać, kiedy go usłyszę. Uważam, że jest bardzo niedoceniamy jako muzyk.

Twój ulubiony wokalista wszech czasów?

Chodzi o wokalistę, z którym lubię pracować, czy o takiego, którego tylko słucham? No cóż, Bon Scott jest nie do pobicia. Ale wybitnych wokalistów jest wielu… Wybór jest trudny, podobnie jak wybór najlepszego gitarzysty… Chociaż spośród żyjących gitarzystów prawdopodobnie wskazałbym na Jeffa Becka.   

Czy nie uważasz, że „Bad obsession” powinna znaleźć się w setliście Gunsów?

Mam nadzieję, że się w niej znajdzie. Uwielbiam ten kawałek. Kolejny zaje***sty utwór, który warto byłoby włączyć, to „Locomotive”.

Czy nadal jesteś w kontakcie z Brainem?

Czy jestem z nim w kontakcie? Ależ ja uwielbiam Braina! Często gadamy, no i gram z nim, kiedy to tylko możliwe. Zrobiliśmy razem mnóstwo rzeczy. To jeden z moich ulubionych pałkarzy!

Co powiesz o trasie z The Furs?

Świetna sprawa. Na tę chwilę jestem producentem ich nowego albumu. Pracuję nad tym od dwóch tygodni. 

Czy to prawda, że Guns N’ Roses pojadą w trasę z Van Halen?

Wiesz, słyszałem takie pogłoski, ale nic mi o tym nie wiadomo. Choć to byłaby świetna zabawa!

Czy zacząłeś już nagrywać nowy materiał?

Ciągle coś nagrywam.

Słyszałeś o serze Guns N’ Roses?

Taaak… ale jeszcze go nie spróbowałem.


* Richard mówił też o Headtronics tu: https://gunsnroses.com.pl/forum/news-20/fortus-granie-jest-jak-rozmowa-(richardfortus)/

** [Na albumie Sykesa zagra Josh Freese – por.: https://gunsnroses.com.pl/forum/news-20/josh-freese-na-albumie-johna-sykesa-(joshfreese)/]





Na podstawie
« Ostatnia zmiana: Lutego 10, 2019, 04:49:10 pm wysłana przez naileajordan »
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34655
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger"
  • Respect: +3431
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Fortus: Bucket to jeden z najwybitniejszych gitarzystów, jakich znam
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 10, 2019, 11:38:06 am »
0
http://www.blabbermouth.net/news/richard-fortus-hopes-guns-n-roses-will-get-an-album-out-soon/ - chyba nie było :)

"Slash is on tour [with his solo group] right now," Fortus said. "Once he gets back from that, we're gonna get some more recording done and hopefully get an album out soon. And then we'll get back to touring."

Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline gloomy

  • Global Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4985
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1123
Odp: Fortus: Bucket to jeden z najwybitniejszych gitarzystów, jakich znam
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 10, 2019, 11:38:25 am »
+1
Zaraz, czy to nie jest jeden z niewielu ostatnio wywiadów gdzie dowiadujemy się czegoś nowego/ciekawego?

"John Sykes był na przesłuchaniach do Guns N’ Roses"

"Czy to prawda, że Guns N’ Roses pojadą w trasę z Van Halen? "

"-Czy nie uważasz, że „Bad obsession” powinna znaleźć się w setliście Gunsów?
-Mam nadzieję, że się w niej znajdzie. Uwielbiam ten kawałek. Kolejny rewelacyjny zaje***sty utwór, który warto byłoby włączyć, to „Locomotive”. "


btw https://gunsnroses.com.pl/forum/news-20/slash-buckethead-to-zaje***sty-gitarzysta-(slash)/ ;)

Trio Bucket, Slash i Fortus... to byłby ZA***STY skład, ale chyba nie do pogodzenia pod kątem grania razem jako band
Naje 2017: Najlepszy avatar; Dobry duszek forum; Ulubiona osoba funkcyjna

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34655
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger"
  • Respect: +3431
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Fortus: Bucket to jeden z najwybitniejszych gitarzystów, jakich znam
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 11, 2019, 07:12:01 am »
0
"Jak było na NAMM? Spotkałeś kogoś z zespołu?

Nie spotkałem żadnego z obecnych członków zespołu, tylko paru byłych… Duff zadzwonił do mnie, ale nie udało nam się spotkać. Dzień później miał być na stanowisku Fendera, jednak nie wybrałem się go odwiedzić. Ale pośmialiśmy się razem. Gdybym poszedł, mógłbym mu zadać kilka pytań!  "

Ktoś wie, kto tam był z obecnych, byłych członków zespołu? Wypatrzyłem jeszcze Franka Ferrera. Zwykle pojawiał się Steven, może Ron?

Headtronicks:
https://www.facebook.com/projectlogic/videos/284451175562874/
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline MayerSlash

  • Patience
  • Wiadomości: 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • G N' Fn' R !
  • Respect: +2
Odp: Fortus: Bucket to jeden z najwybitniejszych gitarzystów, jakich znam
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 16, 2019, 11:45:29 am »
0
I nie zapominajmy o serze...? :???: :|

http://www.metalinjection.net/metal-merch/guns-n-roses-has-their-own-branded-cheese-now

No chyba, że było to już na forum i mi umknęło.

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8571
  • 17000 postów
  • Respect: +4333
Odp: Fortus: Bucket to jeden z najwybitniejszych gitarzystów, jakich znam
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 16, 2019, 12:03:58 pm »
0
bylo w ciekawostkach ponad tydzien temu
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline MayerSlash

  • Patience
  • Wiadomości: 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • G N' Fn' R !
  • Respect: +2
Odp: Fortus: Bucket to jeden z najwybitniejszych gitarzystów, jakich znam
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 16, 2019, 12:20:43 pm »
0
A, to przepraszam - nie zauważyłem.

 

Fortus: "Trudno sobie wyobrazić lepszą grupę ludzi do współpracy"

Zaczęty przez Emma

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 2549
Ostatnia wiadomość Lipca 18, 2014, 09:06:03 am
wysłana przez mafioso