Autor Wątek: Finck o tworzeniu Chinese Democracy: "Buckethead rzadko grał dwa razy to samo"  (Przeczytany 6723 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4994
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1680
    • Fotografia Marek Śnioch

Cześć 2 z 2

W 2014 roku podczas trasy koncertowej Tension zespołu Nine Inch Nails Robin Finck udzielił wywiadu magazynowi Ultimate-Guitar.com. Muzyk, który w latach 1996-2008 był jednym z filarów Guns N' Roses odpowiedział na kilka interesujących pytań z okresu, w którym stał na scenie obok Axla Rose. Z wywiadu tego mogliśmy się dowiedzieć m.in jak to się stało, że ostatecznie zastąpił Slasha w zespole. W poniższym tłumaczeniu znajdziecie fragmenty bezpośrednio związane z historią Guns N' Roses. Całość wywiadu dostępna jest na stronie:
I've been very blessed with the opportunities and I've enjoyed saying yes to them


Z wywiadu dowiecie się kilku interesujących ciekawostek z okresu powstawania Chinese Democracy.



Mówiłeś, że przyniosłeś do zespołu swoje pomysły na piosenki. Czy Twoje taśmy z propozycjami przerodziły się ostatecznie w takie utwory jak "Shackler's Revenege" czy "Better"?

Umm, tak. Było ich tak wiele. Z niektórych wybraliśmy tylko fragmenty a inne były nagrane w całości i cały czas gdzieś tam istnieją. Nie wiem tylko gdzie.

Axl pracował z całą masą gitarzystów - Buckethead, Ron "Bumblefoot" Thal, Paul Tobias, Richard Fortus - w różnych okresach. Dlaczego chciał, aby tak wielu gitarzystów było zaangażowanych w prace w studio?

Oni przybywali w falach i wszystkie te nazwiska nie były tam obecne przez cały czas. Wiele pisaliśmy, próbowaliśmy i nagrywaliśmy zanim w ogóle zagraliśmy swój pierwszy koncert jako grupa. To było jakbyśmy byli... trupą cyrkową. Hahaha. Musiałem czasem odpuścić i liczyć na to, że coś będzie z tych piosenek lub fragmentów utworów. Musiałem poddać się temu, dokąd to wszystko zmierzało, ponieważ proces tworzenia był czymś znacznie większym i nie miałem szans tym kierować. Chociaż Ci wszyscy muzycy to świetni gitarzyści.

Wspaniali muzycy. Czy Axl szukał dużej ilości różnych dźwięków gitarowych do swojej muzyki?

Suma tak dużej ilości gitarzystów, którzy udzielali się na przestrzeni tak wielu lat spowodowała, że każdy rodzaj frazy miał własną potrzebę zaistnienia. Może zbyt rozwlekle to powiedziałem.

Wiem o czym mówisz.

Chłopaki przychodzi i odchodzili. Początkowo miała to być grupa z dwójką gitarzystów. Odszedłem jednak od nich i wróciłem do Nine Inch Nails. W czasie mojej nieobecności zespół szukał zastępstwa za mnie i Josh Freese, który grał w tym czasie na perkusji, przyprowadził Bucketheada, który generalnie miał wejść na moje miejsce w zespole. Oni bardzo go polubili ale Buckethead jest typem kaskadera, jeśli chodzi o grę na gitarze. Robi swoją robotę w bardzo specyficzny sposób i ma w sobie dużą wrażliwość. Ale rzadko gra dwa razy to samo, więc jeśli starasz się popróbować "Nightrain" to za każdym razem wypada to zupełnie inaczej. Więc potrzebowali kogoś do zakotwiczenia piosenek. Zatrzymali Bucketheada, aby robił, to co robi i potrzebowali kogoś do gry przy jego boku.


Zagrałeś piękne solo w "Street of Dreams".

Graliśmy ten utwór jako żywy i głośny zespół. Kiedy mówię "żywy" to znaczy, że próbowaliśmy tych piosenek na pełnej głośności i tak też zostały one zarejestrowane.

„Chinese Democracy” została nagrana "głośno"?

Proces nagrywania był głośny, a ja stałem w pokoju kontrolnym albo w sali studia. Solówki pojawiły się stosunkowo szybko a potem po prostu doskonaliliśmy to, co spodobało nam się na początku i... sam nie wiem... waliliśmy w nie młotkiem, aż mieliśmy gotowy materiał. Nie miałem w zasadzie gotowej metody na solówki.

Pamiętasz tworzenie którejś z solówek na album?

Kiedy wiedziałem, że będę nagrywać solo do "This I Love", przesłuchałem utwór parę razy bez ruszania gitary i starałem się usłyszeć co pasowałoby tam naturalnie. Zacząć wysoko czy nisko, gdzie zacząć i gdzie skończyć? Zawsze lubiłem gitarzystów, którzy grali frazami, tak jak przy grze na trąbce, kiedy muzyk potrzebuje przerw na zaczerpnięcie oddechu. Nie myślałem o tym - bardziej myślę o tym teraz, ponieważ zadałeś mi to pytanie hahaha. Nie kombinowałem za dużo, jeśli mogę być szczery.

Jakie były Twoje ogólne przemyślenia na temat pracy z Axlem w studiu przy albumie „Chinese Democracy”?

Trudno mi to streścić. To działo się w tak długim okresie czasu, że to tak jakby streścić życie od liceum do końca uczelni wyższej. Jedne z moich ulubionych momentów w roli gitarzysty to były te noce, z których ostatecznie nic nie trafiło na album. Byłem blisko zarówno z zespołem jak i ekipą produkcyjną. Byliśmy bliską sobie bandą kolesi i świetnie się razem bawiliśmy. Nie byliśmy codziennie na najwyższych obrotach przez dziewięć czy dziesięć lat ale z perspektywy czasu ten okres w swoim życiu pamiętam najlepiej.



Tłumaczenie: Śpiochu
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.

Offline gloomy

  • Global Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4985
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1123
Odp: Finck o tworzeniu Chinese Democracy: "Buckethead rzadko grał dwa razy to samo"
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 31, 2017, 04:34:06 pm »
+1
Ten fragment o solówce do TIL - takie podejście, najpierw dokładne wysłuchanie, dopiero potem gwałcenie gitary, może wskazywać na to, że komuś bardzo zależało na zachowaniu wyjątkowości tej piosenki. Jak myślicie, Finck sam się poczuł, czy dostał sugestię od Axla "słuchaj, co jak co ale tego nie możesz spieprzyć"? ;)
Naje 2017: Najlepszy avatar; Dobry duszek forum; Ulubiona osoba funkcyjna

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8571
  • 17000 postów
  • Respect: +4333
Odp: Finck o tworzeniu Chinese Democracy: "Buckethead rzadko grał dwa razy to samo"
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 31, 2017, 05:05:51 pm »
+1
Cytuj
Bucket rzadko gra dwa razy to samo, więc jeśli starasz się popróbować "Nightrain" to za każdym razem wypada to zupełnie inaczej.

i dlatego genialnie to wychodzilo podczas NT na koncertach

Cytuj
Kiedy wiedziałem, że będę nagrywać solo do "This I Love", przesłuchałem utwór parę razy bez ruszania gitary i starałem się usłyszeć co pasowałoby tam naturalnie.

i wyszlo genialnie, kto wie ile takich perelek Axl trzyma jeszcze w swoim skarbcu
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Platypus

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +124
Odp: Finck o tworzeniu Chinese Democracy: "Buckethead rzadko grał dwa razy to samo"
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 31, 2017, 09:41:58 pm »
+1
Solo w TIL jest akurat jednym z najlepszych jakie słyszałem kiedykolwiek. Niewiele solówek posiada tyle emocji w samych frazach (to vibrato...) i bolesnej, rozdzierającej melodii.

Fragment o Bucketheadzie mnie nie dziwi. Na własnych koncertach praktycznie za każdym razem inaczej odgrywa swoje kawałki, zwłaszcza te szybkie pasaże. Ale to akurat chyba normalne, pewnie nawet on nie pamięta jak układać palce w każdym utworze, w którym gra 20 dźwięków na sekundę. :D
« Ostatnia zmiana: Stycznia 31, 2017, 10:51:01 pm wysłana przez Platypus »

Offline różanopalca

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 367
  • Płeć: Kobieta
  • "A więc, kanalie: evviva l'arte!"
  • Respect: +171
Odp: Finck o tworzeniu Chinese Democracy: "Buckethead rzadko grał dwa razy to samo"
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 31, 2017, 09:44:45 pm »
+2
Solo w TIL jest akurat jednym z najlepszych jakie słyszałem kiedykolwiek. Niewiele solówek posiada tyle emocji w samych frazach (to vibrato...) i bolesnej, rozdzierającej melodii.

Zawsze mówiłam, że mam wrażenie jakby ta gitara krzyczała, jęczała i żaliła się ze swojego bólu.  :sorcerer:  :D. Uwielbiam ten moment, kiedy wchodzą jej pierwsze dźwięki.
"Wszakże astronomowie i na słońcu dopatrują pewnych niejasności!" - Miciński


Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4994
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1680
    • Fotografia Marek Śnioch
Odp: Finck o tworzeniu Chinese Democracy: "Buckethead rzadko grał dwa razy to samo"
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 01, 2017, 09:02:07 am »
0
zawsze mnie to ciekawiło... skoro Bucket ma problem z zagraniem na żywo dwa razy tego samego to jest ciekawy jak brzmiały by dwie solówki, które dla mnie są mistrzostwem świata, a które ten dziwak nagrał na ChD czyli "Sorry" i "If The World".

Ta pierwsza jest tak subtelnie pociągnięta, że pewnie w dniu premiery ChD wszyscy Ci którzy narzekali na brak emocji w grze Bucketa uderzyli się w piersi.
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3975
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1239
Odp: Finck o tworzeniu Chinese Democracy: "Buckethead rzadko grał dwa razy to samo"
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 01, 2017, 12:26:54 pm »
+3
   Bucket nie grał dwa razy tak samo solówek i nigdy nie zagra. Bo nie musi. Nie musi uczyć się na pamięć tabulatur. Po to ludzie słuchają jego płyt, a potem przychodzą na koncert, żeby usłyszeć coś niepowtarzalnego.
  Zarzut braku emocji w jego grze to największa głupota jaką słyszałem.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline Belfer

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 249
  • Respect: +110
Odp: Finck o tworzeniu Chinese Democracy: "Buckethead rzadko grał dwa razy to samo"
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 01, 2017, 06:17:58 pm »
+6
! No longer available

Offline maxi023

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1106
Odp: Finck o tworzeniu Chinese Democracy: "Buckethead rzadko grał dwa razy to samo"
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 01, 2017, 06:26:44 pm »
0
Świetnie się czyta takie wywiady - okres tworzenia CHD był bardzo ciekawy.  :) Chętnie bym posłuchał jakiś materiałów z tego okresu i sesji nagraniowych bo na pewno Axl takie posiada.  ;)

Offline Bender

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4391
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wchodzę luzem w mojej bluzie z logiem Guns N Roses
  • Respect: +2456
Odp: Finck o tworzeniu Chinese Democracy: "Buckethead rzadko grał dwa razy to samo"
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 01, 2017, 07:24:35 pm »
+4
Gdyby Bucket utrzymał się co najmniej do roku 2006 to by była miazga z Axlem u szczytu formy.
GN'R 11.07.12 / 20.06.17 / 09.07.18 / 20.06.22
SLASH 13.02.13 / 20.11.14 / 12.02.19 / ...
DUFF 12.06.14 / 22.08.19

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3975
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1239
Odp: Finck o tworzeniu Chinese Democracy: "Buckethead rzadko grał dwa razy to samo"
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 01, 2017, 08:00:56 pm »
+3
Zgadzam się.

Tylko jak Axl miał zatrzymać gościa, który wydaje kilkanaście/kilkadziesiąt  płyt rocznie? :D
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8571
  • 17000 postów
  • Respect: +4333
Odp: Finck o tworzeniu Chinese Democracy: "Buckethead rzadko grał dwa razy to samo"
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 01, 2017, 09:47:58 pm »
0
Chcialbym robic cokolwiek tak dobrze jak Bucket gra solo do NT

przy okazji warto wspomniec oswiadczenie prasowe Axla z 2004 o odejsciu Bucketa, przypomina to nieprzewidywalne zachowanie Izziego na ktorego nie mozna bylo w zadnym razie liczyc. Dodatkowo Bucket podobno chcial wykorzystac GNR do promowania solowej tworczosci.
Fakt, udalo mu sie to.

According to those who have actually spoken with Buckethead it appears his plans were to secure a recording contract with Sanctuary Records which I encouraged my management to make available to him, quit GN'R and to use his involvement in the upcoming Guns release to immediately promote his individual efforts...Nice guy!

http://www.heretodaygonetohell.com/articles/showarticle.php?articleid=104

Zrodla zblizone do Bucketa twierdzily natomiast, ze odszedl ze wzgledu na brak zdolnosci GNR do wydania plyty.

http://www.metalunderground.com/news/details.cfm?newsid=7987
« Ostatnia zmiana: Lutego 01, 2017, 09:49:30 pm wysłana przez sunsetstrip »
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline mafioso

  • Moderator
  • Street of dreams
  • *****
  • Wiadomości: 12031
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2197
    • As Koncertowy


Zrodla zblizone do Bucketa

Kurczaki?

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8571
  • 17000 postów
  • Respect: +4333
Odp: Finck o tworzeniu Chinese Democracy: "Buckethead rzadko grał dwa razy to samo"
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 01, 2017, 10:19:15 pm »
0
Tak kurczaki i inspirujace psie kupy

If that wasn’t weird enough, there was also an occasion where Buckethead appeared to be inspired by shit itself. Axl, says Zutaut, had a couple of wolf dogs – three quarters Timber wolf and one quarter dog – and during the recording the dogs had puppies. When Zutaut’s daugher came to the studio, Axl offered to give her a puppy as she’d recently lost her dog. A couple of days later he brings in a puppy. “It’s still on mother’s milk so it’s not like we can take it right away – it’s still got to spend another couple of months being nursed – and it’s the cutest little thing,” says Tom, “but it goes into the chicken coop and takes a dump. And because no one is allowed in there, we wait for Bucket to come in so that we can get his permission to clean it up. So Bucket shows up later to work on his parts and he is mic-ed up so he can record and we hear through the speaker, ‘Oh I love the smell of dog poop…’

“So we’re like, ‘Okaaaaaay…’ Roy Thomas Baker or one of the engineers says, ‘Well, Bucket we will get it cleaned up’ and Bucket says ‘Don’t take it away. I love the smell of dog poop – leave it right here, don’t let anybody touch it.’ Three days later, the studio stinks to high heaven of dog poop, and finally the studio could not bear it and had it cleaned up. When Bucket came in the next day, he was like ‘Where is my dog poop, man? I told them not to clean it up.’ And was generally bummed out that it had been cleaned up… And in the meantime, the wolf puppy poop had inspired him for a few days to do some great work…”


http://teamrock.com/feature/2016-11-23/guns-n-roses-the-making-of-chinese-democracy
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline hkt

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1030
  • I would've thought you could be more of a man
  • Respect: +940
Odp: Finck o tworzeniu Chinese Democracy: "Buckethead rzadko grał dwa razy to samo"
« Odpowiedź #14 dnia: Lutego 02, 2017, 09:35:54 am »
+2
Finck był genialny w GNR, jakby ten zespół był jego a Slash nie istniał. Szczególnie solówki w TIL, Better i Street of dreams; nie wiem która solówka Slasha może je pobić, może Coma albo Estranged.

A historia z Bucketheadem... hm. Nie podoba mi się  :D
Powyższy post jest zgodny z tematem.

 

Marc Malkin z E! o Chinenese Democracy

Zaczęty przez Slither

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 2016
Ostatnia wiadomość Kwietnia 04, 2008, 04:40:16 pm
wysłana przez Sonia