Autor Wątek: Fenomenalny album solowy  (Przeczytany 6981 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nightrain

  • cold heartbreaker
  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1640
  • Płeć: Mężczyzna
  • ~CRASHDÏET~
  • Respect: +53
Odp: Fenomenalny album solowy
« Odpowiedź #15 dnia: Listopada 20, 2008, 12:54:16 pm »
0
ja tylko sugeruje ze bez Axla nie ma GNR, natomiast bez Slasha, Duffa, Izziego i innych jest GNR

i zakonczmy na tym bo zaraz zaczne porownywac ChD do plyt VR i to porownanie dla nich nie wypadnie korzystnie...

dokładnie tak jest
można by powiedzieć jednak, że GNR = Axl+Pitman+Dizzy+dowolnie dobrani dobrzy muzycy ;)
It's a miracle you walk the earth alone
it's a miracle I stand beside you
you're like a plague in awide'n open show
you pass it on like I need it the most

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34684
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3436
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Fenomenalny album solowy
« Odpowiedź #16 dnia: Listopada 20, 2008, 01:03:32 pm »
0
nightrain: Jedno pytanie. Jak Ci się podobała praca Pitmana i Reeda na AFD ? :)
DrDrei: Tu nie ma co porównywać VR do GN"R,bo temat jest nie o tym. Temat jest o tym,że ktoś uznał,że to,co określamy jako Gn'R nie jest nim. Twórczość VR nie ma tu kompletne nic do rzeczy. A to,kto oprócz Axla tworzy/tworzył Gn'R już tak.

Wiecie,dla mnie dziwne jest to,że część z forumowiczów sprawia wrażenie,jakby było im wszystko jedno kto jest w Gn'R oprócz Axla. Ale jeszcze dziwniejsze jest to,że w pewien sposób umniejszają wkład starego składu. Nie wiem,ilu z forumowiczów zwróciło uwagę na Gn'R dopiero po przesłuchaniu któregoś z przecieków,ale domyślam się,ze większość jednak miała wcześniej do czynienia z jakąś płytą,na której grał skład zupełnie inny niż ten,który gra teraz. Naprawdę jest wam wszystko jedno kto gra?
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline nightrain

  • cold heartbreaker
  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1640
  • Płeć: Mężczyzna
  • ~CRASHDÏET~
  • Respect: +53
Odp: Fenomenalny album solowy
« Odpowiedź #17 dnia: Listopada 20, 2008, 01:07:48 pm »
0
chodziło mi o obecny skład oczywiście ;)

« Ostatnia zmiana: Listopada 20, 2008, 01:15:00 pm wysłana przez nightrain »
It's a miracle you walk the earth alone
it's a miracle I stand beside you
you're like a plague in awide'n open show
you pass it on like I need it the most

Offline Artur78

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2131
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +285
Odp: Fenomenalny album solowy
« Odpowiedź #18 dnia: Listopada 20, 2008, 01:12:57 pm »
0
W Deep Purple nie ma już Blackmorea ,jest Morse.Odchodził Gilliam,śpiewali inni wokaliści.Odszedł John Lord to zastąpił go Don Airey.A Jakoś nikt nie podważa że to już nie było i nie jest Deep Purple.Podobnie było i jest z Black Sabbath.Tylko w Gunsach ciągle się drąży ten temat.Jest Axl i Izzy czyli 2/5 starego składu więc dlaczego to jest taki wielki problem???

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34684
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3436
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Fenomenalny album solowy
« Odpowiedź #19 dnia: Listopada 20, 2008, 01:13:33 pm »
0
nightrain: Czyli wszystko Ci jedno,kto oprócz Axla,Dizzy'ego i Chrisa jest w zespole? Hm... Dlaczego akurat te osoby wybrałeś ? ;)
I jeszcze jedno,czy Axl,Slash,Duff,Izzy,Steven to nie Gn'R,bo nie ma tam Reeda i Pitmana? ;)
Artur78: Nie wiedziałem,że w Gunsach gra Izzy. Gdzie o tym mówili?
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline nightrain

  • cold heartbreaker
  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1640
  • Płeć: Mężczyzna
  • ~CRASHDÏET~
  • Respect: +53
Odp: Fenomenalny album solowy
« Odpowiedź #20 dnia: Listopada 20, 2008, 01:14:33 pm »
0
bo wiecie gitarzystów się przewinęło trochę już przez tą kapelę od czasu rozpadu GNR,(od początku są właśnie Axl, Dizzy, Chris i Tommy ;) i to oni stanowią trzon niowej Kapeli)
Tobias, Navarro, Bucket, Finck (nie wiadomo tak do końca czy on jeszcze jest, czy już nie)
It's a miracle you walk the earth alone
it's a miracle I stand beside you
you're like a plague in awide'n open show
you pass it on like I need it the most

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34684
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3436
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Fenomenalny album solowy
« Odpowiedź #21 dnia: Listopada 20, 2008, 01:16:08 pm »
0
nightrain: czyli wszystko jedno,kto jest gitarzystą ? ;)  A jeśli z Gunsów odejdzie Dizzy/albo Chris,to czy to będzie mniej Gn'R? ;)

Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline DrDrei

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8527
  • one more step to go
  • Respect: +8
Odp: Fenomenalny album solowy
« Odpowiedź #22 dnia: Listopada 20, 2008, 01:18:59 pm »
0
Zqyx, tworczosc VR ma tutaj jednak duzo do rzeczy - bo w VR jest 1/2 GNR - Slash, Duff i Matt - i z calym szacunkiem dla nich
obie plyty VR nie wytrzymuja porownania z ChD. A jak wiadomo VR - sama nazwa + nazwa pierwszej plyty byla
odpowiedzia na nowy sklad GNR (i Axla analogicznie).

wniosek jest prosty: Axl sobie radzi lepiej muzycznie niz druga polowa skladu GNR. Porownuje tu ostatnie lata czyli 2 plyty VR
(2004 i 2007) do plyty z 2008. Owszem, Snakepit byl udanym projektem -obie plyty -ale na drugiej byl juz tylko sam Slash i
to bylo 8 lat temu - to troche za dlugo zeby porownywac ta plyte z ChD.

aha i wcale nie jest mi wszystko jedno kto gra w GNR ale stary sklad nie bylby w stanie nagrac takiej plyty jak ChD (zreszta
sam Slash przyznal to w wywiadzie), a gdyby nie odejscie Slasha Duffa i Matta GNR mogloby dzis brzmiec jak VR - a tego
bym nie chcial np ze wzgledu na to ze w zyciu nie moglbym liczyc na solowke w stylu TIL - prawie poltorej minuty - gdzie
na Libertad najdluzsza trwala 30sek i to jeszcze w coverze Electric Light Orchestra (i zeby nie bylo ze chodzi mi tylko
o dlugosc solowek ale o to ze Slashowi juz jak to stwierdzil znudzilo mu sie granie solowek, zdecydowanie sie w tym
ograniczyl na Libertad)
« Ostatnia zmiana: Listopada 20, 2008, 01:21:37 pm wysłana przez DrDrei »
[size=3.75pt]GUNS AND ROSES[/size]

[size=3.75pt]la banda mas peligrosa del planeta[/size]


 www.czlowiekorkiestra.blog.onet.pl

Offline nightrain

  • cold heartbreaker
  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1640
  • Płeć: Mężczyzna
  • ~CRASHDÏET~
  • Respect: +53
Odp: Fenomenalny album solowy
« Odpowiedź #23 dnia: Listopada 20, 2008, 01:20:51 pm »
0
nightrain: czyli wszystko jedno,kto jest gitarzystą ? ;)  A jeśli z Gunsów odejdzie Dizzy/albo Chris,to czy to będzie mniej Gn'R? ;)



gitarzysta byle by był dobry może być serio ;)
nie zawsze nowe=lepsze, ale Slash odszedł w 96 roku i trzeba się z tym niestety pogodzić. To jest zupełnie inny zespół niż kiedyś :)
Chinese Democracy miał być albumem industrialnym w co właśnie zaangażowali się Pitman i Reed (oh my god, silkworms) oni raczej nie odejdą od Axla, są od początku "nowych" gnr
a z koncepcji industrialnego albumu zrezygnowano
It's a miracle you walk the earth alone
it's a miracle I stand beside you
you're like a plague in awide'n open show
you pass it on like I need it the most

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34684
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3436
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Fenomenalny album solowy
« Odpowiedź #24 dnia: Listopada 20, 2008, 01:29:19 pm »
0
Drei: Zacząłeś słuchać Gunsów od Chinese Democracy?
Czy to,że ktoś sobie radzi lepiej,ktoś gorzej ( subiektywna ocena) ma decydować o tym,co nazwiemy Gn'R,a co nie ?
Pisząc to wszystko wcale nie chodzi mi o udowodnienie tego,że to,co mamy teraz,to nie jest "prawdziwe" Gn'R,bo
gdybym tak pojmował sprawę,to mógłbym powiedzieć,ze prawdziwe Gn'R skończyło się,gdy pojawili się w nim Slash,Duff i inni,bo przecież przed nimi
byli inni. Chodzi mi tylko o to,że nie powinno się umniejszać wkładu byłych członków,bo teraz nastała Chińska demokracja.
Płyty jeszcze nie słyszałem,więc nie wiem,czy okaże się fenomenalna,czy dobra,czy kiepska,ale niezależnie od tego,jaka będzie
to będzie taką dla mnie,przyjmę do wiadomości to,że inni inaczej ją ocenią. Nie będę próbował porównywać tego z Velvet Revolver,tak,jak nikt rozsądny nie próbuje porównywać Beethovena do Metallicy.
Bez AFD,czy UYI prawie nikt nie zwróciłby uwagi na Chinese Democracy. Można różnie ocenić pogunsowy dorobek każdego z członków oryginalnego zespołu,ale to,co stworzyli razem pozostanie w naszej pamięci. Chinese Democracy też nagrał zespół. Nazwa ta sama,ludzie inni,ale wciąż zespół. O tym też warto pamiętać.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Marko

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 167
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rock N' Beer
  • Respect: 0
    • Polska strona o metalowym zespole Believer - mojego autorstwa :)
Odp: Fenomenalny album solowy
« Odpowiedź #25 dnia: Listopada 20, 2008, 01:40:52 pm »
0
Artur78: Nie wiedziałem,że w Gunsach gra Izzy. Gdzie o tym mówili?
Aż dziwne, że administrator czepia się takiej literówki... Ciężko się domyśleć o kogo chodziło Arturowi? Najlepiej napisać coś takiego, kiedy się nie wie jak skomentować konkretny post... Ja np w pełni zgadzam się tu z Arturem. Przykłady Deep Purple i Black Sabbath są jak najbardziej trafne i na miejscu.

I żeby ktoś przypadkiem nie zarzucił mi offtopu ;) Owszem album fenomenalny, jednak na pewno nie solowy. Z tego co wiem, widać wyraźnie nazwę zespołu na okładce.

EDIT

Bez AFD,czy UYI prawie nikt nie zwróciłby uwagi na Chinese Democracy.
Mylisz się. W obecnych czasach wypływa na wierzch wiele gównianych zespołów rockowych z przeciętnymi płytami. Na ich tle (i nie tylko) Chinese Democracy to mistrzostwo świata i jestem pewien, że nawet przy braku odpowiedniego "kontekstu" płyta zaistniała by w szerszej świadomości słuchaczy.
« Ostatnia zmiana: Listopada 20, 2008, 01:47:23 pm wysłana przez Marko »

Offline nightrain

  • cold heartbreaker
  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1640
  • Płeć: Mężczyzna
  • ~CRASHDÏET~
  • Respect: +53
Odp: Fenomenalny album solowy
« Odpowiedź #26 dnia: Listopada 20, 2008, 01:47:37 pm »
0
Artur78: Nie wiedziałem,że w Gunsach gra Izzy. Gdzie o tym mówili?
Aż dziwne, że administrator czepia się takiej literówki... Ciężko się domyśleć o kogo chodziło Arturowi? Najlepiej napisać coś takiego, kiedy się nie wiem jak skomentować konkretny post... Jja np w pełni zgadzam się tu z Arturem. Przykłady Deep Purple i Black Sabbath są jak najbardziej trafne i na miejscu.

I żeby ktoś przypadkiem nie zarzucił mi offtopu ;) Owszem album fenomenalny, jednak na pewno nie solowy. Z tego co wiem, widać wyraźnie nazwę zespołu na okładce.

EDIT

Bez AFD,czy UYI prawie nikt nie zwróciłby uwagi na Chinese Democracy.
Mylisz się. W obecnych czasach wypływa na wierzch wiele gównianych zespołów rockowych z przeciętnymi płytami. Na ich tle (i nie tylko) Chinese Democracy to mistrzostwo świata i jestem pewien, że nawet przy braku odpowiedniego "kontekstu" płyta zaistniała by w szerszej świadomości słuchaczy.

nalać mu wódki, bo dobrze prawi :)

EDIT

Nie należy na tą płytę patrzyć przez pryzmat uyi, czy afd, nowa kapela = nowa muzyka
« Ostatnia zmiana: Listopada 20, 2008, 01:52:58 pm wysłana przez nightrain »
It's a miracle you walk the earth alone
it's a miracle I stand beside you
you're like a plague in awide'n open show
you pass it on like I need it the most

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34684
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3436
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Fenomenalny album solowy
« Odpowiedź #27 dnia: Listopada 20, 2008, 02:01:48 pm »
0
"Z tego co wiem, widać wyraźnie nazwę zespołu na okładce."
A czy w innych przypadkach,gdy się mówi,że coś jest projektem solowym,to nie widać nazwy zespołu ? Było kilka zespołów,które kończyły swoją działalność i np. 90 % materiału stworzył jeden z członków,a mimo to płyta była określona mianem płyty tegoż zespołu. Na Chinese sprawa wygląda jednak inaczej. I w tym kontekście dziwi mnie przypisywanie prawie 100 % zasług Axlowi,bo jednak bez zespołu sam niewiele by nagrał.

Co do Izzy'ego - Nie mam teraz pod ręką posta,ale Artur78 wspominał coś o 5 Gunsów. Mówił,że gra teraz 2/5. Skoro tak i w tym kontekście pojawił się Izzy,to zapytałem,czy gra,bo o ile mnie pamięć nie myli w oryginalnym składzie Dizzy'ego nie było.

Co do odbioru Chinese Democracy - jestem naprawdę ciekaw,ile z osób tu będących zainteresowało się Gunsami słuchając najpierw jakiegoś materiału,który miał się znaleźć na Chinese Democracy. Nie twierdzę,że płyta będzie zła,wręcz przeciwnie. Kiedy usłyszałem daaawno temu część materiału sprawiło to,że wróciłem do słuchania Gunsów. I wciąż jak widać tu jestem.  Chodzi mi tylko o to,żeby nie przekreślać starszego materiału,nie przekreślać dorobku ex Gunsów,bo jest to wobec nich nie w porządku. Bez nich nie byłoby Gn'R.  I choć bez nich jest Chinese Democracy,to spora grupka ludzi czeka na tę płytę właśnie ze względu na magię samej nazwy ;),ze względu na wspomnienie zespołu,jakim Gunsi byli. Co nie znaczy,że część ludzi nie odrzuci płyty ze względu na to samo. No,ale to już ich strata.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Pyra

  • Prywatny Alkomen Goldie
  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2668
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... i don't believe there's no reason ...
  • Respect: +383
Odp: Fenomenalny album solowy
« Odpowiedź #28 dnia: Listopada 20, 2008, 02:07:47 pm »
0
Hym.. Sorry, że się wtrącam, ale jaki sens ma powyższa dyskusja? ;)


CIeszmy się ludzie, że jutro będziemy słuchać Chinese, zamiast gadać o pierdołach ;)
- Nice boys don't play rock and roll... -

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34684
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3436
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Fenomenalny album solowy
« Odpowiedź #29 dnia: Listopada 20, 2008, 02:12:04 pm »
0
Sens ma taki,żeby "rozstrzygnąć",czy Chinese Democracy jest płytą solową,czy nie ;) O czymś trza gadać czekając  :lol:
Oczywiście,że ilu ludzi,tyle opinii,a opinia,że Chinese to solowy album Axla nie będzie tu zbyt popularna i nie ma się czemu dziwić :D
 Kulturalna dyskusja chyba nikomu nie zaszkodziła :) Ba,nawet czasem pomaga ;)
Jutro będziemy się spierać,czy album jest dobry,czy nie  ;)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

 

Singiel "Driving Rain" promuje nowy album Slash ft. Myles & The Conspirators

Zaczęty przez daub

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 5275
Ostatnia wiadomość Sierpnia 18, 2018, 09:25:28 am
wysłana przez Grzon