Autor Wątek: Far Out Magazine o krytykach Noela Gallaghera pod adresem GNR  (Przeczytany 1042 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3499
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3578
Far Out Magazine o krytykach Noela Gallaghera pod adresem GNR
« dnia: Marca 30, 2022, 09:19:21 pm »
+2


Noel Gallagher to postać znana tyleż z muzycznych talentów, ile ze skłonności do zaczepek.
Liam Gallagher, Dave Grohl, Arctic Monkey… wiele osobistości ze świata rocka zaznało jego ciętego języka.   

„Far Out Magazine” przypomina, że swego czasu Noel wziął na muszkę Guns N’ Roses.

Rzecz miała miejsce w wywiadzie dla australijskiego serwisu „Music Feeds”.
Było to akurat w czasie, gdy w relacjach pomiędzy braćmi Gallagher nastało coś w rodzaju zawieszenia broni i cześć fanów Oasis snuła wizje ewentualnego reunionu. 

Noel kategorycznie wykluczył taką możliwość, a przy okazji nie omieszkał skrytykować zespołu, dla którego reunion stał się faktem – Guns N’ Roses.

„Gdyby Axl Rose, Slash albo którykolwiek z Gunsów byli tak dobrzy jak ja, nie graliby w piep***onym Guns N’ Roses”, powiedział.

„Grałem na pełnych stadionach, kiedy miałem dwadzieścia, trzydzieści czy czterdzieści lat… i byłem w tym całkiem dobry. Teraz, po pięćdziesiątce, nieszczególnie chcę tam grywać. Myślę, że to poniżej mojej godności”, dodał Noel.
 

Wciąż nie wiadomo, czy bracia Gallagher jeszcze kiedykolwiek staną razem na scenie. Wiadomo natomiast, że Noel raczej nie będzie jej dzielił z Axlem i spółką.










Źródło
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline Luk

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 856
  • Respect: +206
Odp: Far Out Magazine o krytykach Noela Gallaghera pod adresem GNR
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 31, 2022, 12:31:28 am »
0
Gdyby nie ten news to nawet bym nie wiedział, że on był w Oasis, oczywiście kilka piosenek znam i w sumie nazwisko typa też znane ale teraz będę wiedział słysząc jego piosenki, że jest z deka ograniczony i chyba ego większe od mózgu... Pewnie dlatego się w zespole pokłócił z własną rodzinką o ile dobrze rozumiem - historii nie znam, może nawet to tamten drugi bardziej jest bardziej znany.  ;) Może to przeczyta i będzie skromniejszy w przyszłości.  :lol:

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8625
  • 17000 postów
  • Respect: +4363
Odp: Far Out Magazine o krytykach Noela Gallaghera pod adresem GNR
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 31, 2022, 07:15:21 am »
0
Słynny cytat Axla z RiR01: Unlike Oasis we couldn't find a way to get along, to niezła ironia w stosunku do obecnego stanu rzeczy w obu kapelach (Oasis z braćmi zakończył działalność w 2009, po kolejnej kłótni między nimi).
« Ostatnia zmiana: Marca 31, 2022, 07:18:29 am wysłana przez sunsetstrip »
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Zqyx

  • Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 34741
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3455
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Far Out Magazine o krytykach Noela Gallaghera pod adresem GNR
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 31, 2022, 08:11:08 am »
0
„Grałem na pełnych stadionach, kiedy miałem dwadzieścia, trzydzieści czy czterdzieści lat… i byłem w tym całkiem dobry. Teraz, po pięćdziesiątce, nieszczególnie chcę tam grywać. Myślę, że to poniżej mojej godności”, dodał Noel."

A ja byłem w wieku nastu lat sportowcem, teraz to już poniżej mojej godności ;)

Może to przeczyta i będzie skromniejszy w przyszłości.  :lol:

Widziałem się z nim powiedział, że mam Ci przekazać, że jak ma gadać takie bzdury to wcześniej ugryzie się w język. Podziałało :D Magia NTS ;)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline charlie_cherry

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 174
  • Respect: +34
    • http://gnrobr.w.interia.pl
Odp: Far Out Magazine o krytykach Noela Gallaghera pod adresem GNR
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 31, 2022, 11:57:04 am »
0
Bracia Gallagher... Pod względem wywiadów to jakość sama w sobie. Trochę jednak wezmę Noela w obronę. W końcu to on, a nie jego brat Liam, jest tym bardziej rozważnym.

Te słowa o GN'R wypowiedział w 2017. To prowadzacy wywiad zapytał go o (świeży wówczas) reunion GN'R i jak czyta się całość, to ma to nieco inny wydźwięk (zreszta, to był mały fragment większego wywiadu - tytuł to clickbait. https://faroutmagazine.co.uk/noel-gallagher-slammed-guns-n-roses/)

Cytuj
MF: What about when you see a band like Guns N’ Roses absolutely conquering the world after reuniting after so many years? It doesn’t tempt you at all with Oasis?

NG: Well, if Axl Rose or Slash or any of those guys were as good as me, they wouldn’t fuckin’ be in Guns N’ Roses.

MF: [Laughing] The quintessential Noel Gallagher response right there.

NG: Well I’ve conquered the world enough, I’ve got enough money. In fact I’ve got too much fuckin’ money. Do you want some? I’ll send you some. How much do you want? I don’t need any more glory, I don’t need to be a stadium rocker anymore, I did it when I was in my 20s and 30s and 40s and I was good at it. I don’t particularly want to be a stadium rocker when I’m 50, I think it’s undignified.

Ja odbieram to tak, że Noel uważa, iż gdyby Axl lub Slash odniesli taki sam sukces solowy jak on, to nie musieliby zreformować GN'R. Gdyż czemu nie ma reunionu Oasis? Bo Noel go nie potrzebuje. Solo nagrał 3 płyty, które w UK stały się numerem 1 i dobrze sobie też poradziły na świecie - mimo że to Liam śpiewał większość przebójów Oasis. Do tego z powodzeniem zapełniał hale i stadiony. OK, może nie w USA, ale widać, że chłop jest po prostu zadowolny z tego gdzie jest.

A te słowa o $$$? Trochę w punkt. Cóż, bardzo cieszę się, że GN'R się zeszli, ale akurat tak się złożyło, że sytuacja finansowa Axla i Slasha w tamtych czasach była dość kiepska. Noela, ani kasa, ani objeżdżenie globu raz jeszcze nie do reunionu nie zmotywuje. Może też uważa, że w pewnym wieku nie wypada zachowywać się jakby miało 20-30 lat? Kto wie, pewnie zmieni zdanie jak jeszcze paru lat mu przybyje :)

Dodam jeszcze, że osobiście uważam, że reunion Oasis i tak się zdarzy. Potrzeba jeszcze kilku lat :)

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8625
  • 17000 postów
  • Respect: +4363
Odp: Far Out Magazine o krytykach Noela Gallaghera pod adresem GNR
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 31, 2022, 12:24:17 pm »
0
O jednym nie wspomniales charlie, moze po prostu Noel (i jego brat) na tyle sie nadal nie cierpia ze beda bardziej konsekwetni niz Axl ze Slashem i nie zreaktywuja Oasis.

Wiadomo, ze ludzie zmieniaja zdanie pod wplywem roznych czynnikow, i moze po ponad dekadzie bracia maja lepsze relacje, tego nie wiem, wklejam to co na wiki

cytat z Noela z 2009 roku:
Z pewnym smutkiem, ale też wielką ulgą chcę wam powiedzieć, że dzisiaj opuściłem Oasis. Ludzie będą pisać i mówić to co będą chcieli, ale ja po prostu nie mogłem współpracować z Liamem ani dnia dłużej

odpowiedź Liama:

16 lutego 2010 roku za (What’s the Story) Morning Glory? Oasis zdobyli nagrodę za najlepszy album ostatnich 30 lat (ang. Best Album of the Last 30 Years) podczas Brit Awards 2010. W przemówieniu Liam podziękował Boneheadowi, McGuiganowi i Alanowi White’owi, ale nie wspomniał o swoim bracie Noelu. „Słuchajcie dzieciaki... największe zespoły na pieprzonym świecie są wieczne”, zakończył. Po przemowie rzucił mikrofon oraz statuetkę w widownię. 15 marca 2010 wokalista bronił swojego zachowania podczas ceremonii, mówiąc: „mam już dość tego, że wszystko kręci się wokół mnie i Noela [...] Przez dwa ostatnie miesiące prawie wszystko kręciło się wokół mnie i jego, więc pomyślałem, że słusznym będzie wspomnienie pozostałych chłopaków, którzy grali na albumie oraz najlepszych fanów na świecie,” oraz „myślałem, że przekazanie statuetki fanom będzie miłym gestem, ale najwyraźniej zostało to źle zinterpretowane, jak zwykle”
« Ostatnia zmiana: Marca 31, 2022, 12:28:46 pm wysłana przez sunsetstrip »
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline charlie_cherry

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 174
  • Respect: +34
    • http://gnrobr.w.interia.pl
Odp: Far Out Magazine o krytykach Noela Gallaghera pod adresem GNR
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 31, 2022, 01:27:07 pm »
0
Dalej jest między nimi krucho. Od czasu do czasu ze soba rozmawiaja, wiec to nie taki sam serial jaki Axl i Slash zrobili. Do tego jest jeszcze trzeci brat i mama, więc maja sporo punktów stycznych.

Ale od dłuższego czasu Liam otwarcie chce reunionu, a Noel pozostaje nieugięty. Na poczatku byli na siebie wściekli, ale jak się nieco uspokoiło, to wyszło na to że Liamowi brakuje Oasis, a Noel woli jak jest teraz. Od czasu do czasu pracuje nad jakimiś projektami zwiazanymi z przeszłościa Oasis, ale twierdzi, że reunion zniszczyłby ich legendę. Kiedyś mu przejdzie :)

Przy okazji zachęcam do posłuchania albumów Oasis. Pierwsze dwie płyty obowiazkowe. "Definitely Maybe" ma super energię, zupełnie jak GN'R za czasów AFD. "What's the story..." to już bardziej takie UYI :)

A potem? Cóż, "Be Here Now" jest bardzo OK, podobnie "Masterplan", czyli ich zbiór rzadszych piosenek, i to takich że brzmi jak pełnosprawny album. Potem jest już średnio, ale na każdej płycie znajduję co najmniej 3 świetne piosenki.


Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8625
  • 17000 postów
  • Respect: +4363
Odp: Far Out Magazine o krytykach Noela Gallaghera pod adresem GNR
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 31, 2022, 02:19:55 pm »
0
Lubie bardzo Don't Look Back in Anger i znam Wonderwall. Na tym sie konczy moja wiedza i chec poznawania Oasis.
« Ostatnia zmiana: Marca 31, 2022, 02:24:04 pm wysłana przez sunsetstrip »
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Bender

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4407
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wchodzę luzem w mojej bluzie z logiem Guns N Roses
  • Respect: +2466
Odp: Far Out Magazine o krytykach Noela Gallaghera pod adresem GNR
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 31, 2022, 03:59:56 pm »
0
„Grałem na pełnych stadionach, kiedy miałem dwadzieścia, trzydzieści czy czterdzieści lat… i byłem w tym całkiem dobry. Teraz, po pięćdziesiątce, nieszczególnie chcę tam grywać. Myślę, że to poniżej mojej godności”, dodał Noel.
Źródło

Stadion nie pomieściłby widowni i ego Noela.
GN'R 11.07.12 / 20.06.17 / 09.07.18 / 20.06.22
SLASH 13.02.13 / 20.11.14 / 12.02.19 / 16.04.24
DUFF 12.06.14 / 22.08.19 / ...

Offline Zqyx

  • Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 34741
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3455
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Far Out Magazine o krytykach Noela Gallaghera pod adresem GNR
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 31, 2022, 05:23:24 pm »
0
Wydaje mi się, że obaj bracia mają wielkie ego. Tak wynika z ich wypowiedzi w tym temacie. Tyle, że kasa z czasem wielu łączy. Może nie wszystkich.

"Solo nagrał 3 płyty, które w UK stały się numerem 1 i dobrze sobie też poradziły na świecie - mimo że to Liam śpiewał większość przebójów Oasis. Do tego z powodzeniem zapełniał hale i stadiony. OK, może nie w USA, ale widać, że chłop jest po prostu zadowolny z tego gdzie jest"

A to przepraszam, bazowałem tylko na tym, co mówi i wyczułem buca ;) Moja wiedza o Oasis ogranicza się do dwóch piosenek wymienionych przez @sunsetstrip
« Ostatnia zmiana: Marca 31, 2022, 05:29:05 pm wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline charlie_cherry

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 174
  • Respect: +34
    • http://gnrobr.w.interia.pl
Odp: Far Out Magazine o krytykach Noela Gallaghera pod adresem GNR
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 04, 2022, 01:13:46 pm »
0
Ktoś kiedyś powiedział, że GN'R byli najbardziej dysfunkcyjnym zespołem na świecie. Jeśli tak, to Oasis dałbym zaszczytne drugie miejsce. Aż dziw, że przetrwali tak długo, czyli do momentu, gdy Noel stwierdził, że ma dość.

Przy okazji, okazuje się że Noel i Slash spotkali się w USA w 2001 roku. Przypomina mi to anegdotę, że ponoć na pierwszym albumie Oasis była dłuższa solówka Noela, ale zostały wycięta przez producenta, bo "za bardzo brzmiał jak Slash".

A tak poza "Don't Look Back In Anger" oraz "Wonderwall" to wklejam kilka dobrych klipów. Jak to was nie ruszy, to już w tym temacie poddaję :)

Supersonic z pierwszego albumu. Chłopaki z sąsiedztwa, surowe brzmienie.

https://youtu.be/BJKpUH2kJQg

Live Forever. Hymn tamtej generacji. No i ulubiona piosenka Liama.

https://youtu.be/TDe1DqxwJoc

Cigarettes & Alcohol. Trochę mi przypomina brzmieniowo i tekstowo GN'R z okolic AFD. No i słyszę też tutaj The Sex Pistols.

https://youtu.be/UJDK8X5K9mw

Slide away. Mniej znane, ale świetna piosenka, bliska wydania jako singiel.

https://youtu.be/3GCSUSwcDwg

Champagne Supernova. Druga płyta. Chyba każdy zna?

https://youtu.be/VGfDg7wju6M

All Around the World. Trzecia płyta. Oasis z brzemieniem jak The Beatles. Piosenka z trzeciej płyty, ale Noel napisał to jeszcze przed pierszym albumem. Trzymał piosenkę na później, by mieć wystarczajacy budżet i pozycję, aby nagrać ja tak jak chciał. W sumie tak samo jak Axl i "November Rain".

https://youtu.be/bdT8ixdxPX4

Acquiesce. Super piosenka, ale nie załapała się na regularna płytę, jako że strategia managementu zakładała że każdy singiel musi mieć dodatkowe i zarazem premierowe piosenki.

https://youtu.be/j0Dd8X9oUhU
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 04, 2022, 01:18:55 pm wysłana przez charlie_cherry »

 

Dizzy: Mam szczęście, że gram w GNR [dizzy]

Zaczęty przez naileajordan

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 1670
Ostatnia wiadomość Listopada 29, 2019, 01:21:33 pm
wysłana przez sunsetstrip