Autor Wątek: Duff w Europie - 13.10.2024, Polska  (Przeczytany 475 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline daub

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3920
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1483
Duff w Europie - 13.10.2024, Polska
« dnia: Października 14, 2024, 06:12:27 am »
+4

Miejsce koncertu: Klub Stodoła, Warszawa , Polska

Setlista:
1.   Forgiveness
2.   Chip Away
3.   This Is the Song
4.   I Saw God on 10th St.
5.   Tenderness
6.   Feel
7.   Holy Water
8.   I Wanna Be Your Dog (cover The Stooges)
9.   I Just Don’t Know
10.   Fallen Ones
11.   Fallen
12.   Wasted Heart (utwór Duff McKagan’s Loaded)
13.   Longfeather
14.   Just Another Shakedown
15.   I Fought the Law (cover The Crickets)
16.   You're Crazy (utwór Guns N’ Roses)
17.   Lighthouse
18.   You Can't Put Your Arms Around a Memory (cover Johnny Thunders)
19.   Heroes (cover David Bowie)
20.   Don't Look Behind You

Bisy:
21.   Falling Down
« Ostatnia zmiana: Października 14, 2024, 01:23:16 pm wysłana przez daub »

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15179
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1533
Odp: Duff w Europie - 13.10.2024, Polska
« Odpowiedź #1 dnia: Października 14, 2024, 10:29:31 am »
+2
Koncert był świetny. Choć dla mnie osobiście się tak naprawdę zaczął dopiero od "I Wanna Be Your Dog". Początek mnie porwał. Bardzo fajne wykonanie "Wasted Heart", świetne "Heroes" no i "You're Crazy" za którym osobiście nie przepadam, ale wczoraj pokazali jak ten utwór powinni grać Guns N' Roses. No i niespodzianka w postaci "Falling Down".

Atmosfera była naprawdę fajna, co również było widać po reakcji Duffa i zespołu.

Offline Zqyx

  • Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 34758
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3461
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Duff w Europie - 13.10.2024, Polska
« Odpowiedź #2 dnia: Października 14, 2024, 12:02:49 pm »
+1
I Wanna Be Your Dog był tylko fragment na każdym koncercie🙂 Świetny koncert 🙂
Atmosfera, setlista, zespół - top.

Na dole było tak
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=Wv4kGi9ApJ4&amp;t=180s," target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=Wv4kGi9ApJ4&amp;t=180s,</a>
przynajmniej na moim kawałku podłogi  ;)
« Ostatnia zmiana: Października 15, 2024, 09:08:34 am wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8644
  • 17000 postów
  • Respect: +4372
Odp: Duff w Europie - 13.10.2024, Polska
« Odpowiedź #3 dnia: Października 14, 2024, 01:19:45 pm »
+1
Dobry koncert. Duff super kontakt z publika, a kapela naprawdę zgrana (dla mnie najlepsi gitarzysta z białą gitarą oraz bębniarz). Zagrał mój ulubiony kawałek solowy czyli Dont Look Behind You, YAC i Heroes oczywiście też się wyróżniały. Dobra mieszkanka kawałków nastrojowych z rockersami i oczywiście należy też pochwalić fanów. Myślę że jak zwykle w Stodole, dali radę.

Duff ma już materiały na kolejną płytę więc jest spora szansa że znów do PL zawita, widać że dobrze się u nas czuje.

Aha i fajnie że byl ten jednoutworowy bis.

« Ostatnia zmiana: Października 14, 2024, 02:40:11 pm wysłana przez sunsetstrip »
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Bender

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4413
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wchodzę luzem w mojej bluzie z logiem Guns N Roses
  • Respect: +2469
Odp: Duff w Europie - 13.10.2024, Polska
« Odpowiedź #4 dnia: Października 15, 2024, 10:28:55 am »
+1
Po koncercie odnoszę wrażenie, że Duff stał się lepszym wokalistą i frontmanem, który dużo uwagi poświęca zdrowiu psychicznemu i problemom społecznym. Tenderness zaśpiewane z dużo większą pasją niż wcześniej. You're Crazy słyszałem na żywo i z Axlem i z Toddem na wokalu ale tu dopiero było czuć punkowego kopa. W Lighthouse zabrakło tego śpiewanego outro z wyjącym "shine" na rzecz przedstawienia zespołu. Warto porównać z nagraniem z Easy Street Records na YouTube.

Don't Look Behind You brzmiało potężnie, ale wolałem aranżację z 2019 ze skrzypcami Aubrey. Ogólnie mam wrażenie, że tamten zespół był bardziej liryczny z mnóstwem dźwięków, a ten postawił na garażowe granie. Heroes to był jeden z najlepszych punktów wieczoru. Szkoda, że przy tylu coverach dostaliśmy tylko jeden GN'R. Co do Falling Down na bis to zrozumiałem, że to jest premiera na trasie a po sprawdzeniu okazało się, że grali już parę razy wcześniej.

Podsumowując koncerty Duffa wypadają bardzo fajnie, ale ten poprzedni uważam za lepszy.
GN'R 11.07.12 / 20.06.17 / 09.07.18 / 20.06.22
SLASH 13.02.13 / 20.11.14 / 12.02.19 / 16.04.24
DUFF 12.06.14 / 22.08.19 / 13.10.24

Offline whatashame

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Respect: +267
Odp: Duff w Europie - 13.10.2024, Polska
« Odpowiedź #5 dnia: Października 16, 2024, 03:26:20 pm »
+1
bylem na obu koncertach Duffa w PL i oba mi sie podobaly. W mojej pamieci nie zapiszą sie jak takie same koncerty. Ten pierwszy bardziej pamieta mi sie jako country rock, pewnie przez to , ze grala ta babka na skrzypeczkach akurat kolo miejsca gdzie stałem, i Shooter Jennings, i support tez grał country rocka.

Tym razem bylo bardziej akustycznie. Chociaz z tym akustycznym to tez bym nie przesadzal, bo po rozgrzewce z akustykiem bylo juz nawet dosc rockowo. Bardzo to byl fajny koncert dla mnie, ktory moze zacementował wreszcie to w moich oczach kim Duff obecnie stara sie byc, tzn jakim typem muzyka. O wiele ciekawiej bylo popatrzec jak Duff wczuwa sie w role Prince'a albo kogos tego pokroju, niz zobaczyc ponowną reinkarnacje np Loaded. Fajnie tez bylo zobaczyc jak Duff wychodzi poza swoje dotychczasowe ramy, bo od razu rzucilo mi sie w oczy ze ma nową manierę w spiewaniu. Tak jak nas przyzwyczail do okularow przeciwslonecznych i czarnej pikowanej kurtki i poszarpanych wlosow, rzucia gumy i nie spiewania tylko krzyczenia jakby zaraz miał kogos opluc, ala 40 lat wykonywania It's so Easy, tak teraz faktycznie spiewał, zachowywał sie jak frontman, co szczegolnie zapadło mi w pamiec w tym momencie pod koniec koncertu jak stał na srodku sceny z mikrofonem na statywie, nie chowajac sie za gitarą. Stal, gibał sie jak wokalista bluesowy, jedna reką trzymal mikrofon drugą machał. Akurat jak jechalem pociagiem na koncert to ogladalem klip the rolling stones i mi sie skojarzyla scena jak Jagger biegl na lewa strone sceny, unosil rece do gory jakby dyrygował tłumem zeby krzyczeli glosniej, potem biegl na srodek i robil to samo,i na koniec po prawej stronie sceny. Duff tez sie podobnie zachowywal. Serio bylem pod wrazeniem bo zaserwował mi cos zupelnie nowego, na starosc.

I tez taki szacunek mam do niego nowy za to, ze w ogole mu sie tak wlasciwie chce to robic, bo nie wiem jaka jest pojemnosc Stodoły, moze 2 000 ? Razy srednio 200 zl za bilet. Do podziału na chyba sto osób. Wiadomo, ze w zespole jest ich niewielu, ale jak po koncercie czekalismy na autografy, czy wyjdą, i tak patrzylem na kazdego kto sie kręcił w około, czy to moze juz Duff czyy jeszcze nie, i widzialem naprawde duzo osob ktore przy takim koncercie muszą sie stawić w pracy i napewno nie za darmo. Dwa zespoly, kierowcy, ochrona, ci wszyscy tragarze co tam nosili wszystko, Duff chyba mial swoje video crew bo biegali po scenie i go nagrywali. Kokosow napewno nie zarobi, najmlodszy nie jest, a po 7 letniej trasie z Gunsami musi miec miliony monet i moglby sobie siedziec w domu, cieszyc sie ostatnimi 10 latami zycia. A jednak sie tlukł do stodoły pospiewac dla nas. Fajnie. Moze tak sobie o tym akurat myslalem bo stalem na mrozie, caly obolały od tłuczenia sie 4 godziny pociagiem na koncert , a jeszcze mnei czekalo 4 godziny powrotu do ciepłego łożka i całego wolnego dnia na odespanie, a oni tam pod bramką mowili ze jadą ciasnym busem do Niemiec. Myslalem sobie o tym jak wracalem pociagiem i juz mnie dupsko bolało od siedzenia, mimo ze w domu na komputerze siedze po 16 godzin i nie narzekam. Ja jakbym mial kase to bym lezal w domu, gral na konsoli, a  nie uczyl sie spiewac zeby jechac na drugi kontynent spiewac za darmo, szczerze mowiac.
« Ostatnia zmiana: Października 16, 2024, 03:30:56 pm wysłana przez whatashame »
GNR fan since 1993
#REUNION - AMERICAN HYPOCRISY TOUR 16

KAŻDY news czytam, prawie żadnego newsa nie komentuje, KAŻDY news doceniam, za KAŻDY news dziękuje,

Offline maciek___1551

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 202
  • Respect: +32
Odp: Duff w Europie - 13.10.2024, Polska
« Odpowiedź #6 dnia: Października 16, 2024, 08:55:08 pm »
0
Ciekawy wywód :) nie byłem na koncercie bo jakoś nie jara mnie twórczość solowa Duffa . Myślę że zostało mu więcej niż 10l życia :D prawdziwy muzyk . Nie robi wszystkiego dla pieniędzy

Offline Bender

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4413
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wchodzę luzem w mojej bluzie z logiem Guns N Roses
  • Respect: +2469
Odp: Duff w Europie - 13.10.2024, Polska
« Odpowiedź #7 dnia: Dzisiaj o 09:57:03 am »
0
@whatashame przekalkulowałem sobie Twój post, bo zaczęło mnie to zastanawiać.

Stodoła według informacji na stronie ma pojemność 2500-3000 osób.

Duff zagra na trasie 22 koncerty. Załóżmy, że w każde miejsce przyjdzie ok. 2000 osób, a za bilet zapłaci 45$ (ok. 179 zł).

22 koncerty * 2000 osób  daje nam 44 000 tyś osób i to * 45$ = 1 980 000$.

Całkiem dobry zarobek jak za 1,5 miesiąca grania po 90 minut.

Do tego należy jeszcze doliczyć pakiety VIP po 225$ i 175$ + zysk z całego merchu.
GN'R 11.07.12 / 20.06.17 / 09.07.18 / 20.06.22
SLASH 13.02.13 / 20.11.14 / 12.02.19 / 16.04.24
DUFF 12.06.14 / 22.08.19 / 13.10.24

Offline Zqyx

  • Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 34758
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3461
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Duff w Europie - 13.10.2024, Polska
« Odpowiedź #8 dnia: Dzisiaj o 10:19:07 am »
0
"Całkiem dobry zarobek jak za 1,5 miesiąca grania po 90 minut."
Oczywiście profit to zyski minus wydatki, więc na czysto będzie mniej, ale to i tak sporo.
Tym bardziej dla człowieka, który, pod względem finansowym, już niczego nie musi, bo nawet jeśli część zysków przepadła, to teraz dobrze wie, jak i w co inwestować, żeby pomnażać oszczędności.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

 

Duff: "Plotki o reunionie to bzdura"

Zaczęty przez mafioso

Odpowiedzi: 60
Wyświetleń: 17732
Ostatnia wiadomość Stycznia 18, 2024, 10:22:36 pm
wysłana przez mafioso