Autor Wątek: Duff szczerze o atakach paniki  (Przeczytany 516 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3486
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3559
Duff szczerze o atakach paniki
« dnia: Maja 17, 2024, 06:01:47 pm »
+2




Maj jest w Stanach Zjednoczonych miesiącem, w którym częściej niż kiedy indziej mówi się o problemach psychicznych, aby uwrażliwić społeczeństwona położenie osób borykających się takimiż problemami. Duff McKagan, któremu ten temat od dawna jest bardzo bliski, gościł w najnowszym odcinku programu „Dealing With Feeling” Marka Bracketta.

Mówił tam między innymi o tym, że sztuki walki pomogły mu wytrwać w trzeźwości, a także zmienić podejście do takich spraw jak zdrowie psychiczne czy rozwój osobisty.

McKagan przypomniał, że dawniej próbował radzić sobie z atakami paniki za pomocą narkotyków i alkoholu. Opowiadał również o swoim dzieciństwie.

„Dzieciństwo kojarzy mi się z chaosem”, powiedział. „Dorastałem w dużej rodzinie, jako ostatni z ośmiorga dzieci, a moi rodzice przeszli przez koszmarny rozwód. Niewierność? Zobaczyłem ją na własne oczy, wróciwszy pewnego dnia ze szkoły. Byłem wówczas w drugiej klasie. Mama była tamtego dnia w pracy, tata był już na emeryturze. Zachowałem wszystko w tajemnicy, bo nie chciałem zranić mojej mamy. Tamte doświadczenia miały na mnie ogromny wpływ. Kto wie, być może to właśnie duszenie tego w sobie doprowadziło później do ataków paniki? Mógłbym o tym długo mówić, takich rzeczy było więcej. Ale czy my wszyscy nie mieliśmy w pewnym sensie podobnych doświadczeń?”.

Duff mówił również o tym, jak to jest grać w zespole.

„Grać w zespole to jak być członkiem dużej rodziny…”, przyznał. „Każdy chce grać jak najlepiej. Na scenie żaden z nas nie stara się przyćmić drugiego”.     

   





Źródło
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34705
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3448
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Duff szczerze o atakach paniki
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 22, 2024, 05:48:27 pm »
+2
Dużo problemów związanych z psychiką wiąże się pewnie z tłumieniem emocji. Czasem jesteśmy tego uczeni, czasem sami się uczymy, ale wiele emocji i tak szuka i będzie szukać ujścia. Ważne, żeby móc porozmawiać o tym z kimś bliskim, kto nie ocenia, próbuje zrozumieć, nawet jeśli nie czuje czegoś tak jak my. Nie zamykajmy się  w sobie, wyrażajmy emocje i potrzeby. Będziemy zdrowsi i nasze relacje z innymi osobami będą zdrowsze. Znam co najmniej jedną osobę, która miewała ataki paniki. Nie rozumiałem, bo nie znałem tego zjawiska, ale czasem - wystarczy być. Ważny temat, potrzebny i dobrze, że takie osoby jak Duff o tym mówią, mówią o tym, jak ważne jest zdrowie psychiczne i dbanie o nie. W świecie, w którym coraz częściej stawiamy głównie na zdrowie fizyczne nie można zaniedbywać tego, co wewnątrz, tak jak doceniając ciało nie można nie docenić serca.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

 

Duff: "Plotki o reunionie to bzdura"

Zaczęty przez mafioso

Odpowiedzi: 60
Wyświetleń: 17233
Ostatnia wiadomość Stycznia 18, 2024, 10:22:36 pm
wysłana przez mafioso