Autor Wątek: Duff o pierwszych tantiemach i ich zgubnych skutkach  (Przeczytany 1480 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3470
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Duff o pierwszych tantiemach i ich zgubnych skutkach
« dnia: Czerwca 26, 2019, 11:16:03 am »
+1



Zanim „Appetite for Destruction” Guns N’ Roses została najlepiej sprzedającą się debiutancką płytą wszech czasów, była tylko jedną z wielu płyt z lat osiemdziesiątych, nagraną przez nieznany nikomu zespół.
Album nie od razu odniósł sukces, ale Gunsi promowali go częstymi koncertami. 

Podczas niedawnej rozmowy z Markiem Maronem z WTF Duff McKagan mówił o tym, jak gwałtownie zmienił się status zespołu – zwłaszcza jeśli chodzi o finanse – i jaki wpływ miało to na jego członków.

„W czasie trasy promującej ‘Appetite for Destruction’ byliśmy bez grosza przy duszy. Nasi roadie zarabiali więcej, a my musieliśmy pożyczać od nich forsę na jedzenie”, powiedział McKagan.

Guns N’ Roses otwierali wtedy koncerty takich gwiazd jak Aerosmith, The Cult, Mötley Crüe, Alice Cooper czy Iron Maiden. Po pewnym czasie „Welcome To The Jungle” i „Sweet Child O’ Mine” trafiły do MTV, popularność wzrosła, a wraz z nią pojawiły się czeki. 

„Nie miałem zielonego pojęcia o pieniądzach”, dodał Duff. „Mój pierwszy czek opiewał na kwotę 80 000 dolarów. A wcześniej nie miałem ani grosza! Nie wiedziałem, co tak naprawdę znaczą pieniądze i co miałbym z nim robić. Moi rodzice często rozmawiali o recesji. ‘Nie chcę za dużo wydawać, bo jest recesja’, mówili”.

W 1988 roku 80 000 dolarów miało podobną wartość jak dzisiaj 170 000.

McKagan twierdzi, że był tak nieprzygotowany na sławę i wynikającą z niej presję, że jego uzależnienie od narkotyków i alkoholu pogłębiało się coraz bardziej… dopóki w 1994 nie postanowił z nim zerwać. 






Źródło
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6422
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Duff o pierwszych tantiemach i ich zgubnych skutkach
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 26, 2019, 03:01:52 pm »
0
To faktycznie musiał być szok.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8571
  • 17000 postów
  • Respect: +4333
Odp: Duff o pierwszych tantiemach i ich zgubnych skutkach
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 26, 2019, 05:35:39 pm »
0
Największym szokiem jest to że po ponad 30 latach AFD nadal stanowi większość setlisty
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3470
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Odp: Duff o pierwszych tantiemach i ich zgubnych skutkach
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 26, 2019, 06:16:36 pm »
0
Zastanawiam się, czy to wina pytań dziennikarzy, którzy naprowadzają na ten temat, czy może to on jest tak zafiksowany na punkcie AFD i tamtych czasów.
Rozumiem, że nie musi mówić o ChD, ale UYI?
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8571
  • 17000 postów
  • Respect: +4333
Odp: Duff o pierwszych tantiemach i ich zgubnych skutkach
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 26, 2019, 06:51:12 pm »
+1
Niestety większość ludzi pyta ciągle o to samo czyli największe sukcesy danych artystów. GNR nigdy nie uwolni się od pytań o AFD. A może i Duffowi odpowiada klepanie tych samych regułek. Mam wrażenie że o tych czasach nic nowego się nie dowiemy. Z obu stron to chodzenie na łatwiznę
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Simon W.

  • Patience
  • Wiadomości: 23
  • Respect: +5
Odp: Duff o pierwszych tantiemach i ich zgubnych skutkach
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 27, 2019, 08:25:40 am »
0
UYI - jest mimo największej wtedy popularności GNR, bolesnym okresem dla wszystkich. Pisali o tym Slash i Duff w swoich książkach, Axl też miał wtedy problemy, odszedł Izzy, wywalili Stevena itd...
Najlepszy moment to zawsze będzie wspinanie się do wielkiej sławy i pieniędzy jak w czasach AFD.

 

Duff: "Plotki o reunionie to bzdura"

Zaczęty przez mafioso

Odpowiedzi: 60
Wyświetleń: 16722
Ostatnia wiadomość Stycznia 18, 2024, 10:22:36 pm
wysłana przez mafioso