Autor Wątek: Doug Goldstein: Motley Crue ukradli Gunsom piosenkę  (Przeczytany 4335 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3472
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Doug Goldstein: Motley Crue ukradli Gunsom piosenkę
« dnia: Kwietnia 03, 2018, 10:36:30 am »
+2


       Były manager Guns N’ Roses, Doug Goldstein, powiedział w niedawnym wywiadzie (Guns N’ Roses Podcast), że muzycy Motley Crue posłużyli się przy pisaniu „Dr. Feelgood” riffami GNR. Stwierdzenie to padło w odpowiedzi na pytanie, czy w roku 1995 Izzy Stradlin tworzył nowy materiał dla Guns N’ Roses i czy to mogło oznaczać jego powrót do zespołu.   

       „Nie, Izzy nigdy nie dał czegoś podobnego do zrozumienia”, wyjaśnił Goldstein. „Na pewno nie mnie i raczej na pewno nie Axlowi. Natomiast ciekawostką jest to, że piosenka ‘Dr. Feelgood’ Motley Crue to tak naprawdę kawałek Guns N’ Roses. Riff napisali Slash i Duff. Stworzyli go w Redondo Beach, a ja byłem przy tym.
       Gunsi odbywali w tamtym czasie próby, Steven [Adler] zjawiał się raz w tygodniu, Duff pięć razy… Grali i w pewnym momencie usłyszałem ten riff.
       Nikki był znany z tego, że chodził po klubach i nagrywał kawałki innych zespołów. Ten riff sobie przywłaszczył, ponieważ ich album ukazał się wcześniej niż nasz”. 


       Czy Gunsi przykładali do tego wagę? Według Goldsteina puścili to płazem, ponieważ Nikki Sixx był ich przyjacielem.

       „Slash ćpał razem z nim. Przyjaźnili się. Mówiłem im: ‘Chłopaki, co z tą piosenką?’, a oni na to: ‘Och, przecież chodzi o Nikkiego, daj spokój’”.



       Cały wywiad:
! No longer available



   



       Źródło:
https://www.ultimate-guitar.com/news/general_music_news/motley_crue_ripped_off_dr_feelgood_from_gnr_but_gnr_did_nothing_about_it_because_drugs_manager_says.html
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 03, 2018, 05:13:43 pm wysłana przez gloomy »
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 5005
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1686
    • Fotografia Marek Śnioch
Odp: Doug Goldstein: Motley Crue ukradli Gunsom piosenkę
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 03, 2018, 02:28:24 pm »
+2
Jestem w stanie w to uwierzyć bo akurat DrFeelgoda na tle innych Motleyowych kawalków bardzo lubię. A reszty nie.
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Doug Goldstein: Motley Crue ukradli Gunsom piosenkę
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 03, 2018, 07:42:15 pm »
0
Bardzo zgrabne przejście od Izzy'ego do kwestii Dr Feelgooda :P :D  ;)

Jak dla mnie riff Feelgooda brzmi mało Gunsowo, ale może patrzę na niego po prostu przez pryzmat faktu, że odbieram go już jako Motleyowską piosenkę.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Doug Goldstein: Motley Crue ukradli Gunsom piosenkę
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 03, 2018, 08:47:57 pm »
+1
Facet nie jest dla mnie wiarygodny. Gdyby nie takie historie o których nikt nigdy nie słyszał, to gościem teraz nikt by się nie interesował :rolleyes:
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

 

Ściągnij darmową piosenkę

Zaczęty przez Zqyx

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2452
Ostatnia wiadomość Sierpnia 28, 2013, 02:19:44 pm
wysłana przez Zqyx