Autor Wątek: DJ Ashba: Napisałem z myślą o GNR 8 czy 10 piosenek  (Przeczytany 973 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3470
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
DJ Ashba: Napisałem z myślą o GNR 8 czy 10 piosenek
« dnia: Stycznia 06, 2022, 07:27:35 pm »
+3

 

DJ Ashba był niedawno gościem programu „Trunk Nation With Eddie Trunk”, emitowanego przez SiriusXM.

Raz jeszcze mówił tam o swojej współpracy z Guns N’ Roses i o tym, jak się ona zakończyła.


„Jestem wielkim fanem Guns N’ Roses”, powiedział. „Jeżeli dołączyłem do zespołu, to tylko dlatego, że wychowałem się na jego muzyce. I miałem olbrzymi szacunek dla ludzi, którzy ją stworzyli”. 

„[Kiedyś] Axl zadzwonił do mnie i powiedział: Hej, muszę cię uprzedzić, że Slash wraca, ale chciałbym, żebyś nadal z nami grał”, ciągnął DJ. „Fajnie było to usłyszeć. Tyle że w tamtym czasie sporo się działo w Sixx:A.M. Chcieliśmy przyspieszyć i rozwinąć żagle”.

„Przez trzy i pół roku 85 czy nawet 90 procent partii, które wykonywałem [jako muzyk Guns N’ Roses], to były partie Slasha. Nie czułem się na siłach, żeby grać trzyipółgodzinne koncerty inaczej niż grałem je przez wcześniejszych sześć, siedem lat. To wymagałoby sporego nakładu pracy. Poza tym czułem, że skoro wraca Slash, to mogę z czystym sercem się wycofać. Ja sam cieszyłem się, że wracam do zespołu, którym pomagałem tworzyć i w którym robiłem naprawdę dobrą robotę, to znaczy do Sixx:A.M.”.   

„Nigdy nie byłem mistrzem w odgrywaniu cudzego materiału, to nie moja bajka”, dodał Ashba. „Powrót Slasha był najlepszym, co mogło się zdarzyć, a i ja znów mogłem zająć się tym, czym chciałem się zajmować. Świetnie to wszystko wyszło. Wycofałem się. Zresztą myślę, że Richard [Fortus] był właściwym facetem. Jemu ta rola odpowiadała bardziej i odegrał ją lepiej, niż ja bym to zrobił”. 


Zapytany o to, czy za swojej bytności w Guns N’ Roses próbował tworzyć z Axlem nową muzykę, DJ odpowiedział:

„Tak, podejmowałem takie próby. Mam tworzenie we krwi, więc tworzę bez przerwy. Napisałem z myślą o Gunsach osiem czy nawet dziesięć piosenek, ale większość z nich była zbyt podobna brzmieniowo do Appetite [For Destruction]. Jako fan tego albumu chciałem słuchać właśnie takiego materiału. Mówiłem sobie: Chcę stworzyć coś, co brzmiałoby jak wyjęte z tej płyty. Trochę za bardzo zbliżyłem się [do Appetite], a jednak było parę piosenek, o których Axl powiedział coś w stylu: Ten kawałek jest zaje***isty.
Z jakiegoś powodu – może dlatego, że sporo koncertowaliśmy – nigdy nie miałem okazji pracować z nim w studiu. Ale wysłałem mu kilka kawałków, a on uznał je za zaje***iste. Nawet Sebastian [Bach] wysłuchał jednego z moich utworów – sam mu go zagrałem – i do dzisiaj (a spotkaliśmy się ledwie w zeszłym tygodniu) mówi: Muszę mieć ten piep***ny kawałek. Naprawdę wymiata!”.     








Źródło
« Ostatnia zmiana: Stycznia 06, 2022, 07:29:34 pm wysłana przez naileajordan »
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34655
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger"
  • Respect: +3431
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: DJ Ashba: Napisałem z myślą o GNR 8 czy 10 piosenek
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 07, 2022, 08:36:23 am »
+2
Ciekawe, jak to jest. Czy wszystko stworzone przed szyldem Gunsów trafia do szafy Axla i przez lata jest opracowywane, czy DJ zabrał swoje kawałki ze sobą i nigdy w życiu nie będziemy mieli okazji ich usłyszeć.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8571
  • 17000 postów
  • Respect: +4333
Odp: DJ Ashba: Napisałem z myślą o GNR 8 czy 10 piosenek
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 07, 2022, 11:31:14 am »
+1
Może je usłyszysz, gdyby Ashba zdecydował się nagrać swojego snakepita
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline whatashame

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 988
  • Respect: +263
Odp: DJ Ashba: Napisałem z myślą o GNR 8 czy 10 piosenek
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 18, 2022, 10:19:25 pm »
0
witam, ma ktos caly wywiad do posluchania? dziekuje z gory
GNR fan since 1993
#REUNION - AMERICAN HYPOCRISY TOUR 16

KAŻDY news czytam, prawie żadnego newsa nie komentuje, KAŻDY news doceniam, za KAŻDY news dziękuje,

Offline Tymeg_2

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1232
  • Respect: +301
Odp: DJ Ashba: Napisałem z myślą o GNR 8 czy 10 piosenek
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 22, 2022, 04:04:49 pm »
0
Ciekawe, jak to jest. Czy wszystko stworzone przed szyldem Gunsów trafia do szafy Axla i przez lata jest opracowywane, czy DJ zabrał swoje kawałki ze sobą i nigdy w życiu nie będziemy mieli okazji ich usłyszeć.
Skoro DJ jest autorem to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby opracował te pomysły i wydał pod swoim szyldem. Tylko chęci potrzeba...
In Rock We Trust

Offline whatashame

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 988
  • Respect: +263
Odp: DJ Ashba: Napisałem z myślą o GNR 8 czy 10 piosenek
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 24, 2022, 09:21:39 am »
0
wywiad znalazlem na spotify caly do posluchania pod eddie trunk nation
GNR fan since 1993
#REUNION - AMERICAN HYPOCRISY TOUR 16

KAŻDY news czytam, prawie żadnego newsa nie komentuje, KAŻDY news doceniam, za KAŻDY news dziękuje,

 

Ron: "Wydaje się, że GnR odpoczywa, ale to może się w każdej chwili zmienić."

Zaczęty przez balumala

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 6601
Ostatnia wiadomość Września 15, 2013, 10:02:27 pm
wysłana przez Emma