Autor Wątek: DJ Ashba dla Nightrain  (Przeczytany 7230 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ricardoelpaso

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 272
  • Respect: +294
Odp: DJ Ashba dla Nightrain
« Odpowiedź #15 dnia: Listopada 24, 2013, 10:00:33 pm »
+2
Cytuj
Najtrudniejsza do opanowania/przerobienia piosenka GNR
„Riad...”, a przynajmniej te partie, które przekazali mu Richard i Bumble.

Że co?! przepraszam bardzo, ale zespół Guns N' Roses nie jest już zebrany z przypadkowych muzyków, ale zawodowców, którzy powinni umieć zagrać to i owo co na przestrzeni lat stworzył cały zespół. Tą wypowiedzią Ashba tylko udowodnił, że jest marnym grajkiem i najsłabszym ogniwem w zespole. Ciekawe ilu innych piosenek nie usłyszymy już na żywo bo biedny didżejek nie umie zagrać.

powiedzial tylko ze Riad byl najtrudniejszy do opanowania - reszte sobie sam dospiewales

jakbys cokolwiek wiedzial o obecnym GNR to bys zdawal sobie sprawe ze o secie decyduje Axl z Tommym
Tym forum rzadzi banda sfrustrowanych, chamskich smarkaczy

Offline Korso

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1306
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +367
    • Korso on FB!
Odp: DJ Ashba dla Nightrain
« Odpowiedź #16 dnia: Listopada 24, 2013, 10:19:24 pm »
0
Tak z ciekawości zapytam o wiarygodne źródło informacji na temat ustalania setów :) Mógłbyś podrzucić jakiś link, video, czy coś?

A wywiad w porządku :) co prawda liczyłem na trochę inne pytania, ale to już chyba tylko i wyłącznie kwestia mojej ciekawości :D Kiedyś go zapytam o to i owo :lol:

Offline Bender

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4401
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wchodzę luzem w mojej bluzie z logiem Guns N Roses
  • Respect: +2464
Odp: DJ Ashba dla Nightrain
« Odpowiedź #17 dnia: Listopada 24, 2013, 10:32:40 pm »
+1
Ja myślę, że pakiet większościowy w zarządzie marki GN'R mają poszczególni członkowie NTS, później Mick Wall i następnie do powiedzenia ma coś Axl, czy też Tommy. Może zbyt pochopnie oceniłem, ale wystarczy wysłuchać solo w TIL i same nachodzą wnoski. Ale to przecież przez zatyczki w uszach.
GN'R 11.07.12 / 20.06.17 / 09.07.18 / 20.06.22
SLASH 13.02.13 / 20.11.14 / 12.02.19 / 16.04.24
DUFF 12.06.14 / 22.08.19 / ...

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: DJ Ashba dla Nightrain
« Odpowiedź #18 dnia: Listopada 24, 2013, 10:45:20 pm »
0
Ja wierzę w kompetencję DJa Ashby, ponieważ wierzę, że najpierw sam Nikki Sixx a później sam Axl Rose nie wybraliby go do swoich zespołów bez powodu. Dla mnie to wystarczający dowód i argument na to, że DJ znajduje się w takim miejscu w jakim powinien, robi to co powinien i robi to dobrze.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline ricardoelpaso

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 272
  • Respect: +294
Odp: DJ Ashba dla Nightrain
« Odpowiedź #19 dnia: Listopada 24, 2013, 10:53:35 pm »
+1
Tak z ciekawości zapytam o wiarygodne źródło informacji na temat ustalania setów :) Mógłbyś podrzucić jakiś link, video, czy coś?

A wywiad w porządku :) co prawda liczyłem na trochę inne pytania, ale to już chyba tylko i wyłącznie kwestia mojej ciekawości :D Kiedyś go zapytam o to i owo :lol:

posluchaj sobie bootlegow z tzw Axl Ear Monitor, gdzie slychac co muzycy mowia do siebie na scenie - da sie to znalesc chocby na youtubie, np Tokyo 2009
« Ostatnia zmiana: Listopada 24, 2013, 10:58:21 pm wysłana przez ricardoelpaso »
Tym forum rzadzi banda sfrustrowanych, chamskich smarkaczy

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: DJ Ashba dla Nightrain
« Odpowiedź #20 dnia: Listopada 24, 2013, 10:57:54 pm »
+5
Miał 4 lata żeby ją opanować i na pewno już to zrobił.
Z TIL mu się nie udało...
« Ostatnia zmiana: Listopada 24, 2013, 10:59:51 pm wysłana przez el_loko »

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: DJ Ashba dla Nightrain
« Odpowiedź #21 dnia: Listopada 24, 2013, 11:12:02 pm »
+2
Tą wypowiedzią Ashba tylko udowodnił, że jest marnym grajkiem i najsłabszym ogniwem w zespole.
Dlatego, że miał problemy z jakimś utworem, to znaczy że jest miernym grajkiem? Jakbyś spytał nowego członka jakiegoś zespołu to też Ci odpowie "najtrudniej mi było nauczyć się...", co nie znaczy, że tego utworu nie opanował czy że jest złym grajkiem, bo miał z czymś trudności... Pierwszy lepszy przykład - Josh z RHCP nie mógł zsynchronizować chórków i gitary w "Snow" i to znaczy, że jest kiepskim muzykiem?
Ciekawe ilu innych piosenek nie usłyszymy już na żywo bo biedny didżejek nie umie zagrać.
To jednak to wina Ashby a nie Axla, że sety są co koncert praktycznie identyczne? :)

Szkoda, że co raz rzadziej na tym forum można przeczytać konstruktywną krytykę.

Ja wierzę w kompetencję DJa Ashby, ponieważ wierzę, że najpierw sam Nikki Sixx a później sam Axl Rose nie wybraliby go do swoich zespołów bez powodu. Dla mnie to wystarczający dowód i argument na to, że DJ znajduje się w takim miejscu w jakim powinien, robi to co powinien i robi to dobrze.
Mamy podobny stosunek do umiejętności Ashby, no ale wybacz, ten argument średnio się ma do rzeczywistości. Czy to, że Hetfield wciąż trzyma Larsa oznacza, że Lars jest dobrym perkusistą? :P
« Ostatnia zmiana: Listopada 24, 2013, 11:13:52 pm wysłana przez Meximax »
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: DJ Ashba dla Nightrain
« Odpowiedź #22 dnia: Listopada 24, 2013, 11:21:31 pm »
+3
Josh z RHCP nie mógł zsynchronizować chórków i gitary w "Snow" i to znaczy, że jest kiepskim muzykiem?

No dobrze to o nim nie świadczy.

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: DJ Ashba dla Nightrain
« Odpowiedź #23 dnia: Listopada 24, 2013, 11:42:47 pm »
0
Ale liczy się efekt końcowy, a na koncertach daje radę. Gdyby Finck, czy jakiś inny gitarzysta, którego cenisz, powiedziałby że miał problem z jakimś utworem (ale na koncertach gra go dobrze) to zmieniłbyś o nim zdanie, czy dalej słuchałbyś nagrań z koncertów z taką samą ekscytacją?
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: DJ Ashba dla Nightrain
« Odpowiedź #24 dnia: Listopada 24, 2013, 11:47:14 pm »
+3
O ile na samych koncertach nie ma z tym problemu, to ja również. Co innego Ashba, który mając kilka miesięcy przed trasą by ćwiczyć, gwałcił TIL na każdym koncercie.

Rozumiem gdy zmienia się utwór by grać go w nowej aranżacji, ale to co Ashba robił to kompletna muzyczna indolencja i każdy profesjonalny muzyk by sobie na coś takiego nie pozwolił.

Offline Pyra

  • Prywatny Alkomen Goldie
  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2668
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... i don't believe there's no reason ...
  • Respect: +383
Odp: DJ Ashba dla Nightrain
« Odpowiedź #25 dnia: Listopada 25, 2013, 06:39:38 am »
0
Korso, na koncercie w Pradze np. widziałem jak Axl głównie z Tommym rozmawia po każdym prawie utworze, i tak jak wyżej, z odsłuchów Axla również można wywnioskować, że Axl z Tommym układają set
- Nice boys don't play rock and roll... -

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: DJ Ashba dla Nightrain
« Odpowiedź #26 dnia: Listopada 25, 2013, 09:28:12 am »
+1
Cytuj
Ja wierzę w kompetencję DJa Ashby, ponieważ wierzę, że najpierw sam Nikki Sixx a później sam Axl Rose nie wybraliby go do swoich zespołów bez powodu. Dla mnie to wystarczający dowód i argument na to, że DJ znajduje się w takim miejscu w jakim powinien, robi to co powinien i robi to dobrze.
Mamy podobny stosunek do umiejętności Ashby, no ale wybacz, ten argument średnio się ma do rzeczywistości. Czy to, że Hetfield wciąż trzyma Larsa oznacza, że Lars jest dobrym perkusistą? :P
Gdyby Hetfield był dla mnie tak ważny jak Axl i Nikki i gdyby był dla mnie takim muzycznym autorytetem jak oni to zapewne tak właśnie bym uważała.
Nie słucham Mety do tego stopnia by analizować czy Lars jest dobrym perkusistą. Ale jeżeli jest w zespole tyle lat i to TAKIM, (wielu bębniarzy pewnie wskoczyłoby w ogien byle grać w Mecie) musi coś świadczyć o nim i o jego umiejętnościach. Ja się na perce nie znam. Na ucho laika Lars brzmi dobrze.
Nie wiem jak to się ma do Twojej rzeczywistości. Do mojej pasuje.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Bender

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4401
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wchodzę luzem w mojej bluzie z logiem Guns N Roses
  • Respect: +2464
Odp: DJ Ashba dla Nightrain
« Odpowiedź #27 dnia: Listopada 25, 2013, 11:33:13 am »
+1
Ale co poniektóre osoby się czepiły, że DJ powiedział o Riad w czasie przeszłym. Może już umie, tego nie wiemy, jednak on wielu jeszcze piosenek nie opanował przez te 4 lata. Przykłady? Wstęp do Chinese Democracy? Gitara Bucketa była ostra jak brzytwa, za to Ashba rzępoli jakby odpalał kosiarkę. Solo w Sweet Child? Czemu każdy poprzedni gitarzysta potrafił sam zagrać solówkę, a tu trudniejszą partię przejął po DJ'u Ron. No i This I Love, tu otwarcie Ashba mówi, że musiał sobie zmienić nieco kontrukcję bo miał problem z zagraniem tego co stworzył Finck.

Może gdyby Ashba bardziej skupił się na poprawnym graniu niż na tym, aby rękawiczki dobrze były założone to grałby lepiej.
GN'R 11.07.12 / 20.06.17 / 09.07.18 / 20.06.22
SLASH 13.02.13 / 20.11.14 / 12.02.19 / 16.04.24
DUFF 12.06.14 / 22.08.19 / ...

Offline Korso

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1306
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +367
    • Korso on FB!
Odp: DJ Ashba dla Nightrain
« Odpowiedź #28 dnia: Listopada 25, 2013, 11:46:36 am »
0
Jeśli chodzi o solo z SCOM to chłopaki mówili kiedyś w jakimś wywiadzie, dzielą się solówkami tak jak lubią grać. Ron lubi grać drugą część, więc to on ją przejął. Wiadomo, że dawniej tego nie dzielili, ale skoro teraz im to wychodzi i zgrywa się dobrze, to czemu nie? ;)

Offline Emma

  • Zasłużeni
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3849
  • Respect: +2359
Odp: DJ Ashba dla Nightrain
« Odpowiedź #29 dnia: Listopada 25, 2013, 01:34:37 pm »
+2
No i This I Love, tu otwarcie Ashba mówi, że musiał sobie zmienić nieco kontrukcję bo miał problem z zagraniem tego co stworzył Finck.
Nie, powiedział, że mu nie pasowało to solo i go "nie czuł", dlatego źle mu się to grało dopóki go nie przerobił na coś bardziej w swoim stylu.
Co do podziału solówek, to tak jak napisał Korso, chłopaki dzielili się według tego, co im najbardziej pasowało, co pasuje do ich stylu, co najbardziej lubią.
Na serio myślicie, że Axl by obserwował jakiegoś tam "grajka" przez tyle lat, a potem zaproponowałby mu miejsce w zespole, który jest dla niego tak cenny? A jeśli Axl nie zna się na "dobrych muzykach" i nie potrafi poprawnie ocenić ich umiejętności, to skąd przekonanie, że ze Slashem też się nie pomylił?

Generalnie uwielbiam na tym forum tworzenie swoich teorii i nadinterpretacje tekstu, tylko po to, żeby komuś pojechać, bo najwyraźniej konstruktywna krytyka jest "zbyt mainstreamowa" ;]

 

Slash dla magazynu "Gitarzysta"

Zaczęty przez Connor

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 2560
Ostatnia wiadomość Lipca 04, 2013, 10:29:26 pm
wysłana przez Slashie