Autor Wątek: Dizzy Reed o przeszłości, Indonezji i nowym albumie  (Przeczytany 3572 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Emma

  • Zasłużeni
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3849
  • Respect: +2359
Dizzy Reed o przeszłości, Indonezji i nowym albumie
« dnia: Grudnia 03, 2012, 07:55:46 pm »
0

foto: Kat Benzova


U szczytu popularności muzyki rokowej w 1990r. na scenie królowało Guns n’ Roses - mistrzowski zespół, który przyciągał tłumy fanów każdego gatunku muzyki.
Z szalonymi wrzaskami Axla Rose’a i surowymi melancholijnymi melodiami, grupa zjednoczyła serca fanów heavy-metalu z fanami blues’a. Wydana w 1987roku płyta „Appetite for Destruction” była najlepiej sprzedającym się debiutanckim albumem w historii rocka.
Kolejna dekada była ich najlepszą i zarazem – podobnie jak w wielu innych przypadkach u szczytu popularności – najbardziej burzliwą, gdy próbowali ze wszystkich sił utrzymać grupę razem.
Na początku nowego tysiąclecia, w zespole pozostał jedynie Rose i klawiszowiec Darren Arthur „Dizzy” Reed. Charakterystyczny gitarzysta Saul „Slash” Hudson i współzałożyciel zespołu oraz gitarzysta Izzy Stradlin już dawno z niego odeszli.
Gdy w 2008r. zespół wydał „Chinese Democracy”, swój ostatni album, brakowało chemii w zespole, a sam album był oceniany jako porażka, biorąc pod uwagę długi proces jego powstawania.
W tym roku Rose wraz z zespołem rozpoczął nostalgiczną trasę przypominającą ich hity, a Indonezja, która była pomijana w ich planach, w czasach świetności zespołu, jest jedynie przystankiem w południowo-wschodniej Azji. Pomimo przestarzałego brzmienia wśród obecnego smętnego rocka granego przez Kings of Leon czy Coldplay i mistrzów stonowanego grunge’u, Foo Fighters, GN’R z pewnością ma swoich fanów – obecnie w większości po 40-stce – którzy przyjdą na koncerty, być może bez łańcuchów i ćwieków.
Na zaplanowany na 15 grudnia koncert w Senayan Sports Stadium, legendarny zespół obiecał najlepsze 3-godzinne show, pełne hitów, w tym „November Rain” i „Sweet Child O’Mine”.
Naszym celem jest przekazanie naszej muzyki każdemu. Owszem, koncert w Indonezji był bardzo długo przekładany, ale teraz tam przyjedziemy i zrobimy wszystko, by Was nie zawieść” powiedział Dizzy Reed w czasie ostatniej rozmowy telefonicznej z  The Jakarta Post, obecnie odpowiedzialny za keyboard, pianino, bębny i wokal wspierający w zespole.
Założony w 1985 roku zespół, w początkowym składzie Axl Rose (wokal), Izzy Stradlin (gitara rytmiczna), Tracii Guns (gitara prowadząca), Ole Beich (bass) i Rib Gardner (perkusja), walczył o kontrakt płytowy. W czerwcu 1985r., zespół zmienił niektórych swoich członków, gdy dołączył do nich Slash (gitara prowadząca), Duff McKagan (bass) i Steven Adler (perkusja). W tym składzie, GN’R wydało „Appetite for Destruction” w lipcu 1987 oraz „GN’R Lies” w 1988.
Reed dołączył do zespołu w lutym 1990, jako klawiszowiec oraz wokalista wspierający i wyprodukował singiel „Civil War” w maju 1993 roku.
„Uwielbiałem Appetite for Destruction gdy się ukazał. To był jeden z najlepszych albumów rokowych w historii. Dlatego, zaczynałem jako fan, a potem dołączyłem do zespołu. Bycie w Guns n’ Roses znaczy dla mnie wiele i czuję się szczęściarzem, że nadal mogę zarabiać w ten sposób na życie, gdy wciąż jest to dla mnie zabawa” mówi 49-letni muzyk
Na obecny skład zespołu składają się Rose, Rees, basista Thomas „Tommy” Eugene Stinson, klawiszowiec Chris Pitman, gitarzyści Richard Fortus, Ron „Bumblefoot” Blumenthal, Daren Jay „DJ” Ashba oraz perkusista Frank Ferrer.
Mało prawdopodobnym jest, że kiedykolwiek jeszcze zobaczymy pierwotnych członków zespołu razem na scenie. W kwietniu tego roku, Rose miał zagrać z McKaganem, Slashem, Clarke’em, Adlerem i Sorumem, ale do tego nie doszło.
W kwestii nowego albumu, Reed mówi, że zespół jest w początkowej fazie wymiany pomysłów między muzykami.
„Mieliśmy wiele nieskończonego materiału, parę świetnych piosenek… Mam jedynie nadzieję, że nie zabierze nam to kolejnych 10 lat”, mówi.
Mimo wielu zmian w składzie i uzależnień od narkotyków, Reed twierdzi, że zespół dorósł do lepszej formy, choć nie był pewien, czy przetrwają kolejne 20 lat.
Czasem musisz niektóre rzeczy robić po kolei. Dobrze jest mieć plan i miejsce, dlatego mam nadzieję, że nadal będziemy dawać czadu za kolejne 20 lat. Mam nadzieję, że nie wyglądamy źle robiąc to”


źródło: http://www.thejakartapost.com/news/2012/12/02/guns-n-roses-reliving-past-glory.html#.ULvXn5n3dG0.twitter
« Ostatnia zmiana: Grudnia 03, 2012, 09:56:14 pm wysłana przez Emma »

Offline Speeder

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +11
Odp: Dizzy Reed o przeszłości, Indiach i nowym albumie
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 03, 2012, 09:17:29 pm »
0
Pfffff  :D
My tu sobie czekamy na nowe piosenki Gunsow na trasach, a z tego co Dizzy powiedzial to oni ich praktycznie nie maja  :lol: :facepalm:
Ojjj poczekamy sobie troche na nowe piosenki, a albumu moze nawet sie i nie doczekamy  :sorcerer:

Buckethead

  • Gość
Odp: Dizzy Reed o przeszłości, Indiach i nowym albumie
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 03, 2012, 09:40:39 pm »
0

Na zaplanowany na 15 grudnia koncert w Senayan Sports Stadium, legendarny zespół obiecał najlepsze 3-godzinne show, pełne hitów, w tym „November Rain” i „Sweet Child O’Mine”.

A co innego mogą grać?

Offline Bender

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4395
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wchodzę luzem w mojej bluzie z logiem Guns N Roses
  • Respect: +2461
Odp: Dizzy Reed o przeszłości, Indonezji i nowym albumie
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 03, 2012, 10:05:34 pm »
-1
Obecni Gunsi są jak nasi politycy - obiecują cuda, wianki, a za przeproszeniem gów.no  robią.
GN'R 11.07.12 / 20.06.17 / 09.07.18 / 20.06.22
SLASH 13.02.13 / 20.11.14 / 12.02.19 / 16.04.24
DUFF 12.06.14 / 22.08.19 / ...

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 5006
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1686
    • Fotografia Marek Śnioch
Odp: Dizzy Reed o przeszłości, Indonezji i nowym albumie
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 03, 2012, 10:18:25 pm »
0
Kto to jest Blumenthal? :facepalm:
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.

Offline Emma

  • Zasłużeni
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3849
  • Respect: +2359
Odp: Dizzy Reed o przeszłości, Indonezji i nowym albumie
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 03, 2012, 10:25:06 pm »
0
Spytaj autorów tekstu :)
Generalnie artykuł jakiś dziwny, z manią pisania wszystkich imion, nazwisk itp. Aż brakowało "William Bruce Bailey" ;) Część ominęłam i poskracałam, bo tam całą historię od razu dali.

Offline sweetcali

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 367
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +351
Odp: Dizzy Reed o przeszłości, Indonezji i nowym albumie
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 04, 2012, 12:32:33 am »
0
Tak to dobre określenie -  artykuł jakiś dziwny. Dawno nikt nie pisał dokładnie wszystkich imion. W sumie mało konkretnych pytań i odpowiedzi  Dizzyego a dużo o historii zespołu.Na płytę to my jeszcze poczekamy rok albo dwa jak dobrze pójdzie :P


Uploaded with [URL=http

Offline Bender

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4395
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wchodzę luzem w mojej bluzie z logiem Guns N Roses
  • Respect: +2461
Odp: Dizzy Reed o przeszłości, Indonezji i nowym albumie
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 04, 2012, 08:51:32 am »
0
Kto to jest Blumenthal? :facepalm:

Też się zastanawiałem i sprawdziłem:

Cytuj
Ronald Jay Blumenthal, better known by his stage name Ron "Bumblefoot" Thal.

Źródło: wikipedia.
GN'R 11.07.12 / 20.06.17 / 09.07.18 / 20.06.22
SLASH 13.02.13 / 20.11.14 / 12.02.19 / 16.04.24
DUFF 12.06.14 / 22.08.19 / ...

Offline JackW

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1175
  • Respect: +52
    • Poznaj Republikę Czeską
Odp: Dizzy Reed o przeszłości, Indonezji i nowym albumie
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 04, 2012, 09:14:51 am »
0
Ktoś od nas (Katarynka?) rozmawiał z Ronem o jego polskich korzeniach i wymienił to nazwisko
2006, 2010, 2012, 2016, 2017, 2018

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34678
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3435
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Dizzy Reed o przeszłości, Indonezji i nowym albumie
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 04, 2012, 09:26:28 am »
0
Dla mnie to nazwisko to żadna nowość :) W sumie coraz ciekawej w tym Gn'R, jeśli połowę dyskusji poświęcamy nazwisku Rona :P :D  ( Maruda mode on :p )

"Mieliśmy wiele nieskończonego materiału, parę świetnych piosenek… Mam jedynie nadzieję, że nie zabierze nam to kolejnych 10 lat” - ja też mam taką nadzieję, chociaż zabieracie się za to jak pies za jeża ;) Zamiast robić kolejną trasę po Honololu zagońcie Rudego do studia, każcie mu ćwiczyć wokal, nie dajcie jeść, ani pić ( jakiś czas mu nie zaszkodzi :p ), a potem doradzę wam, co dalej :D Wycieczki krajoznawcze można sobie urządzać, ale niech coś z tego wynika :p
Swoją drogą wg DJ-a masa materiału, Dizzy twierdzi o kilku piosenkach, Bach o materiale na 3 płyty, jak żyć :P
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline mafioso

  • Moderator
  • Street of dreams
  • *****
  • Wiadomości: 12050
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2207
    • As Koncertowy
Odp: Dizzy Reed o przeszłości, Indonezji i nowym albumie
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 04, 2012, 09:26:36 am »
0
Blumenthal to bardziej żydowskie nazwisko niż polskie, jego babka była chyba polską Żydówką.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 04, 2012, 09:55:12 am wysłana przez Zqyx »

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34678
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3435
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Dizzy Reed o przeszłości, Indonezji i nowym albumie
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 04, 2012, 09:58:01 am »
0
Zgadza się. Tak, czy inaczej związek z Polską jest ;) Choć nie wiem, czy później się tego związku nie wypierał ;) w sensie, że bardziej o Litwie i Ukrainie wspominał, tak mi się coś kojarzy. Ale w moim wiekupamięć już nie taka jak kiedyś...;)
Swoją drogą fajnie autor tego artykułu umie lać wodę :D Mój mistrz ;)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline SOSNA!

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1550
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +288
Odp: Dizzy Reed o przeszłości, Indonezji i nowym albumie
« Odpowiedź #12 dnia: Grudnia 04, 2012, 02:36:17 pm »
+2
4 lata po wydaniu Chinese Democracy zespol jest w poczatkowym stanie wymiany pomysłów. Dobre:D
Nawet od końcowego stanu wymiany pomysłów jest daleka droga do wydania albumu:P Trzeba te pomysły przelożyc na piosenki i nagrac. No a potem wydac. Za 10 lat beda w koncowej fazie wymiany pomysłów dopiero:D
« Ostatnia zmiana: Grudnia 04, 2012, 02:40:06 pm wysłana przez SOSNA! »

Offline Emma

  • Zasłużeni
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3849
  • Respect: +2359
Odp: Dizzy Reed o przeszłości, Indonezji i nowym albumie
« Odpowiedź #13 dnia: Grudnia 04, 2012, 06:36:36 pm »
0
Swoją drogą fajnie autor tego artykułu umie lać wodę :D Mój mistrz ;)
Autor wyraźnie wiedzę o zespole nabierał tuż przed pisaniem tekstu i stąd chyba tyle historii ;P Ale mniejsza z autorem i poziomem artykułu.
Dizzy być może specjalnie wyhamował ten ogólny hurra-optymizm pt. "mamy tyle materiału, że aż nie wiadomo co z nim zrobić (i dlatego nie robimy z nim nic ;p). Może to i lepiej, bo nie wiem czy gorzej mi się czyta o tym, że mają materiał, ale nie chce im się nagrać, czy że go jeszcze nie mają.

Offline CC

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 822
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sometimes I need some time... all alone
  • Respect: +426
Odp: Dizzy Reed o przeszłości, Indonezji i nowym albumie
« Odpowiedź #14 dnia: Grudnia 04, 2012, 06:43:32 pm »
-1
Lubie goscia. Razem z Ronem najnormalniejszy członek tego zespołu, żadnych głupich obiecanek jak u Ashby, żadnego płaczu i zapewnień o materiale, jak u Axla. Szara rzeczywistość - płyty nie ma i przez najbliższe >3 latka nie będzie.
Geoff Fuckin' Tate!


 

Dizzy: "To jest prawdziwe Guns N' Roses"

Zaczęty przez Emma

Odpowiedzi: 93
Wyświetleń: 21110
Ostatnia wiadomość Lutego 06, 2013, 05:09:09 pm
wysłana przez Douger