Autor Wątek: Dizzy Reed: "Axl jest bardzo zabawnym człowiekiem"  (Przeczytany 4754 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mafioso

  • Moderator
  • Street of dreams
  • *****
  • Wiadomości: 12049
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2207
    • As Koncertowy
Dizzy Reed: "Axl jest bardzo zabawnym człowiekiem"
« dnia: Stycznia 12, 2012, 08:15:11 pm »
0

Dizzy Reed udzielił wywiadu dla portalu Examiner Enterprise. Poniżej najciekawsze wypowiedzi keyboardzisty Gunsów.

O przystąpieniu do GN’R

“W tamtym czasie byli największym zespołem. A Ja błyskawicznie przeszedłem od etapu czwartkowego grania w klubach (Whisky A Go-Go) do latania po całym świecie”.

“Pamiętam jak któregoś razu, gdy byliśmy podczas trasy “Use Your Illusion Tour” już ponad 3 lata, siedziałem z członkami załogi i oni opowiadali różne historie z autobusu, którym podróżował zespół. Przyszła moja kolej i pytają się „Dizzy znasz jakieś dobre historie autobusowe?” Wtedy zacząłem się śmiać i odpowiedziałem: „Nigdy wcześniej nie byłem w trasie podróżując autobusem.”
Od tamtego czasu wiele się zmieniło.
„Teraz mam mnóstwo historii autobusowych.” - śmieje się. „To jest bardziej jak rock n’ rollowa harówka.”

“Kiedy dołączałem to zespołu, to było prawie jak autodestrukcja. To była ciągła konsumpcja, konsumpcja i robienie czego dusza zapragnie. Teraz już tak nie jest. Teraz to jest jak bussiness, ale wciąż jesteśmy zespołem. To jest to, z czego ludzie muszą sobie zdać sprawę. Złagodniałem trochę. Alkohol, narkotyki i podobne sprawy, nie są teraz częścią tej zabawy.”

O Axlu

“On jest dobrym przyjacielem i bardzo zabawnym człowiekiem. Wiele razy zanim wyjdziemy na scenę opowiada nam dowcip, który właśnie usłyszał albo opowiada o czymś, co przeczytał i było naprawdę zabawne. A potem mówi tak: „OK, chodźmy zagrać.”

O wzlotach i upadkach

“Nie zawsze jest piękny, słoneczny dzień.” dodaje Reed. „Ale jeśli nie miałbym przyjemności z tego co robię, nie robiłbym tego. A Ja wciąż się przy tym dobrze bawię.”

Źródło

Newsa podesłał Zqyx.

Offline rose84

  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 5139
  • Płeć: Kobieta
  • Prosacówna Zeppelinka
  • Respect: +11
Odp: Dizzy Reed: "Axl jest bardzo zabawnym człowiekiem"
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 13, 2012, 12:52:28 am »
0
"Teraz to jest jak bussiness, ale wciąż jesteśmy zespołem. " - troszkę mnie wprawiło w osłupienie to zdanie...
Nie do końca chciałabym dopuszczać do swej głowy myśl, że cała machina wokół GN'R to na tym etapie już tylko kasa, a więc zysk, komercja, marketing... :???: Od artysty - przynajmniej ja tak mam - oczekuję pewnego twórczego galopu, pędu i pasji  :) Być może to idealistyczne, ale ja tak mam i chcę wierzyć, że świat nie kręci się jedynie wokół forsy. Tym bardziej świat muzyki, sztuki....ehhh...

Oj Dizzy - nie podoba mi się to stwierdzenie  :D

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34678
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Dizzy Reed: "Axl jest bardzo zabawnym człowiekiem"
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 13, 2012, 06:57:09 am »
0
Kiedyś było bardziej autodestrukcyjnie i rock n' rollowo, teraz mniej. Cóż, starość nie radość ;) Zero konkretów odnośnie tego, co będzie. Szkoda.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Recit69

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • The 13th Caesar
  • Respect: +21
    • Cradle Of Filth Poland
Odp: Dizzy Reed: "Axl jest bardzo zabawnym człowiekiem"
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 13, 2012, 08:22:28 am »
0
"Teraz to jest jak bussiness, ale wciąż jesteśmy zespołem. " - troszkę mnie wprawiło w osłupienie to zdanie...
Nie do końca chciałabym dopuszczać do swej głowy myśl, że cała machina wokół GN'R to na tym etapie już tylko kasa, a więc zysk, komercja, marketing... :???: Od artysty - przynajmniej ja tak mam - oczekuję pewnego twórczego galopu, pędu i pasji  :) Być może to idealistyczne, ale ja tak mam i chcę wierzyć, że świat nie kręci się jedynie wokół forsy. Tym bardziej świat muzyki, sztuki....ehhh...

Oj Dizzy - nie podoba mi się to stwierdzenie  :D
Pomimo sympatii do nich, to od lat sądzę, że obecny zespół to tylko biznes. Oni przecież nie mają nawet stałego składu. Gdyby nie wydali ChD to używanie terminu cover-band byłoby jak najbardziej zasadne, bo nie jest to tylko przytyk do personaliów, co do kreatywności tej grupy ludzi. Dla mnie to wygląda trochę tak, jakby Axl ich zatrudniał na kolejne koncerty. Zagramy tu i tu, to macie kontrakty panowie. Dlatego taki Ferrer naiwnie czuje się dalej człowiekiem zespołu, jak lojalny pracownik, chociaż umowy o pracę od Axla nie dostał i pewnie nie dostanie ;)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 13, 2012, 08:26:20 am wysłana przez Recit69 »

Offline Pyra

  • Prywatny Alkomen Goldie
  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2668
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... i don't believe there's no reason ...
  • Respect: +383
Odp: Dizzy Reed: "Axl jest bardzo zabawnym człowiekiem"
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 13, 2012, 08:58:32 am »
0
Większośc zespołów teraz to biznes.. To nie lata 80te gdzie był boom na muzykę rockową i można było szaleć do woli i grać byleco a ludzie i tak za Toba szaleli.
- Nice boys don't play rock and roll... -

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34678
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Dizzy Reed: "Axl jest bardzo zabawnym człowiekiem"
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 13, 2012, 09:03:42 am »
0
Boomu w Stanach na rocka faktycznie nie ma, ale świat to nie tylko Stany Rihanny  :D
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline JackW

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1175
  • Respect: +52
    • Poznaj Republikę Czeską
Odp: Dizzy Reed: "Axl jest bardzo zabawnym człowiekiem"
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 13, 2012, 10:23:28 am »
0
Przynajmniej nie zmuszają się pozwami do wyjścia na scenę:)
2006, 2010, 2012, 2016, 2017, 2018

Offline Pyra

  • Prywatny Alkomen Goldie
  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2668
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... i don't believe there's no reason ...
  • Respect: +383
Odp: Dizzy Reed: "Axl jest bardzo zabawnym człowiekiem"
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 13, 2012, 10:32:07 am »
0
Zqyx, chodzi mi o to, że teraz na świecie króluje pop i inne temu podobne "coś".. Zresztą wykonawcy tego gatunku muzyki też traktują ten przemysł jak biznes.

Żeby przebić się z muzyką rockową trzeba w to inwestować niestety, jednak jeżeli w coś inwestujesz liczysz na to, żeby się zwróciło, a jeszcze lepiej jakby szło na tym zarobić, prawda? Fakt, do fanów to dotrze, jednak tych fanów jest zdecydowana mniejszość ;)

- Nice boys don't play rock and roll... -

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34678
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Dizzy Reed: "Axl jest bardzo zabawnym człowiekiem"
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 13, 2012, 10:34:53 am »
0
Muzyka ogólnie była i jest biznesem przecież :) Jasne, że można wydawać swoją muzykę "niezależnie" przez własną stronę w sieci, bądź bezpośrednio przez iTunes, nie jeździć w trasy itd. Wtedy nie potrzeba sztabu ludzi wokół zespołu, nie ma biznesu. Ale ilu artystów tak robi?
Chociaż teza o zmierzchu rocka jest poniekąd prawdziwa... http://kultura.gazeta.pl/kultura/1,114526,10948250,Gitary_w_odwrocie__Tylko_jeden_mocny_debiutant__bo.html
« Ostatnia zmiana: Stycznia 13, 2012, 11:08:55 am wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Recit69

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • The 13th Caesar
  • Respect: +21
    • Cradle Of Filth Poland
Odp: Dizzy Reed: "Axl jest bardzo zabawnym człowiekiem"
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 13, 2012, 06:28:07 pm »
0
Nie chodzi mi o wydawanie niezależne i wiem, że muza to praca, biznes. Ale jednak może to być tylko biznes, sztucznie stworzony/podtrzymywany dla trzepania kasy zespół i wtedy to już nie jest IMHO fajne. Nie spodziewam się np., żeby panów z Iron Maiden czy Pearl Jam łączył jedynie kontrakt, po którego zakończeniu każdy idzie w swoją stronę, a wszystko ustala tak naprawdę jeden kolo z menadżerem.

Dizzy jest w kapeli tyle lat, ale tak naprawdę ma jedynie "umowę-zlecenie", o niczym nie decyduje, nie ma na nic wpływu, nic nie wie. Trochę przykre. To się nazywa muzyk sesyjny. Czasem sądzę, że obecne Gn'R to projekt solowy: Axl + muzycy sesyjni.

Offline Pyra

  • Prywatny Alkomen Goldie
  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2668
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... i don't believe there's no reason ...
  • Respect: +383
Odp: Dizzy Reed: "Axl jest bardzo zabawnym człowiekiem"
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 13, 2012, 07:18:09 pm »
0
Myślisz, że ludzi w GNR łączy jedynie kontrakt? Tommy w wywiadzie wspomniał, że wychodza na scenę i chcą się dobrze bawić więc nie sądzę.
Taką sytuację przypominało bardziej GN'R w latach 92-93.
- Nice boys don't play rock and roll... -

Offline Recit69

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • The 13th Caesar
  • Respect: +21
    • Cradle Of Filth Poland
Odp: Dizzy Reed: "Axl jest bardzo zabawnym człowiekiem"
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 13, 2012, 07:40:22 pm »
0
Szczerze mówiąc myślę, że tak jest. Fajnie, że tak mówił w wywiadzie, ale co, miał się żalić? Dla mnie miarą ich pasji nie jest to, co opowiadają w gazetach, a ile razy spotkają się żeby coś nagrać, jaka jest między nimi "chemia". Na podstawie ich bogatej dyskografii w ostatnich dwóch dekadach sądzę, że żadna.

Coverują sobie Gn'R na scenie, pewnie faktycznie nieźle się bawiąc, a potem każdy idzie robić swoje rzeczy. Heh, "zespół".

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: Dizzy Reed: "Axl jest bardzo zabawnym człowiekiem"
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 13, 2012, 07:49:09 pm »
0
zerknij sobie na ich solowe dokonania... faktycznie niczego ze soba nie nagrywaja.

Offline Pyra

  • Prywatny Alkomen Goldie
  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2668
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... i don't believe there's no reason ...
  • Respect: +383
Odp: Dizzy Reed: "Axl jest bardzo zabawnym człowiekiem"
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 13, 2012, 08:07:53 pm »
+1
Recit69


Nie chcę Cię osądzać bo Cię nie znam, ale zapoznaj się proszę dokładnie z historią zespołu, pooglądaj trochę koncertów, poczytaj wywiady, przemyśl co nieco, a najlepiej wybierz się jeszcze na koncert GN'R, bo bez obrazy ale z Twoich wypowiedzi wnioskuję, że za przeproszeniem gówno o nich wiesz ;)
- Nice boys don't play rock and roll... -

Offline Nieuchwytny

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +60
    • lans.fm
Odp: Dizzy Reed: "Axl jest bardzo zabawnym człowiekiem"
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 13, 2012, 09:18:38 pm »
0
powinni co roku wydawać nową płyte, jak NFS, najlepiej na gwiazdke żeby sie lepiej sprzedawało  :facepalm:

 

Duff o koncercie w Troubadourze [duff] [axl] [gunsnroses]

Zaczęty przez naileajordan

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 2409
Ostatnia wiadomość Czerwca 12, 2019, 09:01:09 am
wysłana przez owsik