Autor Wątek: Czy muzycy powinni mówić o polityce – Dee Snider o Axlu  (Przeczytany 970 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3470
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Czy muzycy powinni mówić o polityce – Dee Snider o Axlu
« dnia: Lipca 12, 2021, 11:57:07 am »
+1
 


Dee Snider z Twisted Sister lubi ostatnio wypowiadać się o Guns N’ Roses, a trudno o lepszą ku temu sposobność niż udział w okołogunsowej audycji „Appetite For Distortion”.

W ostatnim odcinku programu rozmowa dotyczyła m. in. tego, czy muzycy powinni zabierać głos w sprawach politycznych.


„Był okres, kiedy Axl Rose nie krył się ze swoją antypatią względem poczynań Trumpa”, powiedział prowadzący audycję, Brando. „Ja, podobnie jak ty, trzymam się z dala od polityki”.

„To prawdopodobnie najlepsze, co można zrobić”, zgodził się Snider. „Z Axlem nigdy nie miałem bliższych kontaktów, ale wiem, że zabierał głos. Najwyraźniej uznał, że pora się zaangażować”.

„Są takie sytuacje, kiedy zdrowy rozsądek podpowiada: ‘Trzymaj się od tego z daleka, jesteś gwiazdą estrady’. Rozumiem to podejście, przez lata sam je uskuteczniałem.

Jednakże przychodzi taka chwila”, ciągnął Dee, „kiedy sprawa staje się naprawdę poważna i wtedy, k***a, trzeba przemówić. A niestety, zbyt wielu moich kolegów po fachu nie angażuje się jak Axl, Sebastian Bach, Tracii Guns czy Richard Marx”.   

„Aczkolwiek kiedy wybory się zakończyły, spuściłem z tonu. Bo w pewnym momencie człowiek nic już nie może zrobić i naprawdę nie ma potrzeby nadal wymachiwać bronią”.






Źródło

"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8571
  • 17000 postów
  • Respect: +4333
Odp: Czy muzycy powinni mówić o polityce – Dee Snider o Axlu
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 12, 2021, 12:06:34 pm »
+1
Trump przestał być prezydentem, to Axl przestał pisać polityczne tweety. Ostatni to listopad 20 z namową żeby wziąć udział w głosowaniu.
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34655
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger"
  • Respect: +3431
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Czy muzycy powinni mówić o polityce – Dee Snider o Axlu
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 12, 2021, 07:12:27 pm »
+1
"Bo w pewnym momencie człowiek nic już nie może zrobić i naprawdę nie ma potrzeby nadal wymachiwać bronią"

Słuszne podejście. Machać szabelką można przed wyborami. Potem już "po ptokach". Jasne, że jeśli dla kogoś polityka jest pasją, to nie umie bez niej żyć, ale większość ludzi świetnie sobie radzi bez polityki, a sami politycy potrzebują ( i udają, że słuchają ;p ) zwykłego człowieka raz na kilka lat, więc po co się denerwować? Po co się angażować, spierać w tym temacie częściej niż to absolutnie konieczne? Pełna zgoda z Dee Sniderem w tym punkcie.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Choć z drugiej strony celne punktowanie poronionych pomysłów ugrupować, z którymi się nie zgadzamy też jest ważne i to nie tylko przed wyborami. Byle tylko nie przerodziło się w obsesję. Chodzi o to, że w necie ( i w świecie ;p)  każdy jest w swojej bańce i rzadko poza nią wychodzi, więc warto, żeby czasem naruszyć czyjeś poczucie komfortu informując o czymś, o czym inaczej by się nie dowiedział.
« Ostatnia zmiana: Lipca 18, 2021, 09:56:34 am wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Tymeg_2

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1232
  • Respect: +301
Odp: Czy muzycy powinni mówić o polityce – Dee Snider o Axlu
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 15, 2021, 09:16:18 am »
+2
Moim zdanie każdy może się wypowiadać o polityce, czy to będzie muzyk, youtuber czy piekarz. Ważne, żeby zachować kulturę, nie być nachalnym, szanować poglądy innych. Bo inaczej takie zaangażowanie robi się karykaturalne.  :glare:
In Rock We Trust

 

Duff o Izzym: Nie wiem, czy poszło o kasę [duff][izzy]

Zaczęty przez sunsetstrip

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 1566
Ostatnia wiadomość Lipca 20, 2019, 01:32:20 pm
wysłana przez owsik