Autor Wątek: Bumblefoot opowiada o tworzeniu materiału i planach na ten rok.  (Przeczytany 2881 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mikus666

  • Moderator
  • Knockin On Heavens Door
  • *****
  • Wiadomości: 423
  • Respect: +441
0
Q: Cześć Bąbel, przede wszystkim dziękuje że poświęcasz nam swój czas. Jak się masz?

Dziękuje, doceniam to! Na dniach ruszamy do Rosji na następną trasę GNR...

Q: Zawsze jestes niezmiernie zajęty. Możesz nam powiedzieć nad jakimi projektami obecnie pracujesz?

Zajmowałem się dośc intensywnie produkcją, zaproponowano mi umowę by wystartować z własną wytwórnią. Nie jestem pewien, czy to to co chciałbym robić, to duża odpowiedzialność. Moje serce jest w tworzeniu, produkcji. Nie chciałbym łapać zbyt wielu srok za ogon.

Q: Tak jak mówiłem, zawsze zajęty jesteś koncertowaniem, nagrywaniem, produkcją itp. Jak łączysz ten napięty plan z tworzeniem utworów solowych? I w jaki sposób to wszystko wpływa na ten proces?

Ciężko mi idzie pisanie kiedy jesteśmy w trasie, myślę że intensywność koncertów i podróży powoduje że jestem „odmuzyczniony“. Ale kiedy nie jestem na trasie, wszystko czego chcę to wejsć do mojego studia - tam moge nagrywać swoją muzykę, czy muzykę innych ludzi. Tam panuje kreatywność.


Q: Trochę o Twojej karierze solowej. Jednoczesnie wydałeś dwa teledyski do „Invisible“. Dlaczego zdecydowałes się wydać dwa?

Cała idea czucia się niewidzialnym, coś jakbyś był w jednej rzeczywistości, a osoba do której próbujesz dotrzeć jest w innej - teledyski odnosiły się właśnie do tego. Obydwa w tym samym czasie, jeden w oświetlonym pokoju, drugi filmowany kamerami noktowizyjnymi.

Q: Ostatni utwór jaki wydałeś z serii singli to motyw do „Różowej Panter“ w Grudniu zeszłego roku. Możemy oczekiwać wkrótce nowego materiału?

Motyw z „Różowej Pantery“ to wersja, którą gram na żywo z GNR. W nagraniu wzięli udział kumple z GNR - to czyni ten kawałek jedynym wydanym w obecnym składzie kawałkiem materiału....przynajmniej jak dotąd. W głowie kotłuje mi się troche muzyki, musze tylko dopisać słowa i wejsc do studia...

Kilka ostatnich singli wydałeś zaraz po ich ukończeniu. Planujesz może wydać je wszystkie razem na płycie, czy wolałbyś skomponować nowa muzykę i dopiero wtedy wydać krązek?

Jestem nieco rozpieszczony łatwością wydawania muzyki bez fizycznej produkcji. Wydaje je z wszystkimi dodatkami - transkrypcją, ścieżkami gitary w tle, wydanie poszczególnych piosenek to jakby wydarzenie, każda ma opcje o dostępie do których marzyłem jako dzieciak, kiedy zagłębiałem się w utwory. Być może wydam CD, ale póki co plany to trasa, potem kilka swoich piosenek, produkcja i pisanie....

Q: Produkowałeś i współpisałeś również „Breathe Again“, debiutancki album Alexa Vetere. Tak naprawdę od jakiegoś czasu uczyłeś jej różnych rzeczy, a teraz współpiszesz i produkujesz jej debiut. Możesz nam opowiedzieć trochę o tym jak to się zaczeło i jak proces przebiegał?

Zaczeło się w 2003/2004, była córką kumpla mojego kumpla. Jej celem było wydanie albumu, nigdy wcześniej nie śpiewała, nie pisała piosenek czy nie grała na gitarze. To było wyzwanie - a ja lubie wyzwania. Zaczeliśmy więc od lekcji gitary - grała dopóki dosłownie nie zsiniały jej palce. Lekcje śpiewania, pisania piosenek...mój solowy zespół wspierał ją w nagraniach i wystepach w NY i LA, wszystko szło dobrze. Otrzymała całkiem fajne gitarowe wsparcie, zamieścilismy piosenkę na iHeartRadio (wylądowała na 1 miejscu z 3.6mln odtworzeń). Potem zacząłem grac z GNR, ona poszła do college’u, cóż - życie. Pozostawaliśmy w kontakcie i wiedzieliśmy że bedzie czas by odłożyć na bok swoje sprawy i wydać muzykę, co zrobiliśmy w końcu w tym roku.

Q: Osiągnąłeś bardzo wiele przez te lata. Z czego jesteś najbardziej dumny?

Z grania w Madison Square Garden w 2006. Tam widziałem swoj pierwszy koncert, granie tam miało dla mnie wielkie znaczenie.

Q: Jesli chodzi o koncerty, byłeś praktycznie na całym świecie. Są miejsca w których chciałbyś zagrać?

Nie grałem w Afryce, Indiach, Chinach, Indonezji, Filipinach, Malezji, Tajlandii, całej tej części świata.

Q: Będziemy mieli więc nową trasę GNR, która odbędzie sie w Europie. Jak przygotowujesz się do koncertowania?

Biegam dużo na bieżni, haha. No i gram trochę na gitarze.

Q: Podczas tej trasy, zatrzymacie się w Holandii w Rotterdamie. Jesteś podekscytowany wizytą w tym miejscu?

Tak! Mój perkusista z zespołu, Dennis Leeflang tam będzie, mój przyjaciel Edo Van Der Kolk z Saturnine również. W Holandii zawsze jest zabawa!

Q: Gunsi będa grali na festiwalach takich jak Graspop czy  Hellfest. Co wolisz - granie na festiwalach czy „własne“ trasy koncertowe?

Obydwie opcje są fajne. Kiedy zamykasz oczy, nie ma różnicy między graniem w małym klubie a na dużym festiwalu, to to samo. Różni się tylko otoczenie - dopóki kochasz to co robisz, kazdy występ jest przyjemnością.

Q: Gunsi będą headlinerem Graspop Metal Meeting Festival w tym roku. Masz czas żeby zobaczyć inne zespoły podczas festiwali? Jesli tak, to czy są jakieś konkretne, które chcialbyś zobaczyć?

Lubię oglądać inne zespoły podczas festiwali, ale plan podróży nie zawsze na to pozwala. Mam nadzieję że zobacze Killswitch, Gojira, Pain, Motorhead, Hatebreed, Bodom...wspaniałe zespoły!

Q: Co jeszcze czeka Cię w 2012, oprócz rzecz jasna koncertów z GNR?

Nie wiem, jaki jest plan koncertów na resztę roku, ale mam nadzieje że będe dalej pisał, produkował i wydawał muzykę w tym roku....

Q: Ostatnie pytanie - masz coś do powiedzenia naszym czytelnikom?

Dzięki za przeczytanie! Mam nadzieję że zobaczymy się wkrótce!

źródło: http://www.metalkrant.net/nl/interviews/read/3662/interview-met-ron-bumblefoot-thal/

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34655
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger"
  • Respect: +3431
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Bumblefoot opowiada o tworzeniu materiału i planach na ten rok.
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 09, 2012, 10:56:30 pm »
0
Wydaje mi się, że Ron bardziej wierzy w swoje nagrywanie niż w wydanie czegokolwiek z Gunsami...
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline arkadiusss

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 614
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +52
Odp: Bumblefoot opowiada o tworzeniu materiału i planach na ten rok.
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 10, 2012, 10:58:10 am »
0
Odniosłem identyczne wrażenie niestety.

Offline Rash

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +30
Odp: Bumblefoot opowiada o tworzeniu materiału i planach na ten rok.
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 10, 2012, 11:28:55 am »
0
Przeciez Gunsi wydali nowy kawalek w grudniu z tego co czytam tak wychodzi tylko ze nie pod szyldem Gunsow ale tylko Axla brakowalo wiec to swietna wiadomosc ;D

 

Bumblefoot na "Guitars That Ate My Brain"

Zaczęty przez Slither

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 2711
Ostatnia wiadomość Stycznia 03, 2009, 05:31:13 pm
wysłana przez Zqyx