Autor Wątek: Bumblefoot o wybitnych gitarzystach i 10. rocznicy ChD  (Przeczytany 1021 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3470
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Bumblefoot o wybitnych gitarzystach i 10. rocznicy ChD
« dnia: Grudnia 03, 2018, 08:54:11 pm »
+1
Bumblefoot o wybitnych gitarzystach i 10. rocznicy ChD 



 

Kilka dni temu Ron „Bumblefoot” Thal udzielił wywiadu „Talkin’ Rock with Meltdown”.
Mówił w nim między innymi o swoich gitarowych idolach, muzycznych projektach, wspomniał też o dziesiątej rocznicy ukazania się „Chinese Democracy”.

Poniżej transkrypcja części wypowiedzi:


- Kiedy po raz ostatni widziałeś gitarzystę, którego gra zaparła ci dech w piersiach?

- Na świecie jest tylu wspaniałych gitarzystów…! Z wieloma z nich miałem przyjemność grać. [Na przykład] Micky Crystal, który obecnie gra z Tygers of Pan Tang i który przed około dwoma laty wspaniałomyślnie zgodził się zagrać ze mną kilka koncertów podczas małej trasy po Wielkiej Brytanii. Micky jest naprawdę genialny. To jeden z tych, których absolutnie warto znać. Jestem pewien, że przypomnę sobie setki innych, kiedy tylko wywiad się skończy… [śmiech]   

Mój umysł przypomina coś w rodzaju lejka: kłębią się w nim miliony nazwisk, spośród których staram się wybierać…
Oczywiście jest Guthrie Govan, mój stary przyjaciel. Znamy się, od kiedy byliśmy nastolatkami. Jesteśmy w kontakcie od 29 lat. W 1989 on do mnie napisał i odtąd prowadziliśmy korespondencję. Wysyłaliśmy sobie nawzajem kasety i zapisy dziwnych piosenek, które tworzyliśmy. Kiedy byłem w trasie w Wielkiej Brytanii, spotykałem się z nim i razem graliśmy na scenie… To naprawdę gitarzysta najwyższej klasy.
Kto jeszcze? Na pewno Jeff Watson, znany ze współpracy z Night Ranger i twórczości solowej. Jeff jest niesamowity, robi rzeczy, których nikt nie byłby w stanie powtórzyć. Gra w sobie tylko właściwy sposób i ma ogromny talent! Joel Hoekstra jest niewiarygodny. Doug Rappoport także. No i są jeszcze takie postacie jak Steve Vai, Steve Morse, Steve Lukather, Yngwie [Malmsteen], Zakk [Wylde].

(…)   

- Czy zdarza albo zdarzało ci się uczestniczyć w przesłuchaniach do innych zespołów?

- Tak… zdecydowanie, choć wolę skupiać się na własnej twórczości. Fajnie jest pograć z kimś od czasu do czasu w jakimś krótkotrwałym projekcie, ale na dłuższą metę kluczowe znaczenie ma dla mnie granie w zespole. Chcę otaczać się ludźmi, którzy razem ze mną tworzą.

- Czyli gdyby ktoś zaproponował ci wspólną trasę, odmówiłbyś?   

- Prawdę mówiąc, zdarzało mi się zgadzać. Pamiętam, że w roku 2009 Lita Ford zapytała mnie podczas Sweden Rock, jakie mam plany, a kiedy odparłem, że lato mam wolne, powiedziała, że myśli o zmianach w swoim zespole w związku z letnią trasą. Stworzyliśmy nowy zespół właściwie w ciągu dwóch dni, odbyliśmy parę prób i wyruszyliśmy na festiwale do Europy. Jednym słowem: tak, zdarza mi się brać udział w takich projektach, a nawet dobrze się przy tym bawię. Jednak na dłuższą metę angażuję się tylko w coś, co jest „prawdziwe”. 

(…)

- Zanim zakończymy naszą rozmowę, pozwolę sobie życzyć ci… wszystkiego dobrego z okazji dziesiątej rocznicy!

- No tak, dziesięć lat temu ukazała się „Chinese Democracy”… Wszystkim fanom Guns N’ Roses składam najlepsze życzenia! Jestem szczęśliwy, że mogłem zagrać na tym albumie, i mam nadzieję, że przez ostatnich dziesięć lat naprawdę się nim cieszyliście.







https://wrif.com/episodes/talkin-rock-with-ron-bumblefoot-thal/?fbclid=IwAR3UECTwL3F0OnBktr2XqjWCwDpT-MxwKx-R1pkqdfqvHEx-pQxQ-iBxaxY
Na podstawie transkrypcji ze strony: Sex, drugs & GNR Italia
« Ostatnia zmiana: Grudnia 03, 2018, 10:16:21 pm wysłana przez naileajordan »
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8571
  • 17000 postów
  • Respect: +4333
Odp: Bumblefoot o wybitnych gitarzystach i 10. rocznicy ChD
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 03, 2018, 09:43:42 pm »
0
Cytuj
Stworzyliśmy nowy zespół właściwie w ciągu dwóch dni, odbyliśmy parę prób i wyruszyliśmy na festiwale do Europy.

@gloomy a mysle ze dali by rade zagrac paradise city, z BBF na wokalu

tak, na przyzwoitym poziomie
« Ostatnia zmiana: Grudnia 03, 2018, 09:45:49 pm wysłana przez sunsetstrip »
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline gloomy

  • Global Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4985
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1123
Odp: Bumblefoot o wybitnych gitarzystach i 10. rocznicy ChD
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 04, 2018, 06:39:10 pm »
0
@sunsetstrip "odbyliśmy parę prób" ;) to jest kluczowe
Naje 2017: Najlepszy avatar; Dobry duszek forum; Ulubiona osoba funkcyjna

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8571
  • 17000 postów
  • Respect: +4333
Odp: Bumblefoot o wybitnych gitarzystach i 10. rocznicy ChD
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 04, 2018, 07:02:06 pm »
0
no wlasnie a sekcja rytmiczna GNR odbywa probe przed kazdym koncertem

nie mowiac o paru mscach zgrywania sie przez Trubadurem 2016
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


 

Bumblefoot na "Guitars That Ate My Brain"

Zaczęty przez Slither

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 2711
Ostatnia wiadomość Stycznia 03, 2009, 05:31:13 pm
wysłana przez Zqyx