Autor Wątek: Axl Rose z największą skalą głosu  (Przeczytany 9079 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lewyism

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 879
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +132
Axl Rose z największą skalą głosu
« dnia: Maja 21, 2014, 06:42:54 pm »
+2
(fot. Kat Benzova)

Serwis Concerthotels.com wyodrębnił zestawienie wokalistów z największą skalą głosu. Na pierwszym miejscu znalazł się Axl Rose. Jak się okazuje frontman Guns N' Roses dysponuje ponad pięcioma oktawami. Idąc za ciosem inne portale zaczęły nazwać go "najlepszym wokalistą na świecie".
Ranking znajdziecie Tutaj

Sam Axl Rose również odniósł się do całej sprawy takimi słowami:
Cytuj
Powiem na początek, że w oryginale artykuł mówił o muzykach, którzy mają największą skalę głosu, a których wyłoniono z zestawienia "Najlepszych wokalistów wszech czasów". To oczywiście wielki zaszczyt, że zostałem uwzględniony w podobnym zestawieniu.

Jeśli miałbym powiedzieć, kto jest najlepszym wokalistą na świecie, to zaczął bym od tego, że nie podam ostatecznej odpowiedzi, a moje zdanie będzie subiektywne. Na pewno jednak skupiłbym się na wokalistach rockowych. Moim zdaniem byliby to: Freddie Mercury, Elvis Presley, Paul McCartney, Dan McCafferty, Janice Joplin, Michael Jackson, Elton John, Roger Daltrey, Don Henley, Jeff Lynne, Johnny Cash, Frank Sinatra, Jimmy Scott, Etta James, Fiona Apple, Chrissie Hynde, Stevie Wonder, James Brown i wielu innych (głównie z lat 70.). Wolałbym słuchać któregokolwiek z nich, niż siebie samego!

(Tłumaczenie zaczerpnięte z artykułu magazynu TerazRock)

Cała sprawa jest szeroko komentowana w internecie nie tylko wśród fanów, ale także innych muzyków, (m.in. odniósł się do tego Vince Neil na swoim facebooku), a Vintage Vinyl News ogłosił, że Mike Patton z Faith No More posiada skalę głosu większą od Axla Rose'a.
« Ostatnia zmiana: Maja 30, 2014, 08:32:11 am wysłana przez Canis_Luna »

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Axl Rose z największą skalą głosu
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 21, 2014, 08:34:28 pm »
0
Nie sądziłam, że Axl może mieć większą skalę od Aguilery. No proszę, a jednak. Ucho laika takich rzeczy nie wychwyci :P
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +864
Odp: Axl Rose z największą skalą głosu
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 21, 2014, 09:05:36 pm »
0
Pamiętajmy, że Axl nie tylko ma piękny wysoki głos, ale również bassem potrafi zaśpiewać. I to niskim jak samo dno piekła \m/
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Lestat

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +14
Odp: Axl Rose z największą skalą głosu
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 21, 2014, 10:19:13 pm »
0
Mnie na tej liście zabrakło parę głosów np Bruce Dickinson czy Rob Halford. Co do Skali zaś wydaje mi się ,że większą ma Robert Plant.

Offline cravenciak

  • Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3596
  • Respect: +1425
Odp: Axl Rose z największą skalą głosu
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 21, 2014, 10:35:56 pm »
+1
Wielu panów z tej listy ma swoje najlepsze wokalne lata dawno za sobą, niestety. W zestawieniu zdecydowanie brakuje Mylesa, Chrisa i oczywiście Roberta. Poza tym skoro już umieszczamy zmarłych w rankingu, to Freddie i Michael jedzą wszystkich. I jak całe życie słucham GNR to jeszcze nie słyszałem pięciu oktaw rudego :D Jakiś fanboi to pisau :P
« Ostatnia zmiana: Maja 21, 2014, 10:40:30 pm wysłana przez cravenciak »

Offline hkt

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1030
  • I would've thought you could be more of a man
  • Respect: +940
Odp: Axl Rose z największą skalą głosu
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 21, 2014, 11:08:15 pm »
+6
Myles to jakaś porażka, śmiesznie to wygląda w poście posądzającym o "fanbojstwo" wymienić go obok Cornella albo Planta.
Powyższy post jest zgodny z tematem.

Offline Włodi

  • aka BigWlo, TheWlo
  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Better
  • *****
  • Wiadomości: 2640
  • Respect: +1050
Odp: Axl Rose z największą skalą głosu
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 21, 2014, 11:21:52 pm »
0
Duma mnie rozpiera, że nasz Gingerek Willy taki utalentowany :D Zresztą nigdy w to nie wątpiłem. A jak już dywagujemy kto jest, kogo nie ma i w ogóle, to ja się pytam czemu nie ma tu Dickinsona i Anselmo? :P

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Axl Rose z największą skalą głosu
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 24, 2014, 09:41:16 pm »
+2
Axl ma największą skalę głosu pośród wykonawców popowych i rockowych
http://www.terazrock.pl/aktualnosci/czytaj/Axl-Rose-_Guns-N_-Roses_-z___-najwieksza-skala-glosu.html

Chciałam jeszcze dodać, że śmieszą mnie wszelkie komentarze na internetach pod tym linkiem. Ludzie zabijają się nawzajem o to, kto jeszcze powinien się znaleźć w tym zestawieniu, bo "jest lepszym wokalistą niż Rose". Najwyraźniej połowa społeczeństwa nie zrozumiała, że nie chodzi tu o bycie dobrym a o techniczną stronę wokalu. Ponad pięć oktaw to jednak jest coś robiącego wrażenie.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15157
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1490
Odp: Axl Rose z największą skalą głosu
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 28, 2014, 07:44:24 pm »
0
Odpowiedź Axla na temat jego skali głosu:

Cytuj
If I had to say who I thought the best singers were, I’d say first that I don’t know there’s a definitive answer as in my opinion it’s subjective, and second that my focus is primarily rock singers.

That said, I enjoy Freddie Mercury, Elvis Presley, Paul McCartney, Dan McCafferty, Janice Joplin, Michael Jackson, Elton John, Roger Daltrey, Don Henley, Jeff Lynne, Johnny Cash, Frank Sinatra, Jimmy Scott, Etta James, Fiona Apple, Chrissie Hynde, Stevie Wonder, James Brown and a ton of others (predominantly 70′s rock singers) and would rather hear ANY of them anytime rather than me!

Offline hkt

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1030
  • I would've thought you could be more of a man
  • Respect: +940
Odp: Axl Rose z największą skalą głosu
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 28, 2014, 09:28:45 pm »
+1
Cytuj
That said, I enjoy

Słowo-klucz. Właśnie dlatego Axl powinien więcej pisać :)
Powyższy post jest zgodny z tematem.

Offline Nata

  • Zasłużeni
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1711
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +203
Odp: Axl Rose z największą skalą głosu
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 28, 2014, 10:21:34 pm »
0
Odpowiedź Axla na temat jego skali głosu:

Cytuj
If I had to say who I thought the best singers were, I’d say first that I don’t know there’s a definitive answer as in my opinion it’s subjective, and second that my focus is primarily rock singers.

That said, I enjoy Freddie Mercury, Elvis Presley, Paul McCartney, Dan McCafferty, Janice Joplin, Michael Jackson, Elton John, Roger Daltrey, Don Henley, Jeff Lynne, Johnny Cash, Frank Sinatra, Jimmy Scott, Etta James, Fiona Apple, Chrissie Hynde, Stevie Wonder, James Brown and a ton of others (predominantly 70′s rock singers) and would rather hear ANY of them anytime rather than me!

No i za to uwielbiam goscia. Wiadomo, ze będzie wymieniał sławy rocka jak Mercury, Presley czy McCartney, ale co u licha robi w jego zestawieniu Fiona Apple? nie żebym miała cos przeciwko, bo ja uwielbiam, uwielbiam i uwielbiam, ale nigdy nie przypuszczalabym, ze znajdzie się w zestawieniu Axla, a tu proszę. Ten facet nie przestanie mnie zaskakiwać. ;)

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3983
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1242
Odp: Axl Rose z największą skalą głosu
« Odpowiedź #11 dnia: Maja 28, 2014, 11:08:56 pm »
+2
Bo to jest Axl, a on słucha bardzo różnorodnej muzyki, co zresztą przekłada się na jego kompozycje. Niestety dla wielu różnorodność w muzyce to zło, należy tę muzykę klasyfikować i grać wg schematów
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline Włodi

  • aka BigWlo, TheWlo
  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Better
  • *****
  • Wiadomości: 2640
  • Respect: +1050
Odp: Axl Rose z największą skalą głosu
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 28, 2014, 11:59:13 pm »
0
A ja jestem zaskoczony, że wymienia Michaela Jacksona. Bardzo mi się podoba ten komentarz Axla.

Offline janina

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2670
  • Płeć: Kobieta
  • catcher in the rye....
  • Respect: +1005
Odp: Axl Rose z największą skalą głosu
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 29, 2014, 04:01:31 pm »
0
Wszyscy są zaskoczeni komentarzem Axla ,  nie spodziewali się tego po nim, że taki skromny.Bardzo fajnie ,że zabrał głos i oby częściej się odzywał   :).Na Fb zapowiadali o wywiadzie z Axlem w jakimś rockowym czasopiśmie, ale nic jeszcze nie spotkałam na ten temat.

Offline lewyism

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 879
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +132

 

Adler: Axl powinien wydać Chinese Democracy pod inną nazwą zespołu

Zaczęty przez Slither

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 13629
Ostatnia wiadomość Marca 29, 2009, 01:47:36 pm
wysłana przez Meximax