Autor Wątek: Axl pozwany przez fana?  (Przeczytany 18809 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline eXtreme

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1917
  • Płeć: Mężczyzna
  • sick love never dies!
  • Respect: +218
Odp: Axl pozwany przez fana?
« Odpowiedź #30 dnia: Marca 13, 2013, 06:43:09 pm »
+3
Idąc na płytę powinien wiedzieć na co się pisze. Nie od dziś wiadomo, że Axl rzuca przedmiotami.
A tak w ogóle to na płycie "latają" o wiele cięższe rzeczy, czyli ludzie z glanami. No i lecący mikrofon oraz pisk fanek nie trudno przegapić..=
Całkowicie się zgadzam. Po cholerę pchał się na płytę. A jak się nie wie co się dzieje na innych koncertach, no to cóż, trzeba uważać. Dla mnie to li wyłącznie jego głupota, i te tłumaczenie: bo światła, bo hałas itd. To czego on chciał na zakończenie, pięknego nieba i oazy spokoju? Koleś jak dla mnie korzysta na sytuacji i tyle.
« Ostatnia zmiana: Marca 13, 2013, 06:46:42 pm wysłana przez eXtreme »

Offline Kurczak

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 629
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +104
Odp: Axl pozwany przez fana?
« Odpowiedź #31 dnia: Marca 13, 2013, 07:02:24 pm »
+2
Koleś jak dla mnie korzysta na sytuacji i tyle.
Masz zupełną rację, ale dlaczego miałby nie skorzystać, skoro ma duże szanse dostać to odszkodowanie? Tym bardziej, że za coś musi się teraz wyleczyć ;)
Patafiaństwo się szerzy...

Offline cravenciak

  • Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3596
  • Respect: +1424
Odp: Axl pozwany przez fana?
« Odpowiedź #32 dnia: Marca 13, 2013, 07:04:26 pm »
0
5000$?  :o Jak Axl będzie tak szastał pieniędzmi, to nigdy nie zarobi na nową płytę :P

Offline eXtreme

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1917
  • Płeć: Mężczyzna
  • sick love never dies!
  • Respect: +218
Odp: Axl pozwany przez fana?
« Odpowiedź #33 dnia: Marca 13, 2013, 07:05:31 pm »
0
Koleś jak dla mnie korzysta na sytuacji i tyle.
Masz zupełną rację, ale dlaczego miałby nie skorzystać, skoro ma duże szanse dostać to odszkodowanie? Tym bardziej, że za coś musi się teraz wyleczyć ;)
Jak to ktoś pięknie powiedział - śmierć frajerom! :lol:

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Axl pozwany przez fana?
« Odpowiedź #34 dnia: Marca 13, 2013, 07:13:56 pm »
+1
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=XWM4FrczyHU" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=XWM4FrczyHU</a>
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline janina

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2670
  • Płeć: Kobieta
  • catcher in the rye....
  • Respect: +1005
Odp: Axl pozwany przez fana?
« Odpowiedź #35 dnia: Marca 13, 2013, 07:28:55 pm »
0
No i jak się tu nie pośmiać  :P :lol:

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Axl pozwany przez fana?
« Odpowiedź #36 dnia: Marca 13, 2013, 07:49:12 pm »
0
Chyba już wszystko tu zostało powiedziane, więc ja tylko dodam od siebie, że uważam, że taka sprawa to już brocha organizatora.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3787
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +970
Odp: Axl pozwany przez fana?
« Odpowiedź #37 dnia: Marca 13, 2013, 08:46:25 pm »
0
też w sumie uważam, że to organizator powinien płacić. To on ma zapewnić bezpieczeństwo fanom, a wiedząc, że Axl ma taki nawyk trzeba było albo przyjąć na siebie taką odpowiedzialność albo dodać w umowie punkt zawierający zakaz albo potępienie tego czynu, który zagraża obecnym na koncercie.

Wtedy pełnię odpowiedzialności ponosiłby Axl.

Offline slawek3093

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +100
Odp: Axl pozwany przez fana?
« Odpowiedź #38 dnia: Marca 13, 2013, 09:36:30 pm »
0
Hahah a zastanawiałem się kiedy ktoś nie złapie tego mikrofonu - stało się  ;))

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3750
  • Respect: +949
Odp: Axl pozwany przez fana?
« Odpowiedź #39 dnia: Marca 13, 2013, 10:06:01 pm »
+1
Ja też jestem, tego zdania, że za bezpieczeństwo odpowiada organizator, jednak jak ktoś w trakcie koncertu da mi po mordzie to w tej sytuacji owszem organizator jest winny, że dopuścił do takiej sytuacji i to on powinien płacić odszkodowanie, jednak to wcale nie oznacza, że ta osoba, która dała mi po mordzie nie podlega wtedy żadnym paragrafom, tak więc Axl, który rzucił rzeczą tzw. niebezpieczną nie może być bezkarny, druga sprawa to powinna być umowa między organizatorem, a zespołem (czyli co muzycy mogą, a czego nie mogą robić w trakcie koncertu). Jeżeli do takiej sytuacji doszło to (tak mi się wydaje) po pierwsze osoba, która dostała mikrofonem najpierw domaga się odszkodowania od organizatora, a następnie jeżeli w umowie było, że zespól ma zabronione rzucanie niebezpiecznymi rzeczami to organizator powinien sądzić się z zespołem o niedotrzymanie umowy

i kto jak kto, ale Axl dobrze wie, że takich rzeczy nie wolno robić  ;)

(od 2.26 minuty)
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=-xcYe9m8qBY" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=-xcYe9m8qBY</a>


(od 3.10 minuty)
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=NGYGo20pj9k" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=NGYGo20pj9k</a>

Offline Gimli

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 129
  • Respect: +97
Odp: Axl pozwany przez fana?
« Odpowiedź #40 dnia: Marca 13, 2013, 10:10:06 pm »
+1
też w sumie uważam, że to organizator powinien płacić. To on ma zapewnić bezpieczeństwo fanom, a wiedząc, że Axl ma taki nawyk trzeba było albo przyjąć na siebie taką odpowiedzialność albo dodać w umowie punkt zawierający zakaz albo potępienie tego czynu, który zagraża obecnym na koncercie.

Wtedy pełnię odpowiedzialności ponosiłby Axl.

Każdy organizator ma zapisane w umowie z wykonawcą, że jeżeli coś "takiego" wydarzy się z jego winy to artysta ponosi odpowiedzialność. Jak Bach rzucił butelką w publikę w latach 80'tych to też była wina organizatora ? ;) Dla mnie ważna jest tu inna kwestia, tzn. jeżeli koleś nie chce naciąć Rudego i faktycznie stracił te zembiszcze to ja bym na miejscu Axla zapłacił. Niech tylko koleś przyśle rachunek z wyceną :P i dokumentacje lekarską ze zdjęciem z jakiejś obdukcji i już...

Offline Emma

  • Zasłużeni
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3849
  • Respect: +2359
Odp: Axl pozwany przez fana?
« Odpowiedź #41 dnia: Marca 13, 2013, 10:24:56 pm »
0
Wiadomo, że w tym momencie konieczne jest udokumentowanie wszystkiego. Axl odpowiada wtedy w procesie cywilnym, bo to jest naruszenie ciała, ale chyba nawet dla dobra samego fana, lepiej jeżeli na tym etapie odpowiedzialny jest organizator, bo łatwiej rozwiązać sprawę. Sprawa szybciej się toczy, bo jest na miejscu, obie strony są z 1 państwa, a tak to proces się wydłuża. Dlatego kwestią jest umowa między organizatorem a zespołem i interpretacją zapisu i podpięcie pod to czynu. Bo przecież, gdyby Axl nagle wyciągnął spluwę i kogoś zastrzelił, to on by odpowiadał, a nie organizator :P

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3750
  • Respect: +949
Odp: Axl pozwany przez fana?
« Odpowiedź #42 dnia: Marca 13, 2013, 10:55:03 pm »
0
Axl odpowiada wtedy w procesie cywilnym
W tej sytuacji to chyba w procesie karnym  ;) no chyba, że osoba poszkodowana jest np. taksówkarzem i wyniku tego uszczerbku na zdrowiu czasowo nie mógł wykonywać swojego zawodu, to wtedy też proces cywilny ....cały czas oczywiście mówimy o prawie polskim, a nie wiadomo jak wygląda prawo w innych krajach  :P

Offline Emma

  • Zasłużeni
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3849
  • Respect: +2359
Odp: Axl pozwany przez fana?
« Odpowiedź #43 dnia: Marca 13, 2013, 11:36:25 pm »
0
Ale jeżeli dorzucisz powództwo cywilne i przerzucisz sprawę do sądu cywilnego, możesz dostać więcej kasy niż w procesie karnym, w którym jednak chodzi głównie o udowodnienie winy i ukaranie sprawcy, a nie o odszkodowanie dla poszkodowanego. :P

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3750
  • Respect: +949
Odp: Axl pozwany przez fana?
« Odpowiedź #44 dnia: Marca 13, 2013, 11:54:17 pm »
0
Zgadza się już podążając tym przykładem taksówkarza, to w tej sytuacji, ten co się przyczynił do tego ponosi zarówno koszty leczenia jak i  tego wszystkiego co mógłby w czasie leczenia zarobić powód wykonując zawód taksówkarza ...czyli na logikę, w procesie cywilnym oskarżonym byłby Axl, a nie organizator ....chyba dobrze kombinuje?  :D

 

Adler: Axl powinien wydać Chinese Democracy pod inną nazwą zespołu

Zaczęty przez Slither

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 13374
Ostatnia wiadomość Marca 29, 2009, 01:47:36 pm
wysłana przez Meximax