Autor Wątek: "W. Axl Rose" Micka Walla wkrótce po polsku  (Przeczytany 21488 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ricardoelpaso

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 272
  • Respect: +294
Odp: "W. Axl Rose" Micka Walla wkrótce po polsku
« Odpowiedź #120 dnia: Października 08, 2013, 09:35:26 pm »
0
Zqyx z Twojego posta dodatkowa informacja jest tylko cytat z Bacha

wszystko inne co przytoczyles, napisalem pare postow przed Toba, po co zatem powielac te same informacje?
Tym forum rzadzi banda sfrustrowanych, chamskich smarkaczy

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34688
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3438
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: "W. Axl Rose" Micka Walla wkrótce po polsku
« Odpowiedź #121 dnia: Października 08, 2013, 10:00:36 pm »
0
Nie zauważyłem. Odniosłem się tylko do pytania do Korso. Wyedytowałem posta.

Jeśli mnie pamięć nie myli Axl pytany później o książkę dał do zrozumienia, że przestał ją pisać, czy coś w tym stylu. Ktoś pamięta? Być może myli mnie pamięć, jeśli o to chodzi, nie jestem pewny.
Jeśli chodzi o książkę Walla, no cóż, w moim przekonaniu nie jest to biografia Axla, a raczej zespołu. Tytuł chwytliwy, a jak, wiadomo, że w takiej sytuacji lepiej się sprzeda. Autor przedstawia swoje przemyślenia i wnioski, do których ma takie samo prawo jak każdy z nas. Tyle.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34688
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3438
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: "W. Axl Rose" Micka Walla wkrótce po polsku
« Odpowiedź #122 dnia: Października 08, 2013, 11:02:48 pm »
+1
Na takiej samej zasadzie powinniśmy "zabronić" pisać np. o Mickiewiczu i innych, bo przecież autorzy biografii zasadniczo nie spotkali tych, o których piszą. Nie tędy droga. Patrzmy na książkę Walla jako głos w dyskusji o Axlu. Tyle. Wiadomo, że każda książka biograficzna będzie subiektywną oceną, autobiografia również jest przecież subiektywnym spojrzeniem na siebie, na opisywane wydarzenia. Też mamy zabronić je pisać, czy koniecznie dopisywać np. adusia - obraz adusi w oczach adusi? ;) To nawet głupio brzmi, nie sądzisz? :)  Więcej dystansu. Czy od tego, że Wall patrzy na Axla tak, czy inaczej sam Axl się zmieni?;) Nie sądzę :D Obowiązku kupowania biografii, jak i żadnej książki, na szczęście nie ma.
« Ostatnia zmiana: Października 08, 2013, 11:17:18 pm wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline ricardoelpaso

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 272
  • Respect: +294
Odp: "W. Axl Rose" Micka Walla wkrótce po polsku
« Odpowiedź #123 dnia: Października 08, 2013, 11:42:26 pm »
0
Nie trzeba nikomu zabraniac niczego pisac, w koncu mamy wolnosc slowa.
Wystarczy nie dac sie naciagac i nabijac kabzy Wallowi i innym tego typu pismakom kupujac ich wynurzenia w formie ksiazkowej (zwane nieautoryzowanymi biografiami)
« Ostatnia zmiana: Października 08, 2013, 11:44:31 pm wysłana przez ricardoelpaso »
Tym forum rzadzi banda sfrustrowanych, chamskich smarkaczy

Offline mafioso

  • Moderator
  • Street of dreams
  • *****
  • Wiadomości: 12052
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2209
    • As Koncertowy
Odp: "W. Axl Rose" Micka Walla wkrótce po polsku
« Odpowiedź #124 dnia: Października 09, 2013, 08:18:26 am »
+2
Miał prawo to napisał książkę. Axl i tak ma to gdzieś. On żyje w innym, równoległym świecie gdzie wszystko jest inne niż jest w rzeczywistości.

Offline lewyism

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 879
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +132
Odp: "W. Axl Rose" Micka Walla wkrótce po polsku
« Odpowiedź #125 dnia: Października 09, 2013, 07:02:06 pm »
+2
Ja jestem w trakcie czytania i ogólnie jestem zadowolony. Podchodzę obiektywnie i nie czepiam się, że pisze na Axla tak czy siak ;) Miło jest znowu powrócić do historii już bardzo dobrze znanej i znowu przeżywać wszystko od początku :) Nie odnoszę takiego wrażenia, że Wall ciągle gnoi Axla. Może rozlicza go z perspektywy czasu, że zniszczył wszystko to co kiedyś stworzył ale z drugiej strony traktuje go jako wybitnego muzyka, artystę i wokalistę, jednego z największych  w historii. Ma prawo do przedstawienia swojego punktu widzenia. Jakby powstała książka, w której Axl przedstawiany byłby tylko w superlatywach i we wszystkim Axl byłby naj i cool, to pewnie większe by były narzekania. Każdy jako fan ma swoje zdanie i nie bedzie sie sugerował w jakim świetle autor przedstawia Axla. Kto jest przeczulony na tym punkcie, niech nie kupuje tej ksiązki. Dla mnie to fajna rzecz do kolekcji.
Ktoś narzeka, że jest więcej o GN'R niż o Axlu. Trudno jest nie pisać o gn'r jeżeli w większości wszystko wokół tego się kręci ;) A najbardziej aktywne lata to 1985-93, potem Axl odciął się od ludzi i od świata na długie lata, więc o czym tam pisać. Nic dziwnego, że dalej to wszystko oparte jest na wycinkach z gazet czy plotkach, skoro Axl przestał rozmawiać z dziennikarzami i funkcjonować w mediach itp.
Moim zdaniem też jest ogólnie przesadzona sprawa, wśród opinii niektórych, z tekstem "Ringu". To było już tak dawno temu, że pewnie i Wall i Axl mają to gdzieś. A tekst nie był adresowany bezpośrednio do M. Walla, a raczej był wyrazem ogólnej nienawiści Axla do dziennikarzy, Wall był jednym z czwórki wymienionych.
Ogólnie jak czytam tu na forum, to każda książka jest zjechana i be. I ta i poprzednia Walla, i"Saga", i Slasha, i wkładki z teraz rocka i tylko rocka też były be. Dla mnie każda jest warta uwagi, nie kupowałem tylko Slash-rockowy dom wariatów, po waszych komentarzach ;)
Wkurza mnie czasami jak tu czytam, jak ktoś ma z kilkanaście lat, słucha gn'r od kilku m-cy albo z 1,5 roku, naczyta sie w internecie i jest "mądrzejszy" niż wszystkie książki i dziennikarze i artykuły razem wzięte ;)
Teraz czekam na autobiografię Duffa
« Ostatnia zmiana: Października 09, 2013, 07:05:27 pm wysłana przez lewyism »

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: "W. Axl Rose" Micka Walla wkrótce po polsku
« Odpowiedź #126 dnia: Października 09, 2013, 10:21:21 pm »
+1
Cytuj
rozlicza go z perspektywy czasu, że zniszczył wszystko to co kiedyś stworzył ale z drugiej strony traktuje go jako wybitnego muzyka, artystę i wokalistę, jednego z największych  w historii.

Bo tak jest niestety. Czekam na książkę Duffa.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline Bender

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4398
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wchodzę luzem w mojej bluzie z logiem Guns N Roses
  • Respect: +2463
Odp: "W. Axl Rose" Micka Walla wkrótce po polsku
« Odpowiedź #127 dnia: Października 09, 2013, 10:31:07 pm »
+1
@ lewyism, może poprostu niektórzy nie znają pozycji Walla jako dziennikarza muzycznego tylko kojarzą go Get In The Ring.
GN'R 11.07.12 / 20.06.17 / 09.07.18 / 20.06.22
SLASH 13.02.13 / 20.11.14 / 12.02.19 / 16.04.24
DUFF 12.06.14 / 22.08.19 / ...

Offline ricardoelpaso

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 272
  • Respect: +294
Odp: "W. Axl Rose" Micka Walla wkrótce po polsku
« Odpowiedź #128 dnia: Października 09, 2013, 10:55:59 pm »
+2
niestety 2 najistotniejszych autobiografii czlonkow klasycznego skladu, czyli ojcow zalozycieli, najwazniejszych kompozytorow z lat 1985-91, Axla i Izzy'ego - byc moze nigdy sie nie doczekamy

Mamy tylko jedna wersje tej historii o starym GNR: Slash+ Duff,

autobiografii Adlera z wiadomych wzgledow nie traktuje powaznie...
« Ostatnia zmiana: Października 09, 2013, 10:57:44 pm wysłana przez ricardoelpaso »
Tym forum rzadzi banda sfrustrowanych, chamskich smarkaczy

Offline Artur78

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2131
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +285
Odp: "W. Axl Rose" Micka Walla wkrótce po polsku
« Odpowiedź #129 dnia: Października 09, 2013, 11:39:10 pm »
0
Cytuj
rozlicza go z perspektywy czasu, że zniszczył wszystko to co kiedyś stworzył ale z drugiej strony traktuje go jako wybitnego muzyka, artystę i wokalistę, jednego z największych  w historii.

Bo tak jest niestety. Czekam na książkę Duffa.
Zniszczył wszystko....czyli co?

Offline lewyism

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 879
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +132
Odp: "W. Axl Rose" Micka Walla wkrótce po polsku
« Odpowiedź #130 dnia: Października 10, 2013, 06:06:35 pm »
+4
Zniszczył zespół kiedy byli na samym szczycie, w 90tych latach gn'r byli największym rockowym zespołem na świecie. Nie chodzi mi, że był stary skład czy coś takiego, tylko o tamte czasy i pozycję gn'r w muzyce. Teraz sa inne czasy, inna muzyka i nigdy nie wrócą już na takie wyżyny. Zmarnował swoje najlepsze lata jako wokalista siedząc na tyłku i nic nie robiąc, chodzi mi od roku 1993 do ChD. "Kopnął w tyłek" i odwrócił się od większości swoich znajomych, przyjaciół, ludzi z otoczenia itd. Nie jestem przeciwnikiem nowego składu i nie uważam, że są gorszymi muzykami czy lepszymi od starego składu i cieszę się,że grają i polubiłem nawet chłopaków, ale dla mnie to jest po prostu Axl wykorzystujący nazwę i markę gnr i oprócz grania greatest hits na koncertach i odcinania kuponów, wciąż nic nie robi :facepalm:

Offline Artur78

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2131
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +285
Odp: "W. Axl Rose" Micka Walla wkrótce po polsku
« Odpowiedź #131 dnia: Października 10, 2013, 08:22:00 pm »
+1
Gdyby nagle ogłosił że jest zupełnie zdrowym,szczęśliwym oraz spełnionym człowiekiem to zostałby zapewne skrytykowany że pewnie zwariował ,jest psychiczny że tak twierdzi :).

Offline Bender

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4398
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wchodzę luzem w mojej bluzie z logiem Guns N Roses
  • Respect: +2463
Odp: "W. Axl Rose" Micka Walla wkrótce po polsku
« Odpowiedź #132 dnia: Października 10, 2013, 10:00:35 pm »
0
Ja bym powiedział, że jest poprostu sobą.
GN'R 11.07.12 / 20.06.17 / 09.07.18 / 20.06.22
SLASH 13.02.13 / 20.11.14 / 12.02.19 / 16.04.24
DUFF 12.06.14 / 22.08.19 / ...

Offline Nata

  • Zasłużeni
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1711
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +203
Odp: "W. Axl Rose" Micka Walla wkrótce po polsku
« Odpowiedź #133 dnia: Października 11, 2013, 11:05:36 am »
0
Ja książkę Walla czytałam już dawno temu po angielsku i przyłączam się do postu Lewyism. Jako fan czytam wszystko co piszą o Axlu, nieważne kto i co. Fakt, nie wszystko mi się w tej książce podobało i z nie wszystkim się zgadzałam, ale jest to w miarę dobry materiał, żeby odświeżyć sobie co nieco  historię Gunsow z lat 90tych. Zdecydowanie nie jest to żadna biografia i wykluczone żeby ktoś miał na podstawie tej jednej książki oceniać Axla.

Ale dla fanów polecam.  :)

To tak jak z ostatnim filmem o Metallice. Wszyscy jada ze taka totalna chała,  Ale fani i tak obejrzą, bo jako fani wciągają wszystko o Mecie. Z drugiej strony kawałki koncertów są boskie i warte obejrzenia. ;)

Offline lewyism

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 879
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +132
Odp: "W. Axl Rose" Micka Walla wkrótce po polsku
« Odpowiedź #134 dnia: Października 11, 2013, 05:28:23 pm »
+2
Właśnie o to mi chodziło :) Cieszy mnie każde wydawnictwo jakie wydają w Polsce. W 1993r. kupiłem "Najbardziej niebezpieczny zespół na świecie" a potem przez 16 lat nie było nic. Od wydania "Sagi" sytuacja się trochę poprawiła i mam nadzieję, że doczekam jeszcze innych wydawnictw ;)
W 90-tych latach kiedy nie było internetu, nie było Mtv po Polsku, tylko nagrywało się teledyski od znajomych z satelity, a całą wiedzę czerpało się z Brava i Popcornu, taka ksiażka była czymś niesamowitym ;)
« Ostatnia zmiana: Października 11, 2013, 05:52:24 pm wysłana przez lewyism »

 

Duff o koncercie w Troubadourze [duff] [axl] [gunsnroses]

Zaczęty przez naileajordan

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 2431
Ostatnia wiadomość Czerwca 12, 2019, 09:01:09 am
wysłana przez owsik