Autor Wątek: "W. Axl Rose" Micka Walla wkrótce po polsku  (Przeczytany 21435 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Stella Bonasera

  • Patience
  • Wiadomości: 20
  • Respect: +3
Odp: "W. Axl Rose" Micka Walla wkrótce po polsku
« Odpowiedź #45 dnia: Września 22, 2013, 03:44:05 pm »
0
@ lewyism : Nie wiem. Może. W empiku drogo to fakt. Ale lubię tam kupować na promocji :P 
Ja jak na razie wstrzymuję się z kupnem, bo w wakacje wydałam prawie 300 zł na książki (te wakacyjne promocje! Co krok jakaś księgarnia z promocjami!), więc kupię sobie dopiero pod koniec roku lub 2014 ;) Może jakaś promocyja będzie ;)  :D
“This next song is only dedicated to the beautiful people here tonight. That means all of you.”

Offline adusia9223

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 645
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +41
Odp: "W. Axl Rose" Micka Walla wkrótce po polsku
« Odpowiedź #46 dnia: Września 22, 2013, 03:50:11 pm »
0
ja za miesiąc będę czatować na allegro : zawsze znajdzie sie ktoś kto kupi książkę przeczyta i sprzedaje a ja zamiast 45zł zapłacę góra 30zł z przesyłka :) nie spodoba sie to puszcze dalej w obieg :)

Offline lewyism

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 879
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +132
Odp: "W. Axl Rose" Micka Walla wkrótce po polsku
« Odpowiedź #47 dnia: Września 23, 2013, 06:45:31 pm »
+1
zgodzę sie z osobami które wcześniej pisały ze ta "biografia nie ma sensu" Wall pewnie zlepił w niej szczątkowe informacje z gazet lub innych źródeł i ot mamy dzieło które jest guzik warte jak dla mnie. Ok, gdyby to napisał będąc w kontakcie z Axl-em to książka była by bardziej wiarygodna. a tak... strata czasu i pieniedzy. :)
Mick Wall w latach 80-tych pisał dla czołowych gazet muzycznych i był świadkiem powstawnia fali heavy metalu, potem trashu i dalej glam rocka i całej sceny LA w tamtych czasach. Żył w tym "światku" muzycznym, więc jest w temacie jak mało kto ;). Pisał wiele artykułów o GN'R, był praktycznie z zespołem od początku i wielokrotnie przeprowadzał obszerne wywiady z członkami, w tym również z Axlem. Miał też mnostwo materiałów, których nigdy nie wydał. Axl nawet poświęcił mu kawałek tekstu, chociaż wyzwał go od najgorszych ;) Do tego pewnie dochodzi mnóstwo wywiadów z innymi ludżmi i wiele, wiele innych zbieranch przez lata materiałów. Myślę, że książka będzie bardzo ciekawa i nie mogę się już doczekać.
Nie piszcie głupot, że Mick Wall to jakiś koleś, który zebrał kilka wycinków z gazet i internetu i napisał biografię Axla, proszę was :facepalm:
Tak może jest w przypadku "Slash Rockowy dom wariatów", ale M.Wall myślę, że jest dziennikarzem muzycznym z prawdziwego zdarzenia ;)

Wystarczy dodać, że autor napisał książki o takich zespołach i wykonawcach jak: Metallica, Iron Maiden, Led Zeppeln, Ozzy Osbourne, Bono, GN'R, Marillion, Pearl Jam, AC/C itd.
« Ostatnia zmiana: Września 23, 2013, 06:55:24 pm wysłana przez lewyism »

Offline adusia9223

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 645
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +41
Odp: "W. Axl Rose" Micka Walla wkrótce po polsku
« Odpowiedź #48 dnia: Września 23, 2013, 07:07:19 pm »
0
dobrze, kiedyś miał kontakt z Axlem i fakt zostało mu od groma materiałów ale dzis nie ma ani grama kontaktu wiec nie ma jak pewnych rzeczy potwierdzić... tym bardziej ze Axl na ileś lat zniknął ze sceny :) wiec kontakt jakoś w latach 90' sie urwał :) a od tego momentu razem z Panem Wall' em mogli byśmy pisać ta książkę :)

Offline lewyism

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 879
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +132
Odp: "W. Axl Rose" Micka Walla wkrótce po polsku
« Odpowiedź #49 dnia: Września 23, 2013, 07:26:11 pm »
0
Książka została wydana w 2007r. Nie czytałem jej jeszcze ale myslę, że najbardziej będzie sie skupiała na latach 80-90, a reszta od dzieciństwa po czasy dalsze może się opierać o wypowiedzi, ciekawostki i materiały innych ludzi, aby to wszystko złączyć w całość, ale mnie i tak cieszy ogomnie powstanie takiej książki. Nigdy nie dowiesz się wszystkiego i prawdy. Nawet gdyby Axl napisał autobiografię to by była tylko"axlowska" wersja rzeczywistości ;)
Więcej będę się wypowiadał po przeczytaniu, dodam tylko, że czytałem dwie książki autorstwa Walla i byłem zadowolony, zarówno jeżeli chodzi o fakty, obiektywizm i cięty język ;)

Offline adusia9223

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 645
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +41
Odp: "W. Axl Rose" Micka Walla wkrótce po polsku
« Odpowiedź #50 dnia: Września 23, 2013, 07:36:23 pm »
0
Wiecie axl sam w sobie jest zagadką i nigdy sam do końca prawdy o sobie nie napisze, ale też i nie pozwoli na to zeby jakiś pisarz wiedział o nim zbyt wiele i zarobił na tym :0 co tu się oszukiwać.. Rudzielec stracił by na wartości byłby jak otwarta ksiązka :)

Offline lewyism

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 879
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +132
Odp: "W. Axl Rose" Micka Walla wkrótce po polsku
« Odpowiedź #51 dnia: Września 23, 2013, 07:49:43 pm »
0
Jeszcze wracając do tematu. Teraz sa takie czasy, że każdy może napisać książkę, zebrać nieskończone informacje z internetu, innych książek, gazet itp. Nawet ja czy ty ;) Ale ktoś taki jak Mick Wall będacy tyle lat w branży muzycznej, oprze te wiadomości i wiedzę o setki wywiadów i rozmów, zaczynając od rodziny, znajomych z dzieciństwa, sąsiadów, muzyków, aktorów, menagerów, byłych technicznych, byłych dziewczyn itd itd... lista nie ma końca. Nawet nie mając kontaktu  z Axlem może mieć kontakty z byłymi lub obecnymi ludźmi z bliższego lub dalszego otoczenia Axla. Zaczynając od fryzjera na kumplu od kieliszka kończąc  ;)

Offline michalg

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 246
  • Płeć: Mężczyzna
  • Shadowplayer
  • Respect: +123
Odp: "W. Axl Rose" Micka Walla wkrótce po polsku
« Odpowiedź #52 dnia: Września 24, 2013, 02:56:16 pm »
0
Chyba poczekam na opinie innych po przeczytaniu zanim sam kupię :D Bo nie wiadomo czy to nie będzie drugie "Patrząc jak krwawisz" z rażącymi błędami i bredniami i czy 99% nie będzie poświęcone okresowi do 93 roku. "Patrząc jak krwawisz" zniechęciło mnie do czytania nieautoryzowanych biografii.

Offline adusia9223

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 645
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +41
Odp: "W. Axl Rose" Micka Walla wkrótce po polsku
« Odpowiedź #53 dnia: Września 24, 2013, 03:42:10 pm »
0
ja obstawiam ze będzie to niewypał :) le poczekamy zobaczymy :d jutro premiera wiec odliczajmy godziny :p a teraz proponuje "cisze przedwydawczą"  :lol: :D

Offline Korso

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1306
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +367
    • Korso on FB!
Odp: "W. Axl Rose" Micka Walla wkrótce po polsku
« Odpowiedź #54 dnia: Września 24, 2013, 05:46:41 pm »
0
Trochę taniej ;)

http://allegro.pl/w-axl-rose-biografia-przedsprzedaz-i3560213513.html

Swoją drogą, przed tłumaczeniem ta książka w języku oryginalnym na allegro chodziła po 15-18 zł :lol:

Offline lewyism

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 879
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +132

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: "W. Axl Rose" Micka Walla wkrótce po polsku
« Odpowiedź #56 dnia: Września 24, 2013, 07:46:50 pm »
0
Swoją drogą, przed tłumaczeniem ta książka w języku oryginalnym na allegro chodziła po 15-18 zł :lol:
Żeby było śmieszniej autobiografia Motley Crue po niemiecku (!!!) na allegro wyceniona jest na 3 dychy, a po polsku na 5-7 :P

Wiadomo jednak, że w naszym pięknym polskim kraju większość zainteresowanych będzie chciała przeczytać ową książkę w polskiej wersji językowej... stąd pewnie wzrost cen :P No i tłumacza trzeba opłacić :lol:
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline mafioso

  • Moderator
  • Street of dreams
  • *****
  • Wiadomości: 12050
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2209
    • As Koncertowy
Odp: "W. Axl Rose" Micka Walla wkrótce po polsku
« Odpowiedź #57 dnia: Września 25, 2013, 09:59:00 am »
0
Tu jeszcze taniej
http://aros.pl/?sztuk=1&x=51&y=16&click_y=0&produkt=w-axl-rose&dodaj=187683


Dzięki, taniej rzeczywiście nigdzie nie ma. Z przesyłką do Paczkomatu 37,77 zł :)

Offline William_Bailey

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1073
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +37
Odp: "W. Axl Rose" Micka Walla wkrótce po polsku
« Odpowiedź #58 dnia: Września 25, 2013, 11:08:56 am »
0
Tu jeszcze taniej
http://aros.pl/?sztuk=1&x=51&y=16&click_y=0&produkt=w-axl-rose&dodaj=187683


Dzięki, taniej rzeczywiście nigdzie nie ma. Z przesyłką do Paczkomatu 37,77 zł :)


Taniej jest w linku od Korso. Za 35 zł z wysyłką.

Offline adusia9223

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 645
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +41
Odp: "W. Axl Rose" Micka Walla wkrótce po polsku
« Odpowiedź #59 dnia: Września 25, 2013, 11:11:39 am »
0

http://allegro.pl/w-axl-rose-biografia-przedsprzedaz-i3560213513.html

Tu wybierajac przesyłke poczta kosztuje 35zł, bo wysyłka jest gratis :P a nie 37 wiec dwa złowte na batona w kieszeni prosta kalkulacja :P

 

Duff o koncercie w Troubadourze [duff] [axl] [gunsnroses]

Zaczęty przez naileajordan

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 2423
Ostatnia wiadomość Czerwca 12, 2019, 09:01:09 am
wysłana przez owsik