Autor Wątek: Ron nie potrafi tworzyć będąc w trasie?  (Przeczytany 5288 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lewyism

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 879
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +132
Odp: Ron nie potrafi tworzyć będąc w trasie?
« Odpowiedź #30 dnia: Maja 15, 2013, 07:12:22 pm »
+1
Dla mnie lepsze były w tych wersjach grane na koncertach niż potem na ChD. Nie jestem też pewien, że taki efekt końcowy chciał osiągnąć na płycie Axl. Myślę, że częściowo był zmuszony do wydania w końcu ChD przez kasę i terminy. Sam tak kiedys mówił. Gdyby miał mozliwośc to pewnie by jeszcze próbował innych miksów, producentów, muzyków.
Co do szlifowania kawałków na koncertach miałem na myśli jakieś muzyczne pomysły, utwory niedokończone, jakieś szkice. Przez takie granie na żywo zawsze może wyjść z tego w ostateczności coś ciekawego. Jeśli nierealne jest raczej, żeby wszyscy spotkali sie razem w studio czy na próbach to mogliby grac coś na scenie.
Co do materiału, który pozostał po nagraniach ChD  i nigdy nie został wydany, ani nic z nim nie robią, to albo są tylko jakieś muzyczne pomysły, niekompletne piosenki, bądź utwory z których Kerownik nie jest i nie był zadowolony, więc myślisz że ot tak kiedyś je wydadzą na płycie.
Moim zdaniem powinien wybrać co najlepsze, zanieść zespołowi na próby i wspólnie powinni nad tym popracować i w większości skupić sie na pisaniu nowej muzyki, nawet jeśli Axl by miał decydujący głos. Przecież to spoko muzycy. Wolałabyś, jakby miała wyjść płyta, żeby powstały takie właśnie utwory nowe tworzone przez cały zespół, czy powyciągane jakieś kilkunastoletnie muzyczne wizje i pomysły Axla, który do końca nie wie co z nimi zrobić i takie kombinowanie i miksowanie?
W starym składzie brzmienie GN'R tworzyło cały zespół i nawet jeśli z czasem Axl coraz bardziej starał sie kontrolować wszystko, to cały zespół tworzył i nagrywał płyty. Kazdy utwór, nieważne czy to napisał Izzy, Axl czy ktoś inny, w ostateczności brzmiał i wyglądał tak jak odpowiednio przerobił go cały zespół, nie tak jak powstał i jak kto go napisał. Jeden dodał to, tamten co innego, ktoś inny zagrał to w innej aranżacji i z tego wszystkiego wychodził ostateczny kształt utworu i to było magiczne brzmienie GN'R, ta różnorodna układanka która tworzyła razem to "coś". Na ChD tego nie ma (nie chodzi mi o stary skład), nie ma zespołu. Boję się, że teraz też może być podobnie. Że Axl nie da wolnej ręki zespołowi, że nie pozwoli im być zespołem, że będzie chciał wszystko sam kontrolować. Z drugiej strony nie wiem czy Kierownik w ogóle myśli o nagrywaniu płyty. Może pogra jeszcze te koncerty a potem jakaś przerwa?
W innej sytuacji jest reszta zespołu, bo napewno zależy im na koncertach ale także na nagrywaniu. By stworzyć cos swojego i wpisać sie w  historię GN'R, by udowodnić coś reszcie światu. Przez te kilka lat powstaje takie coraz większe zżycie wzajemne w zespole i chcieliby pewnie to przelać na muzykę.
 Taką rozterkę przeżywa pewnie Ron. Z jednej strony przeciągana w nieskończoność trasa i granie w kółko jednego, brak perspektyw na nagrywanie nowego materiału, a z drugiej strony nie można na dłuższą metę zająć się swoimi sprawami, bo praktycznie jest się cały czas jakby pod telefonem GN'R i nie można nic zaplanować bo nigdy nie wiesz co wyskoczy lada chwila ;)
Wiesz, nie nagrasz solowej płyty i nie pojedziesz w trasę ;)
« Ostatnia zmiana: Maja 15, 2013, 07:38:05 pm wysłana przez Canis_Luna »

Offline Mr.Brownstone

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 95
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +69
Odp: Ron nie potrafi tworzyć będąc w trasie?
« Odpowiedź #31 dnia: Maja 15, 2013, 10:20:33 pm »
+2
Czy nowa płyta wyjdzie czy nie wyjdzie to chłopaki i tak mogą spać spokojnie. Duff, Slash i Izzy zostawili im sporo materiału. Sprawdzonego, na punkcie którego oszalał świat. Mogą to grać jeszcze przez długie lata i kosić niezły szmal. Jak już się ludziom odgrzewane kotlety przejedzą, a Axl będzie w stanie coś z siebie wydusić i zmusić się do nagrywania, wydadzą coś, przeplotą hitami z pierwszego składu i będą koncertować przez następne 15 lat.

 

Nowa płyta z Guns N' Roses? Duff: "Nigdy nie mówię nigdy"

Zaczęty przez Canis_Luna

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4013
Ostatnia wiadomość Listopada 02, 2014, 11:45:57 am
wysłana przez Bender