Autor Wątek: Odkupywanie biletów  (Przeczytany 5696 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Borusse

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 489
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fluent in over 6 million ways of kicking your ass.
  • Respect: +167
Odkupywanie biletów
« dnia: Grudnia 14, 2016, 08:31:47 pm »
0
Zwracam się z prośbą do bardziej doświadczonych użytkowników. Otóż spóźniłem się z kupnem biletów i zostały tylko trybuny. A trybuny jak trybuny - im później kupisz, tym mniejszy masz wybór. Trafiłem na ofertę - 4 bilety na GC po 356 zł każdy i wydało mi się dziwne, że ktoś sprzedaje bilety, które są niedostępne po cenie zakupu. Oliwy do ognia dolewa fakt, że osoba ta miała też w ofercie bilety na GC EE. Ktoś kupuje 8 biletów (zakładam, bo nie wiem, ile na GC EE) na dwa osobne sektory, a potem sprzedaje je bez zarobku? Sytuacja dla mnie z lekka śmierdzi. I pytanie do was - mieliście podobne doświadczenia? Co radzilibyście zrobić? Z góry dzięki za wszelką pomoc.

Post Merge: Grudnia 14, 2016, 08:53:26 pm
Powiedzmy, że pytanie jest nieważne, bo dowiedziałem się, że ta osoba to oszust z wieloma kontami. Całe szczęście nie podałem żadnych danych. Nie wiem, co moderatorzy zrobią z tym tematem, można zawsze gdzieś zostawić ku przestrodze. ;)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 14, 2016, 08:53:26 pm wysłana przez Borusse »

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34654
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger"
  • Respect: +3431
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Odkupywanie biletów
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 15, 2016, 07:58:33 am »
0
Proponuję zostawić temat - właśnie ku przestrodze.
Pamiętajmy o daleko idącej ostrożności przy dokonywaniu jakichkolwiek transakcji - a tym bardziej tak ważnych i kosztownych.

"Ktoś kupuje 8 biletów (zakładam, bo nie wiem, ile na GC EE) na dwa osobne sektory, a potem sprzedaje je bez zarobku?" - co do tego - zdarzały się sytuacje, nawet na NTS chyba, że ktoś sprzedawał bilet na jakiś koncert np. o połowę taniej, bo chciał odzyskać część funduszy, z koncertu, na który nie mógł sie wybrać. Natomiast, z tego, co wiem, sprzedawanie biletu drożej niż się kupiło podpada chyba pod jakiś paragraf i jest karalne, dobrze myślę? Ktoś się orientuje?

« Ostatnia zmiana: Grudnia 15, 2016, 08:01:28 am wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline pawlik.7

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +207
Odp: Odkupywanie biletów
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 15, 2016, 08:14:56 am »
0
Coś w tym jest, nie można sprzedawać biletu drożej niż jego faktyczna cena.

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4994
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1680
    • Fotografia Marek Śnioch
Odp: Odkupywanie biletów
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 15, 2016, 09:00:31 am »
0
Często możemy spotkać z na portalach bilety w cenach niby nominalnych. Po kontakcie telefonicznym okazuje się jednak, że cena jest dwukrotnie wyższa. Polecam zawsze kontakt z taką osobą. Nie mówię... może zdarzyć się, że traficie na bilety w normalnej cenie.
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Odkupywanie biletów
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 15, 2016, 09:41:15 am »
0
@Zqyx
Cytuj
art. 133 kodeksu wykroczeń:

 § 1. Kto nabywa w celu odprzedaży z zyskiem bilety wstępu na imprezy artystyczne, rozrywkowe lub sportowe albo kto bilety takie sprzedaje z zyskiem, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Zastanawia mnie tylko co oszustowi po sprzedaży po cenie nominalnej. Chyba, że jest tak jak napisał Śpiochu. Albo sobie koleś pokserował bilety.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34654
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger"
  • Respect: +3431
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Odkupywanie biletów
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 15, 2016, 11:10:03 am »
0
Powiedzmy, że pytanie jest nieważne, bo dowiedziałem się, że ta osoba to oszust z wieloma kontami. Całe szczęście nie podałem żadnych danych. Nie wiem, co moderatorzy zrobią z tym tematem, można zawsze gdzieś zostawić ku przestrodze. ;)

@Borusse W jaki sposób się o tym przekonałeś/ dowiedziałeś? Napisz o tym, pomożesz innym.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Borusse

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 489
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fluent in over 6 million ways of kicking your ass.
  • Respect: +167
Odp: Odkupywanie biletów
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 15, 2016, 02:50:34 pm »
+1
Znalazłem tę osobę na Facebooku w którymś z wydarzeń koncertowych. Napisałem, odpisała to, co jest w pierwszym poście. Przejrzałem jej profil i pod jednym z postów zobaczyłem komentarz, że to oszustka. Skontaktowałem się z komentującym, który mi przekazał, że to oszustka. Ot, cała historia.
Także rada dla wszystkich, żeby próbować się czegoś zawsze o sprzedającym dowiedzieć, o ile jest taka możliwość.

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4994
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1680
    • Fotografia Marek Śnioch
Odp: Odkupywanie biletów
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 15, 2016, 02:52:03 pm »
0
@Borusse jeśli jeszcze szukasz biletów sprawdz teraz na stronie LN
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.

Offline dzennifer

  • Patience
  • Wiadomości: 2
  • Respect: 0
Odp: Odkupywanie biletów
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 02, 2017, 04:07:21 pm »
0
Ja mam 3 bilety ... Będę je sprzedawać po wyższej cenie ... Tez podlegam karze? Ale mam inna sytuacje ... Nie mogę jechać na koncert bo dowiedziałam sie ze mam raka - czeka mnie długie leczenie i potrzebuje teraz pieniędzy :( boli mnie to bardzo bo bardzo kocham GNR ..zobaczyć ich to moje marzenie od 20 lat ... A tu taka choroba . Tego nie zaplanowałam 😭😭😭😭 Co o tym myślicie ?

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34654
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger"
  • Respect: +3431
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Odkupywanie biletów
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 02, 2017, 05:29:27 pm »
+5
Zakaz sprzedaży billetów po cenie wyższej niż się je kupiło nie jest wymysłem Nightrain Station, tylko polskiego prawa, a konkretnie kodeksu wykroczeń.

Kodeks wykroczeń Część szczególna Rozdział XV. Wykroczenia przeciwko interesom konsumentów Art. 133. Nabywanie w celu odsprzedaży z zyskiem lub sprzedaż z zyskiem biletów na imprezy

"§ 1. Kto nabywa w celu odprzedaży z zyskiem bilety wstępu na imprezy artystyczne, rozrywkowe lub sportowe albo kto bilety takie sprzedaje z zyskiem, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny."
§ 2. Usiłowanie oraz podżeganie i pomocnictwo są karalne.

Dlatego, mimo, że rozumiemy sytuację i życzymy zdrowia - nie możemy zaakceptować takiej oferty sprzedaży. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś sprzedała bilety po cenie w jakiej je kupiłaś. Chętnych na pewno nie zabraknie. Pozdrawiam.

Przypominamy, że NTS w żaden sposób nie ręczy za kupujących, jak i za sprzedających (niezależnie czy zarejestrowali się "wczoraj", czy są długoletnimi forumowiczami), więc przy transakcjach zalecamy zdrowy rozsądek.
« Ostatnia zmiana: Marca 02, 2017, 05:32:11 pm wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline dzennifer

  • Patience
  • Wiadomości: 2
  • Respect: 0
sprzedam
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 04, 2017, 10:33:36 am »
0
 mam 1 bilet na trybuny górne nienumerowane i dwa na płyte GA . priv na gg 3837010 lub email dzennifer@tlen.pl

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34654
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger"
  • Respect: +3431
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Odkupywanie biletów
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 05, 2017, 10:44:42 am »
0
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6740219694 - wiem, że "chwilę wcześniej" pisałem, że NTS nie ręczy za żadnego sprzedającego, ale za tego ręczę, bo znamy się od lat, jest to osoba godna zaufania, sprawdzona ( przez wiele transakcji, jakie przeprowadziliśmy ze sobą), która, choć bardzo by chciała, nie może pojawić się na koncercie, dlatego kupujcie śmiało!.

« Ostatnia zmiana: Marca 05, 2017, 10:48:05 am wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"