Autor Wątek: Dojazd z Wawy  (Przeczytany 3699 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline olszyn

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: 0
Dojazd z Wawy
« dnia: Sierpnia 01, 2010, 06:34:58 pm »
0
Właśnie wróciłem z nad morza i zaczynam się zastanawiać jak dojechać do tej Pragi z Warszawy. Jak na razie opcje są 3 jak dla mnie:

1) Bezpośredni pociąg do Pragi + nocleg w hostelu w Pradze. Pociągi są 2:
-  nocny pośpieszny Chopen wyruszający w niedzielę  o 21:10 i będący w Pradze o 6:51 (9h 41min jazdy),
- EC Praha: 9:45 - 17:51 (5h 6 min),
Godziny podane prze ze mnie mogą się minimalnie różnic bo po wakacjach mienia się rozkład, podałem je orientacyjnie.  Nie mam pojęcia ile kosztują te bilety, w internecie na stronach pkp nie znalazłem takiej informacji a na infolinię chwilowo nie chcę mi się dzwonić :P, ale zapewne są drogie :'( Do tego dochodzi koszt noclegów w jakimś hostelu. Można se też zrobić dłuższy pobyt w Pradze, bo przecież mamy weekend.

2) Autokar z Warszawy z firmy Koldecure:
http://www.koldecure.pl/index.php
- wyjazd w Wawy w niedzielę o 23 za 160 zł, szczegóły niebawem.
Ze strony wynika, że organizują dużo takich wyjazdów. Jest też dojazd do Pragi z Łodzi. Czy ktoś miał już do czynienia z firmą. Boję się też o odwołanie wyjazdu z powodu małej liczby chętnych. Opcja na pewno tańsza niż poprzednia.

3)Podłączenie się pod SKAW-TOUR w Katowicach. Z dojazdem do Katowic PKP/PKS to razem jakieś 220 zł więc drożej, ale:
Cytuj
WSZYSTKIE WYJAZDY REALIZUJEMY NIEZALEŻNIE OD ILOŚCI CHĘTNYCH BEZ DODATKOWYCH DOPŁAT

Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą?

Tak więc jak jedziecie z Warszawy? Może macie inne pomysły albo miejsce w samochodzie :D

Ja jadę do Pragi sam, więc bym się skłaniam za drugą opcją. W Pradze byłem 2 razy i jakoś nie chce mi się jej ponownie zwiedzać.
 

Offline kate

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 116
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +8
Odp: Dojazd z Wawy
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 02, 2010, 12:22:35 am »
0
hej, jeśli chodzi o EuroCity to zaczęła się sprzedaż promocyjnych biletów zwanych w pkp "1 szczebel" ich ilość jest ograniczona, ja kupiłam w sobotę i za jedna stronę to wychodzi: 19euro plus 3.50 euro miejscówka obojętnie z jakiego miasta ruszasz, EC jedzie z Wawy, przez i Katowice, ja startuję z Rzeszowa, razem z dojazdem do Katowic dla 2 os w obie strony wyszło ok 430zł;
No Tobie odpada dojazd do EC :-)
Za bilet na EC dałam w sobotę 154zł w obie strony, no i mam pewność, że nie wyląduję w busie zamiast autokaru, no i że kompania się nie rozmyśli. A, i jak skończy się 1-szy szczebel, to wtedy są po 29euro (do soboty sprzedali kilka tylko więc powodzenia).
Mogę też podesłać namiary na fajny hotel - nocleg 1400 koron ze śniadaniem za pokój z łaz dla 2 osób, 300m od o2areny i 200m od metra, skąd do centrum 10min metrem, hotel piechotą ok 1km od stacji Praha-Liben!
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 02, 2010, 12:29:42 am wysłana przez kate »

Offline olszyn

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: 0
Odp: Dojazd z Wawy
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 03, 2010, 11:59:06 pm »
0
Dzięki za info. Pociągiem i noclegiem trochę mi się nie chcę bo jadę samemu. Wciąż rozważam wszystkie za i przeciw ;)