Autor Wątek: Zepoły bez oryginalnych członków wciąż istnieją?  (Przeczytany 17332 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Zepoły bez oryginalnych członków wciąż istnieją?
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpnia 12, 2014, 01:54:12 pm »
0
Nie znam aż tak dobrze dokonań AC/DC sprzed Briana. Ja np. T.N.T znam już z wokalem Johnsona.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline maxi023

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1106
Odp: Zepoły bez oryginalnych członków wciąż istnieją?
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpnia 12, 2014, 06:10:38 pm »
0
Dave Lombardo były perkusista Slayera wypowiedział się o swoim następcy i poniekąd odniósł się do naszego tematu:
Cytuj
Trzon zespołu jest bardzo ważny. Jak John Bonham, gdy był częścią Led Zeppelin. Ale gdy jego syn Jason dołączył do zespołu... Co to miało być! Poważnie? Mam do niego szacunek, ale gdy założył podwójną stopę do bębna basowego to była przesada. Serio, Koleś? Twój tata używał pojedynczej stopy.
W tym musi być pewna magia - jak w Slayerze, jak w AC/DC z Bonem Scottem - tylko konkretni muzycy mogą ją dać i nie da się ich zastąpić. Nikim. To tyle. Tak, nowego perkusistę Slayera lubi wielu fanów, ale nie ma magii. Nie ma chemii. To coś jak spotkanie z dziewczyną - gdy czujesz, że jest między wami jakaś chemia. To wyjątkowe uczucie. Podobnie jest z zespołami: masz tych czterech kolesi i oni mogą się wzajemnie nienawidzić, ale na scenie tworzą tę magię. Tego moim zdaniem brakuje.

źródło: http://www.terazrock.pl/aktualnosci/czytaj/Dave-Lombardo-o-obecnym-skladzie-Slayera.html

Offline Lapny

  • Newsman
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1697
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +506
Odp: Zepoły bez oryginalnych członków wciąż istnieją?
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpnia 12, 2014, 06:55:13 pm »
+1
Dave,Dave,Dave....  :rolleyes:
Świetny perkusista,ale strasznie pazerny na pieniądze i widać to w Slayerze,z którego wyleciał już drugi raz z powodów pieniężnych.A co do jego czepiania się o nowy skład... Dopóki Tom zostaje na wokalu,dopóty Slayer może koncertować i nagrywać,takie moje zdanie  ;)
A co do "ogólnej myśli" tego tematu,to w mojej opinii wszystko zależy od tego,kogo nie ma już z oryginalnego składu. Jeśli jest to dajmy na to ktoś na skalę Pitmana,to wątpię,że ludzie będą czepiać się o istnienie zespołu pomimo jego odejścia. Natomiast jeśli osoba ta jest osobą "wiodąca" (Queen/Sabbath po wykopaniu Ozzy'ego czy chociażby bliskie nam GN'R) to zawsze znajdzie się jakaś grupa niezadowolonych ludzi.   Czy zespoły pozbawione "oryginalnych członków" powinny dalej istnieć? Tak,ale na litość boską,"następcy" powinni być "godnymi następcami",bo to co zrobił Queen z Lambertem to woła o pomstę do nieba :facepalm:

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Zepoły bez oryginalnych członków wciąż istnieją?
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpnia 12, 2014, 07:23:11 pm »
0
Dave niby odniósł się do naszej kwestii, ale niby w jakim tonie ma się wypowiadać o swoim następcy facet wyrzucony z zespołu? :P Nieee, nie przekonują mnie jego słowa.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Zepoły bez oryginalnych członków wciąż istnieją?
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpnia 13, 2014, 01:11:27 am »
0
Dave,Dave,Dave....  :rolleyes:
Świetny perkusista,ale strasznie pazerny na pieniądze i widać to w Slayerze,z którego wyleciał już drugi raz z powodów pieniężnych.
Jakbyś grał w jednym z największych zespołów na scenie metalowej i zarabiał za koncert niecały tysiąc $, a większość kasy by zabierał management i reszta składu, to też raczej byś nie był zadowolony :rolleyes:

Tak nie bijąc piany do nikogo - nie kumam tego niedoceniania perkusistów. Tak samo dla mnie Slayer jest nijaki bez Lombardo, tak samo Zeppelini byliby bez Bonhama, tak samo np Mastodon byłby bez Dailora, czy RATM bez Wilka. Gdy byłem na koncercie Black Sabbath, to wiedziałem, że jestem na koncercie 3/4 oryginalnego składu, bo mimo że perkusista był świetny, to dało się słyszeć brak Warda.
Najlepiej jakby każdy zespół pozostał w takim składzie w jakim powstał, chyba że jakiś muzyk byłby do dupy :P
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline Bender

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4397
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wchodzę luzem w mojej bluzie z logiem Guns N Roses
  • Respect: +2462
Odp: Zepoły bez oryginalnych członków wciąż istnieją?
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpnia 13, 2014, 07:49:12 am »
+1
@up, ostatnie zdanie mocno kojarzy mi się z Adlerem :)
GN'R 11.07.12 / 20.06.17 / 09.07.18 / 20.06.22
SLASH 13.02.13 / 20.11.14 / 12.02.19 / 16.04.24
DUFF 12.06.14 / 22.08.19 / ...

Offline maxi023

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1106
Odp: Zepoły bez oryginalnych członków wciąż istnieją?
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpnia 13, 2014, 10:21:45 am »
0
Z tego co wiem to Dave dostawał mniej niż pozostali i menago dlatego się zbuntował.
http://topdrummer.pl/dave-lombardo-zostanie-wyrzucony-ze-slayera/

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Zepoły bez oryginalnych członków wciąż istnieją?
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpnia 13, 2014, 05:36:44 pm »
+1
Cytuj
Muzyka grającego na instrumencie zawsze może zastąpić inny muzyk.

Akurat po Tobie owsik takich herezji bym sie nie spodziewał. Zgadzasz się w 100%? ...
o
Pod względem czysto technicznym się zgadzam. Jednak tu nie chodzi o techniczna strone lecz o zespół. Przeciez znacie wzyscy moje zdanie na temat nieistniejącego już zespołu GN'R :)

Post Merge: Sierpnia 13, 2014, 05:45:30 pm
A teraz UWAGA do tych, którzy uważają, że Bon Scott ni ezbudował legendy...
Nosz ja pierdziele ja Wam dam. skierowac Was do ludzi z BOneFire? Im to powiedzcie.
Tylko jeden przebój? If you Wanna blood, Highway to hell, tnt, The Jack, Wholle lota rosie, riff raff, high voltage...
Oj nieładnie...
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 13, 2014, 05:45:30 pm wysłana przez owsik »
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Zepoły bez oryginalnych członków wciąż istnieją?
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpnia 13, 2014, 07:22:49 pm »
+2
Zapewne każdy fan AC/DC się ze mną nie zgodzi, (dlatego też z żadnym nigdy nie poruszałam takiej kwestii, mało tego do tego wniosku doszłam przy okazji tego wątku, nie zastanawiałam się nad tym wcześniej), ale ja po prostu znam i kojarzę zespół już posiadający na wokalu Briana, AC/DC z Bonem jest mi obce i odległe. Mało tego, poza HtH znam piosenki z wokalem Johnsona nie Scotta.
Na szczęście nie jest to karalne i nie muszę dzwonić do adwokata.

Post Merge: Sierpnia 13, 2014, 07:27:23 pm
Sprzed czasów internetu nikt tak usilnie nie próbował zrewolucjonizować moich poglądów ani spacyfikować mnie za moje zdanie niż ludzie w sieci :D
Naprawdę aż tak jest oburzające, co myśli druga osoba po drugiej stronie monitora? :P Świat się nie zawali, dlatego, że myślę inaczej.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 13, 2014, 07:27:23 pm wysłana przez Canis_Luna »
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Zepoły bez oryginalnych członków wciąż istnieją?
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpnia 13, 2014, 09:09:43 pm »
+3
Ale ja nie próbóję zrewolucjonizowac twoich poglądów. Tylko przedstawiłem pewien fakt. nie wiedziałaś, a teraz już wiesz i tyle.
Wyluzuj się :)
A tak wracając do tematu:
AC/DC bez Malcolma to juz nie to samo. To On był liderem.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Zepoły bez oryginalnych członków wciąż istnieją?
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpnia 13, 2014, 09:28:14 pm »
0
Ja się mam wyluzować? :lol: przecież to Wy sprawiacie wrażenie strasznie spiętych.

Ale zmiana na wokalu w Iron Maiden chyba wyszła zespołowi na dobre, nie sądzicie? :P ;)
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Sanokhs

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 325
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +124
Odp: Zepoły bez oryginalnych członków wciąż istnieją?
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpnia 13, 2014, 09:52:43 pm »
0
Zgodzę się w stu procentach :) Bruce jest niesamowity, a jego wokal jest najlepszy spośród tych, którzy śpiewali w Iron Maiden. A poza sceną sprawia wrażenie sympatycznej osoby w porównaniu do Paul'a Di'Anno, któremu podaje się z ziemi upuszczoną zapalniczkę  :facepalm:
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 13, 2014, 09:57:46 pm wysłana przez Sanokhs »

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12051
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2209
    • As Koncertowy
Odp: Zepoły bez oryginalnych członków wciąż istnieją?
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpnia 14, 2014, 08:39:37 am »
0
AC/DC bez Malcolma to juz nie to samo. To On był liderem.

Spokojnie owsik. Jeszcze bez niego nie zagrali żadnego koncertu a płyta się nie ukazała. Spokojnie z ferowaniem wyroków na temat AC/DC. Mają swój unikalny styl i nawet bez Malcolma go nie zmienią.

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 5008
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1689
Odp: Zepoły bez oryginalnych członków wciąż istnieją?
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpnia 14, 2014, 08:53:30 am »
0
Mają swój unikalny styl i nawet bez Malcolma go nie zmienią.

Nie zmienią, bo tylko on przynosi im stałe dochody. To jeden z niewielu tych zespołów, przy których nikt nie narzeka, że ciągle grają na jedno kopyto. Afiszowanie się mianem fana AcPiorunDc to popularyzacja pewne stylu grania. Nie znam zaś osoby, która byłaby w stanie przesłuchać całą ich dyskografię za jednym zamachem.
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.
GNR
Warszawa 15.07.06, Praga 27.09.10, Rybnik 11.07.12, Gdańsk 20.06.17
Slash
13.02.13, 12.02.19, 16.04.24

Offline maxi023

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1106
Odp: Zepoły bez oryginalnych członków wciąż istnieją?
« Odpowiedź #59 dnia: Sierpnia 14, 2014, 12:20:06 pm »
0
Tutaj coś dla fanów Queen z Lambertem:
http://www.terazrock.pl/aktualnosci/czytaj/Przyszlosc-Queen-tylko-z-Adamem-Lambertem.html

Sprzed czasów internetu nikt tak usilnie nie próbował zrewolucjonizować moich poglądów ani spacyfikować mnie za moje zdanie niż ludzie w sieci :D
Naprawdę aż tak jest oburzające, co myśli druga osoba po drugiej stronie monitora? :P Świat się nie zawali, dlatego, że myślę inaczej.


Chyba to właśnie jest piękne - gdybyśmy wszyscy myśleli jednakowo to niepotrzebne by były fora dyskusyjne bo nie było by o co się spierać.  ;) Zresztą na naszym forum jest pełna kultura, jak czytam niekiedy jak ludzie się wyzywają to nasze dyskusje mają poziom Obiadów czwartkowych Króla Poniatowskiego.  :D

Zgodzę się w stu procentach :) Bruce jest niesamowity, a jego wokal jest najlepszy spośród tych, którzy śpiewali w Iron Maiden. A poza sceną sprawia wrażenie sympatycznej osoby w porównaniu do Paul'a Di'Anno, któremu podaje się z ziemi upuszczoną zapalniczkę  :facepalm:

Macie jakieś inne zespoły w których istotna zmiana muzyka wpłynęła pozytywnie na wasz odbiór danego zespołu?

 

Ludzie bez Gustu

Zaczęty przez AirArtur

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 3626
Ostatnia wiadomość Listopada 01, 2006, 01:16:58 pm
wysłana przez AirArtur