Autor Wątek: The Beatles  (Przeczytany 48910 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: The Beatles
« Odpowiedź #165 dnia: Grudnia 05, 2018, 02:15:46 pm »
+1
Ważny moment na koncercie.
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=8Lk73EVcEKM" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=8Lk73EVcEKM</a>

(Choć mnie osobiście bardziej wzruszyło Let it be, ale to dla mnie szczególna piosenka po prostu ;) )

@Bender @Włodi @owsik jakiś zaniedbany ten temat. Trzeba rozkręcić.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Bender

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4394
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wchodzę luzem w mojej bluzie z logiem Guns N Roses
  • Respect: +2460
Odp: The Beatles
« Odpowiedź #166 dnia: Grudnia 05, 2018, 04:16:19 pm »
+4
Koncertowe wydanie Live and Let Die sto razy lepsze niż Gunsowe. 76-letni starszy Pan pokazał Gunsom miejsce w szeregu. I dobrze, bo ci obrzydzili mi ten kawałek w swojej wersji. Liczyłem, że gdzieś na ekranie mignie Bond, ale pewnie prawa autorskie nie pozwalają.

Queenie Eye i Hey Jude bardzo energiczne i mega kontakt między sceną, a całą publiką.

Egypt Station bardzo ciepło przyjęte.

The Beatles wiadomo.

Wings także.

Cały zespół bardzo dobrze zgrany. Bił od nich luz i potrafili odwzorować magię beatlesowskich utworów. Najbardziej podobała mi się choreografia trzech saksofonistów i ich zsynchronizowany taniec w Ob-La-Di, Ob-la-Da.

Podsumowując - wielu młodym i starszym artystom brakuje takiej energii, jaką ma Paul.

Świetna opowieść z odzyskanym kawałkiem Quarrymen, a także dedykacje dla George'a Martina, Johna i George'a.

Jednego roku widziałem Stonesów i Beatlesa, ten drugi zrobił na mnie o wiele większe wrażenie, gdyż zabrał mnie w sentymentalną podróż po całej swojej twórczości.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 05, 2018, 04:24:52 pm wysłana przez Bender »
GN'R 11.07.12 / 20.06.17 / 09.07.18 / 20.06.22
SLASH 13.02.13 / 20.11.14 / 12.02.19 / 16.04.24
DUFF 12.06.14 / 22.08.19 / ...

Offline Włodi

  • aka BigWlo, TheWlo
  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Better
  • *****
  • Wiadomości: 2640
  • Respect: +1050
Odp: The Beatles
« Odpowiedź #167 dnia: Grudnia 07, 2018, 11:34:08 pm »
+2
Przecudowny i przepiękny koncert. Paul McCartney jest po prostu najlepszy i kropka. Jestem 50 lat młodszy od tego faceta, a nie mam pewnie nawet w połowie takiej kondycji jak on. Wszyscy jego młodsi i to dużo młodsi koledzy z estrady mogą wciąż od niego się dużo uczyć.
W secie przekrój całej twórczości Paula, od The Quarrymen po jego solową twórczość włącznie z utworami ze świetnej nowej płyty Egypt Station (Fuh You po prostu uwielbiam!). Dla mnie najbardziej wzruszającym momentem był Here Today z dedykacją dla Johna (ciary, gdy Paul wyśpiewuje w połowie utworu "I love you"). Nie mniej wzruszająca było też Something z dedykacją dla George'a, zwłaszcza gdy na wielkim ekranie przewijały się zdjęcia Harrisona. A Live And Let Die z tymi wszystkimi fajerwerkami, ogniami, iskrami i strzałami jak z armat to chyba kulminacja koncertu. Bardzo mocny moment i nie pozostawia wątpliwości do kogo należy ten kawałek ;)
Oprawa, choć nie jakaś wyszukana, to i tak na wysokim poziomie. Trzy wielkie ekrany, na których pojawiały się fragmenty wideoklipów, archiwalnych nagrań Beatlesów, zdjęcia Wielkiej Czwórki, zdjęcia Paula i jego bliskich. W kontekście granych utworów robiło to bardzo ładny efekt. Zwłaszcza podczas utworów Beatlesów, gdy pojawiały się zdjęcia chłopaków, można było odnieść wrażenie, że wszyscy stoją na scenie i grają.
Forma Sir Paula znakomita! Może dla niektórych to tandeta, ale szacun dla niego, że chciał nauczyć się paru zdań po polsku. Mówienie w naszym ojczystym języku wyszło mu równie dobrze co Jaggerowi ;) Ponadto jak zwykle, od Paula biła skromność. Po każdym utworze ukłon, objęcie wzrokiem widowni i ciche "thank you". Ponadto opowiedział kilka ciekawych anegdotek. Choć część powtarza jak na przykład to, że niegdyś w ZSRR usłyszał, że ruscy oficerowie uczyli się angielskiego z piosenek Beatlesów :P
Reasumując tę moją chaotyczną i tl;dr wypowiedź, jeśli nadarzy Wam się jeszcze okazja by wziąć udział w koncercie McCartney'a - nie zastanawiajcie się dwa razy. Jego show jest warte każdej złotówki.

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8577
  • 17000 postów
  • Respect: +4334
Odp: The Beatles
« Odpowiedź #168 dnia: Grudnia 08, 2018, 09:58:44 am »
0
LALD juz powinno wyleciec ze 20lat temu z setlisty GNR

nie moge pojac po co to jest klepane non stop
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: The Beatles
« Odpowiedź #169 dnia: Grudnia 16, 2018, 08:30:52 pm »
0
Bo to fajny kawałek. Niestety nie było mi dane pojechać na koncert. Spóźniłem się z kupnem biletó. A taki byłem pewny, że zdążę i naśmiewałem się z kolegi, że tak panikuje i co? On pojechał i widział PAula, a j nie. Smutek i żal...a pretensje tylko do siebie. Jak żyć?
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: The Beatles
« Odpowiedź #170 dnia: Lutego 01, 2019, 09:51:26 am »
0
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: The Beatles
« Odpowiedź #171 dnia: Kwietnia 10, 2019, 07:01:32 am »
0
Dzisiaj 49-ta rocznica rozpadu najlepszego zespołu w historii. Smutna rocznica.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12049
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2207
    • As Koncertowy
Odp: The Beatles
« Odpowiedź #172 dnia: Kwietnia 10, 2019, 09:25:19 am »
0
najlepszego zespołu w historii

Przecież Stonesi nadal grają :vampire:

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3749
  • Respect: +949
Odp: The Beatles
« Odpowiedź #173 dnia: Kwietnia 10, 2019, 08:14:55 pm »
0
W latach 90-tych żyjąca wówczas trójka Beatlsów zagrał jeden koncert. Pokazywała go TVP. Czy ktoś wie, który to było rok? Bo wikipedia nic o tej reaktywacji nie mówi.

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: The Beatles
« Odpowiedź #174 dnia: Kwietnia 15, 2019, 05:15:59 am »
0
Jaki koncert? Kiedy, gdzie?

Post Merge: Kwietnia 15, 2019, 05:19:41 am
No chyba, że o to Ci chodzi
https://youtu.be/no-lytEicrc
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 15, 2019, 05:19:41 am wysłana przez owsik »
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

 

The Beatles

Zaczęty przez Cichy

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 12976
Ostatnia wiadomość Listopada 23, 2011, 10:24:20 pm
wysłana przez owsik